IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Да, де там съм, ама съм и в България често по работа. Докато не си оправим поне базово инфраструктурата навсякъде има много да се желае. Обаче все пак столицата си е столица. Особено с това сегашното здравеопазване.

    Щото ок, имот в провинцията - теферич, чиста храна вода няма го този стрес обаче, като го закъсаш здравословно?
    И като си в София, имаш избор да пукнеш на входа на болницата, както гледахме последните години

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      това са непредвидими неща на този етап, но опрделено не виждам как тези ниски лихви ще се задържат в момента, в който ЕЦБ каже " наша цел е да спрем инфлацията на всяка цена"
      Тя, инфлацията вече изпапа 1/3 от влоговете на вложителите, вие сте се загрижили за кредитополучателите, които 11г. вече се радват на евтин ресурс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Берти, извинявай ама можеш ли да изтеглиш 5 ипотечни кредита и ако можеш мислиш ли ,че това ще те обърне. За да дадат толкова кредити си представи само с какви доходи разполага тази личност
        Доходи. За каскадни ипотеки. Ясно колко си в час въобще

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

          Такива chain reactions няма. Или поне не толкова много. Тези една добра част, гръмнаха още по ковида и не стана кой знае какво. Подценяваш колко много от имотите се купуват със собствени средства и “между другото”. Говоря с приятели строители. Масово се купува без оглед, на чертеж, дори и когато сградата е готова. Има пари. Тия имоти могат да чакат. 10-20 години. Нищо им няма, че да излизат да се молят някому
          О да, пълно е с пари. Всеки втори вади по половин млн кеш за имоти, а останалата половина - по 1млн Дрън че пляс, не е нещо ново - преди срив винаги са такива лафовете После задниците лъсват.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Браво замаушка! Добре им го обясни на чекащите келепира. Особено пък на маминчо дето си мисли, че има хора купували по 4бр апартаменти с кредити. (той само така си размишлява на глас без да има понятие).
            Берти е фактор щото има повече възможности и от теб и от Замаушката ,така че не се изказвай неподготвен

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

              Такива chain reactions няма. Или поне не толкова много. Тези една добра част, гръмнаха още по ковида и не стана кой знае какво. Подценяваш колко много от имотите се купуват със собствени средства и “между другото”. Говоря с приятели строители. Масово се купува без оглед, на чертеж, дори и когато сградата е готова. Има пари. Тия имоти могат да чакат. 10-20 години. Нищо им няма, че да излизат да се молят някому
              Браво замаушка! Добре им го обясни на чекащите келепира. Особено пък на маминчо дето си мисли, че има хора купували по 4бр апартаменти с кредити. (той само така си размишлява на глас без да има понятие).
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                За България официалните прогнози са за 5-6% лихви по ипотеките до 6 месеца .
                това са непредвидими неща на този етап, но опрделено не виждам как тези ниски лихви ще се задържат в момента, в който ЕЦБ каже " наша цел е да спрем инфлацията на всяка цена"
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  За България официалните прогнози са за 5-6% лихви по ипотеките до 6 месеца .
                  При 5~6% лихва още първата год 10% от кредитополучателите ще дадат фира. Банките засяха, сега идва "жътвата", който не го знае, значи незнае кал работят пазараите, а те работят по позната от десетилетия схема: балон-пук.
                  Last edited by better; 20.07.2022, 12:13.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    аз пък познавам хора, които така купуват, но парите които имат не са за 100% на имоттие, които взимат на зелено
                    разви се много спекулативен апетит.
                    човек има 200К евро кеш , но барва 3 имот като мята първоначална. строителя му е приятел и си имат 'доверие'
                    после продава на акт 14-15 и пей сърце ... чак брокери го правят това между другото като си залагат жилищата, за да имат кеш за спекулации
                    и не е малко... напротив в крайна фаза на пазара такива 'игри' са много силно застъпени

                    онзи ден познат си заложи доста активи, че да дръпне голям (седем циферно число) кредит и да си купи НИ, но не жилищен - казах му супер пич, цената ти е топ, но виж да си направиш сметка паричните потоци да ти стигнат ако лихвата по кредита от 1.5% ти стане 4.5% примерно

                    отговорът му ме изненада " ама как 4.5% това е невъзможно"

                    в момента масово се счита, че лихвите ще се качат мъничко и няма да се пипат, за да не им е трудно на хората....
                    Ми от твоята уста в божите уши, в такъв случай имам 200к евра настрана в нискорискови ликвидни деривати, мога да ги врътна бързо и да се възползвам. Но надали.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

                      Такива chain reactions няма. Или поне не толкова много. Тези една добра част, гръмнаха още по ковида и не стана кой знае какво. Подценяваш колко много от имотите се купуват със собствени средства и “между другото”. Говоря с приятели строители. Масово се купува без оглед, на чертеж, дори и когато сградата е готова. Има пари. Тия имоти могат да чакат. 10-20 години. Нищо им няма, че да излизат да се молят някому
                      Така е, има имоти, които могат да чакат, но има и едни 20~30% с кредити на предела на силите си, които бутата пазара.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        аз пък познавам хора, които така купуват, но парите които имат не са за 100% на имоттие, които взимат на зелено
                        разви се много спекулативен апетит.
                        човек има 200К евро кеш , но барва 3 имот като мята първоначална. строителя му е приятел и си имат 'доверие'
                        после продава на акт 14-15 и пей сърце ... чак брокери го правят това между другото като си залагат жилищата, за да имат кеш за спекулации
                        и не е малко... напротив в крайна фаза на пазара такива 'игри' са много силно застъпени

                        онзи ден познат си заложи доста активи, че да дръпне голям (седем циферно число) кредит и да си купи НИ, но не жилищен - казах му супер пич, цената ти е топ, но виж да си направиш сметка паричните потоци да ти стигнат ако лихвата по кредита от 1.5% ти стане 4.5% примерно

                        отговорът му ме изненада " ама как 4.5% това е невъзможно"

                        в момента масово се счита, че лихвите ще се качат мъничко и няма да се пипат, за да не им е трудно на хората....
                        За България официалните прогнози са за 5-6% лихви по ипотеките до 6 месеца .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

                          Такива chain reactions няма. Или поне не толкова много. Тези една добра част, гръмнаха още по ковида и не стана кой знае какво. Подценяваш колко много от имотите се купуват със собствени средства и “между другото”. Говоря с приятели строители. Масово се купува без оглед, на чертеж, дори и когато сградата е готова. Има пари. Тия имоти могат да чакат. 10-20 години. Нищо им няма, че да излизат да се молят някому
                          аз пък познавам хора, които така купуват, но парите които имат не са за 100% на имоттие, които взимат на зелено
                          разви се много спекулативен апетит.
                          човек има 200К евро кеш , но барва 3 имот като мята първоначална. строителя му е приятел и си имат 'доверие'
                          после продава на акт 14-15 и пей сърце ... чак брокери го правят това между другото като си залагат жилищата, за да имат кеш за спекулации
                          и не е малко... напротив в крайна фаза на пазара такива 'игри' са много силно застъпени

                          онзи ден познат си заложи доста активи, че да дръпне голям (седем циферно число) кредит и да си купи НИ, но не жилищен - казах му супер пич, цената ти е топ, но виж да си направиш сметка паричните потоци да ти стигнат ако лихвата по кредита от 1.5% ти стане 4.5% примерно

                          отговорът му ме изненада " ама как 4.5% това е невъзможно"

                          в момента масово се счита, че лихвите ще се качат мъничко и няма да се пипат, за да не им е трудно на хората....
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Строителите са най-големите лъжци и измамници ,това го знам от архитекти ,какво ти говорят няма значение ,ти гледай каква политика се задава по отношение на кредитирането,то е фактора и когато завлече целия пазар ,и тия с парите ще си кажат ама що да купувам на тия цени ,я да изчакам да купя на по-добри
                            Говорим за достъпност. Тя остава константна. Това се опитвам да ви обясня. Все тая е цената - винаги е неприятна, ако си в масовката. Кредитирането вдига цените и предлагането, увеличава достъпността. Слабото кредитиране смъква цените и предлагането и намалява достъпността. Тия неща са променливи във функция, която дава същия резултат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

                              Такива chain reactions няма. Или поне не толкова много. Тези една добра част, гръмнаха още по ковида и не стана кой знае какво. Подценяваш колко много от имотите се купуват със собствени средства и “между другото”. Говоря с приятели строители. Масово се купува без оглед, на чертеж, дори и когато сградата е готова. Има пари. Тия имоти могат да чакат. 10-20 години. Нищо им няма, че да излизат да се молят някому
                              Строителите са най-големите лъжци и измамници ,това го знам от архитекти ,какво ти говорят няма значение ,ти гледай каква политика се задава по отношение на кредитирането,то е фактора и когато завлече целия пазар ,и тия с парите ще си кажат ама що да купувам на тия цени ,я да изчакам да купя на по-добри

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Да, де там съм, ама съм и в България - такъв ми е бизнесът. Докато не си оправим поне базово инфраструктурата навсякъде има много да се желае. Обаче все пак столицата си е столица. Особено с това сегашното здравеопазване.

                                Щото ок, имот в провинцията - теферич, чиста храна вода няма го този стрес обаче, като го закъсаш здравословно?
                                Това е и причината поради която не искам да живея в Карлово .
                                Преди да почине баща ми беше сбъркан още преди години с лечение на вени в града ,лекари го зарязаха след изписване без да му дадат лекарства за разреждане на кръвта тогава и си остана със запушване на вените за цял живот,това го махна от добра работа с добри доходи които имаше+с единия крак куцаше и до псоледно се влошаваше ,когато при мен стана същото успях да получа адекватно лечение в София и в момента се закрепих .

                                Коментар

                                Working...
                                X