IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение
    Много преди Украйна е започнала войната.
    36in-diameter twin pipelines section of TANAP passes underneath the Dardanelles Strait in the Sea of Marmara.
    https://www.nsenergybusiness.com/pro...ipeline-tanap/
    Това каква връзка има с това което съм написал ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Истинския риск в момента е войната да излезе извън Украйна .
      Румънците в момента зареждат аптеките с калиев йодит 65 милиграма,който ще се раздава безплатно на населението.
      Много преди Украйна е започнала войната.
      36in-diameter twin pipelines section of TANAP passes underneath the Dardanelles Strait in the Sea of Marmara.
      https://www.nsenergybusiness.com/pro...ipeline-tanap/

      Коментар


      • https://trud.bg/%D1%81%D0%BF%D0%B8%D...0%D1%80%D0%B8/
        Любимият вестник на повишителите със заглавие днес!
        Спират лесните пари !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          Добро утро,
          Дълга е темата, но с едно изречение би прозвучало така : Защото няма златен стандарт на долара и еврото (и другите валути) и банките не са това, което претендират че са.


          Ще кажеш мини на злато тогава. Да може да се мине на златна позиция и вероятно в даден момент ще се реализира добро увеличение на активите, но голяма златна позиция е сериозен ангажимент точно защото банките не са това, което би трябвало да са. Едно е да сложиш в 2-3 касетки по 30-40К в ценности и метали, а съвсем друго е да сложиш значително по-голяма стойност с ясното съзнание, че някой ден може и да нямаш достъп до тази касета. Да съхраняваш килограми жълто дома също е абсолютно несериозно та това изключва този сценарии. Да не говорим и че металите ги понадуха в последните години и няма да се изненадам ако при удара на първата по-сериозна вълна има замукване на ликвидност и всичко що може да се продаде се продаде - тогава ценните метали потъват също, временно но потъват.

          Реално погледнато да минеш на 100%-това кешова позиция при спорна сигурност на банковата система при една сериозна икономическа криза, неяснота и залитане на правителства и централни банки с екстремни монетарни политики си е всичко друго, но не и балансиран подход.
          Диверсификацията никога не води до максимална печалба, но пък е най-близко до максимална сигурност. Сигурност, че няма да си занулен в някой драматичен момент. Не се самозалъгвай с НИ също може да се почустваш занулен, но там поне са временни явления и все в един момент пазарът взима глътка въздух.
          Истинския риск в момента е войната да излезе извън Украйна .
          Румънците в момента зареждат аптеките с калиев йодит 65 милиграма,който ще се раздава безплатно на населението.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Интересно ми е, ако всичко се счупи, както прогнозираш, защо не продадеш всичко твое и изчакаш прогнозата ти да се сбъдне и да удвоиш?
            Добро утро,
            Дълга е темата, но с едно изречение би прозвучало така : Защото няма златен стандарт на долара и еврото (и другите валути) и банките не са това, което претендират че са.


            Ще кажеш мини на злато тогава. Да може да се мине на златна позиция и вероятно в даден момент ще се реализира добро увеличение на активите, но голяма златна позиция е сериозен ангажимент точно защото банките не са това, което би трябвало да са. Едно е да сложиш в 2-3 касетки по 30-40К в ценности и метали, а съвсем друго е да сложиш значително по-голяма стойност с ясното съзнание, че някой ден може и да нямаш достъп до тази касета. Да съхраняваш килограми жълто дома също е абсолютно несериозно та това изключва този сценарии. Да не говорим и че металите ги понадуха в последните години и няма да се изненадам ако при удара на първата по-сериозна вълна има замукване на ликвидност и всичко що може да се продаде се продаде - тогава ценните метали потъват също, временно но потъват.

            Реално погледнато да минеш на 100%-това кешова позиция при спорна сигурност на банковата система при една сериозна икономическа криза, неяснота и залитане на правителства и централни банки с екстремни монетарни политики си е всичко друго, но не и балансиран подход.
            Диверсификацията никога не води до максимална печалба, но пък е най-близко до максимална сигурност. Сигурност, че няма да си занулен в някой драматичен момент. Не се самозалъгвай с НИ също може да се почустваш занулен, но там поне са временни явления и все в един момент пазарът взима глътка въздух.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • https://www.bloombergtv.bg/a/35-bloo...a-e-neizbezhna

              Кризата е неизбежна !

              Самърс: Рецесията е неизбежна Лорънс Самърс, бивш министър на финансите на САЩ
              15:30 | 27 юни 2022
              Преводач: Силвия Грозева
              Play Video
              Голяма част от миналата седмица премина в разговори за рецесията от една страна и за инфлацията от друга. Слушахме председателят на Фед Джеръм Пауъл в два поредни дни пред Капитолия. Като гледате икономиката, кой е най-големия риск за икономиката в момента според вас?

              Рецесията е почти неизбежна. Вероятно има 75-80% шанс в следващите 2г да изпаднем в рецесия. Има и реален риск да стане по-рано.

              Това би било много трудна ситуация, защото е почти неизбежна и при средата, в която сме.

              Но много е важно да се уверим, че ако предстои труден период, да намалим рязко инфлацията. Имаше много неуспешни опити, особено през 70-те, от когато е класическият пример за това. Авторите на монетарната политика направиха нещо, което приличаше на спиране на атнибиотика на болен, който се е почувствал по-добре, но преди крайния срок, за който е бил изписан.

              Така че трябва да се направят някои много трудни баланси и да се решат редица предизвикателства от Фед.

              Надявам се, че ще направят мъдър избор.

              Етикети
              Байдън Самърс прогноза рецесия

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                Какви жилища бре, тук сме на пазара на външни тоалетни
                Айде пак тоалетни. Милия, какво ли си преживял, че в главата ти са само кенефи. Лоша работа...Всъщност явно целия ти живот е кенеф. Вътрешен, немски.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                  Като си живял по селата на район Нови Искър, менталните поражения са необратими.
                  Нека всички потребители прочетат историята на твоя хейт, всичко има ярък извратено болезнен смисъл в мненията ти. Изгубил си всички битки в живота и много ти личи. Имам изпрани дрехи, почти неносени, подходящи за дарение
                  Вижда се много ясно откъде идва хейта, неуспяло брокерче дошло от някое утрепано селце като теб не може да си представи друго в живота освен злоба. Хайде хаирлия да е, че те чака голям глад тия години!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                    Аз пак да запитам, гастербайтерите какво толкова се вълнуват от имотния пазар в България. Пръцкайте си в рентнатите матраци и си гледайте мигрантския живот, какво ви интересуват жилищата?
                    Какви жилища бре, тук сме на пазара на външни тоалетни

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Поне в тази сфера ги разбираш нещата..... без ирония, но е добра възможност-повод да се съкратят хора, които не са за тази работа/компания...
                      При предната криза например в САП съкратиха 10-20 човека... почвайки от Крети вероятно :-)
                      И по темата -въпреки че у нас би имало много ама много малко съкращения един от близките ми приятели беше леко притеснен преди месец / а и щото искат да ги купят/. В смисъл - той е достатъчно добър, но не му се почва на друго място... гърча ще е повече, а го мързи....И от тук някои , които бих искали да пазарят с ипотечки може да дадат на заден..... професионално-доходна несигурност в мислите. Както аз отложих покупките последните 2 години. :-)
                      Метачи като теб и твоя човек е нормално да се притеснявате.

                      ПП: щеше да ми е дюшеш да бяха опитали да ме съкратят, едни пари от въздуха - ма хайде няма нужда Винаги съм си избирал работодателите, и в Германия отидох с 2 договора в джоба (използвах 2 от тях).
                      ППП: в БГ ИТ ще ви пръснат гъза тепърва, досега набираха пушечното месо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                        Имам една картина и един гоблен от неизвестни автори. Не ми излизат и на изображения в гугъл, явно са твърде редки, ще трябва да се допитам до вас на лични.
                        Требе да следиш трендовете в изкуството и да куупуваш картини, които се аресват повече и са в по-голем тираж за да ти излазат в Гуглето. За гобленчето не моем ти помогна щот китайците зеха да ги шият с АИ и всички са различни. За картинитите обаче си има чалъми , но на човек трябва да му сече пипето. Например, аз имам една картина на Цено Валериев, ма кат я зех нищо не разбирах и чак преди няколко години ми светна, че тоя ми идва малко неизвестен автор и е рядка. Както казах обаче, човек ако е смарт, може да се справи с такива леки хлъцвания. Накарах художника да нарисува още 2000 картини като мойта и малко да се прекръсти ( да си пооправи името) и сега ми излиза и в Гуглето и в duckduckgo.
                        Last edited by segato; 28.06.2022, 01:10.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          в този контекст едно интересно линкче

                          https://joblytics.io/317

                          кой как смята не съм задълбавал
                          едно време и нумбеото ви го пуснах е така, а стана основно средство за анализ на някои участници
                          Интересно ми е, ако всичко се счупи, както прогнозираш, защо не продадеш всичко твое и изчакаш прогнозата ти да се сбъдне и да удвоиш?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Леле, това показва само ,че нищо не разбираш от българска живопис и скулптура Чакай ще ти помогна и дано не ме тръкне модерацията, че не трябва да си толкова бос в тази област

                            https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94...BA%D0%BE%D0%B2

                            https://www.google.com/search?rlz=1C...h=652&dpr=1.29

                            https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92...BB%D0%BE%D0%B2

                            https://www.google.com/search?rlz=1C...h=652&dpr=1.29

                            https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98...82%D0%BE%D1%80)

                            https://www.google.com/search?rlz=1C...h=652&dpr=1.29
                            Чудесни идеи за инвестиции по стените на имотите ни!
                            Наркоманите, които ограбват домове, рядко разбират от изкуство и КИЦ.
                            Най-често търсят кеш и злато. Поздравления! Само ти и Евго влагате в това. Имам една картина и един гоблен от неизвестни автори. Не ми излизат и на изображения в гугъл, явно са твърде редки, ще трябва да се допитам до вас на лични.

                            Коментар


                            • Най-вероятно след тези увеличения на лихвите от страна на Фед американската икономика ще наврезе в рецесия, и не само тя. Би следвало това да бъде световен процес. Ако рецесията в България е съчетана с ръст на безработицата има риск за неплатежоспособност при ипотечните кредити, които ще поскъпнат през 2023 година. При настоящите нива и перспективи за българската инфлация, страната ни няма да се квалифицира по изискванията за приемане в еврозоната. Това каза д-р Боян Иванчев, финансист и преподавател, в предаването "Светът е бизнес" на Bloomberg TV Bulgaria с водещ Ивайло Лаков.
                              Рецесията автоматично би трябвало да намали инфлацията, категоричен бе Иванчев, а на въпроса колко време ще продължи тази инфлация той заяви, че има модели, които не са достатъчно прецизни, но изчисляват средното влияние на рецесия и трендове. "При тях има много голямо старнадртно отклонение, но показват примерно 12 месеца".

                              Събеседникът посочи като индикатор цената на 30-годишните ипотеки в САЩ и че когато те се увеличат с повече от 50 точки, американската икономика винаги се влиза в рецесия. "Сега цената на 30-годишните ипотеки в САЩ от 270 точки се увеличи на 540. Това е над 250 точки увеличение".

                              Едната тенденция е, че Фед категорично ще продължи да вдига лихвения процент, докато овладее инфлацията и я счупи. Овладяването на инфлацията е едно, нейното намаление е друго. До края на годината, с мерките, които прави Фед, те ще спрат ръста инфлацията, прогнозира финансистът.

                              Относно риска ипотеките да гръмнат и да стане “нещо още по-страшно” Иванчев каза: "Няма нищо по-страшно от инфлацията. Този, който няма достатъчно умения да управлява семейното си богатство ще пострада, не само в САЩ, но и в България".

                              В момента двата големи пазара, на които се вижда охлаждане на недвижимостите са Канада и САЩ, каза гостът. “В България има първи сигнали за подобно нещо, но ако най-горещата точка в САЩ беше около Нова година, тук най-горещата точка беше преди около месец. Недвижимостите са като танкер - той спира няколко мили”.

                              В момента изглежда има намаление на изповядване на сделките в България, заяви Иванчев. Той добави, че в България има около 200 хиляди ипотечни кредита, като немалка част са финансирани на 100% - 80% са с ипотечни кредити, а останалата част - с потребителски. “По данни на БНБ кредитите със срочност над 5 години са нараснали с около 4000 броя от декември до края на първото тримесечие”.

                              “Ако видим рецесия, съчетана с ръст на безработицата, ще имаме намаляване на нетния доход на домакинството, което може да наруши възможността да се обслужват ипотеките. Плюс увеличаване на цената на ипотеките, което ще стане в България от шест до девет месеца от тук насетне”.

                              За перспективите за приемане на България в еврозоната събеседникът каза, че тепърва ще става ясно дали може да има някакъв “специален коридор заради тази инфлация, защото при 15% инфлация в България, сравнено с най-ниските страни (+1,5%), ние няма да се квалифицираме по изискванията”.

                              Инфлацията, която се случва в България в немалка степен е предизвикана от екзогенни фактори. Те започнаха още по време на пандемията....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://dividend.bg/analyses/desetki...v-tech-sektora

                                Какво става ?
                                Това истина ли е ?

                                Десетки хиляди съкратени в тех сектора !

                                ДЕСЕТКИ ХИЛЯДИ СЪКРАТЕНИ В TECH СЕКТОРА 11:01, 24 Юни 2022
                                Технологични компании по цял свят спират с наемането на хора и прибягват към масови уволнения
                                в този контекст едно интересно линкче

                                https://joblytics.io/317

                                кой как смята не съм задълбавал
                                едно време и нумбеото ви го пуснах е така, а стана основно средство за анализ на някои участници
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X