IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Прав си че сегашните цени не се харесват от купувачите / включително и на мен/ обаче има 2 неща, които пропускаш - строителите на зор ли са до продават с отстъпки или не им пука дали са продали всичко / другото седи/ и че трябва време за свикване.
    Пак пример - ако преди година на някой му беше казал, че ще плаща по 5 лева за бутилка олио щеше да ти се изсмее, а сега всеки ги дава... с имотите е почти същото..
    Виж,виж тука какво пишат хората
    https://m-dnevnik-bg.cdn.ampproject....e_kachvat_a%2F

    &P: Еврозоната е пред рецесия, лихвите се качват, а вероятно и безработицата Дневник
    Дневник
    02 / 09 / 2022 4629


    Индикаторите за бъдещето в проучването рисуват мрачна картина с намаляващи нови поръчки, запаси от суровини, които отново се увеличават, а складовете със завършени продукти се пълнят с рекордни темпове.

    "Предизвикателствата пред опитите за избягване на рецесия нарастват, тъй като икономиките продължават да се сблъскват с висока инфлация, нарастваща несигурност и повишаващи се лихвени проценти", каза Томас Рин, глобален индустриален ръководител в Accenture. "На фона на текущия макроикономически натиск и нарастващата криза на разходите за живот няма да е изненада, че очакваме допълнителна загуба на активност през следващите месеци."

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Цените ще са такива, каквито могат да си позволят мераклиите! В момента на тия цени вече се вижда, че мераклии няма, обаче строителството продължава, говоря за Варна. Оня ден постнах на Чайка срещу курортна поликлиника, стоят непродадени 16 ап, а акт 16 е другия месец.
      Прав си че сегашните цени не се харесват от купувачите / включително и на мен/ обаче има 2 неща, които пропускаш - строителите на зор ли са до продават с отстъпки или не им пука дали са продали всичко / другото седи/ и че трябва време за свикване.
      Пак пример - ако преди година на някой му беше казал, че ще плаща по 5 лева за бутилка олио щеше да ти се изсмее, а сега всеки ги дава... с имотите е почти същото..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение

        Няма наем в Лозенец 2стаен за 500 лв. Разбираш ли, няма тякъв вариант. Или е било тотална трагедия. Не лъжете и не завиждайте ве, ще ви хване некое заболяване.
        За Лозенец незнам, но за Гоце Делчев и аз мога да потвърдя за мои познати които намериха там Двустаен за 500лв.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Ако го няма бетона, цените ще са МНОГО по-високи.
          За справка виж Прага. Не че града не е несравнимо по-хубав от София или, че Чехите там имат по-добра покупателна сила от София, а просто е много трудно да се започне строеж и има малко ново строителство съответно. А на желаните места никакво....
          Та б;благодарение на многото строителство у нас цените са толкова ниски....и аз твърдо за затягане на изискванията за строежи и поне десетократно повишаване на таксите за това / така ще има повече пари за тротоари/
          Цените ще са такива, каквито могат да си позволят мераклиите! В момента на тия цени вече се вижда, че мераклии няма, обаче строителството продължава, говоря за Варна. Оня ден постнах на Чайка срещу курортна поликлиника, стоят непродадени 16 ап, а акт 16 е другия месец.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Защото заради тях е тва безобразно бетониране. Няма вече къде да се диша, няма почти никаква зеленина, само бетон, прахоляк и дупки. Отделно с са постоянните вик аварии, а зимата и ел. Няма как да издържи тази инфраструктура на това застрояване. За страдането, то ще дойде, но докато дойде всичко ще е бетонирано и задръстено тук във Варна.
            Ако го няма бетона, цените ще са МНОГО по-високи.
            За справка виж Прага. Не че града не е несравнимо по-хубав от София или, че Чехите там имат по-добра покупателна сила от София, а просто е много трудно да се започне строеж и има малко ново строителство съответно. А на желаните места никакво....
            Та б;благодарение на многото строителство у нас цените са толкова ниски....и аз твърдо за затягане на изискванията за строежи и поне десетократно повишаване на таксите за това / така ще има повече пари за тротоари/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение

              Поредната ЛЪЖА. Лично обикалях с брата на жена ми, който си търсеше апартамент под наем - всички обяви до 1100 лева са реални и ходихме да ги гледаме. Имаше някои съвсем прилични ама накрая си взе двустаен с отделна кухня в Лозенец за 500 лева, по други причини. Колкото и да се напъваш, черното не можеш да изкараш бяло, измамник такъв.

              EDIT: Всъщност коригирам се, не си измамник защото си напълно прав - Гео Милев е изключително мизерно гето и не е желано място за живот - както и всички други квартали на София, които приличат на нещо средно между сметище и авто-морга около блоковете.

              Нали знаете след 500 години като има градове под купол на Марс как ще се познава къде има българи? По цветята в гуми пред входа на купола и купищата боклуци и стари мебели подпрени отстрани.
              Това да плюеш България и София не виждам какво ще ти помогне с наемите. Опитай с Джони да ти потърси работа или поне разясни социала в Германия :-)))) Най-важното е до тогава да на ядосваш хазяйката , че иначе излиза скъпо :-)))
              Та не знам кое е лъжа, ама щом не вярваш на справките си е твой проблем и не знам кой може да ти помогне....
              И за разлика от брат ти с апарта за 500 лева / хахахаха толкова и в Бусманци няма, а за Лозенец гаражите са почти толкова/ аз пък наскоро смених наемател .... .. та приказвай си некой може и да ти повярва.... ама като тръгнат да наемат реалността ще ги удари през джоба..... / за Българи намерих решение и исках 3 месечни депозита / може да ги вдигна следващият път на 6 месеца депозит/ и най-забавни са ми брокерите като почнат да питат ама може ли депозитите разсрочено ?!? Ко , ко , ко ?!?!..........хахаххахахах/
              Мале никога не ми е било толкова забавно да сменям наемател като последният път..... :-)

              Коментар




              • Аз не живея в дупки и прахоляк, пътищата до 3 те имота са перфектни, но понякога ми се налага да се движа и по осраи пътища от строителна техника. Както и да е. Ти защо влизаш пак с обиди? Искаш и на теб ли да ти сера в устата педераЗ долен. Духай супата ибне!
                Last edited by Andi11; 03.09.2022, 10:28.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Защото заради тях е тва безобразно бетониране. Няма вече къде да се диша, няма почти никаква зеленина, само бетон, прахоляк и дупки. Отделно с са постоянните вик аварии, а зимата и ел. Няма как да издържи тази инфраструктура на това застрояване. За страдането, то ще дойде, но докато дойде всичко ще е бетонирано и задръстено тук във Варна.
                  Хахахаааа, ама нали ти си успешниОТ инвестор в долината на малините, децата ти в частно у-ще, лъв на криптосите, а се вайка за бетонирана Варна. Ехххх, колко нелогични понижители ражда тази тема

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Ти защо страдаш за днешните инвеститори в имоти? Остави ги да страдат самите те, без твоя съпорт
                    Защото заради тях е тва безобразно бетониране. Няма вече къде да се диша, няма почти никаква зеленина, само бетон, прахоляк и дупки. Отделно с са постоянните вик аварии, а зимата и ел. Няма как да издържи тази инфраструктура на това застрояване. За страдането, то ще дойде, но докато дойде всичко ще е бетонирано и задръстено тук във Варна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение

                      Поредната ЛЪЖА. Лично обикалях с брата на жена ми, който си търсеше апартамент под наем - всички обяви до 1100 лева са реални и ходихме да ги гледаме. Имаше някои съвсем прилични ама накрая си взе двустаен с отделна кухня в Лозенец за 500 лева, по други причини. Колкото и да се напъваш, черното не можеш да изкараш бяло, измамник такъв.
                      Няма наем в Лозенец 2стаен за 500 лв. Разбираш ли, няма тякъв вариант. Или е било тотална трагедия. Не лъжете и не завиждайте ве, ще ви хване некое заболяване.

                      Коментар


                      • https://www.investor.bg/a/534-novini...techni-krediti
                        Германските банки затягат условията за отпускане на ипотечни кредити

                        В резултат клиентите предоставят по-високо самоучастие и избират по-дълъг период за изплащане


                        За много хора в Германия мечтата за собствено жилище се отдалечава все повече и повече. От януари насам лихвените проценти за финансиране на строителството не само са се увеличили около три пъти, но инфлацията се усеща и при отпускането на кредити. В проучване големите банки заявяват, че определят по-високи фиксирани ставки за разходите за живот в оценките на кредитите. Те подчертават, че делът на отхвърлените кредити почти не се е променил. Въпреки това кредитните брокери отбелязват, че купувачите трябва да предоставят все повече собствен капитал, включително и поради повишаването на лихвените проценти.

                        Коментар


                        • Усещам защо са се ошашавили понижителите. При дори достъпни наеми, те са злобни, щото каквито и пари да платят на хазяина, не им харесва средата, не им харесва поскъпващи цени на стоки и услуги, не им харесва, че често тези мрънкачи си местят мебелите...с две думи, не им е комфортно, че са живи. Чье ний, к'во сме им виновни? Язе примерно ми е много рахат по южното ЧМ . Цяла БГ ги удави, а тука сушина и купон безспир...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Някой чул , друг видял. Сигурно има такива цифри както си написал макар и повечето да са брокерски кукички, ама то има и евтини панели на 8 муи етаж без асансьор в Бусманци без пари, но никой не ще да ги купува....
                            Иначе наемите са следните / както написах с около 25% ръст за година/. Като твоите цифри, ама в евро...Изглежда Гео Милев за наеми не е от желаните места за града., щото е доста под средното за града...интересно....

                            Резултат от Вашето търсене на:
                            Вид имот: 3-СТАЕН,
                            Местоположение: град София

                            Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                            Средна цена на имотите в извадката: 738 euro
                            Средна цена на кв.м: 6.94 euro


                            1 - 37 от общо 37 обяви - Дава под наем
                            Резултат от Вашето търсене на:
                            Вид имот: 3-СТАЕН,
                            Местоположение: град София
                            Под райони: ГЕО МИЛЕВ,
                            Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                            Средна цена на имотите в извадката: 627 euro
                            Средна цена на кв.м: 6.52 euro.
                            Поредната ЛЪЖА. Лично обикалях с брата на жена ми, който си търсеше апартамент под наем - всички обяви до 1100 лева са реални и ходихме да ги гледаме. Имаше някои съвсем прилични ама накрая си взе двустаен с отделна кухня в Лозенец за 500 лева, по други причини. Колкото и да се напъваш, черното не можеш да изкараш бяло, измамник такъв.

                            EDIT: Всъщност коригирам се, не си измамник защото си напълно прав - Гео Милев е изключително мизерно гето и не е желано място за живот - както и всички други квартали на София, които приличат на нещо средно между сметище и авто-морга около блоковете.

                            Нали знаете след 500 години като има градове под купол на Марс как ще се познава къде има българи? По цветята в гуми пред входа на купола и купищата боклуци и стари мебели подпрени отстрани.
                            Last edited by fsck; 02.09.2022, 21:36.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Ми колко да е? И 2500 евра да е, с прехвърлянето, с данъците комисиона на брокера и ремонта пак ще кацне на 2800 ~ 3000. Избиването пък от 60 ще падне на 50 год. Връзката с главния са я загубили "инвеститорите" купуващи сега, за да дават под наем! Както и да брокерите кът теб дет прогнозират двоен ръст на набалончените цени.
                              Ти защо страдаш за днешните инвеститори в имоти? Остави ги да страдат самите те, без твоя съпорт

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                Ма верно ли средната цена в Гео Милев вече е 3500 евра?! Бе що направо не закръглиш на 5000Е/кв.м. Май просто си дрънкате без връзка с главния мозък.
                                Ми колко да е? И 2500 евра да е, с прехвърлянето, с данъците комисиона на брокера и ремонта пак ще кацне на 2800 ~ 3000. Избиването пък от 60 ще падне на 50 год. Връзката с главния са я загубили "инвеститорите" купуващи сега, за да дават под наем! Както и да брокерите кът теб дет прогнозират двоен ръст на набалончените цени.
                                Last edited by better; 02.09.2022, 19:39.

                                Коментар

                                Working...
                                X