IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
    Трябва да се съобразявам и с всички малоумия за плащанията, че то наредби ли не бяха, супто… толкова проблеми от нищото. В началото да пуснем всичко по-бързо ползвах пейпал. Кой да знае , че БНБ го класифицира като кешово плащане. Трябвало да имам касов апарат и да издавам касова бележка при плащане с пейпал. България сигурно е единствената страна в света, където онлайн плащане може да се окаже кешово.
    Това е сред топ-недоразуменията на топ-недоразумението - сФищовския кадър, меденката-любимка, владко горанов (познат още и като човека на пеевски в герб)!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
      Какви 3000 лева бе човече ? $35к излезнаха 2 нешастника за 3 месеца. После трябваше да почнем отначало и един пич от Литва го направи за $5к за 1 месец. Е точно това, което говориш си е типично за България, ние сме на--добрите и грешката винаги е в някой друг.
      Страшно много шлака има на Ит-пазара, човек. Факт!

      Но самочувствието и претенциите са като за нобелов лауреат (най-малкото)!

      Гледам днес поне са приели регистрацията по ДДС вече да е 100 бона.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

        Че кой би дошъл да работи в някаква апартаментна фирма при възможностите за IT специалистите в момента?

        Като гледам нямаш никаква представа за реалността в България и като нищо си мислиш, че с 3000 лв ще привлечеш каймака
        Какви 3000 лева бе човече ? $35к излезнаха 2 нешастника за 3 месеца. После трябваше да почнем отначало и един пич от Литва го направи за $5к за 1 месец. Е точно това, което говориш си е типично за България, ние сме на--добрите и грешката винаги е в някой друг.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          Ми не ми се говори по темата , но България не е място за бизнес и работа. Който не може да се оправи с парите и трябва да работи по-добре да ходи другаде. Както сам каза, малък пазар , нисък стандарт ... аз бих добавил корупция и политическа нестабилност.
          Хайде, ийзи със заключенията. Може да се работи и да се прави бизнес, въпрос на качества, работливост и на малко късмет.
          Няма да ходя в мюсюлманизирана Германия, или циганизирана Белгия и Холандия. То па една политическа стабилност например в Англия, като гледам на мястото на БоДжо какво слабоумно нещо гласят, направо нямам думи. В Париж, Лондон и Берлин белокожите християни са малцинство и следва да се срамуват от това. Мерси ти чужбината.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            Знам, че има западни компании с офиси в България, но моя опит с български програмисти е кошмарен. Сигурно в мен е проблема зашото очакванията ми са прекалени или просто съм изтеглил къси клечки. Резулатата от 3 месечна разработка на ъпдейт беше , че трябваше да ресторнеме предишните версии да почнеме всичко отначало. Аболютна мъка и невероятна неграмотност. Иначе интервю въпросите ги бяха назубрили добре. После се опитах поне съпорт да направя, на 2-рия месец пича който бях наел почна да :"наказва" клиенти и да се опитва да си издейства контракт да им прави фул тайм подръжка и някакви подобни и се наложи да приключим. Сега има само счетоводство , издават фактури и плащат данъци.
            Че кой би дошъл да работи в някаква апартаментна фирма при възможностите за IT специалистите в момента?

            Като гледам нямаш никаква представа за реалността в България и като нищо си мислиш, че с 3000 лв ще привлечеш каймака

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              На мен ми се виждат много, ама е факт.



              Туй ли ти е надеждата? Шъ събереш пари да купиш у софето, след като приемат ГорноФИРОМия у еуропската уния. Лето 2039-то.
              Това е бъзик нали ? 18к евро годишно. Как се купува апартамент за 100к със заплата от 18к ?

              Просто казвам , че който си мисли , че България е добро място за бизнес се е объркал. Макетатаса са 50 места пред нас и данъка им е пак 10% , но реални 10%. Не знам дали е нужно да ги приемат или ще им дадат достъп до пазара преди това.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Защо така за кадрите ?
                Нали имало много кадърни ИТ специалисти ?
                Знам, че има западни компании с офиси в България, но моя опит с български програмисти е кошмарен. Сигурно в мен е проблема зашото очакванията ми са прекалени или просто съм изтеглил къси клечки. Резулатата от 3 месечна разработка на ъпдейт беше , че трябваше да ресторнеме предишните версии да почнеме всичко отначало. Аболютна мъка и невероятна неграмотност. Иначе интервю въпросите ги бяха назубрили добре. После се опитах поне съпорт да направя, на 2-рия месец пича който бях наел почна да :"наказва" клиенти и да се опитва да си издейства контракт да им прави фул тайм подръжка и някакви подобни и се наложи да приключим. Сега има само счетоводство , издават фактури и плащат данъци.
                Last edited by segato; 08.07.2022, 12:32.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение

                  Не е само това, допълнително си докарва и от продажба на гориво, торове, препарати, семена. Може и 10К да стигне заплатата му. Хахаххаха. Съвсем сериозно.
                  Това за кражбите не трябваше да го казваш. Сега професията стана изключително атрактивна за каръка, той си пада по тая част.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                    Това много ли е?
                    На мен ми се виждат много, ама е факт.

                    Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                    Не знам за бягането във Франция , но Вие стискайте палци макетата да не ги приемат скоро в ЕС , че тогава кьорава фирма няма да остане в България. На който не му е ясно защо , да види класациите за бизнес среда
                    Туй ли ти е надеждата? Шъ събереш пари да купиш у софето, след като приемат ГорноФИРОМия у еуропската уния. Лето 2039-то.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                      Сега жъне пшеница, на есен слънчоглед и царевица. Веднага почва оран, брануване и сеитба на рапица, после и пшеница. Следва есенно торене, оран за пролетници, работата не свършва до края на ноември. От началото на февруари се култивира земята за сеитба на царевица, слънчоглед, март-април сеем, валираме. Междувременно има торене и пръскане чак до края на май. Юни пак идва жътва. Качественият механизатор почива само декември-януари. Пари бол, ама иска бачкане.

                      Уж прости селяндури, а какви къщи направиха, чудо и приказ. А клатикурите от хамерика ще изкарат под наем и на помощи до пенсия. После ще си дойдат и ще търсят еФтиния у нас, ама свърши тая.
                      Не е само това, допълнително си докарва и от продажба на гориво, торове, препарати, семена. Може и 10К да стигне заплатата му. Хахаххаха. Съвсем сериозно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Сега жъне пшеница, на есен слънчоглед и царевица. Веднага почва оран, брануване и сеитба на рапица, после и пшеница. Следва есенно торене, оран за пролетници, работата не свършва до края на ноември. От началото на февруари се култивира земята за сеитба на царевица, слънчоглед, март-април сеем, валираме. Междувременно има торене и пръскане чак до края на май. Юни пак идва жътва. Качественият механизатор почива само декември-януари. Пари бол, ама иска бачкане.

                        Уж прости селяндури, а какви къщи направиха, чудо и приказ. А клатикурите от хамерика ще изкарат под наем и на помощи до пенсия. После ще си дойдат и ще търсят еФтиния у нас, ама свърши тая.
                        Ясно ,просто не знаех каква е заетостта като цяло в този сектор .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Това е сезонна работа ,зимата какво ще жъне комбайнера ?
                          Сега жъне пшеница, на есен слънчоглед и царевица. Веднага почва оран, брануване и сеитба на рапица, после и пшеница. Следва есенно торене, оран за пролетници, работата не свършва до края на ноември. От началото на февруари се култивира земята за сеитба на царевица, слънчоглед, март-април сеем, валираме. Междувременно има торене и пръскане чак до края на май. Юни пак идва жътва. Качественият механизатор почива само декември-януари. Пари бол, ама иска бачкане.

                          Уж прости селяндури, а какви къщи направиха, чудо и приказ. А клатикурите от хамерика ще изкарат под наем и на помощи до пенсия. После ще си дойдат и ще търсят еФтиния у нас, ама свърши тая.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                            Мисля , че съм говорил за данъците, на хартия са добре, но като не ми признаят разходите…Тук корпоративния данък е 21% но реалните данъци са ми около 12-13 процента и то без да се напъвам да ги свалям много. В България са по-високи.За другите неща не ми дреме. Кадрите са мит и затова разработката не е в България. Това което ме бърка най-много е че никога не знаеш откъде ще ти дойде и каква наредба си нарушил. Цялата система е направена така , че да си винаги в някакво нарушение.
                            Защо така за кадрите ?
                            Нали имало много кадърни ИТ специалисти ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              3 бона за комбайнер, туй ме мъчи.
                              Това много ли е?

                              Не знам за бягането във Франция , но Вие стискайте палци макетата да не ги приемат скоро в ЕС , че тогава кьорава фирма няма да остане в България. На който не му е ясно защо , да види класациите за бизнес среда

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                                Корпоративния данък, достъпа до европейския пазар, добрата технологична инфраструктура, качествения персонал (да има такъв, за който е склонен да плаща), евтините бинзес площи (складове и офиси) и тн.
                                Мисля , че съм говорил за данъците, на хартия са добре, но като не ми признаят разходите…Тук корпоративния данък е 21% но реалните данъци са ми около 12-13 процента и то без да се напъвам да ги свалям много. В България са по-високи.За другите неща не ми дреме. Кадрите са мит и затова разработката не е в България. Това което ме бърка най-много е че никога не знаеш откъде ще ти дойде и каква наредба си нарушил. Цялата система е направена така , че да си винаги в някакво нарушение.

                                Коментар

                                Working...
                                X