IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    А,ей тука вече интереса е нагоре.
    Само че това дето го казва Митака е съмнително при автоматизацията,и контрола който имат съвременните машини,всичко се дозира с програми,защото особено сега торове,семена са скъпи.Ако е някой стар комбайн,ок,но те са нови,това може би е било в миналото,или сега го има но в малки граници.
    Изпусна далаверата, а?

    Още крадат, мамицата им. От тръбата връщаща нафта в резервоара, от други места. Но ги хващат понякога като продават, съвсем наскоро един с 200 литра.

    пп Съвет от мен - ако не носиш на бой, не се хващай. Туй не е А1 да се разминеш с уволнение и присъда.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

      Това за кражбите не трябваше да го казваш. Сега професията стана изключително атрактивна за каръка, той си пада по тая част.
      А,ей тука вече интереса е нагоре.
      Само че това дето го казва Митака е съмнително при автоматизацията,и контрола който имат съвременните машини,всичко се дозира с програми,защото особено сега торове,семена са скъпи.Ако е някой стар комбайн,ок,но те са нови,това може би е било в миналото,или сега го има но в малки граници.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

        Това е бъзик нали ? 18к евро годишно. Как се купува апартамент за 100к със заплата от 18к ?

        Просто казвам , че който си мисли , че България е добро място за бизнес се е объркал. Макетатаса са 50 места пред нас и данъка им е пак 10% , но реални 10%. Не знам дали е нужно да ги приемат или ще им дадат достъп до пазара преди това.
        Хич не е бъзик. Комбайнерите не жънат в София и Варна, а във Вълчедръм и Генерал Тошево. И с "18к евро годишно" си купуват къщи от тухли, а не талашитени бунгала като у ваше село.

        Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
        После трябваше да почнем отначало и един пич от Литва го направи за $5к за 1 месец.
        България отдавна не е държава, в която се търсят "инвестиции" от $5к. Всъщност и Литва не е такава, интересно колко ти излезе ДДС регистрацията и счетоводното обслужване в Литва за година?

        Коментар


        • В подножието на пика на цените сме


          https://fakti.bg/imoti/694450-v-podn...-na-cenite-sme

          ПП Моля модераторите да обърнат внимание на писанията, които не са по темата
          Last edited by 13ADROL; 08.07.2022, 13:26.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Високите заплати в Ит-сектора привлякоха куцо, кьораво и сакато.

            Пък който иска да се припознава (и засяга) със шлаката.

            Това е истината...
            Трудно ще се припозная, защото не съм IT

            Наемал съм такива и съм много доволен (с малки изключения).

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Това е сред топ-недоразуменията на топ-недоразумението - сФищовския кадър, меденката-любимка, владко горанов (познат още и като човека на пеевски в герб)!
              Във всяка нормална държава, ако направят тоя номер със суптото и после го отменят ще им скъсат гъза от дела. Това какви разходи бяха .... Владко ше го разследват до 10-то коляно по какви прчини го е направил. После какви ли не неща излязоха за него и пак не го закачат. Бе Боко го разкара , че е корумпиран, Кирчо и Кокорчо какво се правят на утрепани вече цяла година ? Ми корупция до шия. Новите идват и направо питат колко са взимали предишните и схемата си продължава.

              Коментар


              • Високите заплати в Ит-сектора привлякоха куцо, кьораво и сакато.

                Пък който иска да се припознава (и засяга) със шлаката.

                Това е истината...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                  Страшно много шлака има на Ит-пазара, човек. Факт!

                  Но самочувствието и претенциите са като за нобелов лауреат (най-малкото)!

                  Гледам днес поне са приели регистрацията по ДДС вече да е 100 бона.
                  И 10 бона да е прага като работиш навън трябва да се регистрираш.
                  Не съм платил един лев ДДС, но трябва да съм регистриран. Това е другото безумие, ма може да е така и в други страни , не знам.

                  Аз избягвам да раздавам генерални оценки, но факта е, че както изгърмях в България, никога не съм гърмял. Тия $35к бяха най малкия проблем. Изгубих клиенти , които работеха с мой софтуер от години. Разбирам , че $35к не са много пари за голяма компания, ма аз не съм голяма компания а и таска не беше голям.

                  Проблема е , че не съм само аз. Имам продукти , които нямат аналог и на който му трябва подобен софтуер ще не ще трябва да дойде при мен. Като им пратя фактура от българската фирма и видят адреса въобше не отговарят, продължават да ровят , намират американската компания и се опитват да купят от нея. Отнема една камара време да ги убедя, че е същия продукт и се продава от БГ компания само заради изискванията на ЕС за ДДС регистрация. Май не само аз съм си е патил от великите български програмисти. Или може някакъв друг проблем да са имали.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Страшно много шлака има на Ит-пазара, човек. Факт!

                    Но самочувствието и претенциите са като за нобелов лауреат (най-малкото)!
                    Най-много шлака (с голямо самочувствие) има по форумите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                      Трябва да се съобразявам и с всички малоумия за плащанията, че то наредби ли не бяха, супто… толкова проблеми от нищото. В началото да пуснем всичко по-бързо ползвах пейпал. Кой да знае , че БНБ го класифицира като кешово плащане. Трябвало да имам касов апарат и да издавам касова бележка при плащане с пейпал. България сигурно е единствената страна в света, където онлайн плащане може да се окаже кешово.
                      Това е сред топ-недоразуменията на топ-недоразумението - сФищовския кадър, меденката-любимка, владко горанов (познат още и като човека на пеевски в герб)!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                        Какви 3000 лева бе човече ? $35к излезнаха 2 нешастника за 3 месеца. После трябваше да почнем отначало и един пич от Литва го направи за $5к за 1 месец. Е точно това, което говориш си е типично за България, ние сме на--добрите и грешката винаги е в някой друг.
                        Страшно много шлака има на Ит-пазара, човек. Факт!

                        Но самочувствието и претенциите са като за нобелов лауреат (най-малкото)!

                        Гледам днес поне са приели регистрацията по ДДС вече да е 100 бона.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                          Че кой би дошъл да работи в някаква апартаментна фирма при възможностите за IT специалистите в момента?

                          Като гледам нямаш никаква представа за реалността в България и като нищо си мислиш, че с 3000 лв ще привлечеш каймака
                          Какви 3000 лева бе човече ? $35к излезнаха 2 нешастника за 3 месеца. После трябваше да почнем отначало и един пич от Литва го направи за $5к за 1 месец. Е точно това, което говориш си е типично за България, ние сме на--добрите и грешката винаги е в някой друг.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Ми не ми се говори по темата , но България не е място за бизнес и работа. Който не може да се оправи с парите и трябва да работи по-добре да ходи другаде. Както сам каза, малък пазар , нисък стандарт ... аз бих добавил корупция и политическа нестабилност.
                            Хайде, ийзи със заключенията. Може да се работи и да се прави бизнес, въпрос на качества, работливост и на малко късмет.
                            Няма да ходя в мюсюлманизирана Германия, или циганизирана Белгия и Холандия. То па една политическа стабилност например в Англия, като гледам на мястото на БоДжо какво слабоумно нещо гласят, направо нямам думи. В Париж, Лондон и Берлин белокожите християни са малцинство и следва да се срамуват от това. Мерси ти чужбината.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              Знам, че има западни компании с офиси в България, но моя опит с български програмисти е кошмарен. Сигурно в мен е проблема зашото очакванията ми са прекалени или просто съм изтеглил къси клечки. Резулатата от 3 месечна разработка на ъпдейт беше , че трябваше да ресторнеме предишните версии да почнеме всичко отначало. Аболютна мъка и невероятна неграмотност. Иначе интервю въпросите ги бяха назубрили добре. После се опитах поне съпорт да направя, на 2-рия месец пича който бях наел почна да :"наказва" клиенти и да се опитва да си издейства контракт да им прави фул тайм подръжка и някакви подобни и се наложи да приключим. Сега има само счетоводство , издават фактури и плащат данъци.
                              Че кой би дошъл да работи в някаква апартаментна фирма при възможностите за IT специалистите в момента?

                              Като гледам нямаш никаква представа за реалността в България и като нищо си мислиш, че с 3000 лв ще привлечеш каймака

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                На мен ми се виждат много, ама е факт.



                                Туй ли ти е надеждата? Шъ събереш пари да купиш у софето, след като приемат ГорноФИРОМия у еуропската уния. Лето 2039-то.
                                Това е бъзик нали ? 18к евро годишно. Как се купува апартамент за 100к със заплата от 18к ?

                                Просто казвам , че който си мисли , че България е добро място за бизнес се е объркал. Макетатаса са 50 места пред нас и данъка им е пак 10% , но реални 10%. Не знам дали е нужно да ги приемат или ще им дадат достъп до пазара преди това.

                                Коментар

                                Working...
                                X