IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    И по 9-10% имаше за 3-годишни и 5-годишни депозити в периода 2009 - 2013 г.

    Интересното е, че в пенсионерски градове без икономика като Ловеч и Силистра цените на НИ са високи.
    Ниските лихви и невиждана от деситилея инфлация изкриви нещата. След като Силистра е пример за високи цени, а оттам по време на социализма бягаха... Не цените са високи, парите ни се обезцениха

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Да предсказваш инфлацията 5 години напред ,и да твърдиш че ще е висока е меко казано фантастика и твърде повърхностно.Никой,абсолютно никой не може да ти каже каква ще е инфлацията след 5 години.След такъв период и такъв взрив на цените следва дефлация
      Догодина ще е пак двуцифрена. Да видим 1% депозитна ще се услади или загорчи? Съответно 3,5 по ипотечни

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

        Така е, Ето дори кольовия бенчмарк го показва: https://www.imot.bg/8hnuvy

        Ноо, защо няма предлагане? Аз съм застанал на пусия и чакам евтин арменски апарт на баня Мадара. МЯУ-то дойде.
        Берти призна - това жилище с наемите би купило още едно, нито на връо, нито на дъно ще посмее да го лъзне. А и то при тия имоти я имало 15% спад, я не. И те прибират - обяви нема и толкоз.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Да, но кредита за нея беше отрова
          Кредита е отрова, а собствено жилище е бреме. Според мен (модератор Х-Й, това е собствено мнение, толкова ли е трудно да го осъзнаеш?) най-добре е човек да си живее при родител. (може да не е в деЦката, може и в килера) Подчертавам, това е личен възглед и не виждам защо изказването на собствено мнение е обект на модераторска цензура.
          Last edited by ВълчоМечков; 05.10.2022, 17:57.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

            Беше притеснена финансово ли?
            Да, но кредита за нея беше отрова

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

              Не ми следиш прогнозите и си измисляш фиктивни. Потърпи още малко и ще видиш как се разкрива картината в пълната й цялост!
              Добре.
              Ние от 2017 та чакаме, че няма да почакаме до 2029-та...
              Ама искаме както беше обещано - 50-70 процента.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                И по 9-10% имаше за 3-годишни и 5-годишни депозити в периода 2009 - 2013 г.

                Интересното е, че в пенсионерски градове без икономика като Ловеч и Силистра цените на НИ са високи.
                Така е,защото масово се купуват имоти като инвестиция. Най-интересното е,че тези имоти не ги отдават под наем след като ги купят.Купуват ги на замазка и така си стоят.
                И се получава някакъв уникален парадокс-населението в такива градове намалява значително, строят се много нови жилища ,а цените растат и няма свестни жилища под наем. Бай Ганьо това знае.
                Аз сега си търся луксозен тристаен апартамент под наем в нашия град и няма нищо подходящо. А е пълно с празни новопостроени апартаменти.Ама не ги обзавеждат .
                Last edited by mirodes; 05.10.2022, 16:32.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                  Добре, че не изкарваш хляба с врачуване.
                  Прогнозите бяха за скок на лихвите по кредити и депозити и срив при цените през есента.
                  Мисля, че есента дойде? Къде е сривът на цените с 50 процента?
                  Даже бомба не падна по морето, че да срути най-сетне пазара. Срамота.
                  Не ми следиш прогнозите и си измисляш фиктивни. Потърпи още малко и ще видиш как се разкрива картината в пълната й цялост!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                    При тоя демографски срив в България ЕДИНСТВЕНОТО,което държи цените на имотите такива е ,че те се купуват като инвестиция в повечето случаи. И тук вече опираме до вярата,че цените на имотите постоянно ще растат или поне няма да губят стойността си.Въпросът е как ще реагират инвеститорите в имоти при спад на цените.
                    А и с повишаването на лихвите по депозитите дали няма да стане по-атрактивно да си държиш парите в банка?Щото там няма риск.Помня,че преди време имаше и по 6 процента лихва по депозити от 3 години.
                    И по 9-10% имаше за 3-годишни и 5-годишни депозити в периода 2009 - 2013 г.

                    Интересното е, че в пенсионерски градове без икономика като Ловеч и Силистра цените на НИ са високи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение

                      На 100 000 евро (колкото са гарантираните), при годишна лихва 1,5%, месечната лихва е 125 евро.
                      За да са 230, сумата трябва да е около 185 000 евро.
                      Според мен господина си смята 1.5% лихва за 5 месеца (не годишно).

                      Бих му препоръчал да си прочете внимателно условията, вместо да бълва "съдържание" тук

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                        Ето един почнал да разбира как работят нещата.
                        Евтини пари ,бавен и стабилен разстеж на НИ.Скъпи пари ,първо спад,после катастрофа.А защо катастрофа,защото паниката винаги е по-силното чувство.
                        Какви мъже сте вие, извинявам се.
                        Не паника, вашето е на...ране.
                        Колегата ти накавръков от февруари чака бомби по морето. То не беше истерия, не беше шубе.
                        Преди това беше ковид.
                        И цените на имотите все същите, лихвите и те.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
                          Така е, Ето дори кольовия бенчмарк го показва: https://www.imot.bg/8hnuvy
                          Ноо, защо няма предлагане? Аз съм застанал на пусия и чакам евтин арменски апарт на баня Мадара. МЯУ-то дойде.
                          Не го знам какво показва и какво не ,но офертните цени в някъв сайт НИЩО не означават

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Що да е риск ,размера е гарантиран от Фонда ,банката е в топ 5 по приходи и капиталова адекватност ,собствеността е холандска ,съществува от предната криза и я преживя ,оперира в нискорисков и високопечеливш сегмент -потребителско кредитиране ,дори беше последната банка която предлагаше добри лихви ,от минало време
                            На 100 000 евро (колкото са гарантираните), при годишна лихва 1,5%, месечната лихва е 125 евро.
                            За да са 230, сумата трябва да е около 185 000 евро.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                              Вече СМЕ в спада.Самото начало.
                              Така е, Ето дори кольовия бенчмарк го показва: https://www.imot.bg/8hnuvy

                              Ноо, защо няма предлагане? Аз съм застанал на пусия и чакам евтин арменски апарт на баня Мадара. МЯУ-то дойде.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                                При тоя демографски срив в България ЕДИНСТВЕНОТО,което държи цените на имотите такива е ,че те се купуват като инвестиция в повечето случаи. И тук вече опираме до вярата,че цените на имотите постоянно ще растат или поне няма да губят стойността си.Въпросът е как ще реагират инвеститорите в имоти при спад на цените.
                                А и с повишаването на лихвите по депозитите дали няма да стане по-атрактивно да си държиш парите в банка?Щото там няма риск.Помня,че преди време имаше и по 6 процента лихва по депозити от 3 години.
                                Ето един почнал да разбира как работят нещата.
                                Евтини пари ,бавен и стабилен разстеж на НИ.Скъпи пари ,първо спад,после катастрофа.А защо катастрофа,защото паниката винаги е по-силното чувство.

                                Коментар

                                Working...
                                X