IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    Нек'ви небивалици са това. Пресен пример - строител поиска 40% индексация! Човекът не се съгласи, върнаха му вноската и му платиха някакво мижаво обезщетение. В момента ако някой иска да се откаже от зелено, веднага ще се съгласят, защото ще продадат на много по-високи цени.
    факт, но поемат съществен риск предвид, че в чужбина пазарът на НИ охладня да не кажа позамръзна (Канада и САЩ), а строителите, които продават на зелено не са 100% капитализирани (именно за това продават на зелено с 30% по ниско от след акт16) Едно такова плащане е натоварване с още дълг от страна на предприемача, което в един момент на 'замръзване' ще доведе до огромен брой строежи преди акт15, които са с невъзможност от страна на строителя да ги завърши и нежелание от страна на купилите да платят по още една торба пари, че да им го довършат... случи се 2008-9, защо си мислите, че е невъзможно да се случи отново.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      на този какво му е

      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8dvuz8&f1=1
      в елитното срелбище

      в яворов
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8dvuz8&f1=2

      'идеален' център
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8dvuz8&f1=7

      за продан сигурно ще им искат по 10 торби пари при текущия сетъп
      Така е Берти, всичко е ясно и такива са наемите.
      А да ти изяснявам всяка обява защо е такава цифрата няма да ми стигнат 2 живота. Затова има статистика по справки и те показват 25% ръст з година на наемите в София. А от моят практически опит аз постигнах 50% ръст и 10% спрямо предковид нивата./ тва за Митето, че лихвите го притесняват :-))))/
      Иначе само за теб - първото е панелка, второто е набирателна обява, третото е над 100 години смрад....
      А дали са актуални ще разбереш като се обадиш. Няма наемна обява с над 500 гледания която да е актуална/свободно освен ако няма някакъв ужасен проблем.
      Наемният пазар не е бил толкова гореш откакто се занимавам с това / скоро/ и наемните нива ще растат сериозно в близките години. Причините са безкрай. Пак нямам предвид цените на имотите които в близките няколко години са ми неясни, а наемите....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Не знам какво да кажа..... На дупка да закъса с вноската.....уау...Какви хора купуват ?!?! Пиша го в никакъв случай да обидя приятеля ти, а само се чудя....
        Ако е така и по другите зелени ще е забава :-)

        ПП Ако бях на мястото на строителя и аз щях да му откажа отсрочка щото който има проблеми в началото какво ще бъде натам ?! По-добре да се изчисти подобен клиент още в началото....И липсата на отсрочка не е показател за възможностите на строителя. Още повече такава цифра за Варна е сериозна и предполагам съседите няма да искат да имат закъсали подобни....среда....:-)
        Нек'ви небивалици са това. Пресен пример - строител поиска 40% индексация! Човекът не се съгласи, върнаха му вноската и му платиха някакво мижаво обезщетение. В момента ако някой иска да се откаже от зелено, веднага ще се съгласят, защото ще продадат на много по-високи цени.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          ...И за разлика от брат ти с апарта за 500 лева / хахахаха толкова и в Бусманци няма, а за Лозенец гаражите са почти толкова/ аз пък наскоро смених наемател .... .. та приказвай си некой може и да ти повярва.... ама като тръгнат да наемат реалността ще ги удари през джоба..... / за Българи намерих решение и исках 3 месечни депозита / може да ги вдигна следващият път на 6 месеца депозит/ и най-забавни са ми брокерите като почнат да питат ама може ли депозитите разсрочено ?!? Ко , ко , ко ?!?!..........хахаххахахах/
          Мале никога не ми е било толкова забавно да сменям наемател като последният път..... :-)
          на този какво му е

          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8dvuz8&f1=1
          в елитното срелбище

          в яворов
          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8dvuz8&f1=2

          'идеален' център
          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8dvuz8&f1=7

          за продан сигурно ще им искат по 10 торби пари при текущия сетъп
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
            Дайте да обсъдим и наемите- в Америка има стабилно увеличение на наемите, докато тук са същите като отпреди 2 години- нито инфлация ги лови, нито нищо
            Напълно логично предвид,че сме държавата с най-бързо намаляващото население в света, с много необитаеми жилища ,с постоянно строящи се нови.Само в София за 15 години са построени 220 хиляди жилища. И тъй като жилища се наемат само,за да се живее в тях, е ясно, че наемите няма как да растат.Даже още ще падат.Докато жилища се купуват и като инвестиция затова там демографският срив не играе толкова голяма роля. Поне засега.

            Коментар


            • Дайте да обсъдим и наемите- в Америка има стабилно увеличение на наемите, докато тук са същите като отпреди 2 години- нито инфлация ги лови, нито нищо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                За важност не съм казал, че не е важен. Тоз мой приятел купи тва на картинка на 2500 евра, месец януари, подлъган от еуфорията на пазара. Обектът в момента е само на дупка. Срок на изпълнение 2025 г. още от сега я окъса. Същия май купи и койни на върха, но не си признава. Тъй "разкара кеша" че остана без него.
                Не знам какво да кажа..... На дупка да закъса с вноската.....уау...Какви хора купуват ?!?! Пиша го в никакъв случай да обидя приятеля ти, а само се чудя....
                Ако е така и по другите зелени ще е забава :-)

                ПП Ако бях на мястото на строителя и аз щях да му откажа отсрочка щото който има проблеми в началото какво ще бъде натам ?! По-добре да се изчисти подобен клиент още в началото....И липсата на отсрочка не е показател за възможностите на строителя. Още повече такава цифра за Варна е сериозна и предполагам съседите няма да искат да имат закъсали подобни....среда....:-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Тук грешиш - имота е от същото ниво на важност като храната. Еквивалентни продукти или без олио като храна може , но се оказа че се купува и на тройна цена ...., която е чисто спекулативна без здрави основи.
                  Не знам за твоят познат как е случката със строителят. Например може да му е продал на ниска цена и да го кара да се откаже от покупката поради това например. А строителят няма продажби и.... не намалява цената... Значи колкото и зор да има не е голям....
                  В София засега не съм чул за подобни проблеми, но предвид многото зелено ще възникнат. На тези цени поне в момента няма как да не боксуват продажбите поне по някои проекти. Резултата засега е че виждам по-често реклами. При това дори на стари проекти построени до някъде = зле са продажбите....
                  Люпим семки и чакаме, но поне според мен е все още много рано да има закъсали строители....Трябва поне още година и поне двойни лихви по кредитите , за да не могат да ги ползват като временно решение без да свалят цените....
                  За важност не съм казал, че не е важен. Тоз мой приятел купи тва на картинка на 2500 евра, месец януари, подлъган от еуфорията на пазара. Обектът в момента е само на дупка. Срок на изпълнение 2025 г. още от сега я окъса. Същия май купи и койни на върха, но не си признава. Тъй "разкара кеша" че остана без него.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    В момента някои строители вече са на зор, един приятел е поискал отсрочка от вноска, но строителят му отказал, понеже бил в затруднение (няма продажби). Безумно е да сравняваш храна с имоти! Всеки ги дава защото всеки има 5 лв, но колко човека могат да извадят 200 000 евра? Без имот можеш, без храна - не!
                    Тук грешиш - имота е от същото ниво на важност като храната. Еквивалентни продукти или без олио като храна може , но се оказа че се купува и на тройна цена ...., която е чисто спекулативна без здрави основи.
                    Не знам за твоят познат как е случката със строителят. Например може да му е продал на ниска цена и да го кара да се откаже от покупката поради това например. А строителят няма продажби и.... не намалява цената... Значи колкото и зор да има не е голям....
                    В София засега не съм чул за подобни проблеми, но предвид многото зелено ще възникнат. На тези цени поне в момента няма как да не боксуват продажбите поне по някои проекти. Резултата засега е че виждам по-често реклами. При това дори на стари проекти построени до някъде = зле са продажбите....
                    Люпим семки и чакаме, но поне според мен е все още много рано да има закъсали строители....Трябва поне още година и поне двойни лихви по кредитите , за да не могат да ги ползват като временно решение без да свалят цените....
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 03.09.2022, 11:00.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                      Чини ми се да не е толкоз нелогично. Познавам един варненец, дето с помощта на родителите си купи на зелено в малинова преди доста години. В началото на миналата година продаде наследствения в Чайка, но вместо с парите да се премести в нормален квартал набута всичко в битхуйни. Сега са му виновни всички и всичко, само не и собствените грешни решения.
                      Ако намекваш, че това съм аз, в голяма заблуда си! Всичко съм си купувал сам самичък и то само със собственни средства, засега 3 броя за мн пари. 1 ст кредит нямам. С коня пък съм на около 300% +. Когато трябваше (на върха) продадох малко. Колкото и да ви е яд и да завиждате, това е истината. Завистта вреди другарЕ и другарки брокерази.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Прав си че сегашните цени не се харесват от купувачите / включително и на мен/ обаче има 2 неща, които пропускаш - строителите на зор ли са до продават с отстъпки или не им пука дали са продали всичко / другото седи/ и че трябва време за свикване.
                        Пак пример - ако преди година на някой му беше казал, че ще плаща по 5 лева за бутилка олио щеше да ти се изсмее, а сега всеки ги дава... с имотите е почти същото..
                        В момента някои строители вече са на зор, един приятел е поискал отсрочка от вноска, но строителят му отказал, понеже бил в затруднение (няма продажби). Безумно е да сравняваш храна с имоти! Всеки ги дава защото всеки има 5 лв, но колко човека могат да извадят 200 000 евра? Без имот можеш, без храна - не!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          Хахахаааа, ама нали ти си успешниОТ инвестор в долината на малините, децата ти в частно у-ще, лъв на криптосите, а се вайка за бетонирана Варна. Ехххх, колко нелогични понижители ражда тази тема
                          Чини ми се да не е толкоз нелогично. Познавам един варненец, дето с помощта на родителите си купи на зелено в малинова преди доста години. В началото на миналата година продаде наследствения в Чайка, но вместо с парите да се премести в нормален квартал набута всичко в битхуйни. Сега са му виновни всички и всичко, само не и собствените грешни решения.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                            Човек би казал, че китайския имотен пазар е непоклатим - има население, има индустрия, има и пазари. Какво не му е ок - има кой да живее в тия апартаменти и има какво да работи, че да ги изплаща?
                            Точно в Китай има масово строителство на жилища, в които никой не живее.Има дори и цели градове призраци,в които първо се изграждат жилища и тогава търсят кой да ги насели.А цените са високи и не са по джоба на повечето китайци,щото и за китайците като за българите недвижимите имоти са най-голямата ценност и масово си влагат парите в недвижими имоти. И резултатите са същите като в България-много необитаеми жилища и ръст на цените. Естествено там мащабът е различен. Но ситуацията е много сходна с тази в България. Разликата е,че там населението още не е почнало да намалява, но до 2-3 години и това ще стане. Плюс застаряване.
                            А и със строеж на много жилища си помпат БВП.Но това е кух растеж, щото няма нужда от толкова жилища .
                            Друг сериозен проблем за Китай е изграждането и поддържането на високоскоростна железопътна мрежа. Която е постоянно на загуба и се дотира от бюджета. А там разходите са много високи.Намаляването и застаряването на населението ще се отрази на производството.Така че на пръв поглед всичко в Китай е ок, ама си имат и те сериозни проблеми. Лошото е ,че една криза в Китай ще се отрази на целият свят.
                            Last edited by mirodes; 03.09.2022, 10:28.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                              Наред с енергийната криза в Европа, растящите лихвени проценти в Америка и бавното превръщане на Русия в страна от третия свят - сянката от задаващия се срив на имотния пазар в Китай. Понеже няма в какво да инвестират, хората там купуват апартаменти на зелено и плащат с години инвестиционните заеми с надеждата, че осигуряват старините си, докато строителите прибират парите и почват да строят друго.

                              Имотният пазар се оценява на 55 - 60 трилиона долара, което е фантастична сума. В последните две години доверието в тази система почна да се се разклаща - бъдещи собственици отказват да плащат вноските си, банки изпаднаха в трудност, вложители започнаха протести, защото не могат да си получат парите, държавата отчаяно налива пари сектора.

                              Много наблюдатели казват, че се задава невиждано спукване на имотния балон, което ще повлияе на глобалната икономика повече от аналогичната криза в САЩ през 2008
                              Човек би казал, че китайския имотен пазар е непоклатим - има население, има индустрия, има и пазари. Какво не му е ок - има кой да живее в тия апартаменти и има какво да работи, че да ги изплаща?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Прав си че сегашните цени не се харесват от купувачите / включително и на мен/ обаче има 2 неща, които пропускаш - строителите на зор ли са до продават с отстъпки или не им пука дали са продали всичко / другото седи/ и че трябва време за свикване.
                                Пак пример - ако преди година на някой му беше казал, че ще плаща по 5 лева за бутилка олио щеше да ти се изсмее, а сега всеки ги дава... с имотите е почти същото..
                                Виж,виж тука какво пишат хората
                                https://m-dnevnik-bg.cdn.ampproject....e_kachvat_a%2F

                                &P: Еврозоната е пред рецесия, лихвите се качват, а вероятно и безработицата Дневник
                                Дневник
                                02 / 09 / 2022 4629


                                Индикаторите за бъдещето в проучването рисуват мрачна картина с намаляващи нови поръчки, запаси от суровини, които отново се увеличават, а складовете със завършени продукти се пълнят с рекордни темпове.

                                "Предизвикателствата пред опитите за избягване на рецесия нарастват, тъй като икономиките продължават да се сблъскват с висока инфлация, нарастваща несигурност и повишаващи се лихвени проценти", каза Томас Рин, глобален индустриален ръководител в Accenture. "На фона на текущия макроикономически натиск и нарастващата криза на разходите за живот няма да е изненада, че очакваме допълнителна загуба на активност през следващите месеци."

                                Коментар

                                Working...
                                X