IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ей тези котури, стоят от 10 години. В началото бяха на 1500 евра. От тогава само свалят цените, но никой не ги иска. Ако някой има желание, мога да ги снимам да видите на какво приличат в момента. Пълна разруха, скоро ще се срутят. Пазарът е пълен с боклуци, които не струват и 100 евро!

    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...3uj&f1=1&fe7=1

    Коментар


    • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение


      А за България според теб какво ще се случи с пазарът на НИ?
      Утре сутринта,като си правиш закуска и си мажеш филията с масло можеш да видиш кво ше стане....докато РАЗМАЗВАШ маслото,си представи,че тва е аналогично с една супер лукс двустайна килия,с тавани по ниски от на американски гараж,и почти същата квадратура. на тихо и спокойно местоположение,но за това пък много комуникативно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Не знам колко съм успял и колко - не.
        Има хора изобщо не бачкат, за тях със сигурност не съм успял!
        Ама ако взема, че я докарам до там изобщо да не бачкам... не знам дали ще ми хареса??
        То не е една беля, хаха...

        И... ся... к'о викаш... кленовите листа затъват, американците - не?
        Значи хем щял да замръзне пазара заради лихвите ама цените нямало да падат,Уж малко само..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
          Радвам се за теб.успял си!браво.
          . Баба ми викаше "за лудо работи,за лудо не стой" ...
          Не знам колко съм успял и колко - не.
          Има хора изобщо не бачкат, за тях със сигурност не съм успял!
          Ама ако взема, че я докарам до там изобщо да не бачкам... не знам дали ще ми хареса??
          То не е една беля, хаха...

          И... ся... к'о викаш... кленовите листа затъват, американците - не?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение


            А за България според теб какво ще се случи с пазарът на НИ?
            Направи си сметката щом в Средния запад цените са по ниски от софийските

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Чужденците, може и да ги дават и 2 за лев, само при иницииране на рвфврендум за излизане от ес и нато, без значение резултата.
              На БФБ не чакат референдум за излизане, а действат!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Точно така - даже по 149 ги чакахте... ... ама рекох малко да ти спестя срамЪ.
                Е - дочакахте ли ги?

                п.п.
                Малко след 2010 вече спрях да пиша тука, не останаха интересни събеседници...
                10 год. не бях писал... и сега не знам защо се разписах.
                Явно имам много излишно време през деня.
                Ама така съм си подредил нещата, че повече от 4 часа/ден да не бачкам.
                Даже има дни за 2ч приключвам, нямам зор да се напрягам повече...
                Радвам се за теб.успял си!браво.
                . Баба ми викаше "за лудо работи,за лудо не стой" ...
                .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

                  Терзиев,ме знам защо всички чакате да рухнат имотите в сащ,ама тая криза няма да има нищо общо с предишната.
                  в сащ няма имотен балон,освен в калифорния.отделно банковата система е в перфектно състояние:
                  1.в мегаполиси като кливланд ,чикаго,индианаполис,къламбъс и целия мидуест цените са ДВОЙНО ПО НИСКИ ОТ СОФИЯ.
                  в пустинята,където е най хубавия климат и най голяма локална емиграция,цените са като в София.
                  2.лихвите ще замразят пазара,спор няма...но няма да има нищо повече от лека корекция.доходността в момента е между 4 и 7 % ,в зависимост от местоположението. И най малкото падане ще привлича кеш инвестотори.
                  3.в момента заем от 250000 е оскъпен с около 500 на месец повече,което наистина е брутално.ако се превърне вноската отгоре в екуити на 30 годишен заем,тва е се едно се изплаща къща със 100000 долара повече,отколкото миналата година. И в близката година никой няма да тегли заеми....но има едно но.....
                  . Същото важи и за ипотекарита ,които са заключили на 3 % лихва.те пък са на далавера и ще си стискат имотите..
                  . В крайна сметка шамарите ше ядат само строителите.новото строителство ще се сгромоляса.

                  Канада:
                  Да,там балона е огромен.преди 2 години ви бях писал и защо....
                  Защото в държави с високо данъчно облагане имотите промениха техния инвестиционен смисъл.от имотен актив се превърнаха в актив за спестяване не данъци....германия е на същото дередже.
                  За тва и Канада балона гръмна веднага,вместо да се мине през едногодишно замръзване преди рухването,както по принцип става.
                  . И при вдигането на лихвите умните пари,използващи данъчното скривалище веднага почнаха да излизат.
                  В Канада очаквам повече от двойно падане ,колкото и абсурдно да звучи....

                  Виж си кво точно ти траква итиефа.
                  Дали е резиденшъл риъл естейт, дали е камършъл.....дали е по кейс шилер индекса,дали е строителни компании,а не цени на имоти....
                  дали е рейтинг фондове.....и най вече дали е в сащ или в канада....
                  Сценария с мекото приземяване нали ти обясниха че е труден ти какво очакваш при твърдо приземяване да се случи ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                    Е па кой да съм.да си виждал някой друг,дето още не знае,че изреченията трябва да започват с главна буква?
                    . Казвах,че ще паднат не до 300 евро,а до 149 евро и то на жълтите павета!
                    . А 2012 като казвах,че маркета ще обърне ти тогава послуша ли ме?купи ли си няколко апартаментчета или се услушваше?
                    Точно така - даже по 149 ги чакахте... ... ама рекох малко да ти спестя срамЪ.
                    Е - дочакахте ли ги?

                    п.п.
                    Малко след 2010 вече спрях да пиша тука, не останаха интересни събеседници...
                    10 год. не бях писал... и сега не знам защо се разписах.
                    Явно имам много излишно време през деня.
                    Ама така съм си подредил нещата, че повече от 4 часа/ден да не бачкам.
                    Даже има дни за 2ч приключвам, нямам зор да се напрягам повече...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      А дано си прав!
                      Че още следващата седмица чичо Джером ви е подготвил нови 0.75%
                      https://www.wsj.com/articles/feds-je...d=hp_lead_pos1

                      п.п.
                      Ти сега... същия Асен ли си... дето спорихме предната криза?
                      И дето чакахте цени по 300 евро/квадрат с Куку и Грийнбул?
                      Ще си признаеш ли сега чия прогноза се оказа по-точна?
                      Е па кой да съм.да си виждал някой друг,дето още не знае,че изреченията трябва да започват с главна буква?
                      . Казвах,че ще паднат не до 300 евро,а до 149 евро и то на жълтите павета!
                      . А 2012 като казвах,че маркета ще обърне ти тогава послуша ли ме?купи ли си няколко апартаментчета или се услушваше?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                        ... лихвите ще замразят пазара,спор няма...но няма да има нищо повече от лека корекция..
                        А дано си прав!
                        Че още следващата седмица чичо Джером ви е подготвил нови 0.75%
                        https://www.wsj.com/articles/feds-je...d=hp_lead_pos1

                        п.п.
                        Ти сега... същия Асен ли си... дето спорихме предната криза?
                        И дето чакахте цени по 300 евро/квадрат с Куку и Грийнбул?
                        Ще си признаеш ли сега чия прогноза се оказа по-точна?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение

                          Терзиев,ме знам защо всички чакате да рухнат имотите в сащ,ама тая криза няма да има нищо общо с предишната.
                          в сащ няма имотен балон,освен в калифорния.отделно банковата система е в перфектно състояние:
                          1.в мегаполиси като кливланд ,чикаго,индианаполис,къламбъс и целия мидуест цените са ДВОЙНО ПО НИСКИ ОТ СОФИЯ.
                          в пустинята,където е най хубавия климат и най голяма локална емиграция,цените са като в София.
                          2.лихвите ще замразят пазара,спор няма...но няма да има нищо повече от лека корекция.доходността в момента е между 4 и 7 % ,в зависимост от местоположението. И най малкото падане ще привлича кеш инвестотори.
                          3.в момента заем от 250000 е оскъпен с около 500 на месец повече,което наистина е брутално.ако се превърне вноската отгоре в екуити на 30 годишен заем,тва е се едно се изплаща къща със 100000 долара повече,отколкото миналата година. И в близката година никой няма да тегли заеми....но има едно но.....
                          . Същото важи и за ипотекарита ,които са заключили на 3 % лихва.те пък са на далавера и ще си стискат имотите..
                          . В крайна сметка шамарите ше ядат само строителите.новото строителство ще се сгромоляса.

                          Канада:
                          Да,там балона е огромен.преди 2 години ви бях писал и защо....
                          Защото в държави с високо данъчно облагане имотите промениха техния инвестиционен смисъл.от имотен актив се превърнаха в актив за спестяване не данъци....германия е на същото дередже.
                          За тва и Канада балона гръмна веднага,вместо да се мине през едногодишно замръзване преди рухването,както по принцип става.
                          . И при вдигането на лихвите умните пари,използващи данъчното скривалище веднага почнаха да излизат.
                          В Канада очаквам повече от двойно падане ,колкото и абсурдно да звучи....

                          Виж си кво точно ти траква итиефа.
                          Дали е резиденшъл риъл естейт, дали е камършъл.....дали е по кейс шилер индекса,дали е строителни компании,а не цени на имоти....
                          дали е рейтинг фондове.....и най вече дали е в сащ или в канада....

                          А за България според теб какво ще се случи с пазарът на НИ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                            Във Варна няма никаква индустрия, никакво производство, разчита се само на туризъм, но вече конкуренцията е огромна. На пазара излязоха много нови жилища, огромни хотели, а градът няма капацитет да поеме толкова хора и автомобили, за плажовете да не говорим - просто не могат да поемат потока. Хората, които вкарваха пари в имоти - арендатори, моряци, ит, вече имат доста алтернативи - вкл банкови депозити (след вдигането на лихвите). След оттеглянето на тези хора следва крах, поне във Варна.
                            Браво!
                            Един път да напишеш нещо с което съм на 100% съгласен.
                            Родом съм от Варна.
                            Лудницата в която се превърна града ме накара преди броени месеци да се изнеса от него и да се установя за постоянно в спокойно малко българско градче.
                            В градчето има всичко което може да му потрябва на човек.
                            Инфраструктурата е много по-добра от варненската и се поддържа в пъти по-добре.
                            Тук има само 4 светофара.
                            Може би веднъж на месец засичам на светофар да чакат повече от 3 коли. Кеффф...
                            Не ми се налага повече от веднъж в седмицата да ползвам колата. Кеффф...
                            От край до край градчето се пресича пеша за максимум 30 минути. Кеффф....
                            Имам достъп до натурална храна местно производство. Плодове, зеленчуци, млечни продукти. Кеффф...
                            Чудесна природа около градчето. Десетки километри с пътеки приятни за пешеходен туризъм. Кеффф...
                            Съжалявам само, че доста се мотах докато взема това решение.
                            Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              UltraShort Real Estate (SRS)

                              Играя тука. С уточнението, че имотите в Щатско/Канадско са много по-надценени от нашо село.
                              Терзиев,ме знам защо всички чакате да рухнат имотите в сащ,ама тая криза няма да има нищо общо с предишната.
                              в сащ няма имотен балон,освен в калифорния.отделно банковата система е в перфектно състояние:
                              1.в мегаполиси като кливланд ,чикаго,индианаполис,къламбъс и целия мидуест цените са ДВОЙНО ПО НИСКИ ОТ СОФИЯ.
                              в пустинята,където е най хубавия климат и най голяма локална емиграция,цените са като в София.
                              2.лихвите ще замразят пазара,спор няма...но няма да има нищо повече от лека корекция.доходността в момента е между 4 и 7 % ,в зависимост от местоположението. И най малкото падане ще привлича кеш инвестотори.
                              3.в момента заем от 250000 е оскъпен с около 500 на месец повече,което наистина е брутално.ако се превърне вноската отгоре в екуити на 30 годишен заем,тва е се едно се изплаща къща със 100000 долара повече,отколкото миналата година. И в близката година никой няма да тегли заеми....но има едно но.....
                              . Същото важи и за ипотекарита ,които са заключили на 3 % лихва.те пък са на далавера и ще си стискат имотите..
                              . В крайна сметка шамарите ше ядат само строителите.новото строителство ще се сгромоляса.

                              Канада:
                              Да,там балона е огромен.преди 2 години ви бях писал и защо....
                              Защото в държави с високо данъчно облагане имотите промениха техния инвестиционен смисъл.от имотен актив се превърнаха в актив за спестяване не данъци....германия е на същото дередже.
                              За тва и Канада балона гръмна веднага,вместо да се мине през едногодишно замръзване преди рухването,както по принцип става.
                              . И при вдигането на лихвите умните пари,използващи данъчното скривалище веднага почнаха да излизат.
                              В Канада очаквам повече от двойно падане ,колкото и абсурдно да звучи....

                              Виж си кво точно ти траква итиефа.
                              Дали е резиденшъл риъл естейт, дали е камършъл.....дали е по кейс шилер индекса,дали е строителни компании,а не цени на имоти....
                              дали е рейтинг фондове.....и най вече дали е в сащ или в канада....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Във Варна няма никаква индустрия, никакво производство, разчита се само на туризъм, но вече конкуренцията е огромна. На пазара излязоха много нови жилища, огромни хотели, а градът няма капацитет да поеме толкова хора и автомобили, за плажовете да не говорим - просто не могат да поемат потока. Хората, които вкарваха пари в имоти - арендатори, моряци, ит, вече имат доста алтернативи - вкл банкови депозити (след вдигането на лихвите). След оттеглянето на тези хора следва крах, поне във Варна.
                                Браво, ето как почна да пишеш разумно.

                                Коментар

                                Working...
                                X