IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Те не са излъгали но в тези статии има високи дози вменяване и пропагандиране на определен тип информация поднесен със изразни средства които внасят уклон към поемане на дълг и покупка на жилище .
    "Не се притеснявайте, точно за вас е!"

    "Теглиш когато искаш, плащаш когато можеш""

    "Някои носят къщата на гърба си (охльова), а други я придобиват сам"

    "Гоше, спиш ли мама"

    И все пак днешното време предлага много възможности и предизвикателства. За човек в СФ и с образование не е проблем да изплати един кредит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      всъщност труд за нищо не са излъгали
      по-скоро никой не споменава, че много имоти се купуват с ипотечен кредит, който в даден момент ще се превърне в огромно бреме за платеца
      факт е, че мераклии да се сдобият с имот има много - тълпата е стихия
      Те не са излъгали но в тези статии има високи дози вменяване и пропагандиране на определен тип информация поднесен със изразни средства които внасят уклон към поемане на дълг и покупка на жилище .

      Коментар


      • Всеки си поема риска, теглейки ипотечен кредит. Ще има да погасят, ще има да не. Винаги е било така и не виждам какво изумително има.
        Само, че за разлика отпреди, банките извъртат и докарват нещата до там, да има максимално нисък брой лоши кредити чрез предоговаряне и всякакви други хватки.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Забравили са от Труд да прикачат и фактурата с платежното ,която са им платили от бранша
          Между другото това не е шега -за Първа Инвестиционна банка знам от човек който е работил там над 10 години ,че за такива новини се плаща ,съвсем официално дори си издават и фактура
          всъщност труд за нищо не са излъгали
          по-скоро никой не споменава, че много имоти се купуват с ипотечен кредит, който в даден момент ще се превърне в огромно бреме за платеца
          факт е, че мераклии да се сдобият с имот има много - тълпата е стихия
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
            Цитат:
            Над половината от сделките с имоти в столицата са с ипотечен заем, разказаха кредитни консултанти!


            Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
            Ако трябва да гадая до сега не е имало година с повече от 30% продажби с ипотека.
            No comment!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
              Несемейни младежи и двойки без деца купуват предимно двустайни апартаменти, разказаха брокери на имоти. Семейните с деца се насочват към тристайни или дори по-големи жилища. Има търсене във всички квартали на София и излезе ли имот на изгодна цена, го купуват в рамките на месец.

              https://trud.bg/%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D...8%D1%89%D0%B0/
              Забравили са от Труд да прикачат и фактурата с платежното ,която са им платили от бранша
              Между другото това не е шега -за Първа Инвестиционна банка знам от човек който е работил там над 10 години ,че за такива новини се плаща ,съвсем официално дори си издават и фактура

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                Момче не се фрустрирай ами си пускай съветите за тв на лични.
                Е точно се обнажедих че ще се отървем от джони фрустрацията, той още един се появи а джонката и той продължава да пише. Всичките успешни в чужбина, все българските коптори рутят.
                И на мен са ми интересни Джонката, Симбат и още няколко такива ника,

                Да ви разкажа за една двойка от моя квартал.

                През 2014г към края, мъжът купи хубав апартамент за ремонт на ниските цени, а през 2020г. заедно купиха още един.

                И аз си мислех, че е някое ново строителство, тристаен, с ипотека. Скоро се видяхме и казаха, че е двустаен, старо строителство, в блок на 4 ет, без асансьор, в кв. Суха река. Намерили са нещо евтино и са решили да купят. Апартаментът е преправен и е с 2 спални вече.

                Аз съм гледал подобни обяви и за кв. Подуене. Наистина има обяви по-евтини и от Люлин. В кв. Левски също са евтини.

                Поздрави

                Коментар


                • Несемейни младежи и двойки без деца купуват предимно двустайни апартаменти, разказаха брокери на имоти. Семейните с деца се насочват към тристайни или дори по-големи жилища. Има търсене във всички квартали на София и излезе ли имот на изгодна цена, го купуват в рамките на месец.

                  https://trud.bg/%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D...8%D1%89%D0%B0/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Мисля че пътя към БАН на потребителското име Bulgarian Lev е отворен
                    Ама, разбира се " Няма човек, няма проблем" !!! Как не се променихте във времето не разбирам ?!!!
                    Я, сега някой да каже шестия пакет санкции на ЕС, какво предвижда и има ли забрана за покупки и продажби на имоти от руски граждани и фирми защото това мисля, че ще е важно за цените на имотите.

                    Коментар


                    • https://bnr.bg/varna/post/101654786

                      Лихвите тръгват нагоре наесен публикувано на 31.05.22 в 08:38 Автор: Емилия Николова


                      През септември се очаква банките да започнат плавно повишаване на лихвени проценти по влогове. „Това означава връщане на предлагането на някои продукти и премахване на таксите за по-големи наличности”, коментира пред Радио Варна финансовият анализатор Десислава Николова.
                      „Все още не е дошъл моментът, в който банките са обърнали тенденцията към положителни лихвени проценти. През юли се очаква решение на БНБ с колко ще се увеличи основният лихвен процент, който регулира ликвидността в банковата система.”

                      Три малки банки вдигнаха минимално лихвите по депозитите през миналия месец. Това се дължи основно на конкуренцията помежду им.

                      Средният размер на ефективния лихвен процент по новопривлечени депозити за домакинствата е увеличен между 0.02 и 0.03, сочат данните на БНБ. „Все още е рано да говорим за обръщане на тенденцията.”

                      Не може да се очаква в близките няколко години лихвите по депозитите да покрият темпа на инфлация, който ще продължи да се покачва.

                      „При 14.4% инфлация не виждам какви трябва да са лихвите. През 2007 година имаше банки, които даваха 9-10 % по депозити. Не считам, че ще има банка, която да предложи такъв продукт, който да неутрализира ефекта от инфлацията.”

                      Колкото по-висока е инфлацията, толкова по-трудно ще е за хората да успяват да инвестират в нещо, което да я покрие. Покупката на недвижим имот към момента не е подходяща алтернатива, според Николова.

                      „В по-голямата част от случаите, когато се купува недвижим имот, се тегли кредит. Очакват се корекции в лихвените нива по кредитите след решението на Европейската централна банка /ЕЦБ/.”

                      Средният лихвен процент при кредити за недвижими имоти сега е малко над 2%. Потенциалът за понижение е изчерпан отдавна, т.е. може да очакваме само повишение, прогнозира анализаторът. ЕЦБ все още не е взела решение дали с 0.25 или с 0.5 ще повиши лихвата. Десислава Николова очаква да е с 0.5 процентни пункта. Според нея ЕЦБ трябваше да предприеме това увеличение още в началото на годината. Всяко забавяне означава по-висок лихвен процент, което е сътресение за икономиката на всяка страна.



                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                        Размисли написани от Левчо алтернативния.

                        Темата за за цените имотите в София е много вълнуваща. За това говори факта, че дори немци които са на плажа в Рио де Жанейро, се вълнуват от цените на родните имоти. Глей кво нещо е, интерес има от цял свят, па после що цените на имотите се покачват яко.
                        Тук в темата дори на заплатката му стана ясно, че преди 2029-та спад, сриФ и МЯУ не се очаква. Даже лаавандуловия крал, вече не споменава нищо за ластици, ножици и отдръпване на вълни. А кра(Д)ля на доматите се ограничи само с постване на линкове и коментари за чужди икономики.
                        До 2029-та предстои законен обир на спестителите под формата на инфлация. След това цените на имотите ще паднат защото народа масово няма да има спестявания достатъчни за покупка на имот. Сега съотношението собственици-наематели е 70-30, целта за 2029-та е обратното 30-70.

                        Моля не стреляйте по мен, аз съм само вестоносец и съобщавам фактите, такива каквито са.
                        Мисля че пътя към БАН на потребителското име Bulgarian Lev е отворен

                        Коментар


                        • Размисли написани от Левчо алтернативния.

                          Темата за за цените имотите в София е много вълнуваща. За това говори факта, че дори немци които са на плажа в Рио де Жанейро, се вълнуват от цените на родните имоти. Глей кво нещо е, интерес има от цял свят, па после що цените на имотите се покачват яко.
                          Тук в темата дори на заплатката му стана ясно, че преди 2029-та спад, сриФ и МЯУ не се очаква. Даже лаавандуловия крал, вече не споменава нищо за ластици, ножици и отдръпване на вълни. А кра(Д)ля на доматите се ограничи само с постване на линкове и коментари за чужди икономики.
                          До 2029-та предстои законен обир на спестителите под формата на инфлация. След това цените на имотите ще паднат защото народа масово няма да има спестявания достатъчни за покупка на имот. Сега съотношението собственици-наематели е 70-30, целта за 2029-та е обратното 30-70.

                          Моля не стреляйте по мен, аз съм само вестоносец и съобщавам фактите, такива каквито са.
                          Last edited by bulgarian lev; 31.05.2022, 08:21.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                            Да и аз мислех средно за 10тина процента, но има и повече. При нас бонусите бяха много добри края на миналата година (над 20%) , увеличенията под средното
                            И така възниква въпроса за голямото страшилище инфлация 13%, а заплатите вече започват с по 15%. Както казах ние тук криза няма да имаме. А оттам и имотето нема да падне.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              Ник'во инфо за Вас! Е така да Ви е яд , че Ви ползвам всичката информация, мъдрост и опит фор фри.

                              П.С.Лягайте си вече колега. При мен е средата на деня и бачкам на тръстиката, ма сърцето ми се къса като гледам , че в България отдавна мина полунощ а Вие кесите по форумите да разпръсквате мъдрост и опит.
                              Бе не моа да разбера що всичките голтаци имате толко много акъл и знания...Казаха ти го вместо са спориш напъни се и бачкай.Един ден може и ти да имаш имот.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение

                                Starship и Вернер фон Браун не може да ги абариса как правят успоредно паркиране на заден ход.
                                Ако са майстори ще разберат че всъщност точно така се прави.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X