IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Тоест смяташ, че моите изпити в Манхаймския ми ги е уредил бай Георги Начев или някой друг от гилдията ли? Ами не, бъркаш драги. Там уреден изпит няма, даже наказаха декана Бауер, защото преписвал от дипломната на своя студентка в свой труд и не я упоменал като автор. Аз ако исках постове в България можех много лесно да го постигна с тези протекции, които имах или можех да имам. Просто реших да се скарам с баща ми и изчезнах за дълго от полезрението. Връзките с тези хора използвах (признавам) единствено след 2017г за да не ми пречат на лудата идея да дойда в БГ и да правя нещо. Уви, оказа се, че сред кръговете на властта можеш да имаш известни протекции, от простолюдието масово обитаващо града и държавата обаче няма кой да те спаси. Ако нямаш такъв гръб в България си едно абсолютно нищо, дребен работник на заплатка, който е обречен на ликвидация. Дори да имаш и най-здравия гръб обаче, те провалят все твои хора - дребни предатели. Навсякъде е така.

    Относно ключовите постове при различните правителства - също бъркаш. Тези постове само по себе си са незначителни. Конците в държавата се дърпат от определен кръг хора, именно те назначават и уволняват както правителствата, така и президента, така и главния прокурор... Оттам надолу по стълбичката са вече дребни риби. Този кръг от хора е доста специфичен и тесен, за съжаления повечето му членове не са и българи даже
    Много смислен пост! Така е, Джони. Радвам се че си рабрал ключови неща.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Сигурно е така както го пишеш, ама това харесва ли ти и смяташ ли го за нормално ? Не мислиш ли че от ситуацията която описваш нататък следват нещата които не ти харесват ?... пряко следствие....
      Ами да, пряко следствие е. Това което искам да кажа е - България не е автономна държава, а изтривалка и играчка на чужди интереси. В България трябва да си човек на някой, за да те допуснат да правиш еди какво си - иначе си един никой. Ние сме член на ЕС, но сме по-далеч от него дори от един Китай например. Приети сме в него не заради хората, а заради геополитика и чужди интереси. И най-важното - дори горните факти са незначителни, щом намесим изключителната простотия и крадливата жилка на обикновения българин - тогава нещата стават наистина безнадеждни.

      Аз и затова ти казвам - ти добре учиш децата на някакви принципи, но тези принципи ще са приложими само извън БГ. Колкото и имоти да им завещаеш, системата ще ги смачка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Тоест смяташ, че моите изпити в Манхаймския ми ги е уредил бай Георги Начев или някой друг от гилдията ли? Ами не, бъркаш драги. Там уреден изпит няма, даже наказаха декана Бауер, защото преписвал от дипломната на своя студентка в свой труд и не я упоменал като автор. Аз ако исках постове в България можех много лесно да го постигна с тези протекции, които имах или можех да имам. Просто реших да се скарам с баща ми и изчезнах за дълго от полезрението. Връзките с тези хора използвах (признавам) единствено след 2017г за да не ми пречат на лудата идея да дойда в БГ и да правя нещо. Уви, оказа се, че сред кръговете на властта можеш да имаш известни протекции, от простолюдието масово обитаващо града и държавата обаче няма кой да те спаси. Ако нямаш такъв гръб в България си едно абсолютно нищо, дребен работник на заплатка, който е обречен на ликвидация. Дори да имаш и най-здравия гръб обаче, те провалят все твои хора - дребни предатели. Навсякъде е така.

        Относно ключовите постове при различните правителства - също бъркаш. Тези постове само по себе си са незначителни. Конците в държавата се дърпат от определен кръг хора, именно те назначават и уволняват както правителствата, така и президента, така и главния прокурор... Оттам надолу по стълбичката са вече дребни риби. Този кръг от хора е доста специфичен и тесен, за съжаления повечето му членове не са и българи даже
        Сигурно е така както го пишеш, ама това харесва ли ти и смяташ ли го за нормално ? Не мислиш ли че от ситуацията която описваш нататък следват нещата които не ти харесват ?... пряко следствие....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Джони, твоето е разбиране как се случват нещата у нас и ти си част от системата която не ти харесва и води до всички визуални последици в града и страната ни, които не ти харесват. Не те обвинявам...просто така си научен и свикнал.
          За разлика от теб в моят живот НИЩО, ама нищо не съм постигнал с връзки и познати, каквито и да било. Първо учене и изпити, някои състезания, после интервюта и назначения поради качества които са видели в мен, смяна на няколко работи докато попадна на правилното място, после добро управление на финанси и някоя и друга тухла. Това искам децата ми да научат, а не как съседа ми от 8-ми етаж ме назначи за директор на Булгарплод, аз пък братовчедка му за гл. счетоводителка.....само гледай какво става при всяка смяна на правителство по ключовите постове....ОТВРАТ ! И ти като човек плюещ по държавата ни толкова всъщност подкрепяш този отврат и искаш да се облажиш мислейки го за велико нещо.... Не знам как да го определя туй.....
          Тоест смяташ, че моите изпити в Манхаймския ми ги е уредил бай Георги Начев или някой друг от гилдията ли? Ами не, бъркаш драги. Там уреден изпит няма, даже наказаха декана Бауер, защото преписвал от дипломната на своя студентка в свой труд и не я упоменал като автор. Аз ако исках постове в България можех много лесно да го постигна с тези протекции, които имах или можех да имам. Просто реших да се скарам с баща ми и изчезнах за дълго от полезрението. Връзките с тези хора използвах (признавам) единствено след 2017г за да не ми пречат на лудата идея да дойда в БГ и да правя нещо. Уви, оказа се, че сред кръговете на властта можеш да имаш известни протекции, от простолюдието масово обитаващо града и държавата обаче няма кой да те спаси. Ако нямаш такъв гръб в България си едно абсолютно нищо, дребен работник на заплатка, който е обречен на ликвидация. Дори да имаш и най-здравия гръб обаче, те провалят все твои хора - дребни предатели. Навсякъде е така.

          Относно ключовите постове при различните правителства - също бъркаш. Тези постове само по себе си са незначителни. Конците в държавата се дърпат от определен кръг хора, именно те назначават и уволняват както правителствата, така и президента, така и главния прокурор... Оттам надолу по стълбичката са вече дребни риби. Този кръг от хора е доста специфичен и тесен, за съжаления повечето му членове не са и българи даже

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            5к евро? Може! Ако 1$ е 5 евра.
            Всъщност тук почти ще се съглася с теб. Напоследък имотите у нас всъщност поевтиняват.... в долари.... А скъпият долар води до инфлация при нас....Сещаш се нататък мисля....:-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
              pesimist4o na kvadrat

              Кът сме заговорили за Понци, тва не е ли Понци? При тва задължително наложено, няма не искам?


              https://prnt.sc/hvWVTZrpSsms

              П.с как качвате снимки в тоя новия форум, на мен ми ги отхвърля даже супер смалените!
              Къде съм писал, че харесвам артиеният кеш ? Гледам да го избягвам на макс, но понякога се събира....
              Само твърда и тежка валута...т.е. тулолар :-))))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                За елита бъркаш и то много. Тези хора са на върха на държавата, не разни 30 годишни пикльовци-ипотекари и чалгари, дошли от майната си в София, каквито живеят по Вади и Ливади. С наследниците на номенклатурата поддържаме много добри отношения и си вършим взаимни услуги - безценни контакти са това.
                Джони, твоето е разбиране как се случват нещата у нас и ти си част от системата която не ти харесва и води до всички визуални последици в града и страната ни, които не ти харесват. Не те обвинявам...просто така си научен и свикнал.
                За разлика от теб в моят живот НИЩО, ама нищо не съм постигнал с връзки и познати, каквито и да било. Първо учене и изпити, някои състезания, после интервюта и назначения поради качества които са видели в мен, смяна на няколко работи докато попадна на правилното място, после добро управление на финанси и някоя и друга тухла. Това искам децата ми да научат, а не как съседа ми от 8-ми етаж ме назначи за директор на Булгарплод, аз пък братовчедка му за гл. счетоводителка.....само гледай какво става при всяка смяна на правителство по ключовите постове....ОТВРАТ ! И ти като човек плюещ по държавата ни толкова всъщност подкрепяш този отврат и искаш да се облажиш мислейки го за велико нещо.... Не знам как да го определя туй.....

                Коментар


                • Цените на жилищата започнаха да падат

                  https://fakti.bg/imoti/707233-cenite...hnaha-da-padat
                  ......................

                  Намаляването на броя на купувачите на жилища означава спад в цените на имотите в някои от най-големите градове в Германия. В Кьолн, Дюселдорф, Франкфурт, Хамбург, Мюнхен и Щутгарт офертните цени отчитат спад от 6,6%.

                  Стагнацията и падащите цени са част от „приспособяването към нова икономическа реалност“, тъй като нарастващите разходи за строителство, високата инфлация и по-високите лихвени проценти оказват влияние. Недвижимите имоти в Германия от известно време се смятаха за надценени, а сега изглежда, че са в упадък.

                  Това е първият път след финансовата криза от 2008 г., в който виждаме толкова значителна корекция на цените, особено в нови кооперации и еднофамилни къщи в съществуващи и нови сгради. Сега е много по-трудно за продавачите да намерят купувачи“, казва управляващият директор на Immosscout24 Томас Шрьотер.
                  .........................................

                  Споко, това горното е само за Германия. В София естествено никакъв спад не се очаква - апартаментите с цена 55000 Евро гарантират наем от 1200 Евро, тези с цена 400.000 Евро гарантират наем от 9000 Евро месечно (питайте кака Дури). Дори при рекордната инфлация, доходите в София отдавна задминаха тези в Европа, съответно цени от 3500 Евро и нагоре са твърде достъпни за всеки потенциален купувач. С една дума - София е центърът на вселената, в Германия дори да има спад, в София няма как да има.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Да. И дъно от 5К€ в София. Идеално дъно за тарикати.
                    5к евро? Може! Ако 1$ е 5 евра.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Дай ми една смислена причина да купиш нещо в обезлюдяващ се град с настъпващо циганско население от околните села, заплати зле, 42 градуса жега лятото, ни планина, ни море, ни нищо наоколо. Хората бягат с 200 от такива обречени места, ти купуваш.
                      Защото знам неща които ти не знаеш. И един ден ще ти кажа тук или както пожелаеш много причини. Извинявай, Джони, нищо лично, просто си следвам линията. Но познаваш нещата отгоре-отгоре.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        ако няма да продаваш или да развиваш някаква официална търговска дейност в имоте - си свиркай и да не ти пука
                        ако много ти е зор намери на местна почва фирма, която се занимава със заснемане,геодезия, промяна на статут и тн дела и ще ти свършат работа, но и съседите трябва са ок.
                        Привет,

                        ходих 2 пъти при местния нотариус и 2 пъти при геодезист. Не мога да се разбера с един от комшиите.

                        Иска ми се да оправя този случай, защото имотите по морето са скъпи, нашите комшии ги наследяват много хора, нас ни наследяват 2 момчета (за сега) и колкото минава времето, става по-трудно за оправяне.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Ако се спазариш за отстъпка и сега може да си вземеш тристаен панел на 1500:

                          1 - 40 от общо 54 обяви - Продава
                          Резултат от Вашето търсене на:
                          Вид имот: 3-СТАЕН,
                          Местоположение: град София
                          Под райони: ДРУЖБА 1, ДРУЖБА 2,
                          Особености: Панел
                          Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                          Средна цена на имотите в извадката: 137933 euro
                          Средна цена на кв.м: 1633 euro.
                          или в Надежда:
                          1 - 40 от общо 61 обяви - Продава
                          Резултат от Вашето търсене на:
                          Вид имот: 3-СТАЕН,
                          Местоположение: град София
                          Под райони: НАДЕЖДА 3, НАДЕЖДА 4, НАДЕЖДА 1, НАДЕЖДА 2,
                          Особености: Панел
                          Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                          Средна цена на имотите в извадката: 130856 euro
                          Средна цена на кв.м: 1609 euro.
                          или в Левски:

                          1 - 18 от общо 18 обяви - Продава
                          Резултат от Вашето търсене на:
                          Вид имот: 3-СТАЕН,
                          Местоположение: град София
                          Под райони: ЛЕВСКИ Г, ЛЕВСКИ В, ЛЕВСКИ,
                          Особености: Панел
                          Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                          Средна цена на имотите в извадката: 142278 euro
                          Средна цена на кв.м: 1652 euro.
                          Може и под 1500, ама панел в Обеля или Люлин (по-отдалечените части).
                          Хаха, в Дружба тухлата е със средна цена под 1400, докато панелите над 1600.
                          Е сега какво, тухла ли да купувам или панел последно?

                          Странни птици сте това брокерите, ей. И от най-голямата лъжа може да изкарате, че е истина.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Добре, мислим. Купила си за 55к, получаваш наем 1,2к.
                            Ако сега купя за 400к подобен имот, ми трябва 9к наем. Кога наем на тристаен в Изток ще стане 9000 Евро според теб?
                            Ти сега би ли дала 55к за имот, от който да получаваш 120 Евро наем (не 1200)?
                            9К наем са 108К годишно! Скромничко.

                            Коклкото по-смотан е някой, толкова повече се изхвърля. Милионер на борсата, ама кара 20 годишен дръгел. Матрак под 3 бона и хладилник под 10 не признава
                            Last edited by keep_calm; 24.08.2022, 17:04.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                              Нали затова им давам пример с покупката на Изток, на каква цена ги взех и какви наеми взимам, те си мислят ,че се хваля. Не ! Опитвам се да ги накарам да мислят ама съм все виновна.
                              Добре, мислим. Купила си за 55к, получаваш наем 1,2к.
                              Ако сега купя за 400к подобен имот, ми трябва 9к наем. Кога наем на тристаен в Изток ще стане 9000 Евро според теб?
                              Ти сега би ли дала 55к за имот, от който да получаваш 120 Евро наем (не 1200)?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                                В Кадастъра има "стара секскостопанска постройка", която е бутната преди 1999 г. и на нейно място има нова постройка, с 2 големи стаи, една за нас и една за комшиите, с които делим общ двор на морето.

                                Новата постройка не фигурира никъде и не мога да се разбера с тях, да я узаконим. Имало е заснемане, но то е било формално, по документи, без да се ходи на място.
                                ако няма да продаваш или да развиваш някаква официална търговска дейност в имоте - си свиркай и да не ти пука
                                ако много ти е зор намери на местна почва фирма, която се занимава със заснемане,геодезия, промяна на статут и тн дела и ще ти свършат работа, но и съседите трябва са ок.

                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X