IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Не "моето", а всеобщото!

    Какво е всеобщото виждане, че парите изчезват от само себе си ,ли ? Наистина ми е интересно ,аз не съм икономист и няма лошо да ми обясниш.
    Last edited by RUBLA; 29.05.2022, 11:09. Причина: Не е по темата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
      Твоето виждане е различно, ли ?
      Не "моето", а всеобщото!

      Last edited by RUBLA; 29.05.2022, 11:09. Причина: Не е по темата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Още един бисер влезе в архива!

        Започвам сериозно да обмислям публикуването им в книжка с мека подвързия!
        Твоето виждане е различно, ли ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
          Парите ,не изчезват те само променят собствениците си и целта за която се използват.
          Още един бисер влезе в архива!

          Започвам сериозно да обмислям публикуването им в книжка с мека подвързия!

          Коментар


          • Има логика - депозитите са пари селед продажбата на имот . Те не отразяват потенциал за покупка , а немощ . Те. запечатани са там , а не приготвени ....... мда . А се качват за да има равенство между кредитна и депозитна маса . В края на краищата кредитът се отпуща за сделка с имот , а чек после става депозит .

            Коментар


            • https://m.investor.bg/bylgariia/451/...rmalen-353061/

              Очакваме фаза на спад в класическия бизнес цикъл, като първите потърпевши индустрии ще бъдат имотите, ще ги последва банковото кредитиране, свиване на достъпа до капитал, но заедно с тях ще бъдат ударени и всички индустрии, които са разчитали на рисково финансиране. Това каза Георги Стоев, съосновател и председател на Trakia Tech, в предаването "Клуб Investor" на Bloomberg TV Bulgaria.

              Коментар


              • Пак да кажа, че кредитирането създава пари. Кой как ги държи и използва тези пари е само един от трите фактора, от които зависи скоростта на създаването на пари от банките.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  И изчезват ? Пазара е бил жив и миналата година и парите са отивали за заплати и материали, но накрая някакси са се озовали в депозитите. за да се натрупат тия 67 млрд. Или депозитите са били 117 млрд и са продадени за 50 млрд апартаменти и са станали 67 млрд ?
                  Не те разбирам ? Парите ,не изчезват те само променят собствениците си и целта за която се използват. Обаче, когато се натрупат свободни пари в населението и голяма част от тях отиват в имоти, едни купуват за собствено ползване, а други за инвестиция. Ето, на мен от наеми ми се бяха събрали едно количество средства и с половината си купих втора ваканционна къща

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                    Аз, като казвам ,че пазара е "жив", никой не ми вярва Хората, продават, купуват ,но най-важното е ,че и строят, а там след като продадат парите отиват в заплати, строителни материали и прочие ,а не в банките Не е толкова прост пазара на НИ.
                    И изчезват ? Пазара е бил жив и миналата година и парите са отивали за заплати и материали, но накрая някакси са се озовали в депозитите. за да се натрупат тия 67 млрд. Или депозитите са били 117 млрд и са продадени за 50 млрд апартаменти и са станали 67 млрд ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                      Добре сте избрали пасажи. Споменал съм по-надолу, че сигурно има връзка депозити-кредити. Зарежете кредитите, какво става, ако купя Ваш апартамент изтегля от моята сметка и Ви дам кеш 100к. Под дюшека ли ше ги държите ?
                      Аз, като казвам ,че пазара е "жив", никой не ми вярва Хората, продават, купуват ,но най-важното е ,че и строят, а там след като продадат парите отиват в заплати, строителни материали и прочие ,а не в банките Не е толкова прост пазара на НИ.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Препоръчвам ти преди да правиш подобни разсъждения, да прочетеш какво са парично предлагане, парични агрегати, мултипликатори и т.н.
                        Добре сте избрали пасажи. Споменал съм по-надолу, че сигурно има връзка депозити-кредити. Зарежете кредитите, какво става, ако купя Ваш апартамент изтегля от моята сметка и Ви дам кеш 100к. Под дюшека ли ше ги държите ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Препоръчвам ти преди да правиш подобни разсъждения, да прочетеш какво са парично предлагане, парични агрегати, мултипликатори и т.н.
                          Човекът не е никак далеч от истината. Банките създават пари чрез кредитната си дейност.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Доколкото разбирам никой не вади кредитите от депозитите , така че ако днес 10 хиляди купувача изтеглят по 100к кредит и платят по един апартамент, това ще е 1 милиард който ше падне от небето, ще влезне при депозитите и ще станат 68 милиарда. Тогава сигурно ше кажете депозитите се увеличиха с 1 милиард , хората няма какво да си правят парите, сега ше купуват имоти и цените ше скочат. Само че депозитите могат да се качат именно зашото някой е продавал имоти и му е платено с пари от кредит.
                            Препоръчвам ти преди да правиш подобни разсъждения, да прочетеш какво са парично предлагане, парични агрегати, мултипликатори и т.н.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                              БНБ раздава ли някакви пари на банките ?
                              Да беше се запознал с устройството на Паричния съвет!

                              https://www.bnb.bg/bnbweb/groups/pub..._199909_bg.pdf

                              Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                              Колеги , играчи за почти 2 милиарда играха, Вие сте писали тук едни фермани .... Много ме впечатлихте с отдадеността на имотната кауза
                              Че кой го интересуват тия аматьори! Я скивай какво правят професионалистите!

                              Бившият премиер Бойко Борисов, който държи рекорда за най-възрастен професионален футболист
                              у нас, отбеляза един от головете за победата на "Витоша" (Бистрица) с 4:2 над "Локо" (Пловдив) на
                              финала на държавното първенство за ветерани.


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                                Да , верно, не е НСИ а Агенция по вписванията.

                                Данните за 1вото тримесечие за София са:
                                Продажби 7268
                                Законни ипотеки 964
                                Договорни 2506


                                Това което не е добре е , че договорните ипотеки са 72% от всички ипотеки. Ако разбирам правилно как работи системата, това означава , че в 72% от случаите са изтеглени кредити на по-висока стойност от цената на имота. т.е. че банките смятат, че имота е надценен.
                                Как да го кажа най-любезно...

                                Въобще не "разбираш правилно". Просто си правиш произволни изводи от данните.

                                Коментар

                                Working...
                                X