IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение


    А човека само го объркахте - все едно училището има най-голямо значение при избор на имот.

    В София училищата след 7 клас са точно 3 - СМГ, НПМГ и 91 НЕГ. Прословутото 73 е било винаги втора дупка на кавала и там са ходели само деца, неуспели да се класират за 91НЕГ или родителите им не са платили на когото трябва, за да ги вкарат.

    До 7клас пък материалът е толкова бебешки и създаден за полуидиотчета - ако ще в Ботунец да е училището, няма никакво значение. Преди време решавах задачи за 7 клас с едно дете на приятел - нивото по математика е паднало брутално в сравнение с преди 25 години. Тези в МОН са за разстрел - абсолютни малоумници са им писали програмата и учебниците.
    Ето как са нещата към момента след 7-ми клас като желание.
    https://danybon.com/obrazovanie/spra...-19-july-2022/
    Разбира се обаче най-важните са годините до 7-ми клас.... С каквито се събереш такъв ставаш... среда..... Ето аз бЕх прЕател и съученик с механизатори, готвачи, металурзи и стАнах келнер .....Туй то съдба :-)
    Last edited by X_Y; 01.09.2022, 20:05.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

      Понеже няколко пъти ме призоваха, да дам съвет за основните училища в тези квартали. Внимавай с Гео Милев, трябва да си към Бастилията, в краен случай 138-мо. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ 93-то. Изток е добре с училището, Дианабат не толкова. Лозенец има много, почти всички са добри, 107-мо е фантастично. Стрелбище е като Дианабат, 73-то е в Гоце Делчев. Хладилника е зле.

      А човека само го объркахте - все едно училището има най-голямо значение при избор на имот.

      В София училищата след 7 клас са точно 3 - СМГ, НПМГ и 91 НЕГ. Прословутото 73 е било винаги втора дупка на кавала и там са ходели само деца, неуспели да се класират за 91НЕГ или родителите им не са платили на когото трябва, за да ги вкарат.

      До 7клас пък материалът е толкова бебешки и създаден за полуидиотчета - ако ще в Ботунец да е училището, няма никакво значение. Преди време решавах задачи за 7 клас с едно дете на приятел - нивото по математика е паднало брутално в сравнение с преди 25 години. Тези в МОН са за разстрел - абсолютни малоумници са им писали програмата и учебниците.
      Last edited by X_Y; 01.09.2022, 20:05.

      Коментар


      • Ойля отиде на 86 гущера а алтъна се срина под 1700. Нищо нЕма да пада, има парЕ бол. Всичко (само) ще се вдига! Купувай народе не остана!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

          Помисли за опция за Пловдив. Потенциала е в пъти по-голям, а и търсенето от чужденци там е също много по-голямо.
          Каза Вълчо след една разходка с децата ...Вълчо Банско е най добре да ти кажа,само банскалии са проблем ама това е друга тема

          Коментар


          • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
            Останах с впечатление, че според форума квартал изток е най-доброто място в Сф. Какво бихте казали за тези квартали: Яворов, Гео Милев, Изгрев, Хладилника, Стрелбище, Дианабад, Лозенец. Предполагам всички имат добри училища . За предпочитане е добър транспорт и поне малко зеленина да има. Магазините не са толкова важни.
            Понеже няколко пъти ме призоваха, да дам съвет за основните училища в тези квартали. Внимавай с Гео Милев, трябва да си към Бастилията, в краен случай 138-мо. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ 93-то. Изток е добре с училището, Дианабат не толкова. Лозенец има много, почти всички са добри, 107-мо е фантастично. Стрелбище е като Дианабат, 73-то е в Гоце Делчев. Хладилника е зле.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
              Bertram, Tea-cup,
              другата седмица се връщам в Мюнхен. Надявам се до Коледа да мога да приключа с Германия и чак тогава ще търся нещо под наем.
              Аз за квартал в София нищо не мога да кажа, но на твое място бих живял една зима под наем някъде близо където мислиш да купуваш и тогава да правя покупки на непознато място. Освен това зимата е най-неприятния и мръсен сезон в София. Мисля си, че тази зима ще е доста мръсен въздуха в София заради скъпия газ - повече от обикновенно. Пролет и есен всичко навсякъде е супер.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение

                Това е април до юни, вече сме септември. Дори до към края на ноември ще има доста сделки във Варна. Винаги е било така, понеже Варна се издържа от туризъм предимно и който каквото е спечелил през лятото го влага след сезона предимно в имоти..
                Това беше досега. Всеки вече има по 5, а отдаването под наем е замряло. Както казах, 300 зора дадохме един ап 130 кв обзаведен мн добре с паркомясто за 700 лв. Същия въри половин млн иди му избивай.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
                  Bertram, Tea-cup,
                  другата седмица се връщам в Мюнхен. Надявам се до Коледа да мога да приключа с Германия и чак тогава ще търся нещо под наем.
                  Значи имате време да проучвате училищата.
                  Успех!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                    Помисли за опция за Пловдив. Потенциала е в пъти по-голям, а и търсенето от чужденци там е също много по-голямо.
                    Потенциал в пъти по голям ?! Пии си Аповете ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение

                      Вижда се че разбираш от имоти. Уважавам мненията ти. Преди 3 години като продавах в Мюнхен жилището дори не излезе на пазар, продаде се от брокера на клиенти заявили търсене в моя район. Имаше само 2 огледа и това беше. Много бързо се продава на хубаво място, но ми отне почти година да го намеря.
                      Помисли за опция за Пловдив. Потенциала е в пъти по-голям, а и търсенето от чужденци там е също много по-голямо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
                        Bertram, Tea-cup,
                        другата седмица се връщам в Мюнхен. Надявам се до Коледа да мога да приключа с Германия и чак тогава ще търся нещо под наем.
                        Хората от провинцията обикновено купуват в Младост или нови строителства в полите на Витоша. И двете локации не са най-доброто, според мен.

                        Купи в кв. Изток (бивш дипломатически квартал) или Парк Заимов (близо до центъра, близо до парк, аристократично, ). Локациите са супер.

                        Коментар


                        • НА ДЪНОТО: София най-нежелана за покупка на имот - Бизнес - Телеграф (telegraph.bg)
                          НА ДЪНОТО: София най-нежелана за покупка на имот

                          ============2029============

                          пресни новини за кочината...

                          Коментар


                          • Bertram, Tea-cup,
                            другата седмица се връщам в Мюнхен. Надявам се до Коледа да мога да приключа с Германия и чак тогава ще търся нещо под наем.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                              Съгласна съм с теб, ще допълня само ,че трябва да се мисли и ако се наложи последваща продажба в кой квартал ще е бърза и с най-добра печалба.
                              Вижда се че разбираш от имоти. Уважавам мненията ти. Преди 3 години като продавах в Мюнхен жилището дори не излезе на пазар, продаде се от брокера на клиенти заявили търсене в моя район. Имаше само 2 огледа и това беше. Много бързо се продава на хубаво място, но ми отне почти година да го намеря.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Съгласна съм с теб, ще допълня само ,че трябва да се мисли и ако се наложи последваща продажба в кой квартал ще е бърза и с най-добра печалба.
                                Скъпа, да пием по едно кафе, какво ще кажеш? Аз ще дойда до Созопол на Аполонията.

                                Коментар

                                Working...
                                X