IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
    Благодаря за мненията. Ще поразгледам няколко дена. Първо ще взема нещо под наем, докато се ориентирам кой квартал какво предлага.
    Това е добър вариант , ако имаш възможност.... да се ориентираш в обстановката на място. Ще си позволя да коригирам малко Евго за Белите брези - като място е много добре, обаче зеленото е малко напоследък и няма училище освен частното Дорис Тенеди. Децата от там учат обикновено в Борово или други съседни квартали / близо са , но не ти е до входа/
    Мнението на Дюри също заслужава много внимание ! Централната част в района който тя описва НЕ Е презастроен , има МАЛКО деца , съответно градинките и площадките са хубави не са претъпкани с деца както е в някои от другите квартали. Жена ми работи в СУ и често води чаветата по площадките в района. По-хубави са от тези около нас поради изброените причини.... За мен недостатъка е че няма ново и затва не живея там....
    Да напомня за първи клас се действа с точкова система и е нужна 3-годишна уседналост в съответният район иначе детето не може да се класира за доброто училища... Така че имотно е добре да се действа навреме....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
      Останах с впечатление, че според форума квартал изток е най-доброто място в Сф. Какво бихте казали за тези квартали: Яворов, Гео Милев, Изгрев, Хладилника, Стрелбище, Дианабад, Лозенец. Предполагам всички имат добри училища . За предпочитане е добър транспорт и поне малко зеленина да има. Магазините не са толкова важни.
      За добри училища питай Бони, тя е писала много за това.
      Но за наистина добрите се иска уседналост, т.е. да си в първа група, иначе няма влизане.

      Коментар


      • Благодаря за мненията. Ще поразгледам няколко дена. Първо ще взема нещо под наем, докато се ориентирам кой квартал какво предлага.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
          Още сме далече до гимназиите, трябва ми училище до 7 клас. Днес пътувам за Сф. Надежда, Люлин, вади и ливади не ме интересуват. Имам роднини в Сф, но не искам тяхното мнение, понеже няма да е обективно. На боокинга който ходи все на 3 звезди хотел и ги оценява после, не може да ти направи обективна оценка на хотел 5 или 4 звезди. Просто не ми се дават 2 шапки пари за изток. Е като поразгледам може и да си сменя мнението. Просто не познавам Сф изобщо, ама никак.
          Огледай се и в карето Султан тепе, Черковна, Мадрид, канала. Мнението ми съм го писала не еднократно ,че това е до Докторски паметник ,но на по-ниска цена. Другото е зад градината на Янко Сакъзов по същите причини. Близо до центъра, стари квартали и добри училища с метро. Лично ги харесвам много.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
            Още сме далече до гимназиите, трябва ми училище до 7 клас. Днес пътувам за Сф. Надежда, Люлин, вади и ливади не ме интересуват. Имам роднини в Сф, но не искам тяхното мнение, понеже няма да е обективно. На боокинга който ходи все на 3 звезди хотел и ги оценява после, не може да ти направи обективна оценка на хотел 5 или 4 звезди. Просто не ми се дават 2 шапки пари за изток. Е като поразгледам може и да си сменя мнението. Просто не познавам Сф изобщо, ама никак.
            Всичко е много относително. Всеки си харесва, където е свикнал. С какъв бюджет сте?

            Коментар


            • Още сме далече до гимназиите, трябва ми училище до 7 клас. Днес пътувам за Сф. Надежда, Люлин, вади и ливади не ме интересуват. Имам роднини в Сф, но не искам тяхното мнение, понеже няма да е обективно. На боокинга който ходи все на 3 звезди хотел и ги оценява после, не може да ти направи обективна оценка на хотел 5 или 4 звезди. Просто не ми се дават 2 шапки пари за изток. Е като поразгледам може и да си сменя мнението. Просто не познавам Сф изобщо, ама никак.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
                Останах с впечатление, че според форума квартал изток е най-доброто място в Сф. Какво бихте казали за тези квартали: Яворов, Гео Милев, Изгрев, Хладилника, Стрелбище, Дианабад, Лозенец. Предполагам всички имат добри училища . За предпочитане е добър транспорт и поне малко зеленина да има. Магазините не са толкова важни.
                Изток е скъп квартал, въпреки че е хубав.

                Изброила сте все скъпи квартали, а има такива с по-нормалци цени и зеленина - Бели брези, Хаджи Димитър, Люлин, Надежда, където можете да купите по-евтин имот и има метро. Най-добрите училища са 5-те езикови гимназии, другите преди ги водеха "с разширено обучение" и са компромисни.


                Поздрави,

                Коментар


                • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
                  Останах с впечатление, че според форума квартал изток е най-доброто място в Сф. Какво бихте казали за тези квартали: Яворов, Гео Милев, Изгрев, Хладилника, Стрелбище, Дианабад, Лозенец. Предполагам всички имат добри училища . За предпочитане е добър транспорт и поне малко зеленина да има. Магазините не са толкова важни.
                  Най-доброто държавно училище като резултати е 73-то в Гоце Декчев. Трябва да имаш предвид обаче че се иска уседналост от поне 3 години в част от квартала, за да се класира детето в него....Той пък граничи с Южният парк, който за мен е по-добър от Борисовата градина. Витоша е на 20 минути от там с кола или градски транспорт.
                  Всяко училище от топ 50 по резултати е ок. Извън топ 100 по-добре недей, но такива са обикновено по крайните квартали. От изброените квартали без да проверявам предполагам, че всички имат прилични училища. Добре са транспортно и магазинно
                  Пак лично субективно мнение - от местата които си изброил най-малко харесвам Яворов, Гео и Дианабад.
                  Но най-доброто решение е като дойдеш в София на всяко място да отделиш по 1 ден примерно обикаляйки го пеш и да видиш кое ти харесва. То зависи и на какво място ще намериш имот в самият квартал. Това според мен е по-важно от квартала....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение
                    https://www.varna24.bg/novini/varna/...ifrite-1363533

                    Ръст на сделки и наеми във Варна.
                    Ко става бе, другари??
                    Това е април до юни, вече сме септември. Дори до към края на ноември ще има доста сделки във Варна. Винаги е било така, понеже Варна се издържа от туризъм предимно и който каквото е спечелил през лятото го влага след сезона предимно в имоти..

                    Коментар


                    • https://www.varna24.bg/novini/varna/...ifrite-1363533

                      Ръст на сделки и наеми във Варна.
                      Ко става бе, другари??

                      Коментар


                      • Останах с впечатление, че според форума квартал изток е най-доброто място в Сф. Какво бихте казали за тези квартали: Яворов, Гео Милев, Изгрев, Хладилника, Стрелбище, Дианабад, Лозенец. Предполагам всички имат добри училища . За предпочитане е добър транспорт и поне малко зеленина да има. Магазините не са толкова важни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376

                          Аз не искам да доказвам нищо, фактите не се доказват. Само слагам на място глупостите ти.

                          Ти доказваш как БГ е със стандарт над Германия и Италия, а фактите говорят, че сме последната дупка на кавала в цял ЕС и ще ни трябват 50 години ръст при техен нулев, за да ги стигнем.
                          Всичките ти факти са плод на въображението ти. Точно като палмовото масло и Италия :-)
                          Дори да живеем през Виденовите години няма по-добро място за всеки Българин от България. Небългарите са граждани на света щото нямат корен и търсят само глупави домоуправителки да излъжат некой Българин да им подари имотя.... Еми нема глупаците у нас са на свършване и осъзнаха кое е най-ценното им материално притежание и подаръците понамаляха :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Има и друг вариант да успееш. Като почнат да махат нулите от валутата :-))))
                            като почнат да махат нулите, това само за имотито ли ще важи ? нещо много значително ще се случи сигурно, дето не се е случвало вече
                            таз инфлация и тея нули последните години се разметат яко .. като плашило на бостан и работи до известна степен .. само да видим в крайна сметка какво ще излезе и дали тези дето са се подплашили са се нашили или тези дето не са се уплшили са се преебали
                            действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                              у бусманци и да има не ме грее .. аз съм казал локации възможни, не са топ, но са прилични, като нема .. ше чекаме големото пук, като нем пук .. да продават на който мечтата му е да се зароби до гроб с ипотеката с едничката мисъл, че един ден поне нещо ще остане на децата, а и това да не много сигурна перспектива, че може и тях да зароби
                              Има и друг вариант да успееш. Като почнат да махат нулите от валутата :-))))

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Е ся поне у Бусманци нема ли за 800 евро ? Не мое да е истина колко са се дигнали цените....:-)
                                у бусманци и да има не ме грее .. аз съм казал локации възможни, не са топ, но са прилични, като нема .. ше чекаме големото пук, като нем пук .. да продават на който мечтата му е да се зароби до гроб с ипотеката с едничката мисъл, че един ден поне нещо ще остане на децата, а и това да не много сигурна перспектива, че може и тях да зароби
                                действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                                Коментар

                                Working...
                                X