IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

    А 2017 (когато отново си съветвал да не се купува) кое отложи обръщането?
    Като стана въпрос за лоши съвети, къде е тоз човек кавръка? Да не е купил нещо и да прай ремонт

    Коментар


    • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

      Това нали е темата за имотите? За алтерко, атера и златото си има други

      Ако действително си знаел, че Алтерко ще избухне така, сигурно си щял да си напазаруваш (вместо лавандулата), нали?
      всъщност имам, но не толкова колкото бих взел ако не купувах нивите
      лавандула не гледам.

      и да който е купувал земя 2018-2021-ва може да е платил височка цена (спрямо 10-15г по-рано), но тази земя носи по-добра доходност от еквивалентен градски имот купен и завършен и пуснат под наем.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Щом големите батковци разпродадоха и излязоха в кеш, значи кешовицата ще поскъпва.
        Мале, мяле, колко мъка има по този свят

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          ако беше купил това, което съветвах да се купува тогава 2018-та - нямаше да си сбъркал (алтерко,атера, злато)
          всъщност последно съм давал идеи 2018-та ... от тогава съм пас защото виждам каква лудост е с НИ, но не ме кефят и борсите - земята си купувам, защото има проект и си гоня там добавяне на стойност(във времето без много да припирам).

          винаги съм бил за да се строи и добавя стойност, защото има голяма разлика да купиш нещо от някой и да му платиш S-classe горница уж бил на себестойност, а съвсем друго е да строиш сам с бригада.

          Това нали е темата за имотите? За алтерко, атера и златото си има други

          Ако действително си знаел, че Алтерко ще избухне така, сигурно си щял да си напазаруваш (вместо лавандулата), нали?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

            А 2017 (когато отново си съветвал да не се купува) кое отложи обръщането?
            ако беше купил това, което съветвах да се купува тогава 2018-та - нямаше да си сбъркал (алтерко,атера, злато)
            всъщност последно съм давал идеи 2018-та ... от тогава съм пас защото виждам каква лудост е с НИ, но не ме кефят и борсите - земята си купувам, защото има проект и си гоня там добавяне на стойност(във времето без много да припирам).

            винаги съм бил за да се строи и добавя стойност, защото има голяма разлика да купиш нещо от някой и да му платиш S-classe горница уж бил на себестойност, а съвсем друго е да строиш сам с бригада.


            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

              объркал си се ратко, притежанието на имот в София, няма нищо общо с реалностите и фактите, че София си е кочина. Та, без значение че притежавах гаражи в София никога не съм бил фен на свинщината в този град.
              Седларов, Седларов, аз те мислех за имотен магнат, а ти и 1 м2 в столицата си нямал (остави дали е кочина или не).

              Излагаш се, то мамин Кольо с 1/3 панелка в Красна Поляна ще излезе по-голям чифликчия.

              Веднага да се поправиш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                Кешовата позиция е меча позиция в случая.

                #########################
                на пазара има бикове и мечки и не е казано, че само биковете или само мечките са на печалба - затова има цикли
                в момента има всички предпоставки за обръщане, но да видим как ще се развие лихвената политика на банките идните месеци. Обръщането щеше да се случи 2020-та със замръзването покрай ковида, но там се намесиха ЦБ с брутално печатане, което отложи обръщането и ни докара на главите още по-яка инфлация и проблеми.
                А 2017 (когато отново си съветвал да не се купува) кое отложи обръщането?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Дори да е сложил на депозит сега, кой дава 2-3% по депозит СЕГА? Инвеститор в депозит е оксиморон.
                  Кешовата позиция е меча позиция в случая.

                  #########################
                  на пазара има бикове и мечки и не е казано, че само биковете или само мечките са на печалба - затова има цикли
                  в момента има всички предпоставки за обръщане, но да видим как ще се развие лихвената политика на банките идните месеци. Обръщането щеше да се случи 2020-та със замръзването покрай ковида, но там се намесиха ЦБ с брутално печатане, което отложи обръщането и ни докара на главите още по-яка инфлация и проблеми.
                  Last edited by bertram; 11.09.2022, 13:33.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Щом големите батковци разпродадоха и излязоха в кеш, значи кешовицата ще поскъпва.
                    Е, не ! Нали не си решил да разпродаваш ? Недей, ти ми направи добро и ще ми е мъчно ако се прецакаш !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                      Баси, основната инвестиционна тактика била чакането да паднат цените и тавана на лятното кино. И през това време да стоиш кеш щото носел оптимална доходност.
                      Щом големите батковци разпродадоха и излязоха в кеш, значи кешовицата ще поскъпва.

                      Коментар


                      • Българинът започна да пести от алкохол, храна и цигари

                        СНИМКА: “24 ЧАСА”
                        За година покупките им са намалели с 10%

                        Годишен спад на оборотите на търговците на дребно у нас с 0,7%, сочат данните за юли на националната статистика. Това се случва за първи път от пандемията насам, показва изследването.

                        В действителност спадът е много по-голям, защото намалелите обороти при инфлация от 17,3% между юли 2021-а и юли 2022-а година, означават, че потреблението се е свило значително в сравнение с миналата година. Това е станало в силен летен месец, когато туристическият сезонв е бил в пика си.

                        Най-силно са намалели покупките на храна, цигари и алкохол в магазините, които са извън системата на големите търговски вериги - оборотите там се свиват с 11,7% в сравнение с юли м.г. В големите магазини спадът е само с 0,1%, без да се смята инфлацията, но като цяло продажбите на храна, напитки и цигари намаляват с малко над 10%.

                        Другият сектор от търговията, който бележи силен спад на оборотите са продажбите на компютърна, телекомуникационна и битова техника - на годишна база спадът е 5,1%. Но все пак трябва да се има предвид, че в пандемията продажбите на тези стоки скочиха много и сравнението се прави от сравнително висока база.

                        Онлайн търговията изглежда също търпи последиците от свиването на харчовете, защото през юли ръстът спрямо година назад е едва 6,9%, което е двойно и тройно по-малко в сравнение с преди година-две. Като се отчете и инфлацията, на практика продажбите през интернет също спадат.

                        Независимо от летния сезон продажбите на горива имат само 5% ръст на оборотите на фона на близо 40% по-високи цени от миналогодишните и вече влязла в сила държавна помощ от 25 ст. на литър

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от smartinvest Разгледай мнение
                          Ина вече депозити за четири години по три процента. Но не са за всички. Така пе леда се пука.
                          Кофти за 4 години. Процентът е под инфлация ясно, ако ти дотрябва парата да захлупиш нещо и гориш с лихвата. След 4 години цените може да са Х2. С парите от депозита си избърсваш задника. Те го знаят. И ти подсказват.
                          Инак, интересно е тези защо не са продали на картинка, цените са били други.
                          Last edited by bulgarian lev; 11.09.2022, 12:07.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                            Остана само 1 месец до акт 16. Тези продължават да нямат 1 (една) продажба! 16 ап си стоят! ЗалЮпвайте кво чакате? Нали само нагоре ше върят?

                            https://www.komfortbrokers.com/bg/pr...5--v-kv-chayka
                            Ми тя Софийска цена, бре Better. И докато го довършиш отиде на 3000€ квадрата. Е питам само, кога и какво трябва да стане подобни апарти в Бг да идат на 800€ фул с обзавеждането.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Ина вече депозити за четири години по три процента. Но не са за всички. Така пе леда се пука.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                Баси, основната инвестиционна тактика била чакането да паднат цените и тавана на лятното кино. И през това време да стоиш кеш щото носел оптимална доходност.
                                Тази "тактика" ми е утроила парите за 10 години. Реално се пада над 20% годишна възвръщаемост. Може за някои да са малко, но аз не се оплаквам. И мисля да продължа по същия начин.

                                Коментар

                                Working...
                                X