IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

    Сещам за няколко индивида. Тогава 2017, да напомня, бях в дилема.
    Трябваше ми по-голямо жилище. Ако бях слушал някои от експретите, сега щях да съм от страната на камилчето ( онова прецаканото).
    Но, Слава Богу, не ги послушах. Също така не ги послушах и миналата година когато купих пак.
    Между другото, наследството не е задължително да остане при теб ( образно казано). Ако нямаш доход и акъл, може и да не успееш да го запазиш. Примери много. А иначе си прав че неминуемо вървим към разтваряне на ножицата собственици/наематели.
    Радвам се, че не си се поддал на внушенията на чакащите Годо и че не си от страната на пецаканите и некупилите.

    Браво!

    Last edited by X_Y; 25.07.2022, 16:52.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      А дали случайно имаш информация дали има хора които са пропуснали кризите през 2008-ма, 2017-та? Как мислиш, дали и сега през тази криза 2022 ще има некупили? Аз си мисля, че некупилите от предишните кризи ще оформят прослойката от /60% несобственици към която върви разпределението на имотите.

      пп. за модераторите: дискутираме си тук със Залмоксис.
      Сещам за няколко индивида. Тогава 2017, да напомня, бях в дилема.
      Трябваше ми по-голямо жилище. Ако бях слушал някои от експретите, сега щях да съм от страната на камилчето ( онова прецаканото).
      Но, Слава Богу, не ги послушах. Също така не ги послушах и миналата година когато купих пак.
      Между другото, наследството не е задължително да остане при теб ( образно казано). Ако нямаш доход и акъл, може и да не успееш да го запазиш. Примери много. А иначе си прав че неминуемо вървим към разтваряне на ножицата собственици/наематели.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Спестителите няма как да са прецакани вечно,защото сметката стана много дебела и тия с дълговете /които могат /ще плащат по дебело вече .
        Това време дето спестителите плащаха приключи ,дойде време да си плащате масрафите образно казано .
        Никой няма да подпомага никой защото както виждаш банковите печалби изчезват ,това е риск за банковата система
        Класическия спестител държащ си парите в банка ВИНАГИ е прецакан- никога няма да му дадат лихва покриваща инфлацията. Вече ако под спестяване имаш предвид пасивна инвестиция тип итф или отдаване имоти под наем е друго нещо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

          Да, точно така, 2027 ще бъде 2029, а 2029 ще бъде 2039.
          А дали случайно имаш информация дали има хора които са пропуснали кризите през 2008-ма, 2017-та? Как мислиш, дали и сега през тази криза 2022 ще има некупили? Аз си мисля, че некупилите от предишните кризи ще оформят прослойката от /60% несобственици към която върви разпределението на имотите.

          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            При десетокласничките добре ли е?

            п.п.
            За кредитната ваканция... мислим дека ваканцуването е към своя край!

            Туй пандемии - мандемии..... кот' беше - беше!
            Не става, не съм вече с тези възможности, макар, че още можем!

            Туй пандемии - мандемии сега пак почват. Кредитните ваканции са хубаво нещо, ако си политик и не искаш бунтове.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
              Колкото паднат имотите в долари - толкова.

              Само не ме връщай в първи клас!
              При десетокласничките добре ли е?

              п.п.
              За кредитната ваканция... мислим дека ваканцуването е към своя край!

              Туй пандемии - мандемии..... кот' беше - беше!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                То е достатъчно да паднат с 1/3 в долари.

                Кел файда, че щели да растат в евро/лева?!

                Прецакани ще са тия де стискат еврата...

                Седни си - тройка! (на поправителен)
                Колкото паднат имотите в долари - толкова.

                Само не ме връщай в първи клас!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Спестителите няма как да са прецакани вечно,защото сметката стана много дебела и тия с дълговете /които могат /ще плащат по дебело вече .
                  Това време дето спестителите плащаха приключи ,дойде време да си плащате масрафите образно казано .
                  Никой няма да подпомага никой защото както виждаш банковите печалби изчезват ,това е риск за банковата система
                  Искаш да кажеш, че си забравил за кредитната ваканция от 2020г?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                    10% едва покрива ПОЛОВИНАТА инфлация за последната година. Това са неадекватни цифри. Продължава ограбването, само малко по бавно.
                    10% са от 2.56%... покрива 1/100

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Това е много показателен коментар за надутите балони във времето. Оказва се, че на всеки 5 години имаме балон надут до пръсване.

                      Според изчисленияте следващият надут до пръсване балон ще е през 2027-ма, ако не греша. Така ли е?

                      за модераторите: Задавам въпрос за движението на цените към Залмоксис
                      Да, точно така, 2027 ще бъде 2029, а 2029 ще бъде 2039.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        10 % СКОК НА ИПОТЕКИТЕ ХА ХА ХА !!!!!


                        Очакванията ни са, че до края на годината лихвите по ипотечните кредити ще скочат с около 10%, а на потребителските кредити и овърдрафтовете - с малко повече", коментира пред "Евронюз България" Екатерина Кирилова, директор "Продажби" и член на Управителния съвет на "УниКредит Булбанк".
                        10% едва покрива ПОЛОВИНАТА инфлация за последната година. Това са неадекватни цифри. Продължава ограбването, само малко по бавно.

                        Коментар



                        • https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2022...home_NaiNovoto

                          СПИРАЛА ОТ ПОСКЪПВАНЕ НА КРЕДИТИТЕ

                          ДИКРЕКТОР ПРОДАЖБИ УНИКРЕДИТ !!

                          ШОК НА ПАЗАРА НА КРЕДИТИ !!!

                          Очакванията ни са, че до края на годината лихвите по ипотечните кредити ще скочат с около 10%, а на потребителските кредити и овърдрафтовете - с малко повече", коментира пред "Евронюз България" Екатерина Кирилова, директор "Продажби" и член на Управителния съвет на "УниКредит Булбанк".


                          "Очакванията на макроикономистите на "УниКредит Булбанк" са, че до края на 2023 година базовият лихвен процент в еврозоната ще скочи на 1,75. Това неминуемо ще доведе до ръст на лихвите по кредитите като лихвите по евровите кредити ще бъдат по-активно повишавани, а лихвите по левовите кредити ще се движат нагоре с малко по-малки стъпки. Средната лихва в момента по новоотпуснатите ипотечни кредити е в размер на 2,56, а по отношение на потребителските кредити средната лихва е около 7", каза още Екатерина Кирилова.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                            Може и да познеш с 5-6 години закъснение.
                            Да паднат, да паднат, с колко да паднат? 10% добре ли е?

                            [ATTACH=CONFIG]n3950697[/ATTACH]


                            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...ate=28.11.2017
                            Това е много показателен коментар за надутите балони във времето. Оказва се, че на всеки 5 години имаме балон надут до пръсване.

                            Според изчисленияте следващият надут до пръсване балон ще е през 2027-ма, ако не греша. Така ли е?

                            за модераторите: Задавам въпрос за движението на цените към Залмоксис
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • така в червено и на 72 добре ли е?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                                Според мен са имали друго предвид, но доста хора ще го разберат грешно!

                                Подозирам, че са имали предвид, че ако сега ипотеката е 3% - ще скочи с 10% (т.е. с още 0.3%) и ще стане сумарно 3.3%.

                                А потребителските от 7% - ще станат 7.7%, (а не 17%)! Но ще видим де....

                                Бая народ няма да може да мигне тая вечер.
                                Има видео ,чака за догодина поне над 4% по ипотеките + още вдигане гледай видеото

                                Коментар

                                Working...
                                X