IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Данните ми са от НСИ.След преброяването. Намаляване на населението с почти 40 хиляди души за 10 години. Увеличение на жилищата с 134 хиляди.
    На НСИ вярвам повече отколкото на недоказани твърдения.
    Вярвай си колкото искаш .... Написах ясно АКТ16.....другото на което вярваш са административни писания....Ще разбереш, че не си с правата вяра около 2039 :-) Ратко ми забрани да разяснявам повече :–)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      като например това, че 2 двустайки и тристайка в квартали тип красно, гоцето, брезите няма как да вдигнат класата на притежателя им и лишенията за придобиванията им не винаги са оправдани

      но това е все едно да обеснява на сектант, че има и други религии

      сектата на тулите , струпани от някой тарикат с малко еталбонд и стават топ лукс
      Аххх, как разбра какво притежавам... Браво Берти.
      Добре, че не се притеснявам за класи и че си признавам, че съм Радомирскоо селянче.....иначе щях да ти се обидя :-))))

      ПП. Берти , откакто през 2016 каза, че имотите са балон и ги чака 20-50% спад стойността на притежанието ми е станало по 3....мерено в пари, ама и в розАв домат е напред....
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 05.10.2022, 22:50.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        застаряването също е фактор!
        даже да не намалява но ако остарява това се отразява дългосрочно.

        ДЕМОГРАФИЯТА Е ФАКТОР! А нашата е много зле.
        Точно.В София 300 хиляди души са на 60 и повече години. При смъртност 15 хиляди на година това означава, че в близките 15 години ще се освободят поне 100 хиляди жилища.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Данните ми са от НСИ.След преброяването. Намаляване на населението с почти 40 хиляди души за 10 години. Увеличение на жилищата с 134 хиляди.
          На НСИ вярвам повече отколкото на недоказани твърдения.
          застаряването също е фактор!
          даже да не намалява но ако остарява това се отразява дългосрочно.

          ДЕМОГРАФИЯТА Е ФАКТОР! А нашата е много зле.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

            Ах говори ми! От твоите уста - в божийте уши! Да се върнат цените на нивата през 2013-та, язе че си купим само 3 апарта на паветата.
            За какво са ти?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Новите жилища С АКТ 16 за последните 10 години в София са около 20-30 000...В близките 5 години обаче може да има 100К нови и това вече ще промени ситуацията....Да речем 2016 бяха само около 1000.... Не ми се търси справката. София за 10 години се е увеличила с над 100К.... може и 200К да са.... / да знам за преброяването по време на Ковида/. Освен това в близките 50 години населението и ще продължи да расте и чак тогава ще има спад....
              Отново питай Бетерчо , който кара по 30 дни в годината в Ливадите дали се брои за необитаемо жилището му и дали ще ти го продаде :-)
              Мързи ме да пиша, но отново разчиташ на утопии. Ще се увериш към 2039 :-)
              Данните ми са от НСИ.След преброяването. Намаляване на населението с почти 40 хиляди души за 10 години. Увеличение на жилищата с 134 хиляди.
              На НСИ вярвам повече отколкото на недоказани твърдения.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                Кое да ми обясни бре Берти ?! Той на мен ?! :-))))
                като например това, че 2 двустайки и тристайка в квартали тип красно, гоцето, брезите няма как да вдигнат класата на притежателя им и лишенията за придобиванията им не винаги са оправдани

                но това е все едно да обеснява на сектант, че има и други религии

                сектата на тулите , струпани от някой тарикат с малко еталбонд и стават топ лукс
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  има пекалено активни нови участници в актуалните теми.
                  спести ми обясненията и сам си направи изводите,
                  Мани, май няма да има спад скоро :-)
                  2016 щях да купя в съседният вход от закъсала ипотекарка - свалих 10% от цената, 2 месеца чисти възбрани от парно и кой ли не....отидохме в банката и исках да видя кво дължи и т.н. и онази взе да прави стойки...нямало да ми покаже цифрите....отсвирих я...
                  Прецених, че ще взимам само на зелено... никакви закъсали не искам...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    точно на песи да му ги обесняваш тези неща няма сми... той е пристрастен.
                    много хора смятат НИ за уникалния депозит съхранител и умножител на пари, защото - доводи тук сме чели колкото искаш
                    докато в хората има пари ще купуват тули - ако, че няма кой да ги обитава.
                    приеми ги такива, защото именно такива хора движат пазара в момента
                    Кое да ми обясни бре Берти ?! Той на мен ?! :-))))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Само за 10 години жилищата в София са нараснали с 134 хиляди. А населението е намаляло с 39 хиляди. Да не говорим, че всяка година заради високата смъртност се освобождават жилища,като умрат обитателите им възрастни хора.
                      Така че напълно реалистично е 30 процента от жилищата да са необитаеми.
                      И тоя форум не е представителна извадка за всички собственици на над 200 хиляди необитаеми жилища. Тръгнат ли цените надолу, много ще почнат да продават. Още повече ако се вдигнат и лихвите по депозитите.
                      Ах говори ми! От твоите уста - в божийте уши! Да се върнат цените на нивата през 2013-та, язе че си купим само 3 апарта на паветата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Само за 10 години жилищата в София са нараснали с 134 хиляди. А населението е намаляло с 39 хиляди. Да не говорим, че всяка година заради високата смъртност се освобождават жилища,като умрат обитателите им възрастни хора.
                        Така че напълно реалистично е 30 процента от жилищата да са необитаеми.
                        И тоя форум не е представителна извадка за всички собственици на над 200 хиляди необитаеми жилища. Тръгнат ли цените надолу, много ще почнат да продават. Още повече ако се вдигнат и лихвите по депозитите.
                        Новите жилища С АКТ 16 за последните 10 години в София са около 20-30 000...В близките 5 години обаче може да има 100К нови и това вече ще промени ситуацията....Да речем 2016 бяха само около 1000.... Не ми се търси справката. София за 10 години се е увеличила с над 100К.... може и 200К да са.... / да знам за преброяването по време на Ковида/. Освен това в близките 50 години населението и ще продължи да расте и чак тогава ще има спад....
                        Отново питай Бетерчо , който кара по 30 дни в годината в Ливадите дали се брои за необитаемо жилището му и дали ще ти го продаде :-)
                        Мързи ме да пиша, но отново разчиташ на утопии. Ще се увериш към 2039 :-)
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 05.10.2022, 22:29.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Само за 10 години жилищата в София са нараснали с 134 хиляди. А населението е намаляло с 39 хиляди. Да не говорим, че всяка година заради високата смъртност се освобождават жилища,като умрат обитателите им възрастни хора.
                          Така че напълно реалистично е 30 процента от жилищата да са необитаеми.
                          И тоя форум не е представителна извадка за всички собственици на над 200 хиляди необитаеми жилища. Тръгнат ли цените надолу, много ще почнат да продават. Още повече ако се вдигнат и лихвите по депозитите.
                          точно на песи да му ги обесняваш тези неща няма сми... той е пристрастен.
                          много хора смятат НИ за уникалния депозит съхранител и умножител на пари, защото - доводи тук сме чели колкото искаш
                          докато в хората има пари ще купуват тули - ако, че няма кой да ги обитава.
                          приеми ги такива, защото именно такива хора движат пазара в момента
                          Last edited by bertram; 05.10.2022, 22:22.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Айде по-сериозно. днес гледаш цена 500К лева цена на апарта , утре са паднали цените и ти го засилваш на 300К та да се самопрецакаш. Такова нещо доброволно никой няма да направи.
                            Да уточня става въпрос за София, и за хора които явно имат повече жилища щом са необитаеми = нямат зор да продават....
                            И точно так става въпрос за хора , за които такава разлика като процент в продажната цена може да им е цял живот работа...и те ще го изпърдят ей така...Никогаш...
                            Без да уточняваме, че инфлация ще има 2 -цифрена минимум още 2-3 години / не знам за 5/
                            Единствените хора които биха продали на виртуална пропусната полза са тези на зор и евентуално някой строител решил да се примири с 10-20% по-малка печалба, но пак на зор / трябва му кеш примерно за терен/,,,,
                            има прекалено активни нови участници в актуалните теми.
                            спести ми обясненията и сам си направи изводите,
                            Last edited by ratten; 05.10.2022, 22:33.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Разчиташ на утопия...Да речем хиперинфлация като 96-7 от която да минеш метър или пък доходите и спестяванията да паднат 3 пъти у нас.... тогава може
                              В София празни буквално са под 10%, другите се обитават, макар и да не е целогодишно някои... например на бетерчо апарта в Ливадите необитаем ли е ? Питай го дали ще ти го продаде щото не го ползва :-)
                              Само за 10 години жилищата в София са нараснали с 134 хиляди. А населението е намаляло с 39 хиляди. Да не говорим, че всяка година заради високата смъртност се освобождават жилища,като умрат обитателите им възрастни хора.
                              Така че напълно реалистично е 30 процента от жилищата да са необитаеми.
                              И тоя форум не е представителна извадка за всички собственици на над 200 хиляди необитаеми жилища. Тръгнат ли цените надолу, много ще почнат да продават. Още повече ако се вдигнат и лихвите по депозитите.
                              Last edited by mirodes; 05.10.2022, 22:12.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Не отблизо, само гледах цените отдалеч и прибирах по 8-10% от депозити....
                                Активирах се когато дългосрочните депозити започнаха да ми приближават падежите / 3-5 годишни/, което почна да се случва 2015-16...
                                Какви бяха продавачите ? Закъсали или гонеха 'печалба' ?
                                инцидентни. аз купих от един, който искаше да вземе по-голям в блок, където бях ходил на оглед.
                                предупредих го да внимава, въпреки, че беше против интереса ми.

                                мечтания закъсал продавач никога не съм срешал
                                Last edited by ratten; 05.10.2022, 22:07.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X