IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Работна група към Агенция "Митници" и НАП ще работи по механизъм за ограничаване на експорта на нефтени продукти към европейски и трети страни, които имат руски компонент. Това прие на днешното си заседание Министерският съвет.

    Това означава, че дерогацията от ЕС, която България има и петролът, който влиза и е руски, когато се преработва в "Лукойл", ще може да се използва само за българския пазар. Това увеличава доставките и количествата за пазара и би трябвало да намали цената, обясни пред журналисти премиерът в оставка Кирил Петков.

    https://www.24chasa.bg/biznes/article/12147177

    Нашите управници да не видят нещо от САЩ било то и техническа рецесия - веднага ще го организират

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
      Повече при наглите и лакоми банкстери в България не бих си върнал парите, освен ако не качат лихвите поне до 7-8-9%
      Че те точно тез банки дето дават такива високи проценти са най-опасни бре!!!

      Ти голям рибок ще излезеш!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Добре, де ама нали не ти трябва ,а и цените ще се срутят ?
        Догодина, като се нанеса на новия, няма да ми трябва! Ще го пусна под наем! Колко пъти да го повтарям нз.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

          Дано не е във Варна, че там пазарът за наеми е прегрял.
          Там е.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Ама, разбира се. Има хиляди възможности и затова не разбирам хора, които се оплакват ,че имат нещо и не знаят какво да го правят
            Кой казал че не знае? Ти четеш ли изобщо? Казах ако не мога да го отдам изгодно, ще му играя ключа. Аз пари имам, достатъчно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
              Васил Велев: Индустрията ще плаща 630 лв./mWh, ако няма компенсации за тока


              По думите му предприятията ще трябва да изберат какво да платят - заплати или електроенергия, за да не им бъде спрян токът. Велев подчерта, че няма взето от МС решение за вноски във фонда за сигурност на енергийната система.

              Служебното правителство ще трябва да обезврежда много бомби и мини, а ние ще трябва да разкажем на нашите работници защо нямат заплати, каза още Велев. В много предприятия се спират други плащания, за да се съберат парите за заплати на работниците - очаква се много да изпаднат в ликвидна криза.

              https://www.24chasa.bg/biznes/article/12143377
              Ми кът не можете фалирайте бре! КомунизЪма свърши!

              Коментар


              • U.S. Falls Into Technical Recession After Second Straight Quarterly Contraction
                USD GDP (QoQ) (Q2) -0.9% 0.5% -1.6%

                GAME OVER

                Коментар


                • Както и ти каза, само балама би си затворил парите на 2% за 5 години...
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                    Вчера (само за а ден) царевичката качи с 8%, Nasdaq с 4,20%, нашите банкстери щели да дават умопомрачителните 2% за 5 годишен депозит.
                    В задачата се пита: Кой е този ненормалник, който ще си "затвори" парите за 5 год, на 2%. ????? На 90% съм сигурен, че царевичката ще направи поне 800%, а Nasdaq поне 100%.
                    Банки вече предлагат 2% лихва за депозити

                    Икономисти не очакват бързо връщане на доходността върху спестяванията след решението на ЕЦБ

                    https://www.segabg.com/hot/category-...va-za-depoziti
                    Точно така. Заради това си изкарах парите от банките и ги вкарах в акции.
                    Българските банки отдавна се превърнаха в допотопни, долнопробни институци, услугите им става все по-скъпи, все по-неадекватни, и все по-скапани.
                    Качеството на обслужване на клиентите, и квалификацията на персонала им се срива ударно
                    Банките даже вече вместо да помагат, те пречат на паричното обръщение и по този начин спъват икономиката.
                    Превърнаха се в едни ненаситни паразити, които са се накачулили по веригата.

                    Слава Богу, след последните решения на фед, портофеля ми скача на горе, както писах преди няколко дена, само за последния месец юли качи приблизително 10,5% ↑.
                    Повече при наглите и лакоми банкстери в България не бих си върнал парите, освен ако не качат лихвите поне до 7-8-9%
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                      Апел към понижителските тигри: Тия няколко дни гледайте да срутите имотите яко, че ми предстоят преговори за отстъпка от цената. Ще дам линк на брокера линк към темата и не направи ли продавача едни 10% офф, виждайки описания от вас имотнен армагедон, значи не сте никакви понижители.

                      Ако отнеса този имот мислех да е последния, но май няма да е...
                      ти си в преговори откак пишем в темата

                      направ давай моя телефон на собственика,а не на брокера - да му кажа, че е спечлил от тотото и да ти продава с 10% отстъпка

                      все пак успех с пазарлъка, но не се обеснява, че правиш сделка преди да си договорил цената

                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                        Ще предизвикат рецесия, за да намалят фирмите, които се конкурират за недостатъчната работна ръка. От там ще отпадне натискът за по-високи заплати и инфлацията ще умре!
                        Ще видим, защото за сега нямат желание да го правят. Но пък виж как промениха дефиницията за рецесия? ;-)

                        след midterms ще има повече яснота.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                          Ще предизвикат рецесия, за да намалят фирмите, които се конкурират за недостатъчната работна ръка. От там ще отпадне натискът за по-високи заплати и инфлацията ще умре!
                          Абсурд. Западняците ще мрът от глад, но няма да работят. Предвид демографията, няма дори да се бунтуват сериозно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                            Разбира се, че лъжат. Не адвокатствам за теглене на ипотека сега. Казвам, че повишението няма да продължи дълго. 10 години ми се струва абсурдно дълъг период. Колко дълго ще качват преди да счупят икономиката? Не знам дали разбираш, но няма кой да работи. Нито тук, нито на запад. Бумърите се връщат на пазара на труда в щатите.
                            Затова и натискат с ресета, като нямаш кола, жилище, компютър... няма да има нужда от икономика, която да произвежда в такива мащаби.
                            А ти ( образно казано) няма да притежаваш нищо и ще си happy.
                            Ще предизвикат рецесия, за да намалят фирмите, които се конкурират за недостатъчната работна ръка. От там ще отпадне натискът за по-високи заплати и инфлацията ще умре!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Друга част купиха за да "спасят" кеша от ифлацията. По-голямата част обаче, купиха за да дават под наем, на кого ще ги отдават? Всеки който имаше възможност вече е купил или строи, та на кого ще отдават/отдаваме? Броя и себе си, понеже догодина се местя на новото и този ми остава свободен, и вероятността да го отдам изгодно спада постоянно - само във Варна има 15 000 обяви за наем !
                              Ти, много очевидно, нямаш никаква представа от отдаването под наем. Намерих си наемател за 1 седмица на желаната от мен цена.
                              Ако отдавате кокошарници на майната си скъпо, естествено че няма да си намерите наематели.
                              Last edited by X_Y; 28.07.2022, 16:08.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                                Дано не е във Варна, че там пазарът за наеми е прегрял.
                                Туй на инвесторски език какво значи?

                                Коментар

                                Working...
                                X