IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

    2. Ти съвсем се разсея с тоя лихвен процент. Припомни си пътя който извървq за 24 часа. Уж беше заради ЕЦБ-то в началото, после стана само статистически, ама е статистически само когато е над определен праг над който не сме били скоро. Ама освен че е нула обявения, тайно бил друг процента, това го написа ти!
    3. Къде го пише това? Пишеш един закон, после "т.е." и следва някаква абсолютна глупост която никой разумен човек не интерпретира по този начин написаното в закона. И не само това, ами ценовата стабилност е добре възприета по света да е спрямо кошницата а не спрямо еврото. Айде да ме сложат мене за шеф на БНБ да видим дали няма инструменти.
    4. Отивай да четеш за хонг конг тогава.
    2. Заради ЕЦБ са лихвените нива у нас в момента. Това съм написал. Статистически е в смисъл, че отразява друг индекс и може да си го ползваш за статистика на междубанковия пазар на овърнайт депозити. Пак да кажа, че няма нищо тайно в процента - начинът на изчисляване и необходимите данни са достъпни за всеки. Сега е отрицателен и в такъв случай се обявява нулев ОЛП.
    3. Пише "...чрез стабилност на паричната единица". Аз обясних какво означава това. Сравненията ти със "света" също не точно, защото има различни парични режими. Някои таргетират инфлацията, други не.
    4. С Хонг Конг удари греда. И ако прочетеш за базовия им процент ще разбереш защо. Всъщност, ако имаше правилен отговор нямаше да те питам за примери. Но понеже много ги разбираш нещата влизаш в капана.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
      Благодаря, Ок значи пазарът ще каже жестоко надценен, т.е. ако не сме с еврото инфлацията ще е в стотици проценти, т.е. избирателите на копейката са олигофрени на н-та степен. Ти не беше ли противник на приемането на еврото или се бъркам? Аз пък си мисля че и сметките показват че е надценен лева и че валутните резерви няма да са гарантирани за да има стабилност т.е. да не се срине.
      При банкова паника, каквато би се получила, не могат да помогнат никакви резерви.
      А за еврото... Нито има значими ползи, нито значими вреди от влизането в еврозоната. Аз лично не бих бързал. Но по принцип единственият нормален начин за смяна на борда един ден е чрез влизане в еврозоната. Всичко друго би било огромна глупост.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

        Мисля, че човека знае какво приказва, мисля че ти си чел недопрочел.... или учил недоучил
        Да бе нека да ме научи и мене. Да покаже кой закон, коя книга, къде ги пише тия работи, къде има такова тълкуване и да млъкна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

          Мисля че човека знае какво приказва, мисля че ти си чел недопрочел.... или учил недоучил
          Ти виж какви въпроси му задаваш само.
          И на децата е ясно какво ще стане ако няма борд.
          Валутния борд е да оказва спирачка на корумпетата да теглят дълг и да крадат още повече ,никой не е казал да махаме борда ако не приемем еврото.
          Еврото само когато имаме достатъчно силна икономика и стандарт на живот ,такива не са налице спрямо тези държави с които се мерим и където искаме да бъдем.
          Така че не на еврото,да на Валутния борд !
          Борда ти дава закрила ако стане нещо с еврото да се закачиш за долара например

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

            2. Ти съвсем се разсея с тоя лихвен процент. Припомни си пътя който извървq за 24 часа. Уж беше заради ЕЦБ-то в началото, после стана само статистически, ама е статистически само когато е над определен праг над който не сме били скоро. Ама освен че е нула обявения, тайно бил друг процента, това го написа ти!
            3. Къде го пише това? Пишеш един закон, после "т.е." и следва някаква абсолютна глупост която никой разумен човек не интерпретира по този начин написаното в закона. И не само това, ами ценовата стабилност е добре възприета по света да е спрямо кошницата а не спрямо еврото. Айде да ме сложат мене за шеф на БНБ да видим дали няма инструменти.
            4. Отивай да четеш за хонг конг тогава.
            Мисля, че човека знае какво приказва, мисля че ти си чел недопрочел.... или учил недоучил
            Last edited by pepe1234; 29.06.2022, 15:39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
              Пак трябва да пиша с точки, защото станаха много нещата.
              1. Моята скромна личност не е предмет на темата и не е важно за никого. Това че съм от БНБ са си лично твои интерпретации.
              2. Няма нищо тайно изчислено в лихвения процент. Цялата методика и необходими данни са публично достъпни. Просто пак демонстрираш, че задълбаваш в неща, от които си нямаш хал хабер.
              3. Ценовата стабилност се нарушава и при валутна криза например, заради сериозна девалвация или обезценка на дадена валута. Затова в закона пише "ценова стабилност чрез стабилност на паричната единица". Т.е. ако има инфлация заради високи цени на бензина примерно, БНБ нито има отговорност, нито има инструменти за въздействие. Както написах и в предишното мнение, точно тези разлики не очаквам да ги разбереш.
              4. Да чакам ли примерите, за които попитах? Все пак и аз да науча нещо от този безсмислен диалог.
              2. Ти съвсем се разсея с тоя лихвен процент. Припомни си пътя който извървq за 24 часа. Уж беше заради ЕЦБ-то в началото, после стана само статистически, ама е статистически само когато е над определен праг над който не сме били скоро. Ама освен че е нула обявения, тайно бил друг процента, това го написа ти!
              3. Къде го пише това? Пишеш един закон, после "т.е." и следва някаква абсолютна глупост която никой разумен човек не интерпретира по този начин написаното в закона. И не само това, ами ценовата стабилност е добре възприета по света да е спрямо кошницата а не спрямо еврото. Айде да ме сложат мене за шеф на БНБ да видим дали няма инструменти.
              4. Отивай да четеш за хонг конг тогава.

              Коментар


              • Благодаря, Ок значи пазарът ще каже жестоко надценен, т.е. ако не сме с еврото инфлацията ще е в стотици проценти, т.е. избирателите на копейката са олигофрени на н-та степен. Ти не беше ли противник на приемането на еврото или се бъркам? Аз пък си мисля че и сметките показват че е надценен лева и че валутните резерви няма да са гарантирани за да има стабилност т.е. да не се срине.
                Last edited by pepe1234; 29.06.2022, 15:30.

                Коментар


                • https://www.infostock.bg/infostock/c...redprieme-etsb

                  Европейската централна банка трябва да обмисли повишаване на лихвените проценти с два пъти планираната сума следващия месец, ако прогнозите за инфлацията се влошат, според члена на Управителния съвет Гедиминас Симкус, цитиран от "Блумбър

                  Абре тия наште ора от ЕЦБ,то вече мислят двойно да го набият на ипотекарите и тези с кредитите ..?Какво става ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Naematel Разгледай мнение

                    90% от селските имоти струват под цената на гараж в центъра на София. Останалите 10% са надценени. Не че гаражите не са надценени.
                    А,точно му го заби в десетката

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                      Специалисте, един въпрос може ли страничен да питам за субективното ти мнение Левът подценен или надценен е и с колко?
                      Ще ти отговоря така: Ако утре бордът падне и левът мине на плаващ курс, ще се срине жестоко, заедно с цялата банкова система. Не толкова заради надцененост, а заради паника и далечни спомени. А какво казва теорията и изчисленията няма значение, важен е пазарът.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                        Искам да купя, не да продам. Само че ако видиш за какви цени става дума, свят ще ти се завие. Говаря за читав имот, не за кокошарник. Има места със 100 процента ръст след пандемията, докато тука нищите политиката. Вий си пишете, цените катерят. Ти нямяш никаква представа от пазара реално, ама никаква.
                        90% от селските имоти струват под цената на гараж в центъра на София. Останалите 10% са надценени. Не че гаражите не са надценени.

                        Коментар


                        • Специалисте, един въпрос може ли страничен да питам за субективното ти мнение Левът подценен или надценен е и с колко?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                            Искам да купя, не да продам. Само че ако видиш за какви цени става дума, свят ще ти се завие. Говаря за читав имот, не за кокошарник. Има места със 100 процента ръст след пандемията, докато тука нищите политиката. Вий си пишете, цените катерят. Ти нямяш никаква представа от пазара реално, ама никаква.
                            Пандемията и процесите които описа са в миналото вече

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Напротив. Аз съм вече изцяло задоволен от твоите отговори, няма на какво повече да се надявам. Продължавай в същия дух и даже те окуражавам да обнародваш тези разсъждения. Трябва българите да знаят как БНБ стоят по цял ден на тия огромни заплати и ръсят мозък.

                              ОЛП се бил изчислявал, нищо че е закован на нула, като станел положителен щели да обявят вече изчисленото, ама до тогава ще е нула без значение какво са изчислили. А понеже е статистически ще стои на колкото е обявен. И всички институции ще консумират обявената а не онова тайно-изчисленото.

                              В закона не пише нищо за девалвация на лева. И тва "т.е." си е интерпретация на БНБ кото никой разумен човек няма. По целия свят ценова стабилност означава стабилност на потребителска кошница. Само в България означава нещо съсвем друго. Пак уникални мозъци в БНБ.
                              Пак трябва да пиша с точки, защото станаха много нещата.
                              1. Моята скромна личност не е предмет на темата и не е важно за никого. Това че съм от БНБ са си лично твои интерпретации.
                              2. Няма нищо тайно изчислено в лихвения процент. Цялата методика и необходими данни са публично достъпни. Просто пак демонстрираш, че задълбаваш в неща, от които си нямаш хал хабер.
                              3. Ценовата стабилност се нарушава и при валутна криза например, заради сериозна девалвация или обезценка на дадена валута. Затова в закона пише "ценова стабилност чрез стабилност на паричната единица". Т.е. ако има инфлация заради високи цени на бензина примерно, БНБ нито има отговорност, нито има инструменти за въздействие. Както написах и в предишното мнение, точно тези разлики не очаквам да ги разбереш.
                              4. Да чакам ли примерите, за които попитах? Все пак и аз да науча нещо от този безсмислен диалог.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                                Нещо лъсва колко си босичък по тези теми и нервите ти започват да не издържат.
                                Изчислява се разбира се, за да се види кога ще стане положителен и такъв да бъде обявен.
                                А в Закона за БНБ пише за ценова стабилност чрез поддържане стабилността на националната парична единица. Т.е. да няма девалвация на лева спрямо еврото. И това се прави вече 26 години (без два дена). Не се и надявам да го разбереш.
                                За да не забравим, ще ми показваш ли кои държави с борд имат лихвен процент за провеждане на истинска парична политика?
                                Напротив. Аз съм вече изцяло задоволен от твоите отговори, няма на какво повече да се надявам. Продължавай в същия дух и даже те окуражавам да обнародваш тези разсъждения. Трябва българите да знаят как БНБ стоят по цял ден на тия огромни заплати и ръсят мозък.

                                ОЛП се бил изчислявал, нищо че е закован на нула, като станел положителен щели да обявят вече изчисленото, ама до тогава ще е нула без значение какво са изчислили. А понеже е статистически ще стои на колкото е обявен. И всички институции ще консумират обявената а не онова тайно-изчисленото.

                                В закона не пише нищо за девалвация на лева. И тва "т.е." си е интерпретация на БНБ кото никой разумен човек няма. По целия свят ценова стабилност означава стабилност на потребителска кошница. Само в България означава нещо съсвем друго. Пак уникални мозъци в БНБ.

                                Коментар

                                Working...
                                X