IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    И къде са тези данни за обръщане на тренда? Май само си фантазираш.
    Ти ги показа онзи ден нагледно!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение



      При Прекратяване на военните действия ще има спад на инфлацията и бум на рисковите активи акции, криптоси както и на имотите, чак след това дефлация но пак зависи колко ще е остра и продължителна за да има спад на имотите. Може да има само охлаждане на пазара на имоти. При прекратяване на военните действия пазара на суровини и енергия ще се успокои и централните банки няма да бъдат толкова агресивни в дигане на лихвите. Но това 2023 ,тази година ще остане със сравнително висока инфлация, което пак дава гориво за пазара на имоти.

      Според мен правиш аналогия ,като всички понижите тук с пролетта на 2008 година при петрол 140 долара и последвалия дефлационен краш от октомври 2008. Което е изключително рядко събитие и се случва средно между 50 и 80 години. Колкото и е един Кондратиев цикъл и няма как да имаме чиста дефлация два пъти в този цикъл за спад на имотите 30- 50 процента. Единствено се сещам за Япония за дефлацията от 90-те и последвалият краш от 2008 , но през 2008 имотите в Япония почти не спадат спрямо 90-те. Пък и Япония не съпоставим пример за България .
      На този етап инфлацията може да бъде спряна само чрез рецесия! Не го казват, за да ви сварят бавно! Бум на рисковите инвестиции ще се наблюдава малко преди излизането от рецесията, но не у нас, а в САЩ. Точно тогава ще е най-големият спад на имотите у нас.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        А пък на Запад или конкретно в Германия не се краде.... Тези ги приказвай на някой друг....
        Ами ето значи вече всичко е точно. Няма да се ядосваш с нашата реалност и ние с твоите коментари. :-)
        Всички са щастливи и получили каквото искат нали така ?
        Точно така е.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Нямат си 70-годишен соц-панел и 30-годишен Гоуф хората... да ги ожалиш
          Крети, къде па ти се буташ в А група с 40К за цялостен ремонт на 100 годишен хан ? Хората за толкова си купуват косачка за ягоди :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Ако ще и целият американски бюджет да се изсипе в БГ, пътища пак няма да има - всичко ще се открадне на секундата. В България получаваш стоки и услуги, които са само привидно на западно ниво - в реалността са много по-зле. Не си представям поддръжката на който и да било комплекс да е нещо различно. Няма хора, които да осигурят тази поддръжка.

            Аз вече не живея в БГ, тук съм за да си прибера някои неща и покрай родителите ми. От 14.05 официално не съм жител на град София. Пак ще идвам, но вече много по-рядко.
            А пък на Запад или конкретно в Германия не се краде.... Тези ги приказвай на някой друг....
            Ами ето значи вече всичко е точно. Няма да се ядосваш с нашата реалност и ние с твоите коментари. :-)
            Всички са щастливи и получили каквото искат нали така ?

            Коментар


            • Кой сладур ми разправяше, че кредитната задлъжнялост в Бг била ниска и евентуално повишение на лихвите нямало да има отражение в/у жилищния пазар? (май Песимиста)

              Малко суха статистика:
              Кредити /Април.'22/: 30.1 млрд. лв. (от които 14.7 млрд. ипотечни + 13.9 млрд. потребителски)
              Среден размер на ипотечните кредити за страната = 60 500 евро;
              Среден размер на ипотечните кредити за София = 70 хил. евро;
              което прави ~232 хил. кредита (чисто) / ~307 хил. кредита (ако добавим + 1/2 от потребителските)
              Това прави колкото цял един град от ранга на Бургас (311 хил. жители)

              Кредити /Юни.2009/ = 18.4 млрд. (от които 8 млрд. ипотечни + 7.25 млрд. потребителски)
              Среден размер на ипотечните кредити = 36 260 евро, което прави колко:
              ~110 хил. кредита (чисто) / ~165 хил. кредита (ако добавим + 1/2 от потребителските)

              Аз виждам двойно по-голяма задлъжнялост /дори като % и повече ако отчетем намалението на населението/ -> респ. двойно по-голяма чувствителност към затягане на лихвите!

              Молете се някое известно име отвъд океана да не се гътне пак, че......

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                Въпреки, че имат голям дефицит на жилища увеличението на цените намалява и тренда се обръща, толкова ли е трудно за разбиране. Към този момент АЦБ е в дилема и не може да увеличи лихвата, но посоката е на север.
                И къде са тези данни за обръщане на тренда? Май само си фантазираш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                  Жонка, доста послъгваш и се объркваш
                  До скоро казваше, че първо ще си при приятели...
                  Бе то и мястото щеше да е друго, ама тези "приятели" са го наели за повече пари...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    Какви годишни бе, forbes ти казаха, че само за месец цените са се вдигнали с 2.1%! Ти въобще можеш ли да четеш?

                    Its latest house price index shows that asking prices rose by 2.1% month-on-month
                    Въпреки, че имат голям дефицит на жилища увеличението на цените намалява и тренда се обръща, толкова ли е трудно за разбиране. Към този момент АЦБ е в дилема и не може да увеличи лихвата, но посоката е на север.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Бързаш , а и не си даваш сметка, че това няма да промени пазара на НИ в София.
                      Пазар? На НИ? в София? Хааа, хахахаха

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Айде пак, ... слезте на земята и никога ама никога повече не давайте на съпругата ви да прави обзавежда кухня с вашите пари....
                        Дори и това да е истина за Щатите / съмнявам се просто цените на техниката по света са еднакви а в Щатите дори са по-ниски/ и при нас майсторите да поскъпнаха тук сметката е делено на 5 за свръх лукс и на 10 за наем.
                        Айде пак се засягайте, но не аз съм написал горната свръхтъпотия....
                        БГ свръхлукс от Капалъ Чаршъ... Смех! Гето суперстар

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Досега в темата не съм срещал подобно чудо.
                          Ама то са дървени къщи, ама Тесли, ама термити, ама фалби, ама една кухня на цена колкото двустаен в Обеля. Представяш ли си картината - някой който кара нова Тесла, прави си кухня за 50-100К на 10-15 години се изказва , че му е скъпо апарт за 300К на топ-топ-топ място в София. Е колко да струва като не е дървен. Има нещо много алогично във всяко едно мнение. От една страна няма представа от НСИ и въобще откъде да вземе данни у нас и не само тук.... за Щатите не знае данните също при това че е уж ИТ не може да ползва търсачка / все едно е баща ми на 80 години/
                          , от друга знае за Бриколаж.... иначе щях да напиша, че просто става въпрос за човек който от 30 години не е стъпвал у нас и мисли по американски.... И пак не е възможно в Щатите мисленето да е толкова по-различно, а ако е не разбирам какво такъв човек би правил у нас. На всеки 5 минути в общуването с местни хора ще има шок....
                          Нищо само здраве да е на всички ни и дано Ница да му хареса толкова много, че никога да не помисли за гадната и скъпа София отново. Това ще спести и на него и на хората около него много ядове....:-)
                          Нямат си 70-годишен соц-панел и 30-годишен Гоуф хората... да ги ожалиш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                            Жонка, доста послъгваш и се объркваш
                            До скоро казваше, че първо ще си при приятели...
                            Нещо си се пообъркАл.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Засега съм в двустаен (голям колкото Софийски четиристаен ново строителство) с нова кухя, с гледка към Бодензее. Под наем за 1150Е. Ще търся къща, засега това ми стига. Мюслита няма, само дюнери в близост - за 4 Евро, същата цена като в София, но качество x 10.
                              Жонка, доста послъгваш и се объркваш
                              До скоро казваше, че първо ще си при приятели...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Ако ще и целият американски бюджет да се изсипе в БГ, пътища пак няма да има - всичко ще се открадне на секундата. В България получаваш стоки и услуги, които са само привидно на западно ниво - в реалността са много по-зле. Не си представям поддръжката на който и да било комплекс да е нещо различно. Няма хора, които да осигурят тази поддръжка.

                                Аз вече не живея в БГ, тук съм за да си прибера някои неща и покрай родителите ми. От 14.05 официално не съм жител на град София. Пак ще идвам, но вече много по-рядко.
                                Уау! Ще намалее разнообразието на Солни пазар...

                                Коментар

                                Working...
                                X