IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Това с искането и даването са две различни неща
    Ми не знам. Аз им казах , че нещо са се объркали по най-вежлив начин и че става въпрос за Дружба, а едната кака едва не ми се извини, че преди цените били по-ниски. И аз ги знам от миналата година на съседен обект / не по-лош като качество/ беше 900 евро. Сега по 2...има си граници....
    Да си ги продават....:-)
    Въпросът е че никой от строителите към момента не изглежда притеснен. В смисъл дали ще продаде или не. Нямат зор. Изглежда ще им трябва време за коригиране.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Исках пролетта, но строителите ми вдигнаха исканата цена с 20%. Т.е. не лихвите ме спряха. А миналата седмица разбрах, че в Дружба искат по 1500-2000 евро на зелено...., че и с инфлационна индексация.....
      Това за завъртането не го разбрах... Аз само купувам, а не продавам...Какво да въртя ?!
      да разбирам, че сме на средносрочен връх и според теб.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Исках пролетта, но строителите ми вдигнаха исканата цена с 20%. Т.е. не лихвите ме спряха. А миналата седмица разбрах, че в Дружба искат по 1500-2000 евро на зелено...., че и с инфлационна индексация.....
        Това за завъртането не го разбрах... Аз само купувам, а не продавам...Какво да въртя ?!
        Това с искането и даването са две различни неща

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          То може да се готви, но аз съм чел условията по формиране на лихвата на няколко банки и към момента и близките няколко месеца у нас нищо няма да се случи със старите кредити. Виж когато лихвата от 0 стане 0.5% ще започне да се случва, но пак не от утре. Има правила кога и колко пъти могат да се актуализират лихвите
          Абре човек ,обяснявам ти какво се случва зад завесата ,а ти ми говориш какво си бил гледал по разни клонове ,сайтове и брошури ,как да ти го обясня по просто ?
          Ако искаш го приеми,ако искаш недей !
          Ти нали нямаш кредити ,за какво си гледал условията по тях ?
          Или искаш да взимаш или какво ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            тегли и купувай .. до 2039 ще ги завъртиш 10 пъти поне...
            Исках пролетта, но строителите ми вдигнаха исканата цена с 20%. Т.е. не лихвите ме спряха. А миналата седмица разбрах, че в Дружба искат по 1500-2000 евро на зелено...., че и с инфлационна индексация.....
            Това за завъртането не го разбрах... Аз само купувам, а не продавам...Какво да въртя ?!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
              До колкото знам, в България банките не отпускат кредити с фиксирани лихви. Обичайно договорите им са с плаващи условия и с променливи лихви. Особено дългосрочните договори.
              Депозитна + 2.2-2.8%. Ако вдигнат депозита, вдигат кредитната. Затова няма има веднага ефект за старите. Новите - сложна работа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                Тъй, тъй... а след 5-тата година пак минават на плаващи проценти.
                Това с "фиксираните" проценти е само маркетингов трик, за заблуда на балъците.
                Точно ,сега почват да обират тия дето са взели преди няколко години и забележи кога -когато почва да им е трудно с доходите и при идваща криза ,приказката за банката и чадъра не е случайна

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  Съгласна съм ,но не и на заем с фиксирана лихва защото може да ги осъдиш.
                  над 4 ще е сега ...ако някой е склонен да отпуска
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    Тъй, тъй... а след 5-тата година пак минават на плаващи проценти.
                    Мдам, но след пет години не се знае каква ще бъде лихвата, а можеш и предсрочно да погасиш заема си

                    ПП : чакай и аз да се редактирам след твоята редакция. При положение ,че договора е с фиксирана лихва не могат да ти я пипнат докато тече срока. Не е никакъв трик за балъци. Балък е този който не се възползва от подобно предложение особено днес ,а този заем е евъзможен до края на август както прочетох. Друг е въпроса дали и на кого вече ще го дадат !
                    Last edited by Dury; 21.07.2022, 16:40.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Не са пожелания ,много близка моя позната прави бюджета на една от банките в челната петица по продажби ,така че знам отвътре какво се готви,до есента и началото на зимата ще има значително поксъпване на кредита ,запомни това добре
                      То може да се готви, но аз съм чел условията по формиране на лихвата на няколко банки и към момента и близките няколко месеца у нас нищо няма да се случи със старите кредити. Виж когато лихвата от 0 стане 0.5% ще започне да се случва, но пак не от утре. Има правила кога и колко пъти могат да се актуализират лихвите

                      Коментар


                      • ЮАР не си поплюват -
                        ZAR Interest Rate Decision (Jul) 5.50% 5.25% 4.75%

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          лихвата ще е друга
                          Съгласна съм ,но не и на заем с фиксирана лихва защото може да ги осъдиш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Напротив и днес има заеми с петгошни фиксирани лихви на 2.99 % от Уни кредит ,а имало и други споделиха съфорумци за които писаха преди две-три седмици.
                            Тъй, тъй... а след 5-тата година пак минават на плаващи проценти.
                            Това с "фиксираните" проценти е само маркетингов трик, за заблуда на балъците.
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              това е първа стъпка и говори само за едно - ще опитат да минат по класическият сценарий и няма шанс за японско безвремие.
                              Ще следват ФЕД, както неведнъж съм писал! От тук до края на света!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                5 години са нищо
                                Не съм съгласна .Особено днес, които има тази възможност е прекрасен шанс да се възползва от него.

                                Коментар

                                Working...
                                X