IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
    Пореден удар по депозантите. Кеша става все по-безползен, все по-обезценен и вече даже не отговаря на дефиницята за пари. Ще ти се развинти китката да попълваш декларации за произход и да търсиш касови бележки от преди 10 години докато под носа им има сделки на 250 евро квадрата и после след година същото се продава на 2000 евро...без проблем.

    https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022...isuci/comments

    или далеч по-точната статия https://epicenter.bg/article/Prof--K...a-/283198/11/0

    Под маскарада на "бългрски магнитски" (закона няма нищо общо с магнистки, ама нула) и национална сигурност сега ще се правят списъци на непослушните. Естествено закона не засяга имотите и схемите за нереално ниски или високи цени, а само финансовите транзакции така че всички мафиоти да спят спокойно.
    Това колкото повече го мисля , толкова повече съм сигурен , че е просто подготовка за избори. Такова нещо няма как да мине през Народното Събрание, а ако се опитат да го заобиколят ще ги ошамари и Конституционния съд и де кой свари в Европа. Изглежда Кирчо и Кокорчо ще разчитат на оскотялата част от народа и почнаха кампанията по метода проба-грешка. Очаквам следващите малоумия като например да почнат да говорят за данък богатство, принудително даване под наем на празни апартаменти на народни цени и т.н. Избори, какво да ги правиш ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

      Това са жилиша в отделен пазар. Хората, които живетя в тях е малко вероятно да купуват жилища на свободния пазар, така че броят на потенциалните купувачи няма да намалее. Може да се усети ако масово се купят от наемателите и се изкарат веднага за продажба на малко по-висока цена. Предполагам обаче, че в договора за продажба ще има клауза да не се препродават няколко години а и тези хора в момента живеят в тях та не знам колко ше искат да се местят. Другото е, че може би не всички наематели ше могат да ги купят и тогава не знам как ше се процедира.
      Остават под наем докато отговарят на критериите за настаняване.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
        За успокоение на понижителите пак добра новина от Левчо алтернативния:

        Предлагането на общински жилища ще срути цените на имотите https://segabg.com/hot/category-bulg...nski-zhilishta
        Това са жилиша в отделен пазар. Хората, които живетя в тях е малко вероятно да купуват жилища на свободния пазар, така че броят на потенциалните купувачи няма да намалее. Може да се усети ако масово се купят от наемателите и се изкарат веднага за продажба на малко по-висока цена. Предполагам обаче, че в договора за продажба ще има клауза да не се препродават няколко години а и тези хора в момента живеят в тях та не знам колко ше искат да се местят. Другото е, че може би не всички наематели ше могат да ги купят и тогава не знам как ше се процедира.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          В нормалните бели капиталистически държави правото се гради на основния закон, че частната собственост е неприкосновена.
          Тея двама идиота...
          Те верно са двама идиота, ама тука има и един трети, дето са му промили мозъка с евроатлантически диалектизъм. Дори кога греши "белата капиталистическа държава" е права.

          https://www.bbc.com/news/world-us-canada-60383385

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
            пак ви пише Левчо алтернативния, да разкажа малко за морето. Та наскоро познат ме помолиха да им потърся парцел и аз разбира се подпитах за 2 парцела. Та цените на парцелите от 2015 до момента са точно удвоени х2.
            Господин алтернативен, средната заплата през 2015 е била към 800 лева , сега е към 1600. Може да бъркам с 50-100 кинта нагоре/надолу , но вероятно и Вашите калкулации за двойно нарастване на имотите не са супер прецизни. Нормално е имотите да нарастват с нарастването на доходите. Аз даже съм изненадан , че са нарастнали само 2-но при условие , че от 2015-16 се билдва балон. Може би балона не е при парцелите? Проблема при имотите не е, че се качват а че чупят термометъра.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

              Това звучи много стряскащо. Доходите ми са 100% по банков път та не става дума за лични причини. Просто е голямо малоумие да се скарам с някой примерно във форума, да има дори теоретична възможност да му сложа живота на трупчета докато бюрокрацията се прави , че върши работа. Това е и много голям червен флаг, че хората обедняват и политиците се опитват да печелят точки като наказват "лошите" богати.

              "Попадането на някой човек в списъците ще е основание за започване на проверка срещу него по Закона за противодействие на корупцията. Ще се допуска и отнемане на незаконно придобито имущество, каквито правомощия има в момента антикорупционната комисия. Така ще могат да се замразяват активи, а спирането на изпълнението на договори може да става без да има постановена присъда."

              Как в нормална държава може да бъде отнето имущество без съдебно решение ? Това бие на фашизъм/комунизъм.
              В нормалните бели капиталистически държави правото се гради на основния закон, че частната собственост е неприкосновена.
              Тея двама идиота комунизъм с диктатура ли искат да правят, че ще запорират имоти, активи и сметки на когото си пожелаят, без съд и присъда?!
              Що не вървят по дяволите?!

              Имайте пред вид, че в скапана държава като България ако държавата ви запорира всички банкови сметки, дори само по някакви нелепи, неясни, недоказани подозреня, буквално ще умрете от глад и студ, защото няма да имате средства да си купите нито ядене, нито ще можете да си платите тока.

              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • За успокоение на понижителите пак добра новина от Левчо алтернативния:

                Предлагането на общински жилища ще срути цените на имотите https://segabg.com/hot/category-bulg...nski-zhilishta
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • пак новини от Левчо алтернативния: Топлофикациите били поискали повишение на топлото от юни със скромните 300%. Дали ди спомняте какво ви казваше Купата когато започна печатането? Но цените на имотите ще падат де, за да може всеки пенсионер да купи по 2 3-стайни на паветата и така да си помага на пенсията с наемите. Мдаа…
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • пак ви пише Левчо алтернативния, да разкажа малко за морето. Та наскоро познат ме помолиха да им потърся парцел и аз разбира се подпитах за 2 парцела. Та цените на парцелите от 2015 до момента са точно удвоени х2.

                    Аз ще ви разкрия една дълбоко пазена тайна от Дъри и песимиста. Та имот се купува когато ви попадне такъв който отговаря на критериите ви, без значение тренда на цените. Иначе после после цените няма да ви устройват ако имота ви отговаря на изискванията и алтернативата ще е само деЦката до след пенсия. Дъричка и песи да ме извинят за издадената тайна.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                      привет момчета и момичета,
                      Колега, Вие сега "любезния лос" ли ще игратете ?

                      Коментар


                      • ....даже подозирам 30:70 собственици към наематели след 10ина годинки....
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                          "Обжалване пред.... Министерски съвет"
                          ?!?!
                          Драги съфорумци, вече бъдете найс. От утре , който не е съгласен с мен го пращам на Геста.... ъъъъ Министерски съвет.

                          Не е за смях. Ако е вярно е направо смразявашо. Такова нещо и при комунизма не е минавало.
                          Ясно че на оня с дислекцията, конституцията му е врата в поле, но чл. 17, ал. 3 няма никаква възможност за произволно тълкуване.

                          Тия чак такъв съпорт ли си мислят, че имат от кукловодите, че да им се размине лавина от дела в европейски съдилища ?

                          Коментар


                          • привет момчета и момичета,

                            Пише ви Левчо алтернативния.

                            Значи не се притеснявайте за цените на имотите, те ще продължават да си растат и без понижителските заклинания. Добрата новина е, че останаха още някакви си 6 годинки до 2029-та, когато 40:60 ще е достигнат таргет, а обитателите на деЦки ще са поне тройно повече от сега.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              Това звучи много стряскащо. Доходите ми са 100% по банков път та не става дума за лични причини. Просто е голямо малоумие да се скарам с някой примерно във форума, да иам дори теоретична възможност да му сложа живота на трупчета докато бюрокрацията се прави , че върши работа. Това е и много голям червен флаг, че хората обедняват и политиците се опитват да печелят точки като наказват "лошите" богати.

                              "Попадането на някой човек в списъците ще е основание за започване на проверка срещу него по Закона за противодействие на корупцията. Ще се допуска и отнемане на незаконно придобито имущество, каквито правомощия има в момента антикорупционната комисия. Така ще могат да се замразяват активи, а спирането на изпълнението на договори може да става без да има постановена присъда."

                              Как в нормална държава може да бъде отнето имущество без съдебно решение ? Това бие на фашизъм/комунизъм.
                              Плюсът ти е от мен.

                              То не бие.. направо си е. Доноснически фашизъм/комунизъм.

                              "Обжалване пред.... Министерски съвет"

                              ?!?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                                Пореден удар по депозантите. Кеша става все по-безползен, все по-обезценен и вече даже не отговаря на дефиницята за пари. Ще ти се развинти китката да попълваш декларации за произход и да търсиш касови бележки от преди 10 години докато под носа им има сделки на 250 евро квадрата и после след година същото се продава на 2000 евро...без проблем.

                                https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022...isuci/comments

                                или далеч по-точната статия https://epicenter.bg/article/Prof--K...a-/283198/11/0

                                Под маскарада на "бългрски магнитски" (закона няма нищо общо с магнистки, ама нула) и национална сигурност сега ще се правят списъци на непослушните. Естествено закона не засяга имотите и схемите за нереално ниски или високи цени, а само финансовите транзакции така че всички мафиоти да спят спокойно.
                                Това звучи много стряскащо. Доходите ми са 100% по банков път та не става дума за лични причини. Просто е голямо малоумие да се скарам с някой примерно във форума, да има дори теоретична възможност да му сложа живота на трупчета докато бюрокрацията се прави , че върши работа. Това е и много голям червен флаг, че хората обедняват и политиците се опитват да печелят точки като наказват "лошите" богати.

                                "Попадането на някой човек в списъците ще е основание за започване на проверка срещу него по Закона за противодействие на корупцията. Ще се допуска и отнемане на незаконно придобито имущество, каквито правомощия има в момента антикорупционната комисия. Така ще могат да се замразяват активи, а спирането на изпълнението на договори може да става без да има постановена присъда."

                                Как в нормална държава може да бъде отнето имущество без съдебно решение ? Това бие на фашизъм/комунизъм.

                                Коментар

                                Working...
                                X