IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
    https://www.banker.bg/pari-i-pazari/...te-prez-2024-a
    Рей Далио: Централните банки ще орежат лихвите през 2024-а
    До тогава с колко ще ги вдигнат е въпроса ,затягането и при предишната криза е 2 години средно ,ти колко искаш 10 години да ти вдигат лихвите ли ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
      Балон няма, 3500 евро квадрата за панелка в младост.

      https://www.dnevnik.bg/biznes/2022/0...ni_na_panelni/

      Това е на първа страница в близкия до властта Дневник, където сутрин и вечер борят "фалшивите новини" и "платените тролове".

      Цялата админситрация на Кирето са брокери.
      Аха, като имаме предвид инфлацията поскъпването не било чак толкова...хахаха, баси анализа. И на тех им не харесват цените, но кво да се прави като панелка в Лулин на 8-ми последен етаж стана като мезонет в Докторската.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • https://www.banker.bg/pari-i-pazari/...te-prez-2024-a
        Рей Далио: Централните банки ще орежат лихвите през 2024-а

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Викаш АЕЦ-а не може да го управлява Държавата да го харижем както харизахме златото, БАНКИТЕ, електроразпределението, морето, пътищата, летищата. И кво спечелихме като ги ХАРИЗАХМЕ?
          Норвегия, швеция 90% е ДЪРЖАВНО - те що могат ве. Ние сме на 8000 ГОДИНИ държава и от 30 години не можем. 8000 можем и сме били НАЙ-ВЕЛИКИТЕ, сега само като РОБИ МОЖЕМ?
          Ами бъди си роб, аз МОГА да бъда САМО СВОБОДЕН. Ще умра ама няма да бъда РОБ.
          Ботич, кви ги дрънкаш, ве, замаИл си се нещо!. Кви 8000 години, от времето на пещерните хора ли ни броиш за държава? Абе като се замисля, прав си.
          Last edited by bulgarian lev; 08.06.2022, 09:47.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
            Балон няма, 3500 евро квадрата за панелка в младост.

            https://www.dnevnik.bg/biznes/2022/0...ni_na_panelni/

            Това е на първа страница в близкия до властта Дневник, където сутрин и вечер борят "фалшивите новини" и "платените тролове".

            Цялата админситрация на Кирето са брокери.
            https://fakti.bg/imoti/685568-ecb-s-...-na-jilishtata
            ЕЦБ с важна новина относно цените на жилищата

            • ецб-
            • цени-
            • жилища-
            • лихва
            Тези имоти са средно с 15% надценени

            Европейската централна банка (ЕЦБ) заяви, че скъпият жилищен пазар в еврозоната може да "потъне", ако лихвените проценти по ипотечните заеми се повишат по-бързо от инфлацията.

            В своя преглед на финансовата стабилност, регулаторът също така предупреди за по-нататъшен спад в цените на активите, ако икономическите перспективи се влошат в резултат на войната в Украйна или ако инфлацията се окаже по-висока от очакваната.


            ЕЦБ, която трябва да повиши основния си лихвен процент през юли за първи път от десетилетие, сега оцени жилищата в еврозоната средно с близо 15% по-скъпи и до 60% в някои страни въз основа на връзката между цените и доходи.

            Тя предупреди, че цените на жилищата могат да паднат между 0,83% и 1,17% за всеки 10 базисни пункта увеличение на лихвите по ипотеките след коригиране на инфлацията. „Рязкото покачване на реалните лихвени проценти може да предизвика корекция в цените на жилищата в краткосрочен план, като сегашното ниско ниво на лихвените проценти прави по-вероятно значително движение в цените на жилищата“, се казва в двугодишен доклад на ЕЦБ.

            Коментар


            • acen1975 браво приятел, аз само маркирах някои неща , но как да кажа съмишлениците на възраждане ги избират по тъпота или умишлено да заблуждават. Не им се връзвай....

              Все пак имаме официален представител, Мунчото на форума.
              Last edited by pepe1234; 08.06.2022, 10:34.

              Коментар


              • Балон няма, 3500 евро квадрата за панелка в младост.

                https://www.dnevnik.bg/biznes/2022/0...ni_na_panelni/

                Това е на първа страница в близкия до властта Дневник, където сутрин и вечер борят "фалшивите новини" и "платените тролове".

                Цялата админситрация на Кирето са брокери.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                  Ботич, чета какво си написал и без да се заяждам да ти кажа моето мнение за него. По първите точки няма да коментирам. По т. 5 и т. 6 да ти кажа: това е някаква утопия. Да излезем от ЕС каква е ползата, не схващам, но проблемите ще са доста. После, искаш да се увеличи държавната намеса навсякъде. В същото време, докато Кокорчо взема кредити не ти харесва. Значи, не ти харесва държавната намеса но искаш тя да се засили. Пълен миш-маш ми става в главата докато чета, какво мислиш, че е правилно.

                  Да ти кажа аз какво мисля за държавната намеса. Винаги накрая има един чиновник, който взема решения и понеже е човек и нищо човешко не му е нужно, накрая плюе на идеологиите и гледа да се облажи и оправи себе си, семейството си и родата. В България нивото на корупция в душите на хората е според мен на някакво средно световно ниво. Не можеш да го изтръгнеш ей така. Повече Държава за нас означава повече корупция, повече планова икономика "отгоре" и затъване в дългосрочен план. Та твоите концепции за "оправяне" на България са красиви но неполезни, даже вредни ако започнат да се случват и историята го е показала.
                  Викаш АЕЦ-а не може да го управлява Държавата да го харижем както харизахме златото, БАНКИТЕ, електроразпределението, морето, пътищата, летищата. И кво спечелихме като ги ХАРИЗАХМЕ?
                  Норвегия, швеция 90% е ДЪРЖАВНО - те що могат ве. Ние сме на 8000 ГОДИНИ държава и от 30 години не можем. 8000 можем и сме били НАЙ-ВЕЛИКИТЕ, сега само като РОБИ МОЖЕМ?
                  Ами бъди си роб, аз МОГА да бъда САМО СВОБОДЕН. Ще умра ама няма да бъда РОБ.
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Хасан е прав за две неща и особено за източването на България през чуждите "инвеститори", което дългосрочно води до несъстоятелност. Шокиран бях, че в Софето в тролейче приемат Виза/Мастър, во НЕ и чиста Борика. Участието на страната в ЕС е пагубно и за икономиката.

                    Не е прав за реакцията на паричните потоци при свръхпотребление. Не е прав, защото вече ни показаха как заводът за дограми ще получава новонапечатани кинти дори да не работи. Ще получава новонапечатани кинти да не уволнява, ще получава кинти да не произвежда нищо, ако трябва дори. 60-40 нищо чудно де мине към 99-1

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      1. OK - Кредити се вземат само и единствено за нещо ВАЖНО и много трябва да се пресмята + и -. Ето сега кокорчо взема да дава помощи - и на пенсионери и на "бизнесмени". УНИКАЛНА ГЛУПОСТ
                      2. Монетарната политика води до ЦИКЛИЧНОСТ на икономиката. И банките (ФЕД, ЕЦБ) НАРОЧНО ги предизвикват, за да командват само и ЕДИНСТВЕНО ТЕ.
                      3. Прав си че сме некадърни. Ама ако не пробваме НИКОГА НЯМА ДА СЕ НАУЧИМ и СПОЛУЧИМ. Докато не избяга РОБА никога няма да е свободен. Първо ще е много трудно, много няма никога да успеят но ще има 1-5% успешни които ще ВЪЗРОДЯТ БЪЛГАРИЯ. Като ЛЕВСКИ и БОТЕВ са били САМО стотина луди глави срещу МИЛИОНИ башибозук .....
                      4. ПРИЕМЕШ ЛИ ЧУЖДА ВАЛУТА СЕ ЛИШАВАШ ОТ ВСЯКАКВА ВЪЗМОЖНОСТ ДА ВОДИШ САМОСТОЯТЕЛНА ПОЛИТИКА. Що ли ни натискат да "хармонизираме" законодателството, да приемаме джендъризма, ДА СЕ ОТКАЗВАМЕ ОТ ИСТОРИЯТА СИ .... Кво става с дърво без КОРЕНИ?
                      5. АЗ НЕ ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ДА ИЗЧЕЗВА. ес и фащ ИСКАТ и 30 години ги слушаме и 1/2 вече от БГ я НЯМА. Напротив ИЗЛИЗАНЕ от ес - и целта ни е да станем като НОРВЕГИЯ и ШВЕЙЦАРИЯ - и са по малки от нас, че и ресурси по малко имат. Дали Норвегия си е дала петрола и газа на 1-2% концесия, или Швейцария БАНКИТЕ? ВСИЧКО ВАЖНО ТРЯБВА ДА Е САМО И ЕДИНСТВЕНО БЪЛГАРСКО - ДЪРЖАВНО - енергетика, БАНКИ, природни БОГАТСТВА, МОРЕ, ПЪТИЩА. Хиляди години дедите ни са се БИЛИ и са си дали кръвта за това парче земя на кръстопът и ние да го харизваме за хартишки в най-добрия случай, често само за нагушване на един чиновник (подкуп)
                      6. Дефицит и стоков и паричен - най-лесно е да харчиш толкова колкото имаш. 5млн българи го правят, ДЪРЖАВАТА не може, само ес можел да ни помогне. Аре бе !?!?!?!?
                      Спирането на износа на капитали - и човешки и парични е въпрос на ВОЛЯ. Буквално за 1 ден може да стане. 5-10% течове които ще останат са пренебрежимо малко, не като сега 50+ че и 90% за някои неща !?!?!?
                      Ботич, чета какво си написал и без да се заяждам да ти кажа моето мнение за него. По първите точки няма да коментирам. По т. 5 и т. 6 да ти кажа: това е някаква утопия. Да излезем от ЕС каква е ползата, не схващам, но проблемите ще са доста. После, искаш да се увеличи държавната намеса навсякъде. В същото време, докато Кокорчо взема кредити не ти харесва. Значи, не ти харесва държавната намеса но искаш тя да се засили. Пълен миш-маш ми става в главата докато чета, какво мислиш, че е правилно.

                      Да ти кажа аз какво мисля за държавната намеса. Винаги накрая има един чиновник, който взема решения и понеже е човек и нищо човешко не му е нужно, накрая плюе на идеологиите и гледа да се облажи и оправи себе си, семейството си и родата. В България нивото на корупция в душите на хората е според мен на някакво средно световно ниво. Не можеш да го изтръгнеш ей така. Повече Държава за нас означава повече корупция, повече планова икономика "отгоре" и затъване в дългосрочен план. Та твоите концепции за "оправяне" на България са красиви но неполезни, даже вредни ако започнат да се случват и историята го е показала.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

                        грешно.мнооого грешно.

                        1.кредити:
                        евтините кредити няма да са вследствие на по ниска лихва,а поради по нисък лихвен спред!тва не е монетарна политика,а монетарна ефективност.
                        превод- тва е като да кажеш,че да караш жигули на 40 години е по добре от нов голф'.

                        2.по голяма парична маса:
                        може да ти прозвучи абсурдно,но овърсъплай на пари води не до вечна хипер инфлация,както ще прочетеш навсякъде,а до съвсем други последици:
                        вдига амплитудата на честотата на прогрес/рецесия.отделно дисбалансира икономиката с овърпродъкшън и овъркапасити.
                        пример;
                        аз почвам дас ви раздавам пари...дури,лева и лендлорда почват да купуват яко имоти... те купуват.аз им давам..... и колко ше купуват? 1 милион апартамнта в софия? 5 милиона апартамнта в софия? ше купуват докато един от тях ще каже-я стига съм купувал,че вече имам цял квартал,а в него никой не живее....и лева ще почне да продава.... ама кой ще купува? кво става тгогава-колкото и пари да продължавам да им давам,паричната маса ще бъде убита от нулевото й велосити..
                        от мен да знаеш и другаде и тва няма да го чуеш- парите сами по себе си не съществиват,ако ще и квадралиони да са... те се зависими от тяхното велосити!
                        и стига си чел некви гръцки и български галфони,които вие наричате икономисти, ами вместо това вземи да мислиш за себеси .например погледни миналата криза;
                        имаш прогресиращ ръст на мъни съплай,който води точно до това ,за което говориш... НО има едно голямо НО!!!
                        а му викам превратна точка-колкото и да увеличаваш мъни съплая,идва ден в който неговото велосити почва да пада.
                        ти и твойте гръцки превдо икономисти.. виждате само до тази превратна точка,но не и нататък..... щото имаш парадайм шифт.
                        демек системата променя един от законите си,ти не го разбираш и оставаш изненадан- както си гледаш,че се увеличава мъни съплая и очаквах хипер инфлация,да изведнъж всичко почва да рухва и ... кой ми сра в гащите.
                        пример;
                        значи докато аз раздавам пари на лева и дури и лорда,ти пък имаш завода за пласмасова дограма.... и те купуват от теб ,а ти не можеш да насмогнеш-само вдигаш цените а те купуват ли купуват.....та отваряш и втрои завод,после трети и т.н. стигаш до десети завод.теглил си заеми да се разрастваш,наел си 10 пъти повече хора.
                        и така докато се удари превратната точка- помпането на пари става безсмислено поради умиращото велосити.....
                        къде е големия проблем-ти имаш десет пъти повече заводи,а няма кой да ти купува дограмата .... ако преди да почне бума си продавал с един завод 100 прозореца на ден,сега имаш 10 завода и 1 прозорец не можеш да продадеш.
                        или тва е оваър капасити,дето споменах в началото на постинга.
                        а ти знаеш ли до кво води овър капасити в рецесия? ;
                        ами до тва,че уволняваш всичките работници и фалираш.....

                        тва стана и в бг и в сащ и навсякъде..... крайслер и денеръл мотърс фалираха... точно заради това,в бг камара народ фалира... точно заради това.

                        3.собствена монетарна политика?
                        е ква монетарна политика ,като бгетовицата е от 20 години в борд?
                        лева съществува само на думи и хартия.тва за теб ако е собствена валутаа,за мен не е.за мен тя не съществува.защото в нея нямаш монетарен инпут.който да се изрази като икономически аутпут.
                        можеш ли да променяш лихвата.че да контролираш икономиката?ами не можеш.
                        можеш ли да въздействаш на мъни съплая,че да балансираш икономиката?ами не можеш.
                        знаеш ли,кво значе БНБ? мисля,че не знаеш,за тва ше ти кажа:
                        Българска Несъществуваща Банка.
                        едно време като пишех по тия форуми и навсякъде пльокваха един индекс- софибор......заердно с юрибор и овърнайт.....
                        незнам дали БНБ още има наглостта да го прави......
                        несъществуваща централна банка поставя несъществуващ валутен индекс.определящ лихвената цена на несъществуваща валутааа....
                        ..... заедно с курсовете за дневен рисет на фед.......
                        видяла жабата,че подковават коня и тя вдигнала крак......

                        и ти искаш да имаш собствена монетарна политика?и собствена централна банка?управлявана от бг УНСС-ОВЦИ?
                        пич , не случайно бананови републики,имащи икономисти с интелект на кокошки носачки са в борд...

                        4.гърция е задлъжняла двойно от приемане на еврото?
                        хм....а българия през тва време докато НЕ е в еврозоната.с колко е задължяла ? .... би ли проверил или няма значение?
                        са ше ти кажа една друга тайна..... тя е.че гърците нямат никъв проблем с дълга си,сам по себе си.защото той е в евро,а гърците са съсобственици както на еврото,така и на ЕЦБ!
                        тва,което е тайна е,че европейците са създани една недъгава монетарна система,където всички държави използват една валута,всички банки се рисетват и финансират от една централна банка.обаче всяка държава има право да емитира собствени облигацииии.....

                        и не само гърция я джавкат...всички се джавкат помежду си и не могат да се разберат и са завиждат и се дразнят......знаеш ли защо?
                        ми щото са гамени.за тва.

                        5.защото смятам,че бг трябва да приеме еврото,след като смятам европейците за гамени?
                        ами щото вие българите сте финансови аборигени.
                        ако имаш два тъпунгера,ама тъпунгер номер 1 е по тъп от тъпунгер 2.то следва,че тъпунгер номер 2 е по умен от тъпунгер номер 1.

                        6.най важното:
                        бг има отрицателна валутна смета,а еврозоната е с положителна.

                        в днешно време икономистите много обичат да говорят за търговски баланси,ама забравят,че търговския баланс е само част от монетарната циркулация.
                        пример:
                        и бг и сащ имат търговски дефицит.....
                        обаче в сащ влизат валутен поток,който прави валутната циркулация в сърплъс.
                        в бг освен,че имаш отрицателен валутен поток в следствие на търговския дефицит има излизане на парична маса в следствие на чужди инвестиции...
                        пример:
                        ако отидеш в била и си купиш ядене за 100 лева с карта виза на ПИБ.част от тези пари ще забегнат като короративна печалба в германия,а и малка част в сащ.,защото използваш американска разплащателна система.

                        държава с брутален валутен дефицит,като българия е обречена на провал.
                        за момента тва се балансира с еврофондове и печатене на дълг!
                        и ако не влезете скоро в еврозоната,където да обирате бенефитите на валутния им сърплас...... ше берете ядове....
                        Леле, какво араламбене. Учил ли си нещо?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

                          грешно.мнооого грешно.

                          1.кредити:
                          евтините кредити няма да са вследствие на по ниска лихва,а поради по нисък лихвен спред!тва не е монетарна политика,а монетарна ефективност.
                          превод- тва е като да кажеш,че да караш жигули на 40 години е по добре от нов голф'.

                          2.по голяма парична маса:
                          може да ти прозвучи абсурдно,но овърсъплай на пари води не до вечна хипер инфлация,както ще прочетеш навсякъде,а до съвсем други последици:
                          вдига амплитудата на честотата на прогрес/рецесия.отделно дисбалансира икономиката с овърпродъкшън и овъркапасити.
                          пример;
                          аз почвам дас ви раздавам пари...дури,лева и лендлорда почват да купуват яко имоти... те купуват.аз им давам..... и колко ше купуват? 1 милион апартамнта в софия? 5 милиона апартамнта в софия? ше купуват докато един от тях ще каже-я стига съм купувал,че вече имам цял квартал,а в него никой не живее....и лева ще почне да продава.... ама кой ще купува? кво става тгогава-колкото и пари да продължавам да им давам,паричната маса ще бъде убита от нулевото й велосити..
                          от мен да знаеш и другаде и тва няма да го чуеш- парите сами по себе си не съществиват,ако ще и квадралиони да са... те се зависими от тяхното велосити!
                          и стига си чел некви гръцки и български галфони,които вие наричате икономисти, ами вместо това вземи да мислиш за себеси .например погледни миналата криза;
                          имаш прогресиращ ръст на мъни съплай,който води точно до това ,за което говориш... НО има едно голямо НО!!!
                          а му викам превратна точка-колкото и да увеличаваш мъни съплая,идва ден в който неговото велосити почва да пада.
                          ти и твойте гръцки превдо икономисти.. виждате само до тази превратна точка,но не и нататък..... щото имаш парадайм шифт.
                          демек системата променя един от законите си,ти не го разбираш и оставаш изненадан- както си гледаш,че се увеличава мъни съплая и очаквах хипер инфлация,да изведнъж всичко почва да рухва и ... кой ми сра в гащите.
                          пример;
                          значи докато аз раздавам пари на лева и дури и лорда,ти пък имаш завода за пласмасова дограма.... и те купуват от теб ,а ти не можеш да насмогнеш-само вдигаш цените а те купуват ли купуват.....та отваряш и втрои завод,после трети и т.н. стигаш до десети завод.теглил си заеми да се разрастваш,наел си 10 пъти повече хора.
                          и така докато се удари превратната точка- помпането на пари става безсмислено поради умиращото велосити.....
                          къде е големия проблем-ти имаш десет пъти повече заводи,а няма кой да ти купува дограмата .... ако преди да почне бума си продавал с един завод 100 прозореца на ден,сега имаш 10 завода и 1 прозорец не можеш да продадеш.
                          или тва е оваър капасити,дето споменах в началото на постинга.
                          а ти знаеш ли до кво води овър капасити в рецесия? ;
                          ами до тва,че уволняваш всичките работници и фалираш.....

                          тва стана и в бг и в сащ и навсякъде..... крайслер и денеръл мотърс фалираха... точно заради това,в бг камара народ фалира... точно заради това.

                          3.собствена монетарна политика?
                          е ква монетарна политика ,като бгетовицата е от 20 години в борд?
                          лева съществува само на думи и хартия.тва за теб ако е собствена валутаа,за мен не е.за мен тя не съществува.защото в нея нямаш монетарен инпут.който да се изрази като икономически аутпут.
                          можеш ли да променяш лихвата.че да контролираш икономиката?ами не можеш.
                          можеш ли да въздействаш на мъни съплая,че да балансираш икономиката?ами не можеш.
                          знаеш ли,кво значе БНБ? мисля,че не знаеш,за тва ше ти кажа:
                          Българска Несъществуваща Банка.
                          едно време като пишех по тия форуми и навсякъде пльокваха един индекс- софибор......заердно с юрибор и овърнайт.....
                          незнам дали БНБ още има наглостта да го прави......
                          несъществуваща централна банка поставя несъществуващ валутен индекс.определящ лихвената цена на несъществуваща валутааа....
                          ..... заедно с курсовете за дневен рисет на фед.......
                          видяла жабата,че подковават коня и тя вдигнала крак......

                          и ти искаш да имаш собствена монетарна политика?и собствена централна банка?управлявана от бг УНСС-ОВЦИ?
                          пич , не случайно бананови републики,имащи икономисти с интелект на кокошки носачки са в борд...

                          4.гърция е задлъжняла двойно от приемане на еврото?
                          хм....а българия през тва време докато НЕ е в еврозоната.с колко е задължяла ? .... би ли проверил или няма значение?
                          са ше ти кажа една друга тайна..... тя е.че гърците нямат никъв проблем с дълга си,сам по себе си.защото той е в евро,а гърците са съсобственици както на еврото,така и на ЕЦБ!
                          тва,което е тайна е,че европейците са създани една недъгава монетарна система,където всички държави използват една валута,всички банки се рисетват и финансират от една централна банка.обаче всяка държава има право да емитира собствени облигацииии.....

                          и не само гърция я джавкат...всички се джавкат помежду си и не могат да се разберат и са завиждат и се дразнят......знаеш ли защо?
                          ми щото са гамени.за тва.

                          5.защото смятам,че бг трябва да приеме еврото,след като смятам европейците за гамени?
                          ами щото вие българите сте финансови аборигени.
                          ако имаш два тъпунгера,ама тъпунгер номер 1 е по тъп от тъпунгер 2.то следва,че тъпунгер номер 2 е по умен от тъпунгер номер 1.

                          6.най важното:
                          бг има отрицателна валутна смета,а еврозоната е с положителна.

                          в днешно време икономистите много обичат да говорят за търговски баланси,ама забравят,че търговския баланс е само част от монетарната циркулация.
                          пример:
                          и бг и сащ имат търговски дефицит.....
                          обаче в сащ влизат валутен поток,който прави валутната циркулация в сърплъс.
                          в бг освен,че имаш отрицателен валутен поток в следствие на търговския дефицит има излизане на парична маса в следствие на чужди инвестиции...
                          пример:
                          ако отидеш в била и си купиш ядене за 100 лева с карта виза на ПИБ.част от тези пари ще забегнат като короративна печалба в германия,а и малка част в сащ.,защото използваш американска разплащателна система.

                          държава с брутален валутен дефицит,като българия е обречена на провал.
                          за момента тва се балансира с еврофондове и печатене на дълг!
                          и ако не влезете скоро в еврозоната,където да обирате бенефитите на валутния им сърплас...... ше берете ядове....
                          1. OK - Кредити се вземат само и единствено за нещо ВАЖНО и много трябва да се пресмята + и -. Ето сега кокорчо взема да дава помощи - и на пенсионери и на "бизнесмени". УНИКАЛНА ГЛУПОСТ
                          2. Монетарната политика води до ЦИКЛИЧНОСТ на икономиката. И банките (ФЕД, ЕЦБ) НАРОЧНО ги предизвикват, за да командват само и ЕДИНСТВЕНО ТЕ.
                          3. Прав си че сме некадърни. Ама ако не пробваме НИКОГА НЯМА ДА СЕ НАУЧИМ и СПОЛУЧИМ. Докато не избяга РОБА никога няма да е свободен. Първо ще е много трудно, много няма никога да успеят но ще има 1-5% успешни които ще ВЪЗРОДЯТ БЪЛГАРИЯ. Като ЛЕВСКИ и БОТЕВ са били САМО стотина луди глави срещу МИЛИОНИ башибозук .....
                          4. ПРИЕМЕШ ЛИ ЧУЖДА ВАЛУТА СЕ ЛИШАВАШ ОТ ВСЯКАКВА ВЪЗМОЖНОСТ ДА ВОДИШ САМОСТОЯТЕЛНА ПОЛИТИКА. Що ли ни натискат да "хармонизираме" законодателството, да приемаме джендъризма, ДА СЕ ОТКАЗВАМЕ ОТ ИСТОРИЯТА СИ .... Кво става с дърво без КОРЕНИ?
                          5. АЗ НЕ ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ДА ИЗЧЕЗВА. ес и фащ ИСКАТ и 30 години ги слушаме и 1/2 вече от БГ я НЯМА. Напротив ИЗЛИЗАНЕ от ес - и целта ни е да станем като НОРВЕГИЯ и ШВЕЙЦАРИЯ - и са по малки от нас, че и ресурси по малко имат. Дали Норвегия си е дала петрола и газа на 1-2% концесия, или Швейцария БАНКИТЕ? ВСИЧКО ВАЖНО ТРЯБВА ДА Е САМО И ЕДИНСТВЕНО БЪЛГАРСКО - ДЪРЖАВНО - енергетика, БАНКИ, природни БОГАТСТВА, МОРЕ, ПЪТИЩА. Хиляди години дедите ни са се БИЛИ и са си дали кръвта за това парче земя на кръстопът и ние да го харизваме за хартишки в най-добрия случай, често само за нагушване на един чиновник (подкуп)
                          6. Дефицит и стоков и паричен - най-лесно е да харчиш толкова колкото имаш. 5млн българи го правят, ДЪРЖАВАТА не може, само ес можел да ни помогне. Аре бе !?!?!?!?
                          Спирането на износа на капитали - и човешки и парични е въпрос на ВОЛЯ. Буквално за 1 ден може да стане. 5-10% течове които ще останат са пренебрежимо малко, не като сега 50+ че и 90% за някои неща !?!?!?
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                            Ти изобщо правиш ли разлика между евро и борд? Какво като са вързани? Чисто икономически няма по-голяма глупост страна като нашата - най-бедна и изостанала, да приема валутата на най-силната страна в ЕС. Това означава по-евтини кредити и последваща още по-голяма задлъжнялост. Означава също и по-голяма парична маса срещу нищо непроизведено, което вдига автоматично цените. Доморасли икономически илитерати тръбят, че цените остават непроменени. Но, нека добавим и спекулативното им покачване и ето ти едни 30% само докато си пиете сутрешното кафе. Да не говорим, че се лишаваме завинаги от възможността да провеждаме собствена монетарна политика. Гърция задлъжня двойно след приемане на еврото. Варуфакис посочваше много ясно как става това. Но, може би Варуфакис е най-обикновен амбулантен сладоледаджия.
                            грешно.мнооого грешно.

                            1.кредити:
                            евтините кредити няма да са вследствие на по ниска лихва,а поради по нисък лихвен спред!тва не е монетарна политика,а монетарна ефективност.
                            превод- тва е като да кажеш,че да караш жигули на 40 години е по добре от нов голф'.

                            2.по голяма парична маса:
                            може да ти прозвучи абсурдно,но овърсъплай на пари води не до вечна хипер инфлация,както ще прочетеш навсякъде,а до съвсем други последици:
                            вдига амплитудата на честотата на прогрес/рецесия.отделно дисбалансира икономиката с овърпродъкшън и овъркапасити.
                            пример;
                            аз почвам дас ви раздавам пари...дури,лева и лендлорда почват да купуват яко имоти... те купуват.аз им давам..... и колко ше купуват? 1 милион апартамнта в софия? 5 милиона апартамнта в софия? ше купуват докато един от тях ще каже-я стига съм купувал,че вече имам цял квартал,а в него никой не живее....и лева ще почне да продава.... ама кой ще купува? кво става тгогава-колкото и пари да продължавам да им давам,паричната маса ще бъде убита от нулевото й велосити..
                            от мен да знаеш и другаде и тва няма да го чуеш- парите сами по себе си не съществиват,ако ще и квадралиони да са... те се зависими от тяхното велосити!
                            и стига си чел некви гръцки и български галфони,които вие наричате икономисти, ами вместо това вземи да мислиш за себеси .например погледни миналата криза;
                            имаш прогресиращ ръст на мъни съплай,който води точно до това ,за което говориш... НО има едно голямо НО!!!
                            а му викам превратна точка-колкото и да увеличаваш мъни съплая,идва ден в който неговото велосити почва да пада.
                            ти и твойте гръцки превдо икономисти.. виждате само до тази превратна точка,но не и нататък..... щото имаш парадайм шифт.
                            демек системата променя един от законите си,ти не го разбираш и оставаш изненадан- както си гледаш,че се увеличава мъни съплая и очаквах хипер инфлация,да изведнъж всичко почва да рухва и ... кой ми сра в гащите.
                            пример;
                            значи докато аз раздавам пари на лева и дури и лорда,ти пък имаш завода за пласмасова дограма.... и те купуват от теб ,а ти не можеш да насмогнеш-само вдигаш цените а те купуват ли купуват.....та отваряш и втрои завод,после трети и т.н. стигаш до десети завод.теглил си заеми да се разрастваш,наел си 10 пъти повече хора.
                            и така докато се удари превратната точка- помпането на пари става безсмислено поради умиращото велосити.....
                            къде е големия проблем-ти имаш десет пъти повече заводи,а няма кой да ти купува дограмата .... ако преди да почне бума си продавал с един завод 100 прозореца на ден,сега имаш 10 завода и 1 прозорец не можеш да продадеш.
                            или тва е оваър капасити,дето споменах в началото на постинга.
                            а ти знаеш ли до кво води овър капасити в рецесия? ;
                            ами до тва,че уволняваш всичките работници и фалираш.....

                            тва стана и в бг и в сащ и навсякъде..... крайслер и денеръл мотърс фалираха... точно заради това,в бг камара народ фалира... точно заради това.

                            3.собствена монетарна политика?
                            е ква монетарна политика ,като бгетовицата е от 20 години в борд?
                            лева съществува само на думи и хартия.тва за теб ако е собствена валутаа,за мен не е.за мен тя не съществува.защото в нея нямаш монетарен инпут.който да се изрази като икономически аутпут.
                            можеш ли да променяш лихвата.че да контролираш икономиката?ами не можеш.
                            можеш ли да въздействаш на мъни съплая,че да балансираш икономиката?ами не можеш.
                            знаеш ли,кво значе БНБ? мисля,че не знаеш,за тва ше ти кажа:
                            Българска Несъществуваща Банка.
                            едно време като пишех по тия форуми и навсякъде пльокваха един индекс- софибор......заердно с юрибор и овърнайт.....
                            незнам дали БНБ още има наглостта да го прави......
                            несъществуваща централна банка поставя несъществуващ валутен индекс.определящ лихвената цена на несъществуваща валутааа....
                            ..... заедно с курсовете за дневен рисет на фед.......
                            видяла жабата,че подковават коня и тя вдигнала крак......

                            и ти искаш да имаш собствена монетарна политика?и собствена централна банка?управлявана от бг УНСС-ОВЦИ?
                            пич , не случайно бананови републики,имащи икономисти с интелект на кокошки носачки са в борд...

                            4.гърция е задлъжняла двойно от приемане на еврото?
                            хм....а българия през тва време докато НЕ е в еврозоната.с колко е задължяла ? .... би ли проверил или няма значение?
                            са ше ти кажа една друга тайна..... тя е.че гърците нямат никъв проблем с дълга си,сам по себе си.защото той е в евро,а гърците са съсобственици както на еврото,така и на ЕЦБ!
                            тва,което е тайна е,че европейците са създани една недъгава монетарна система,където всички държави използват една валута,всички банки се рисетват и финансират от една централна банка.обаче всяка държава има право да емитира собствени облигацииии.....

                            и не само гърция я джавкат...всички се джавкат помежду си и не могат да се разберат и са завиждат и се дразнят......знаеш ли защо?
                            ми щото са гамени.за тва.

                            5.защото смятам,че бг трябва да приеме еврото,след като смятам европейците за гамени?
                            ами щото вие българите сте финансови аборигени.
                            ако имаш два тъпунгера,ама тъпунгер номер 1 е по тъп от тъпунгер 2.то следва,че тъпунгер номер 2 е по умен от тъпунгер номер 1.

                            6.най важното:
                            бг има отрицателна валутна смета,а еврозоната е с положителна.

                            в днешно време икономистите много обичат да говорят за търговски баланси,ама забравят,че търговския баланс е само част от монетарната циркулация.
                            пример:
                            и бг и сащ имат търговски дефицит.....
                            обаче в сащ влизат валутен поток,който прави валутната циркулация в сърплъс.
                            в бг освен,че имаш отрицателен валутен поток в следствие на търговския дефицит има излизане на парична маса в следствие на чужди инвестиции...
                            пример:
                            ако отидеш в била и си купиш ядене за 100 лева с карта виза на ПИБ.част от тези пари ще забегнат като короративна печалба в германия,а и малка част в сащ.,защото използваш американска разплащателна система.

                            държава с брутален валутен дефицит,като българия е обречена на провал.
                            за момента тва се балансира с еврофондове и печатене на дълг!
                            и ако не влезете скоро в еврозоната,където да обирате бенефитите на валутния им сърплас...... ше берете ядове....
                            Last edited by acen1975; 08.06.2022, 06:38.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Това че глобализация е довела до обедняване не е вярно. Запада държи все по големи пропорции от световното богатство - имоти, акции, интелектуална собственост, патенти, военна мощ, всичко. Трябва да се прави разлика. Глобализацията доведе до само до голямо неравенство, но агрегатно обедняване няма.
                              Държи дръжки, на хартия. Аз споменах някъде по-назад за 1%. Такива като Мъск , могат да направят и трилиони, останалите 99% обедняват. На хартия Запада има повече кинти, но реално стандарта пада, включително и на Мъск. Той какво толкова може да получи лично за 200 милиарда , което не може да получи за 1 милиард ? Накрая обаче ще използва същите пътища, същите научни разработки и т.н. като всички останали. Като отиде на Марс ще е друго, но докато е тук, не може да си направи паралелна държава и да си живее сам в нея. Сега Китайците удрят точно такива като Мъск. Защото те правят кинти с препродажба. Бош правят миялните в Китай. От една миялна китайците правят $100 а Бош $400 само зашото имат достъп до пазара в САЩ и ЕС. Ония затвориха производството, вероятно като го възстановят, ще се окаже, че китайските марки с подобни параметри като Бош и малко по-ниска цена имат готови за продажба миялни а за Бош ше трябва тепърва да се доставят материали и да се произвеждат и ше се чака още 6 месеца. Хората които са чакали вече 5-6 месеца за миялна ше си сменят поръчките и Бош до 4-5 години ше са в миманса. По подобен начин в миналото наложиха продукти на Vizio, TCL и Hisense. Никому неизвестни марки, но като отидеш в магазина и видиш 15 телевизора с различни размери Vizio и по 2 размер Сони и ЛГ и почваш да свикваш и си мислиш само аз не я знам тази марка. Сега TCL и Vizio си въртят 2-ро и 3-то място по продажби с по около 14%. Sony държат 3% от продажбите. Самсунг са пред китайците само защото си правят повечето компоненти сами не могат да ги изклатят с доставките. Каквото било с маржините било. Китайците вече си продават марките директно и западните компании постепенно са изтласквани или купувани.Та и на увеличаването на богатството му се вижда края. Верно, че могат да спрат продажбите на китайските компании , но тогава кой ше продава ? Никой друг не произвежда. Всички знаят, че Xiaomi и Huawei работят с китайското правителство и предоставят достъп, но в Европа ги оставиха да си продават на воля и да слушат каквото си искат.

                              П.С. За патенти ... не ме карай да се смея. Китайците хакнаха и изкопираха Ф35, че патент за безшумна миялна ли ще ги изплаши ?
                              Last edited by segato; 08.06.2022, 00:50.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Супер значи утре дигам цената на етажа в Карлово.
                                Няма как 900 евро в Плевен дето всичко е умряло,пък за етаж с гаражи ,южен двор,до парк,стадион и на 50 км от Пловдив по евтино,не става така..
                                Дигай. Досега трябваше да си развързал. Не ти ли светка ламбата.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X