IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

    Жокер след жокер виждаме.Времето изтича......за тези които искат да си умножат имотите х3

    Страхливи пари,пари не правят,има една приказка
    То така се умножава по 3. Сметни колко години и с какви проценти трябва да паднат имотите за да си купиш 3 след 2 години, като продадеш 1 сега, сметни и таксите и комисионните за затваряне на сделката......

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      Жокер след жокер виждаме.Времето изтича......за тези които искат да си умножат имотите х3

      Страхливи пари,пари не правят,има една приказка
      Лесно се дават такива съвети като целия ти поминък може да се събере в една раница.
      ​​​
      Ако имотите паднат, какво ли ще стане с акциите на ТИМ и Маджо?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

        Жокер след жокер виждаме.Времето изтича......за тези които искат да си умножат имотите х3

        Страхливи пари,пари не правят,има една приказка
        не съм фен на левонката, но поне излезе човека няколко пъти 'по телевизора' да каже, че това хубаво не е на хубаво и лихвите по кредитите ще се вдигнат

        бнб спи
        търговските банки им висят по сайтовете едни реклами за кредит от 2.4-2.5-2.6% каквото и да значи това, а 'онази' компонента на лихвата я смятат по такъв начин, че може още 2-3 месеца да прибират овчици за стригане в кошарата... и пак добре левонът излезе и каза - ще има значително по-високи лихви по някое време и да няма изненандани...кой разбрал разбрал.

        в САЩ е друго - там ипотеките са фиксе и стане ли мазало се наблюдава каквото наблюдаваме сега бам лихва 6-7% и купувай ако ти стиска = моментално охлаждане на пазара на ново жилище, който е доминиран от ипотеки

        при нас е доста по-голяма боза и с новите и със старите кредити и с народопсихологията - та толкова чист и логичен пазар не може да се наблюдава и има лаг във времето.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

          Жокер след жокер виждаме.Времето изтича......за тези които искат да си умножат имотите х3

          Страхливи пари,пари не правят,има една приказка
          Хм, не знам да има в момента такъв луд, който да иска да си продаде имотите. Дори имотните понижители Бетера и Бертрама, въпреки вярата си светлото бъдеще на тънките цени, не си и помислят да разпродават

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Според мен човек като теб, който твърди, че изкарва 200 000 на месец е редно да кара хубава, скъпа и много сигурна кола и то не заради "гъзарията". Както виждаш навсякъде е пълно с наркомани и пияници, които избиха маса народ с новите си коли, а те самите излязоха без една драскотина. Аз не съм човекът, който ще ти дава акъл, но помисли за сигурността си, прежали едномесечен доход и си вземи сигурна кола, животът втора серия - няма! За другото съм съгласен, и на мен ми е смешно да видя Паранема (Панамера) пред панелка.
            Това съм го виждал:-) И други от подобен клас.... Уникална картинка :-)
            Това не променя факта, че ще карам тази кола докато стане на 20 години....:-) Не е като новите, но е голяма и тежка ...има и въздушни възглавници от секъде / макс екстри за модела едно време/... може и да работят....
            Въпросът е защо трябва да дам примерно 100К за нова кола / която ползвам 50-100 часа на година и би се обезценявала с примерно 15К на година.... Това ще излезе по-скъпо от платените каки на Жони :-)))) ... ама там поне кеф има, а колата генерално е проблеми и разходи....:-)
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 17.10.2022, 17:42.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
              През 2008-ма цените тук катериха месец и половина след краша на братята Лемън. След това се сурнаха със страшна сила.
              Жокер след жокер виждаме.Времето изтича......за тези които искат да си умножат имотите х3

              Страхливи пари,пари не правят,има една приказка

              Коментар


              • Цените на жилищата растат заради инфлацията!

                https://l.facebook.com/l.php?u=https...hcAQ8NLwwg&s=1

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                  Лошо Седларов... Офертните цени на жилищата падат с рекордни темпове, докато лихвите по ипотечните кредити се повишават.

                  При нас в гетото, кога точно ще почнат да се качват имотите, не знам.


                  https://nypost.com/2022/10/17/home-a...ium=SocialFlow



                  През 2008-ма цените тук катериха месец и половина след краша на братята Лемън. След това се сурнаха със страшна сила.

                  Коментар


                  • Лошо Седларов... Офертните цени на жилищата падат с рекордни темпове, докато лихвите по ипотечните кредити се повишават.

                    При нас в гетото, кога точно ще почнат да се качват имотите, не знам.


                    https://nypost.com/2022/10/17/home-a...ium=SocialFlow



                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                      Имаш си фирми за управление на собствеността. Аз ако имах достатъчно кинти бих взел едно " флатче" в лондонското сити без да се замислям
                      Не. На вълка врата му е дебел, защото си върши работата сам. Да си вземеш някой да ти "управлява" имотите, е все едно играчите от темата за NYSE да си поверят активите на някой, да им ги "движи и умножава"...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Така и така се надъхвате с младосткия инвеститор в гаражи и маломерки ,оставете ни нас невежите ,ами взимай пример ти специално от него ,ето той инвестира на зелено на чертеж ,давай смело и ти след него ,какво чакаш ?
                        Чшшш.. аз не мога да се меря с него.
                        Аз съм купил 2021. Живот и здраве пак, по-натам.

                        Продаде ли етажа?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                          Наемите ще ги оставя на понижителите.

                          Та Ратко, онази вечер се видях с едни чужденци. Едните, наши югозападни кръвни братя, втори апарт купили. Другите, избягали от една северно африканска държава някъде 2011-12 , по време на "пролетта" и те си купили хората, бачкат, не се оплакват. Виждат, че тук е по-спокойно, трудно им е да се интегрират, ама знаят много добре, че по-добре тук, отколкото там.
                          Та така, купуват хората. Това само за пример.
                          Така и така се надъхвате с младосткия инвеститор в гаражи и маломерки ,оставете ни нас невежите ,ами взимай пример ти специално от него ,ето той инвестира на зелено на чертеж ,давай смело и ти след него ,какво чакаш ?

                          Коментар


                          • https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...oni-na-vodorod

                            Ето до какво водят отрицателните лихви .
                            До зомби компании ,същото е и с пазара на жилища
                            Основателят на Nikola бе осъден заради лъжи за разработени камиони на водород

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              вих, дали при вашите има достатъчно място за теб и семейството ти.
                              ако има, това е най-хубавото. те ще гледат внуците, ще финансират закуски и хобита
                              и ще ти се отвори повече свободно време да наливаш акъл по форумите.
                              ако не, в съкратени срокове приеми парадигмата, че от свободният живот под наем по-хубаво няма.
                              Наемите ще ги оставя на понижителите.

                              Та Ратко, онази вечер се видях с едни чужденци. Едните, наши югозападни кръвни братя, втори апарт купили. Другите, избягали от една северно африканска държава някъде 2011-12 , по време на "пролетта" и те си купили хората, бачкат, не се оплакват. Виждат, че тук е по-спокойно, трудно им е да се интегрират, ама знаят много добре, че по-добре тук, отколкото там.
                              Та така, купуват хората. Това само за пример.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                                Ок, съгласих се.

                                Ще слушам nkravrakov1982 и Julius_BG
                                Та какво казвате да правя?
                                вих, дали при вашите има достатъчно място за теб и семейството ти.
                                ако има, това е най-хубавото. те ще гледат внуците, ще финансират закуски и хобита
                                и ще ти се отвори повече свободно време да наливаш акъл по форумите.
                                ако не, в съкратени срокове приеми парадигмата, че от свободният живот под наем по-хубаво няма.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X