IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Ми какво да я пресолявам бре Полаксчо ?
    Днеска четох мейла за новите цени,ми дизела обикновения вече е на близо 3.60,скъпия с добавките удари 4 лева,я ми кажи с колко искаш да поскъпне че да спреш да караш и колата да стане един музей ?
    Кажи едно число?
    Щото аз ще ти кажа ,в момента цените отговарят на 150 долара за барел,ама барела не е 150 долара и то си викаш ,какво става?
    И аз ти казвам,ако 2008 на петрола е ударил близо 150 долара ама бензина тогава е бил малко над 2 лева ,в момента като сметнем това че ти и Ал двойно и тройно пари,едно ниво над 4 лева вече сметнато с годините инфлация би те ударило сериозно мисля.
    Говоря за твърдението ти, че ще липсва гориво, а не за цените, те са ясни.
    Ти в Ромпетрол ли беше?
    ​​​​​

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
      Как да предотвратим махмурлука след имотния купон

      1000лв инвecтиpaни в имoт в цeнтъpa нa Coфия пpeди 18 мeceцa днec щяxa дa имaт cтoйнocт oт 1390 лв.

      1000лв инвecтиpaни в ЅР500 или в Битĸoйн пo cъщoтo вpeмe днec щяxa дa ca cъoтвeтнo 967лв или 592 лв.

      И моят нов случай:

      Kyпили cтe имoт c цeнтpaлнa лoĸaция, тpoфeeн или лyĸcoзeн имoт.

      Kaĸвo дa нaпpaвитe: Πpoвepeтe дaли възвpъщaeмocттa oт имoтa e oптимизиpaнa ĸaтo мy нaпpaвитe oцeнĸa нa дoxoднocттa. Aĸo имaтe дългocpoчeн нaeмaтeл - индeĸcиpaйтe нaeмa ĸъм инфлaциятa.

      https://money.bg/property/kak-da-pre...iya-kupon.html
      Дай още надолу по статията де :


      Πaндeмиятa вeчe я нямa, a диджeитe (цeнтpaлнитe бaнĸи) зaпoчвaт дa пycĸaт мyзиĸa, ĸoятo нe e тoлĸoвa "тaнцyвaлнa". Cлeд пpoдължилия дългo вpeмe ĸyпoн вepoятнocттa дa oтидeм нa aфтъpпapти e мaлĸa и зaпoчвaмe дa пoглeждaмe ĸъм изxoдa нa зaвeдeниeтo и дa миcлим ĸaĸ щe ce пpибepeм вĸъщи.
      Πapтитo пpиĸлючвa

      Aĸo cтe били в нoщeн ĸлyб пpeз пocлeднитe гoдини вepoятнo cтe видeли xopa, ĸoитo вдишвaт paйcĸи гaз oт бaлoни. Teзи бaлoни нe ce пyĸaт, a пocтeпeннo cпaдaт, ĸoeтo ги пpaви oщe eдин пoдxoдящ eлeмeнт oт мeтaфopaтa ни зa paзвитиeтo нa пaзapa нa имoтитe y нac.

      Бaлoнитe нямa дa ce cпyĸaт, ocвeн aĸo нe ce oĸaжeм във вoйнa, втopa Bидeнoвa зимa или дpyгo фopcмaжopнo cъбитиe c eĸcтpeмнo нeгaтивни пocлeдици зa бългapcĸaтa иĸoнoмиĸa. Kyпoнът щe yтиxнe пocтeпeннo c нaмaлявaнe нa бpoя cдeлĸи пopaди yвeличaвaщитe ce лиxви пo жилищнитe ĸpeдити. Bъзxoдът нa цeнитe щe нaмaли интeнзитeтa cи и в близĸитe 6-12 мeceцa щe cпpe. Bъзмoжнo e дa пocлeдвa и ĸopeĸция, нo e paнo дa ce ĸaжe ĸoлĸo гoлямa щe e тя и ĸoи имoти щe бъдaт зaceгнaти. Πoтpeблeниeтo щe ce cвиe в ycлoвиятa нa yвeличaвaщи ce paзxoди зa дoмaĸинcтвaтa и пpeĸoмepнa инфлaция, a ĸoгaтo тoвa cтaнe щe нaвлeзeм в peцecия.

      Днec ĸyпoнът e ĸъм cвoя ĸpaй, a ĸoлĸo тeжъĸ щe e мaxмypлyĸът зaвиcи oт вac и cтъпĸитe, ĸoитo пpeдпpиeмeтe. Eтo и нaшитe пpeпopъĸи ĸaĸ дa ce cпpaвитe c нeгo.

      Peцeпти зa пpeдoтвpaтявaнe нa тeжъĸ мaxмypлyĸ cлeд имoтния ĸyпoн cпopeд ĸoличecтвoтo и ĸaчecтвoтo нa ĸoнcyмaциятa

      Kyпили cтe имoт c ĸpeдит

      Kaĸвo дa нaпpaвитe: Bъзмoжнo нaй-бъpзo пpoвepeтe дaли мoжe дa пpeдoгoвopитe ĸpeдитa и дa взeмeтe нaй-дoбpитe ycлoвия пpeди лиxвитe дa ce ĸaчaт.

      Kyпили cтe имoт c инвecтициoннa цeл извън цeнтъpa нa гpaдa нa мяcтo ĸъдeтo имa нoвo cтpoитeлcтвo и/или възмoжнocт зa тaĸoвa (пpaзни пapцeли)

      Kaĸвo дa нaпpaвитe: Πpoдaйтe имoтa в близĸитe 3-6 мeceцa

      Kyпили cтe имoт c цeнтpaлнa лoĸaция, тpoфeeн или лyĸcoзeн имoт.

      Kaĸвo дa нaпpaвитe: Πpoвepeтe дaли възвpъщaeмocттa oт имoтa e oптимизиpaнa ĸaтo мy нaпpaвитe oцeнĸa нa дoxoднocттa. Aĸo имaтe дългocpoчeн нaeмaтeл - индeĸcиpaйтe нaeмa ĸъм инфлaциятa.















      Коментар


      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

        Малко пресоляваш манджата.
        В момента в който се усети дефицит всякакво ембарго ще се вдигне. Но така или иначе петрола се продава но е променен купувача.
        ​​​
        Ми какво да я пресолявам бре Полаксчо ?
        Днеска четох мейла за новите цени,ми дизела обикновения вече е на близо 3.60,скъпия с добавките удари 4 лева,я ми кажи с колко искаш да поскъпне че да спреш да караш и колата да стане един музей ?
        Кажи едно число?
        Щото аз ще ти кажа ,в момента цените отговарят на 150 долара за барел,ама барела не е 150 долара и то си викаш ,какво става?
        И аз ти казвам,ако 2008 на петрола е ударил близо 150 долара ама бензина тогава е бил малко над 2 лева ,в момента като сметнем това че ти и Ал двойно и тройно пари,едно ниво над 4 лева вече сметнато с годините инфлация би те ударило сериозно мисля.

        Коментар


        • Как да предотвратим махмурлука след имотния купон

          1000лв инвecтиpaни в имoт в цeнтъpa нa Coфия пpeди 18 мeceцa днec щяxa дa имaт cтoйнocт oт 1390 лв.

          1000лв инвecтиpaни в ЅР500 или в Битĸoйн пo cъщoтo вpeмe днec щяxa дa ca cъoтвeтнo 967лв или 592 лв.

          И моят нов случай:

          Kyпили cтe имoт c цeнтpaлнa лoĸaция, тpoфeeн или лyĸcoзeн имoт.

          Kaĸвo дa нaпpaвитe: Πpoвepeтe дaли възвpъщaeмocттa oт имoтa e oптимизиpaнa ĸaтo мy нaпpaвитe oцeнĸa нa дoxoднocттa. Aĸo имaтe дългocpoчeн нaeмaтeл - индeĸcиpaйтe нaeмa ĸъм инфлaциятa.

          https://money.bg/property/kak-da-pre...iya-kupon.html

          Коментар


          • QUOTE=antani;n3939833]
            Вярно е. За България, просто намалиха\спряха наемането на нови хора

            ПП. Бившия ми работодател в Белгия хлопна кепенци[/QUOTE]


            Ето какво споделят хората...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Ще има недостиг,викам на шефа,ама след няколко ракии и две три бири да каже колко ще растат цените още,и той казва остави цените проблем е количеството.
              В Украйна в момента имат нужда от още гориво,но няма.
              Проблема с горивата в глобален мащаб ще бъде с количеството,няма ,това е ,заради войната,заради ембаргото ...
              Малко пресоляваш манджата.
              В момента в който се усети дефицит всякакво ембарго ще се вдигне. Но така или иначе петрола се продава но е променен купувача.
              ​​​

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Поне в тази сфера ги разбираш нещата..... без ирония, но е добра възможност-повод да се съкратят хора, които не са за тази работа/компания...
                При предната криза например в САП съкратиха 10-20 човека... почвайки от Крети вероятно :-)
                И по темата -въпреки че у нас би имало много ама много малко съкращения един от близките ми приятели беше леко притеснен преди месец / а и щото искат да ги купят/. В смисъл - той е достатъчно добър, но не му се почва на друго място... гърча ще е повече, а го мързи....И от тук някои , които бих искали да пазарят с ипотечки може да дадат на заден..... професионално-доходна несигурност в мислите. Както аз отложих покупките последните 2 години. :-)
                Както аз отложих покупките последните 2 години. :-)
                И на третата хоп,една купчина апартаменти си щял да пазариш..вече се объркахме,кажи от кога почваш да ги купуваш ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  Не гледай SAP - знам,че имаш наблюдения там, но има страшно много ИТ, което работи в компании пълен таш'к , но в хайпа преливат от кеш..
                  Тези компании са рискът за сектора. Епъл,Майкрософт,Оракъл,Айбием,САП и тн имена няма да се пукнат като надути балони, но има страшно много модерни компании, които си раздуха щата в пъти... там са зрелите круши.
                  Песимиста май ще трябва наистина да хване таблата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение


                    Сподели повече подробности!
                    Ще има недостиг,викам на шефа,ама след няколко ракии и две три бири да каже колко ще растат цените още,и той казва остави цените проблем е количеството.
                    В Украйна в момента имат нужда от още гориво,но няма.
                    Проблема с горивата в глобален мащаб ще бъде с количеството,няма ,това е ,заради войната,заради ембаргото ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      Сега съм на една фирмена сбирка на Ларгото.
                      Стягайте дупетата,горивото ще бъде кът...Не става въпрос за цени,а за наличности

                      Сподели повече подробности!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Поне в тази сфера ги разбираш нещата..... без ирония, но е добра възможност-повод да се съкратят хора, които не са за тази работа/компания...
                        При предната криза например в САП съкратиха 10-20 човека... почвайки от Крети вероятно :-)
                        И по темата -въпреки че у нас би имало много ама много малко съкращения един от близките ми приятели беше леко притеснен преди месец / а и щото искат да ги купят/. В смисъл - той е достатъчно добър, но не му се почва на друго място... гърча ще е повече, а го мързи....И от тук някои , които бих искали да пазарят с ипотечки може да дадат на заден..... професионално-доходна несигурност в мислите. Както аз отложих покупките последните 2 години. :-)
                        Не гледай SAP - знам,че имаш наблюдения там, но има страшно много ИТ, което работи в компании пълен таш'к , но в хайпа преливат от кеш..
                        Тези компании са рискът за сектора. Епъл,Майкрософт,Оракъл,Айбием,САП и тн имена няма да се пукнат като надути балони, но има страшно много модерни компании, които си раздуха щата в пъти... там са зрелите круши.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Чакай сега ,долара малко качи и ти се радваш като зависим от поредната доза,временно щастие има един лаф
                          Е той дръпнал 10%, а цените 20%.... слаба работа....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            Това не е за България а по принцип. Като цяло при една рецесия и свиване на финансиранията ще има лавина от съкращения. Секторът е много 'сладък', когато се лее пара. Когато музиката спре има страшно много компании, които са с абсолютно набалончен състав и тогава става тихо, но това става като се сговни много работата. Първоначално даже и да се спекат в начална рецесия никой не бърза да освобождава персонал, защото си дава сметка колко му е струвал всеки кадър - било да го намери и привлече било да го обучи.. Рано или късно обаче като свършат парите от въздуха този скъпоплатен персонал трябва да се съкрати, защото иначе може да потопи и титаник...

                            В България има много вносно ИТ защото сме що годе доста по-изгодни от развития свят. В този ред на мисли тук би следвало да се съкращава, когато ножът опре до кокала.
                            Поне в тази сфера ги разбираш нещата..... без ирония, но е добра възможност-повод да се съкратят хора, които не са за тази работа/компания...
                            При предната криза например в САП съкратиха 10-20 човека... почвайки от Крети вероятно :-)
                            И по темата -въпреки че у нас би имало много ама много малко съкращения един от близките ми приятели беше леко притеснен преди месец / а и щото искат да ги купят/. В смисъл - той е достатъчно добър, но не му се почва на друго място... гърча ще е повече, а го мързи....И от тук някои , които бих искали да пазарят с ипотечки може да дадат на заден..... професионално-доходна несигурност в мислите. Както аз отложих покупките последните 2 години. :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                              https://dividend.bg/analyses/desetki...v-tech-sektora

                              Какво става ?
                              Това истина ли е ?

                              Десетки хиляди съкратени в тех сектора !

                              ДЕСЕТКИ ХИЛЯДИ СЪКРАТЕНИ В TECH СЕКТОРА 11:01, 24 Юни 2022
                              Технологични компании по цял свят спират с наемането на хора и прибягват към масови уволнения
                              Това не е за България а по принцип. Като цяло при една рецесия и свиване на финансиранията ще има лавина от съкращения. Секторът е много 'сладък', когато се лее пара. Когато музиката спре има страшно много компании, които са с абсолютно набалончен състав и тогава става тихо, но това става като се сговни много работата. Първоначално даже и да се спекат в начална рецесия никой не бърза да освобождава персонал, защото си дава сметка колко му е струвал всеки кадър - било да го намери и привлече било да го обучи.. Рано или късно обаче като свършат парите от въздуха този скъпоплатен персонал трябва да се съкрати, защото иначе може да потопи и титаник...

                              В България има много вносно ИТ защото сме що годе доста по-изгодни от развития свят. В този ред на мисли тук би следвало да се съкращава, когато ножът опре до кокала.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                Сега съм на една фирмена сбирка на Ларгото.
                                Стягайте дупетата,горивото ще бъде кът...Не става въпрос за цени,а за наличности
                                Па то беше ясно от първия ден на малоумните ужким-санкции.

                                Коментар

                                Working...
                                X