IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Цените на жилищата ще паднат.
    Защо ли ?
    Защото никой не очаква това да се случи,и ще се случи точно наобратно на всички очаквания.
    Когато и последния слепец си затвори очите приспан от евтините пари,обрата ще бъде жесток.
    Намиране се точно в точката когато всички овце си мислят,всичко ще си остане както беше вчера.

    Коментар


    • https://www.pariteni.bg/novini/kredi...lihvite-242624

      Жестоки лихви наесен !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Хехе, аз съм точно отсреща. Не знаех, че това се води Гео Милев.
        Ти не знаеш къде живееш ,но иначе си експерт в цените

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение

          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=82x286&f1=1
          Междувременно в реалния свят се наблюдават нови рекорди. Стар, амартизиран, явно не му пречи.
          Хехе, аз съм точно отсреща. Не знаех, че това се води Гео Милев.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            И аз ти слагам лайк и те поздравявам с добре дошъл разобличителю

            Има сигурно 200 по-ефеkтивни начина си вкара парите човек от имоти. Епъл 2017г е беше 30 кинта сега е 150,Гугъл беше 920 сега е 2200, Тесла беше 50 сега е 760 и това са цените сега. До Април акциите си бяха само нагоре , Тесла например беше над 1000. Значи ако някой е продал 2017 и вкарал в Тесла Април щеше да е с 20 пъти възвръшаемост, Ноември 2021 24 пъти , а сега 15. Да Ви го спелна, ако 2017 бяхте продали Люлинската панелка за 50к и вкарал парите в Тесла, дори да изпуснете Ноември 21 и Април 22 сега щеахте да седите на 760к евро а не на 100к . Айде Тесла не е била за всяка уста, имаше хора дето вярваха , че ще фалира ( и можеше да фалира) но Епъл и Гугул са супер сейф бет . 50к от Епъл щяха да са 150к , от Гугъл 120к в момента. Да не говорим , че с акциите човек може примерно да сложи половината на сигурно и с другите да търси висок риск и печалба, с апартамента всичко е на едно място ... Та не ми е много ясно как допускате че щом някой е изтеглил парите си от имотите е загубил. Не са ми ясни и много други неща, как си вярвате на легендите? Левчо, изкарал 1.5 млн евро чисти за 13 години като "гастар" Къде бе ? На Марс ли ? Както какъв ги изкара , като доктор с 70к бруто заплата в Германия ли ? Ми дори да си най-невероятно светило, в момента ще си на 150к заплата и ше те обрулят наполовина с данъци та едва ли ше го добуташ до 80к чисто. Преди 13 години щеше да си наполовина на тия пари. Да не говорим , че за да ти останат 1.5 милки чисти трябва да да си изкарал двойно освен ако не си намерил начин да не ядеш , да не плащаш наем , транспорт, застраховки и т.н. Чувал съм за един такъв, никога не съм го виждал да яде, наема му беше нула и се придвижваше безплатно. Викаха му Карлсон , който живее на покрива.

            И преди съм казвал, ние тука сме джентълмени и си вярваме. Ма айде спазвайте поне малко приличие с мечтите.
            Oh, boy...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Кавръков, продължаваш да не разбираш. Купуването на имот тип апартамент като инвестиция в момента е безумна идиотия. В същото време обаче цените на имотите много трудно ще слязат, независимо от огромното количество празни. Имаме асболютно китайска ситуация. Тука в Слатина, Гео Милев и Редута има цели 5-6 етажни блокове, в които се обитават по 5-6 апартамента. А данъците по същество няма да се пипат, защото всичкото тарикат на отговорна позиция е награбил по двайсет и повече имота.

              Имаше един пост на лед осветлението, където ти се обяснява защо натам отиват парите откраднати чрез плоския данък. Потърси го или той да ти го репостне.

              ... а и Кавръков, лихвите няма да ги вдигат. Забрави.
              Лихвите ще ги вдигат.
              Запомни добре това .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Кавръков, продължаваш да не разбираш. Купуването на имот тип апартамент като инвестиция в момента е безумна идиотия. В същото време обаче цените на имотите много трудно ще слязат, независимо от огромното количество празни. Имаме асболютно китайска ситуация. Тука в Слатина, Гео Милев и Редута има цели 5-6 етажни блокове, в които се обитават по 5-6 апартамента. А данъците по същество няма да се пипат, защото всичкото тарикат на отговорна позиция е награбил по двайсет и повече имота.

                Имаше един пост на лед осветлението, където ти се обяснява защо натам отиват парите откраднати чрез плоския данък. Потърси го или той да ти го репостне.

                ... а и Кавръков, лихвите няма да ги вдигат. Забрави.
                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=82x286&f1=1
                Междувременно в реалния свят се наблюдават нови рекорди. Стар, амартизиран, явно не му пречи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                  ма ти в каква драма си се вкарал бе, младеж, не театър, твоето е пълнометражен филм..
                  толкова ли нямаш с какво да се занимавашщ през работно и свободно време...

                  между другото, тези, които сте пяли същата песен като сега 2015, 2016, 2017, говорейки за кочини и коптори и сте повлияли някой да не купи,
                  а това е било шанса му да има жилище, заслужавате да ви начупи някой камбаните.
                  Не ме обвинявай за собствените си грешки! През тези години нищо не съм коментирал, приказката ми е за днес, тук и сега. Всички сте се вторачили в миналото, ето защо няма как да видите в бъдещето!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    слагам ти лайк и те поздравявам с добре дошъл, спасителю
                    ще трябва обаче малко да те разочаровам.
                    тук отдавна си имаме действащ спасител на приятели, познати и случайни минувачи.
                    и той, като теб, продаде на връх 2017. зазида кеша и дебне да купи в ниското. по възможност на акт 14, макс 15
                    и е спасил маса народ да не купи на набалончените цени от 2016, 2017, ...та до сега още ги спасява.

                    като и да е, обединявайте усилия, че има много народ жаден да бъде спасен
                    И аз ти слагам лайк и те поздравявам с добре дошъл разобличителю

                    Има сигурно 200 по-ефеkтивни начина си вкара парите човек от имоти. Епъл 2017г е беше 30 кинта сега е 150,Гугъл беше 920 сега е 2200, Тесла беше 50 сега е 760 и това са цените сега. До Април акциите си бяха само нагоре , Тесла например беше над 1000. Значи ако някой е продал 2017 и вкарал в Тесла Април щеше да е с 20 пъти възвръшаемост, Ноември 2021 24 пъти , а сега 15. Да Ви го спелна, ако 2017 бяхте продали Люлинската панелка за 50к и вкарал парите в Тесла, дори да изпуснете Ноември 21 и Април 22 сега щеахте да седите на 760к евро а не на 100к . Айде Тесла не е била за всяка уста, имаше хора дето вярваха , че ще фалира ( и можеше да фалира) но Епъл и Гугул са супер сейф бет . 50к от Епъл щяха да са 150к , от Гугъл 120к в момента. Да не говорим , че с акциите човек може примерно да сложи половината на сигурно и с другите да търси висок риск и печалба, с апартамента всичко е на едно място ... Та не ми е много ясно как допускате че щом някой е изтеглил парите си от имотите е загубил. Не са ми ясни и много други неща, как си вярвате на легендите? Левчо, изкарал 1.5 млн евро чисти за 13 години като "гастар" Къде бе ? На Марс ли ? Както какъв ги изкара , като доктор с 70к бруто заплата в Германия ли ? Ми дори да си най-невероятно светило, в момента ще си на 150к заплата и ше те обрулят наполовина с данъци та едва ли ше го добуташ до 80к чисто. Преди 13 години щеше да си наполовина на тия пари. Да не говорим , че за да ти останат 1.5 милки чисти трябва да да си изкарал двойно освен ако не си намерил начин да не ядеш , да не плащаш наем , транспорт, застраховки и т.н. Чувал съм за един такъв, никога не съм го виждал да яде, наема му беше нула и се придвижваше безплатно. Викаха му Карлсон , който живее на покрива.

                    И преди съм казвал, ние тука сме джентълмени и си вярваме. Ма айде спазвайте поне малко приличие с мечтите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Laconic,

                      Ти си отскоро тук, затова нека малко да ти обясня каква е играта. Не помня кой точно, но един потребител доста добре ги беше разконспирирал, ама му изтриха мнението! Част от хората тук наистина наподобяват група брокери (които е възможно дори да са в един офис и да излизат през едно айпи, съмнявам се някои от тях да знаят какво е впн, но това само модератор може да го види) и са си разпределили ролите според възрастта и темперамента, като си лайкват моментално мненията един на друг!

                      Единият го дава лекар на достолепна възраст, пазаруващ имоти на всяко четно число в месеца, а земеделска земя - на всяко нечетно (преди беше казал, че 1-вия му апарт е 2005, сега гледам е паднал на 2004), другия не знам какво си, третия и той... а последния - свръх-активния холерик, който редовно обираше банове с всяка своя регистрация (кара коьло, режеп иведик, седларов и прочее) и сега пак се е активизирал, но през чужд профил - че иначе пак бан!...

                      Та в общи линии цялата групичка силно наподобява офис-брокерчета, които "ЖИВЕЯТ" живота на техните клиенти! Тоест, като казват "Днес изповядахме сделка" - те имат предвид, че са били заедно при нотариуса с техния клиент, което технически не е невярно, само дето /най-вероятно/ не са купували с техни пари и за тяхна сметка. Иначе като ги четеш - ми то половината им ден минава в някоя нотариална кантора, другата половина тук - във форума.

                      Айде, наздраве и да ни благодарят за снизходителността, че си затваряме очите, чукаме си лаф-моабета и им побутваме от време на време темата нагоре. То това им е единствената печалба - щото така подскача заглавието за "повишение", макар да става вече неактуално, затова съвсем скоро се прехвърляме в другата тема...
                      Хаха , страхотно чувство за хумор отново :-)
                      Познавам и извън форума някои от посочените никове. И да спор няма по имотната тема имаме сходни виждания разбира се с нюанси така че нормално да има лайкове на постовете ни. По същият начин всички които не могат да купят по някаква причина харесват постовете на Кавръка :-) - надеждата крепи човека.....:-)

                      ПП а изказването ти за Левчо е срамна работа. В темата сигурно е обърнал внимание по медицински въпроси на поне 100 човека... ей така..... Винаги е много обран в прилагателните дори и когато е провокиран сериозно....Айде разбирам мен да нападнеш като просто селско келнерче или Купата с клавиатурната тояга за мамини синчета разбирам ама Левчо..... Слабо Юлка седни си двойка :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        https://fakti.bg/imoti/683483-pet-op...mi-imoti-u-nas
                        Пет опасности пред пазара на недвижими имоти у нас

                        ...

                        „Много хора са купили имот с надеждата, че парите са им запазени, но има случаи, в които това не е точно така“, заключава Язов.
                        Кавръков, продължаваш да не разбираш. Купуването на имот тип апартамент като инвестиция в момента е безумна идиотия. В същото време обаче цените на имотите много трудно ще слязат, независимо от огромното количество празни. Имаме асболютно китайска ситуация. Тука в Слатина, Гео Милев и Редута има цели 5-6 етажни блокове, в които се обитават по 5-6 апартамента. А данъците по същество няма да се пипат, защото всичкото тарикат на отговорна позиция е награбил по двайсет и повече имота.

                        Имаше един пост на лед осветлението, където ти се обяснява защо натам отиват парите откраднати чрез плоския данък. Потърси го или той да ти го репостне.

                        ... а и Кавръков, лихвите няма да ги вдигат. Забрави.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                          Цитат:
                          Над половината от сделките с имоти в столицата са с ипотечен заем, разказаха кредитни консултанти!




                          No comment!
                          Хаха Юлка. Бони нали ти обясни за разликата между законни и договорни ипотеки. Добави и презаписванията след 10 години и т.н. И имаме това за първото тримесичие:
                          Продажби - 7268 Ипотеки съответно от двата вида 964 2506. Т е. процента е в границите между 13 и 48. .... харесай си цифра :-).....Дори и всичко да е било вписано за нова покупка пак няма 50 процента :-)
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 31.05.2022, 18:36.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                            ма ти в каква драма си се вкарал бе, младеж, не театър, твоето е пълнометражен филм..
                            толкова ли нямаш с какво да се занимавашщ през работно и свободно време...

                            между другото, тези, които сте пяли същата песен като сега 2015, 2016, 2017, говорейки за кочини и коптори и сте повлияли някой да не купи,
                            а това е било шанса му да има жилище, заслужавате да ви начупи някой камбаните.
                            Ти специално си кандидат да счупиш доста камбани НО онези долу ха ха...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                              Не съм разочарован, ни най-малко, обнадежден съм, че съфорумците разобличават мръсният ви театър! Не съм кандидат за слава, а върша всичко това на добра воля. Не ме интересуват тарикатите с големите пари, тях ги обирайте както ви приляга, но няма да се съглася да лъжите и заблуждавате младите заробвайки ги с ипотеки доживот! Алчността ви ще ви погуби, ако все още не сте загубили човешкият си облик!
                              ма ти в каква драма си се вкарал бе, младеж, не театър, твоето е пълнометражен филм..
                              толкова ли нямаш с какво да се занимавашщ през работно и свободно време...

                              между другото, тези, които сте пяли същата песен като сега 2015, 2016, 2017, говорейки за кочини и коптори и сте повлияли някой да не купи,
                              а това е било шанса му да има жилище, заслужавате да ви начупи някой камбаните.

                              Коментар


                              • https://fakti.bg/imoti/683483-pet-op...mi-imoti-u-nas
                                Пет опасности пред пазара на недвижими имоти у нас

                                Първата опасност е „празни имоти“. Много имоти се купиха и много от тях стоят празни. „Всеки четвърти имот в Пловдив от новото строителство седи празен и заключен. В един момент тези имоти могат и да излязат на пазара. Може на хората да им трябват пари. Може просто да решат да кешират, да реализират една горница на парите и тогава ще стане много интересно. Тогава ще видите какво означава пазар на купувача, като вече има доста избор“, казва собственикът на агенция за недвижими имоти в Пловдив Мирослав Язов. Пазарът на празни имоти трябва да се следи. „Ние като компания, която се занимаване и с управление на етажна собственост, виждаме, че тези имоти са много и в никакъв случай не са мит“, допълва той.
                                Ако през 2021 г. е имало 17 000-18 000 сделки и ако 1/3 са били с нови имоти – 5000 имота. Това означава, че само през 2021-ва 1500-1600 имота седят празни. Повечето от тях са двустайни. „И изведнъж като изскочат на пазара ще стане интересно“, предупреждава Язов.


                                Втората опасност са цените на строителните материали. Цените на някои материали скочиха със 170%. Дървеният материал е един от тях. Специално за новото строителство и за тези, които са си купили жилища и са решили да ги довършват и за тези, които са решили да правят някакъв вид ремонт, първоначалните им разчети колко би им излезнало, няма да бъдат оправдани. „Доходността пада. Цените на строителните материали, доста объркаха нещата. Много строители решиха да прекратят временно изграждането, тъй като действително е много скъпо да се стори“, казва Язов.

                                Третата опасност е политиката на община Пловдив. Наскоро съветниците върната 12 ПУП-а с отговор: „чакаме общия устройствен план (ОУП) на града, за да може да ги пуснем“. „Аз съм участвал в изготвянето на този ОУП като консултант още преди 3-4 години. Още го чакаме. Не е ясно колко ще го чакаме, но той много обърка нещата на града“ е мнението на Язов. Планът засяга основно къщи и нови строежи. Така например, към момента в община Родопи не издават строителни разрешения – липса на вода, канализация, на устройствени планове.

                                Четвъртата опасност са лихвите по ипотечните заеми. Американската Централна банка за пореден път вдигна лихвите. Планират се общо шест увеличения през текущата година. В момента 30-годишната фиксирана лихва по ипотечните заеми в САЩ е 5%. Най-вероятно ще се повиши. Почти всички централни банки вдигат лихвените проценти, с изключение на Европейската централна банка, която твърдо е решила през тази година да не вдига лихвите, към която сме и ние. Нищо обаче не може да се каже със сигурност – светът е глобален и изключително малък. „Според мен, няма да могат да си позволят толкова дълго време да държат ниски лихви. Инфлацията, която галопира навсякъде из еврозоната и тя ще трябва да се спре в един момент. Лихвите са ключов играч на пазара на недвижими имоти. В момента, в който лихвите тръгнат нагоре, половината купувачи изчезват и всички нови строежи и нови оптимисти угасват“, прогнозира Язов.

                                Петата опасност е алчността. „Колкото и да е полезна, идва един момент, в който се прекалява и става вредна за всички. Намираме се в момент, в който алчността е най-вредител на пазара на недвижими имоти. В момента алчността е у всички- У продавача – да продаде не на 1000 EUR/кв.м, а на 1500 EUR/кв.м. Алчността у купувача – не, ние трябва да си купим имот, защото инфлацията ще изяде парите ни. Алчността у инвеститори – давай квадратура, давай нови строежи (тук отиваме на по-ниско качество). Алчността трайно се е настанила у всички и тя много пречи“, категоричен е анализаторът, който припомня, че подобен проблем е имало преди 15 години в Слънчев бряг. Може да стане такъв и в Пловдив, въпреки че предимството на града е, че в него има движение на работна сила и се товарят нови заводи, но това също не е безкрайно.


                                „Много хора са купили имот с надеждата, че парите са им запазени, но има случаи, в които това не е точно така“, заключава Язов.



                                Last edited by nkavrakov1982; 31.05.2022, 18:07.

                                Коментар

                                Working...
                                X