IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Т'ва за изтеглянето на паричната маса беше ясно, казаха си го официално.
    Тука няма конспирация... затуй сме купували доларите на 1.65, Асенка.
    Ако почнем да си цъкаме 'печалбата' като повишителите - за няма и година сме близо +22%.
    И то само с няколко клика на мишката, няма разправии с наематели, няма чудесии, чиста работа...

    Кажи ся за кленовия сироп - да се запасяваме ли, че да не вземе да секне вноса!?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Кольо, тръгнеш ли да продаваш етажа на пожар защото ти трябва кеш за ЕПК, да знаеш, че ще трябва да правиш як дискаунт. Тогава няма да ти е приятно да знаеш за пропуснатата моя оферта от днес.
      до колкото знам кавръчето има 0лв кредитна експозиция и доста кеш, който му стои в очакване да купи нещо,което МУ ХАРЕСА на цена която му харесрва.

      да продава на пожар ... за чий ? той е относително млад и може след 10 години да го продаде ако счита, че не му е зор.
      мисля си, че по-рано ще стане сделката защото къщата не е лоша и ако я вземе някой, който не го е страх от работа ще си я направи чудна за много малко пари.

      и пак остава варианта нещата да се сговнят по-скоро отколкото се намери купувач, но тогава ще си има етаж с двор. мястото не е лошо, градчето е доста спокойно + има доста хора, които работят по чужбина, но гледат назад, връщат се ремонтират, някои купуват за тях или за деца .. не е умрял пазар макар и много малък.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

        Game Over - при очаквана инфлация то 8.8% на годишна база реалната стойност е 9.1%, като последно е била толкова в САЩ ноември 1981
        Хи,хи,хи,хиииии

        Тамън преди 3 месеца ви казах,че сащ ще почнат да изтеглят парична маса ,за да предизвикат рецесия заради войната.....
        също ви казах,че всичко ще рухне,само долара ще се качва.....
        Та....ако тва съм го познал.....че дори и досега няма къде да го прочетеш...те съветвам да повярваш и в следващото нещо,което ще ти кажа за сащ и за фед:

        В САЩ ВЕЧЕ ИМАШ ВТОРИ МЕСЕЦ НА ДЕФЛАЦИЯ!!!!!

        са ше питаш...защо им е на сащ да лъжат в статистиката си?

        Ами ше ти кажа:
        Фед НИКОГА НЯМА ДА КАЖАТ,ЧЕ ИСКАТ ДА ПРЕДИЗВИКАТ СВЕТОВНА РЕЦЕСИЯ....
        трябва им оправдание......Оправданието е,че има гоооооляма инфлация....

        Ако в статистиката излезне дефлация,съответно ФЕД ТРЯБВА ДА СПРАТ ДА ВДИГАТ ЛИХВИТЕ!!!!!

        АМА ТВА,ДЕТО ТИ ГО КАЗВАМ Е ТАЙНА...МОЛЯ ТЕ ДА НЕ ГО КАЗВАШ НА НИКОЙ ДРУГ....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
          След 30 мин Канада вдига основната лихва с цели 50% - от 1.50 на 2.25%

          Положението се влошава - канадците вдигнаха лихвата на 2.50%, т.е със 67%
          Bank of Canada raises interest rate 100 basis points in super-sized hike


          Brings key rate to 2.5%

          The Bank of Canada raised its key interest rate by a full percentage point on Wednesday, marking the largest single hike since August 1998.
          The central bank’s decision signals a more aggressive approach to reigning in skyrocketing inflation, which reached a 39-year-high of 7.7 per cent in May.



          Most economists had forecasted a rate hike of three-quarters of a percentage point.



          Read what you need to know here: Bank of Canada delivers jolt with 100 basis point interest rate hike



          In its latest monetary policy report, the Bank of Canada said inflation in Canada is “largely the result of international factors,” but that “domestic demand pressures are becoming more prominent.”



          The Bank of Canada is forecasting inflation will peak at eight per cent this year before it begins to decline.

          Много сериозни движения са това. А ЕЦБ се услушва и още говорят за пикливите 0,25% следващата седмица.
          Last edited by increce; 13.07.2022, 17:56.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Изцепи се и умника, който твърди, че не мога да смятам, а е сляп, че цитирам труд, който пък нарича жълта медия. Абе, много некомпетентни нашите понижители, пръстите им се движат по-бързо по клавишите от ума,а аз се чудя що никога нищо не са купили. Вопиюща некомпетентност + загуба на време, щото докато не се интересуват от имоти, денонощно дежурят в тази тема.
            За злополучния счетоводител дето уж може да смята: s&p500 е на минус 12,6% за година+ 14% инфлация на мизерните влогове, води до 26,6%

            Забравил си да сметнеш курса на долара накъде отиде.Аз доларите съм ги купил по 1,51.

            Коментар



            • https://www.bloomberg.com/news/artic...rope#xj4y7vzkg

              Китайски купувачи на жилища в 22 града отказват да плащат ипотеки

              Спирането на изплащането на жилищни заеми може да причини лоши дългове за 83 милиарда долара

              В цял Китай купувачите на жилища отказват да плащат ипотеки, тъй като строителните предприемачи забавят строителните проекти, което ескалира кризата с недвижимите имоти в страната и рисковете от лоши дългове за банките.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                Изцепи се и умника, който твърди, че не мога да смятам, а е сляп, че цитирам труд, който пък нарича жълта медия. Абе, много некомпетентни нашите понижители, пръстите им се движат по-бързо по клавишите от ума,а аз се чудя що никога нищо не са купили. Вопиюща некомпетентност + загуба на време, щото докато не се интересуват от имоти, денонощно дежурят в тази тема.
                За злополучния счетоводител дето уж може да смята: s&p500 е на минус 12,6% за година+ 14% инфлация на мизерните влогове, води до 26,6%

                Пак си опитал от промоцията още на обед.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  ипотека с фиксирана лихва за първите 5 години в момента в канада е малко над 5% това говори какво се очаква на пазара

                  тук (България) много хора повярваха, че ипотечни лихви над 4% няма да видим в следващите години и се накълваха с по няколко имота с кредити.
                  имотни хора с възможности, но и с лакомията вместо един-два кеш да вземат 4-5 на кредит и с наема да изплащат.

                  очакват ги неприятни моменти и който издържи издържи, а който не ще търси да продава на пожар.
                  Кольо, тръгнеш ли да продаваш етажа на пожар защото ти трябва кеш за ЕПК, да знаеш, че ще трябва да правиш як дискаунт. Тогава няма да ти е приятно да знаеш за пропуснатата моя оферта от днес.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                    След 30 мин Канада вдига основната лихва с цели 50% - от 1.50 на 2.25%

                    Положението се влошава - канадците вдигнаха лихвата на 2.50%, т.е със 67%
                    Днес в Канада - утре в БГ. Цената на етажа на Кольо започва да се гмурка към незнайни дълбини. Днес етажа за 80К лв - утре за същите пари, цялата къща.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                      След 30 мин Канада вдига основната лихва с цели 50% - от 1.50 на 2.25%

                      Положението се влошава - канадците вдигнаха лихвата на 2.50%, т.е със 67%
                      ипотека с фиксирана лихва за първите 5 години в момента в канада е малко над 5% това говори какво се очаква на пазара

                      тук (България) много хора повярваха, че ипотечни лихви над 4% няма да видим в следващите години и се накълваха с по няколко имота с кредити.
                      имотни хора с възможности, но и с лакомията вместо един-два кеш да вземат 4-5 на кредит и с наема да изплащат.

                      очакват ги неприятни моменти и който издържи издържи, а който не ще търси да продава на пожар.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • След 30 мин Канада вдига основната лихва с цели 50% - от 1.50 на 2.25%

                        Положението се влошава - канадците вдигнаха лихвата на 2.50%, т.е със 67%

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Аз не стискам! Купил съм ги за да живея в тях, нито ги продавам, нито ги отдавам под наем, в затворени комплекси са, плащам си таксите и си гледам кефа. Щом всеки таксиджия се хвали, че е теглил кредит и купил за да дава под наем, ми е ясна работата, не може всеки да печели! Някой ще плати сметката, както платиха криптоджиите купили на върха, така сметката ще 9латят тез купили на върха.
                          Ето аз днес на 8-ми септ 1944 купувам фабрика като предлагам на Кольо а му закупя етажа, а той с парите след месеца ще купи 2-3 апарта в София. Но той не желае да продава сега, ще се досети когато стадото се юрне през тясната врата. Тогава ще си мечтае за днешната ми оферта.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Аз не стискам! Купил съм ги за да живея в тях, нито ги продавам, нито ги отдавам под наем, в затворени комплекси са, плащам си таксите и си гледам кефа. Щом всеки таксиджия се хвали, че е теглил кредит и купил за да дава под наем, ми е ясна работата, не може всеки да печели! Някой ще плати сметката, както платиха криптоджиите купили на върха, така сметката ще 9латят тез купили на върха.
                            Не знам, но мисля, че имаше достатъчно време таксиджиите да изкупят апартаментите в София. Сега се очертава хоризонтът на обратния тренд, защото няма да имат с какво да си карат такситата.

                            Коментар


                            • Дълговете на голяма част от развитите страни по над 100% от бвп ще се изплатят точно НИКОГА. Та инфлацията в случая не им се отразява никак зле( качва бвп- то и трие от дълга) . Според мен ако започне спад на икономиката в следствие на увеличените лихви пак ще почнат да ги намаляват, та общо взето се съмнявам да видим двуцифрени лихвени проценти. Отделно по- скъпи имоти = повече данъци в хазната.

                              Коментар


                              • След 30 мин Канада вдига основната лихва с цели 50% - от 1.50 на 2.25%

                                Кандидати за рецесия и възможен Шри Ланка сценарий са:
                                - Аржентина
                                - Бразилия
                                - Чили
                                - Перу
                                - Салвадор
                                - Египет
                                - Тунис
                                - Ливан
                                + полувин Африка начело с ЮАР

                                Коментар

                                Working...
                                X