IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

    Обобщение: тухлена пенсия, удовлетворяваща притежателя й.
    На НОИ ли ще разчиташ утре или на твоя си апарт? Това е разковничето.
    За пенсията ,нали знаеш,не е важен размера ,а за колко време ще я взимаш след пенсия(жив и здрав да стигнеш до там).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      За продавач консултант в мебелен магазин кво искаш? Ти ако си работодател, каква заплата би дал на такъв? Колкото на хирург, на програмист или капитан на кораб? 10 000 лв или може би 100 000 лв? Колко би дал на един обикновен продавач в магазин?
      Абе, както е казал народа, на чужд гръб 100 тояги са малко. Сигурен съм, че този ще се свени да даде и 1000лв. заплати, ама силно дискутира за какво стигат. ИНформ е много прав, че комунистически бизнесмени не познават цената на труда, плащат мизерни заплати, а се хвалят, как синовете им завършили Харвард и имат работа в Гугйл. Тези боклуци са за разстел

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

        Каврък, това е било преди централните банки да се ангажират с всеки проблем на планетата. В днешно време централната банка щеше да предупреждава че цените са надути докато се качват лалетата и като почне да се продава централната банка ще купува на рекордната цена за да държи "функциониращ пазар". Изобщо в зависимост какво и кой точно го притежава централните банки ще подържат набалончени цени за сметка на всичко останало. Даже в момента се води тоя разговор за криптовалутите например, понеже със спадането на цените на криптото много млади хора обедняват значително и особено остро спрямо застаряващото поколение което пък държи имоти (които централната банка купува или кредитира). Изобощо новата роля на централните банки е да не обедняват рисковите играчи независимо колко са прости. Със смяната на поколенията "играчи" вече си ползват и активите като пенсия, щото нормалните пенсии ги направиха на шума. И понеже това задоволява едни формули за средния репрезентативен консуматор всички са щасливи докато народа не се вдигне.
        Обобщение: тухлена пенсия, удовлетворяваща притежателя й.
        На НОИ ли ще разчиташ утре или на твоя си апарт? Това е разковничето.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

          1500 лв. голямо богатство ли е? Я намери един човек с такава заплата и го попитай колко пъти седмично вечеря в ресторанти, коя кола си е набелязал в автосалоните и от кои скъпи магазини в моловете пазарува.
          За продавач консултант в мебелен магазин кво искаш? Ти ако си работодател, каква заплата би дал на такъв? Колкото на хирург, на програмист или капитан на кораб? 10 000 лв или може би 100 000 лв? Колко би дал на един обикновен продавач в магазин?
          Last edited by better; 12.06.2022, 22:44.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            През 1623 г. една луковица на известен сорт лале от растението можела да се изтъргува за 1000 флорина, докато средният годишен доход е бил 150. Продажбата на 40 луковици е отчетена през 1635 г. на цена от 100 000 флорина, а за сравнение, около един тон масло е струвал 100 флорина.

            Лалетата, или по-скоро луковиците им, са били търгувани на повечето стокови борси в холандските градове. Продавали са се луковици, които току-що са били посети, а дори някои, които щели да бъдат засадени в бъдеще (на практика фючърсен контракт).

            Въпреки че със закон още от 1610 г. държавата е определила тези контракти като незаконни и отхвърля прилагането им, това не успява да ограничи активността. Цените не са били реално изражение на стойността на растението, а резултат от масовата еуфория.

            В началото на 1637 г. някои търговци започнали да подозират, че търсенето на толкова надути цени не може да продължава до безкрай. Както се случва винаги, по-благоразумните решили да продадат и приберат печалбите си. Последвал ефектът на доминото, пращащ цените все по-надолу, когато всички се опитвали да продадат, а купувачите ставали все по-малко.

            Балонът се спукал и на пазара настъпила масова паника. Много от търговците останали държатели на контракти за покупка на лалета на цени, десетки пъти над пазарните, а други се оказали притежатели на луковици, които стрували частица от състоянието, което са били платили за тях.

            В крайна сметка властите се опитали да се намесят, като обявили за невалидни всички контракти, сключени преди ноември 1636 г. Последващите тази дата се приело да бъдат платени на 10% от предварително уговорената цена.

            Въпреки това цените продължили да падат. В Амстердам съдиите отказали да уважат контрактите, приемайки ги като хазартна дейност. Съдът не приема хазартните дългове като валидни пред закона и съответно не били налагани принудителни плащания по тях.
            Каврък, това е било преди централните банки да се ангажират с всеки проблем на планетата. В днешно време централната банка щеше да предупреждава че цените са надути докато се качват лалетата и като почне да се продава централната банка ще купува на рекордната цена за да държи "функциониращ пазар". Изобщо в зависимост какво и кой точно го притежава централните банки ще подържат набалончени цени за сметка на всичко останало. Даже в момента се води тоя разговор за криптовалутите например, понеже със спадането на цените на криптото много млади хора обедняват значително и особено остро спрямо застаряващото поколение което пък държи имоти (които централната банка купува или кредитира). Изобощо новата роля на централните банки е да не обедняват рисковите играчи независимо колко са прости. Със смяната на поколенията "играчи" вече си ползват и активите като пенсия, щото нормалните пенсии ги направиха на шума. И понеже това задоволява едни формули за средния репрезентативен консуматор всички са щасливи докато народа не се вдигне.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение

              Maximize the potential of your propertyЯла ддаа са ввоозииш на иннтеерммоодален терминал Гюешевво Ккаалотинна
              Не съм много сигурен дали в момента общувам с човек или машина, но максималният ми потенциял на имот в дадената посока е моя съсобствена къща между Радомир и Кюстендил в подножието на Конявска планина.
              Наскоро заснемаха трасе на коридорN 8 в близост

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                Нивата на възвръщаемост от инвестициите в имоти в България се запазват на нивата си от края на 2021 г., а именно за офис площи - 7.75%, търговски площи - 7.75%, индустриални площи 8.5% и жилищни площи - 5%, разкрива последният доклад на Colliers..

                Всички са в пъти по-доходни от алтернативата депозит
                https://www.pariteni.bg/novini/imoti...i-u-nas-242700.
                Предупреждавам участниците да се придържат към темата, а не да ми сравняват акции с безмерно по-висок риск. Айде няма нужда да сравняваме фурнир с круши
                Maximize the potential of your propertyЯла ддаа са ввоозииш на иннтеерммоодален терминал Гюешевво Ккаалотинна

                Коментар


                • Нивата на възвръщаемост от инвестициите в имоти в България се запазват на нивата си от края на 2021 г., а именно за офис площи - 7.75%, търговски площи - 7.75%, индустриални площи 8.5% и жилищни площи - 5%, разкрива последният доклад на Colliers..

                  Всички са в пъти по-доходни от алтернативата депозит
                  https://www.pariteni.bg/novini/imoti...i-u-nas-242700.
                  Предупреждавам участниците да се придържат към темата, а не да ми сравняват акции с безмерно по-висок риск. Айде няма нужда да сравняваме фурнир с круши

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Legal Разгледай мнение

                    Предложението ми е редактирано, именно в частта на срока. Бях го фиксирал, но го премахнах умишлено. Сега се убедих, че не съм сбъркал.

                    Добре, да кажем така- в срок до 12 месеца, комисионна в размер на 5%........над 12 месеца месеца.

                    Разбира се, не говорим за някой коптор, който да е за пълно и цялостно изриване.
                    Аз не бих се навил на такъв облог. Миналия април купих в топ център на 5 минути пеша от морската на 940€. В момента под 1200 ц

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                      Понижителите кво ги грее като паднат с 20% като преди тва са се вдигнали с 100%?
                      Примерно 2019 та, кв. на зелено в ливадите беше към 1000 евра, сега същите са на 2000 евра.
                      С тоя лаф почна 2008а - и продължи до 2021ва, нивата чак сега биват достигнати.
                      Last edited by X_Y; 12.06.2022, 20:54.

                      Коментар


                      • Са фаче протокола.

                        Коментар


                        • Уно,Дуе Тре Фаче

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Какво означава разумен срок в твоето предложение,защото това е ключовото ??
                            Срока би трябвало да е минимум 1 година ,да не кажа 2 години.
                            Иначе предложението ти е въздух под налягане
                            Предложението ми е редактирано, именно в частта на срока. Бях го фиксирал, но го премахнах умишлено. Сега се убедих, че не съм сбъркал.

                            Добре, да кажем така- в срок до 12 месеца, комисионна в размер на 5%........над 12 месеца месеца.

                            Разбира се, не говорим за някой коптор, който да е за пълно и цялостно изриване.
                            Last edited by Legal; 12.06.2022, 19:52.

                            Коментар


                            • българския работодател вече се конкурира с европейския ..
                              един чуждоземец ми вика .. знаеш ли в европа за едно работно място се състезават 2 хиляди души, а тук не повече от 10 ..
                              викам за какво възнаграждение говорим .. тоя вика средно .
                              в българия средно е 1500 лева, което е 800 евро образно и съвсем грубо .. в европа средно е 4000 - евро .
                              нищо че над 50 % от стоките в магазина тук са по скъпи от тези в европа, демек можеш да си купиш по малко неща тук със същите пари от колкото в европа
                              да пусмем обява казвам с възнаграждение 4000 евро в българия и ще видиш, че и тук за нея ще се наредят 2000 души .
                              в българия се мисли и говори за бизнеса ... работника вълци го яли, а реално той прави парите и за себе си и за работодателя си

                              има два ключа за тласък на икономиката в посока нагоре .. покупателна способност и защита .. спокойствие .. възможност за планиране на разходи и приходи .. в българия тези два показателя са на критично ниско ниво спрямо същите в европа ..
                              положителното от 30 и повече години преход е облегчения достъп до европейския пазар на стоки, труд, образование , всичко друго е минус .
                              трябва малко по прецизен баланс да се докара и нещата може и да се натаманят ... за жалост обаче интереса на силните не е същия..
                              и резултатите в обозримо бъдеще се очертава да са драматични ..
                              действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Legal Разгледай мнение
                                Добре, нека направим така:
                                Аз съм от Бургас. Живея в Лазур, до бившият Пиргос. За хората, които не познават града, една улица ме дели от Морската градина, съответно от морето.
                                Живея в стара тухла. 94 кв.

                                Миналата година по това време точно, консултирах двама човека при продажбата на два апартамента в района. Подчертавам, консултацията ми беше в правната част, а не във финансовата.

                                Апартаментите , бяха почти идентични. Стара тухла , ет. 1, за ремонт, след починали наследодатели.

                                Помня с точност за колко се продаде единият- 866 евро за кв.м.

                                В момента, помагам при сделка за подобен имот, пак в района, макар и малко по отдалечен- стара тухла, ЕТ.1., в малко по добро състояние, но, според мен, за ремонт.

                                Сряда ще се изповяда сделката на цена 1300 евро за кв.м.

                                Искам да предложа това:
                                Някой, който мисли че цените ще се понижат- сключвам договор с него, в който да се ангажира, в определен от него разумен срок, че ще ми намери такъв апартамент- стара тухла, в района, ЕТ.1, не за 800 евро, а за 1000 евро.

                                Предлагам комисионна в размер на 5-6%. Ще я платя предварително, при предложението, не при изповядването на сделката!!!

                                Неустойката, разбира се, ще бъде е същият размер, който поиска, като комисионна, ако не се спази срока за посредничеството.
                                Какво означава разумен срок в твоето предложение,защото това е ключовото ??
                                Срока би трябвало да е минимум 1 година ,да не кажа 2 години.
                                Иначе предложението ти е въздух под налягане

                                Коментар

                                Working...
                                X