IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Не гледайте брутните доходи, а разполагаемите! В София може и да взимаш 3 бона, но ако разходите ти са 2 бона - оставаш чисто с 1000 накрая. На село ако двамата докарват общо 2 бона, но си гледат всичко в къщата и нямат такива разходи - може да се окаже, че разполагаемия им доход е повече!

    p.s.
    Да не говорим, че пандемията удари рамо и на други професии за дистанционна работа /не само програмисти/ и ако можеш да бачкаш за софийска (а най-добре чуждестранна) компания - ще си най-добре! Аз така им говорех - да комбинират западните приходи с източните разходи! Та имам познати - някои от тях се върнаха в по-малките градчета, с по 2-3 хил. паунда заплата. Хич не им е зле - да знаете.
    Проблема ,най-важния проблем в това уравнение е че дистанционната работа не е гарантирана в перспектива .
    В момента звеното на Бош ,ИТ специалистите от най-високо ниво ,се връщат в офиса за постоянно ,ама няма не искам и т.н. дългов време бяха в дистанционен режим и да ти кажа за мен лично това като тренд ще си отиде поради факта че реално то не носи ползи за компаниите ,при дистанционния режим се губи връзката,спойката между хората и продуктивността им поема в една нежелана за фирмите посока и това се знае ,който си мисли че дистанционния режим да работи му е гарантиран и е набил пари и време да живее така ще бъде полят със леден душ

    Коментар


    • Какви са тия брокерски лакърдии тука, така не съм се смял........

      1. Жилищата в София са нараствали средно с 9% на година, а доходността от наем е 5%, така чистата доходност от инвестицията достига 14% на година;

      2. Жилищата осигуряват и бърза ликвидност, тъй като при необходимост могат да бъдат продадени за два-три месеца, добави Г. Шопов.


      https://www.investor.bg/a/113-analiz...ite-namalyavat

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Е кой ти говори за 1000 лв доход. За образованите хора има доходи и по 2000-3000 лв,а ако си някоя специфична професия като лекар или в съдебната система доходите са в пъти по-високи.
        И едно е наследствена къща на 30 км от София, друго къща на 5 минути от центъра на областен град. Има голяма разлика. След като изляза от работа съм вкъщи след 10 минути.Разстоянията нямат нищо общо с тези в София, нито трафикът.
        И бензина е скъп,ама газта е евтина. 100 км пробег е под 10 лв.
        Описваш частни случаи и изключения. Колко е средният доход в провинцията можеш сам да видиш +30% сиво. не стига.... В София е поне по 2...
        Знаеш ли че трябваше да взема разрешително от общината за да отрежа едно изсъхнало и опасно дърво на село ? Скоро ще ми трябва разрешително и за кокошки....

        Коментар


        • Не гледайте брутните доходи, а разполагаемите!
          Last edited by Julius_BG; 23.03.2023, 16:18.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Песимисте спри да коемтираш числа че нон стоп се излагаш че не си в час ама с абсолютно нищо.
            Спри докато е време .
            "нафтата дет не я ползват е евтина при 3-5К средна заплата"- В Щатите и чистачките вече взимат над 5 000 долара на месец
            Кавръче, не си направил нищо ново освен да напишеш поредната тъпотия....Там е най-най-най.... високият наем на света
            Чистачката взима толкова като работи на 2 места.

            The average personal income in the United States is $63,214, with the median income across the country being $44,225. Real wages averaged $67,521 in 2022, and average household incomes averaged to $87,864.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Как да замълчи като с точно тези приказки за пораснали деца в деЦки си изкарва хляба.
              Той им е надеждата и светлината....
              Иначе е умен , знае много, невероятен актьор и знае чудесно какво да каже за да е пълна софрата :-)
              Кой би му слушал лекциите ако им заяви в прав текст - ного сте умни и готини мили деца, но света е устроен така че от тези 50 в залата 30 от вас ще са наематели да края на живота си....
              Като гледам, самият той доста скромно го кара. Абе аман от безпарични експерти

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Написах го ясно - човек с 1000 лева доход в провинцията не може да си позволи описаният от теб живот. А дохода е толкова за обикновеният човек. Един основен ремонт ако е къща с покрив изолация, дограма и т.н. отиват на 100К лева . Откъде ще ги вземат с 1000 лева заплата ?
                Американците имат различни разбирания и разбира се живота в къща е значително по-евтин от такъв в апартамент в големият град / поддръжка, цена, данъци/ , нафтата дет не я ползват е евтина при 3-5К средна заплата разхода за кола и бензин е много малък дял и т.н. несравними неща в много посоки,
                За протокола - имам 3.5 наследствени къщи и вчера бях на едната от тях - на 30-ина минути от София ако няма задръстване, с огромен двор и река през средата му.... Ходя 1 месечно за разходка. Никога не бих живял там за постоянно и да убия от път семейството ми
                Е кой ти говори за 1000 лв доход. За образованите хора има доходи и по 2000-3000 лв,а ако си някоя специфична професия като лекар или в съдебната система доходите са в пъти по-високи.
                И не знам що си мислиш ,че хората нямат пари. Само около нас в последните 3-4 години се построиха над 20 къщи и още толкова се ремонтираха основно и станаха като нови. И още се строят и хората търсят да купят къща или земя,ама никой не продава.
                И едно е наследствена къща на 30 км от София, друго къща на 5 минути от центъра на областен град. Има голяма разлика. След като изляза от работа съм вкъщи след 10 минути.Разстоянията нямат нищо общо с тези в София, нито трафикът.
                И бензина е скъп,ама газта е евтина. 100 км пробег е под 10 лв.
                Last edited by mirodes; 10.10.2022, 15:00.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Написах го ясно - човек с 1000 лева доход в провинцията не може да си позволи описаният от теб живот. А дохода е толкова за обикновеният човек. Един основен ремонт ако е къща с покрив изолация, дограма и т.н. отиват на 100К лева . Откъде ще ги вземат с 1000 лева заплата ?
                  Американците имат различни разбирания и разбира се живота в къща е значително по-евтин от такъв в апартамент в големият град / поддръжка, цена, данъци/ , нафтата дет не я ползват е евтина при 3-5К средна заплата разхода за кола и бензин е много малък дял и т.н. несравними неща в много посоки,
                  За протокола - имам 3.5 наследствени къщи и вчера бях на едната от тях - на 30-ина минути от София ако няма задръстване, с огромен двор и река през средата му.... Ходя 1 месечно за разходка. Никога не бих живял там за постоянно и да убия от път семейството ми
                  Песимисте спри да коемтираш числа че нон стоп се излагаш че не си в час ама с абсолютно нищо.
                  Спри докато е време .
                  "нафтата дет не я ползват е евтина при 3-5К средна заплата"- В Щатите и чистачките вече взимат над 5 000 долара на месец

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Ти няма да се изнесеш, но децата ти няма да останат без да имат стабилен местен доход и бъдеще за техните деца. Колкото и да ти е хубава къщата. Ще идват за 2-3 седмици лятото да ви видят и толкова...
                    И как разбра,че няма да имат стабилен доход?Наистина заплатите са по-ниски от тези в София, ама постоянно нарастват и животът в къща е за предпочитане отколкото в апартамент в град с огромни задръствания и мръсотия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Брей-и как разбра, че не ставало за живот в провинцията. То затова ли няма къде да си паркирам колата и трафикът от ден на ден става все по-интензивен.И какъв е проблема ако се придвижваш с кола 5-10 километра до областният град?В САЩ като няма градски транспорт добре развит да не би хората да живеят зле?Сестра ми живее в столицата на един от щатите и първите две години живееха в апартамент в центъра. Като си стъпиха на краката и веднага си купиха къща на 15 км от центъра и всеки ден се придвижват с кола.Тъпи ли са американците та живеят в предградията?И в София ходя поне веднъж месечно, ама естествено не се качвам в трамвай, та да гледам какви пътуват там.Имам си кола за тая работа.
                      И нямам абсолютно никакво желание да купувам жилище в София.За какво ми е?
                      Написах го ясно - човек с 1000 лева доход в провинцията не може да си позволи описаният от теб живот. А дохода е толкова за обикновеният човек. Един основен ремонт ако е къща с покрив изолация, дограма и т.н. отиват на 100К лева . Откъде ще ги вземат с 1000 лева заплата ?
                      Американците имат различни разбирания и разбира се живота в къща е значително по-евтин от такъв в апартамент в големият град / поддръжка, цена, данъци/ , нафтата дет не я ползват е евтина при 3-5К средна заплата разхода за кола и бензин е много малък дял и т.н. несравними неща в много посоки,
                      За протокола - имам 3.5 наследствени къщи и вчера бях на едната от тях - на 30-ина минути от София ако няма задръстване, с огромен двор и река през средата му.... Ходя 1 месечно за разходка. Никога не бих живял там за постоянно и да убия от път семейството ми

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Брей-и как разбра, че не ставало за живот в провинцията. То затова ли няма къде да си паркирам колата и трафикът от ден на ден става все по-интензивен.И какъв е проблема ако се придвижваш с кола 5-10 километра до областният град?В САЩ като няма градски транспорт добре развит да не би хората да живеят зле?Сестра ми живее в столицата на един от щатите и първите две години живееха в апартамент в центъра. Като си стъпиха на краката и веднага си купиха къща на 15 км от центъра и всеки ден се придвижват с кола.Тъпи ли са американците та живеят в предградията?И в София ходя поне веднъж месечно, ама естествено не се качвам в трамвай, та да гледам какви пътуват там.Имам си кола за тая работа.
                        И нямам абсолютно никакво желание да купувам жилище в София.За какво ми е?
                        Имат си инфраструктура хората там в предградията и по селата. Училище, болница, чистят от сняг зимата... Тук всеки гори каквото му падне. Смрад. Никой не чисти сняг. Ако се наложи да ходиш на доктор зимата, се молиш селото да има поне ветеринар... Не е сравним животът в предградия и села у нас с онзи в цивилизованите държави.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Ами не искам да се отървавам от селото. Няма как да си оставя къщата мечта над 400 квадрата,с локално парно,ливада с люлки за децата, цветна градина ,барбекю и басейн,която съм градил десетки години и да се навра в някое маломерно жилище и да слушам съседите как правят секс.
                          Ти няма да се изнесеш, но децата ти няма да останат без да имат стабилен местен доход и бъдеще за техните деца. Колкото и да ти е хубава къщата. Ще идват за 2-3 седмици лятото да ви видят и толкова...
                          Last edited by X_Y; 10.10.2022, 14:48.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Това е интересно признавам, но грешиш в много посоки / почти за всичко/ с идеята да паднат цените та да купите в тая пуста София.
                            Не става за живеене провинцията в голямата си част за обикновен човек / вероятно твоите доходи са добри... за там и не го осъзнаваш/ , но не може човек с 1000 лева заплата дори в провинцията да си построи къща или ремонтира наследствената 100 годишна такава, да издържа семейство, децата му да са в свестно неШведизирано училище, да има качествена болница пък било и платена , а не един 80 годишен фелдшер. Знаеш ли че в селото което ходя Старозагорско в селският магазин цените са двойни и че без кола няма живот там за хората.
                            Въобще е огромна мъка , а и вече скъпо и некачествено да се живее в провинцията за млади хора / обикновени без кулачески бизнес в района/
                            Вероятно и в София не си идва скоро и често - качи се в трамвай 7 и брой колко са Българите и чужденците/ или се разходи около НДК и Витошка.
                            Нито един от наемателите ми не се е преброил на преброяването..., а чужденците дори не знаеха за какво става въпрос / бележка на входа кога щял да мине преброителя на Български или телефон да му се обадят след като са се самопреброили/. Освен това т беше по време на Ковид кризата, което автоматично трябва да се коригира с 100-200К от бременно изселили се към провинцията....
                            Въобще повтаряш някакви цифри дет си видял някъде и нямаш идея какво има зад тях . Като пример за последните 10 години НЯМА 134К разрешителни за строеж в София сумарно при бесното строителство сега, а с Акт 16 новите са не повеюе от 30К и това че някой в НСИ е вкарал 100К жилище построени някога и липсвали в статистиката преди това административно не означава че са построени в периода.
                            Не разбирам защо тези очеизвадни неща са ти толкова сложни за проумяване..., но самозаблудата обикновено вреди и не помага...пиша го с добри чувства...
                            Брей-и как разбра, че не ставало за живот в провинцията. То затова ли няма къде да си паркирам колата и трафикът от ден на ден става все по-интензивен.И какъв е проблема ако се придвижваш с кола 5-10 километра до областният град?В САЩ като няма градски транспорт добре развит да не би хората да живеят зле?Сестра ми живее в столицата на един от щатите и първите две години живееха в апартамент в центъра. Като си стъпиха на краката и веднага си купиха къща на 15 км от центъра и всеки ден се придвижват с кола.Въпреки че можеха да купят и апартамент на същата цена.Тъпи ли са американците та живеят в предградията?И в София ходя поне веднъж месечно, ама естествено не се качвам в трамвай, та да гледам какви пътуват там.Имам си кола за тая работа.
                            И нямам абсолютно никакво желание да купувам жилище в София.За какво ми е?Имам си къща,друго жилище не ми трябва.
                            И какъв фелдшер при положение, че в нашия град има 5 болниц?Два големи парка за разходки на децата, зоопарк (в събота и неделя е пълно с коли със софийски номера)в парковете,кино,театър ,нощни заведения,добри ресторанти.Ама като не си ходил извън София си мислиш, че навсякъде е дива Индия. Ами вземи се разходи до някой областен град и тогава го сравнявай със село на 50 км от Стара Загора.
                            Last edited by mirodes; 10.10.2022, 14:42.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              То хубаво ги твърдиш тия неща,ама що не вземеш да си потвърдиш думите с аргументи.Щото моите твърдения са подкрепени с доказателства срещу голи думи от твоя страна.
                              Та чакам доказателствата,че София щяла постоянно да нараства като население.При положение ,че една трета от населението е над 60 години,а раждаемостта намалява.
                              Няколко пъти съм ти ги пускал вече

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение


                                А в страната демографските показатели са още по-лоши така че вече няма да има и толкова приток на хора към София. Още повече при тия цени на жилищата много хора предпочитат да работят за по-ниска заплата и да си стоят в родния град,отколкото да получават по-висока заплата в София, но да плащат големи суми по кредит или наем.
                                Това е интересно признавам, но грешиш в много посоки / почти за всичко/ с идеята да паднат цените та да купите в тая пуста София.
                                Не става за живеене провинцията в голямата си част за обикновен човек / вероятно твоите доходи са добри... за там и не го осъзнаваш/ , но не може човек с 1000 лева заплата дори в провинцията да си построи къща или ремонтира наследствената 100 годишна такава, да издържа семейство, децата му да са в свестно неШведизирано училище, да има качествена болница пък било и платена , а не един 80 годишен фелдшер. Знаеш ли че в селото което ходя Старозагорско в селският магазин цените са двойн на тези в Софии и че без кола няма живот там за хората.
                                Въобще е огромна мъка , а и вече скъпо и некачествено да се живее в провинцията за млади хора / обикновени без кулачески бизнес в района/...дори не е и чисто - зимата като запалят печките и буквално не може да се диша, а лятото има постоянно обгазяване от краварниците на близо....
                                Вероятно и в София не си идва скоро и често - качи се в трамвай 7 и брой колко са Българите и чужденците/ или се разходи около НДК и Витошка.
                                Нито един от наемателите ми не се е преброил на преброяването..., а чужденците дори не знаеха за какво става въпрос / бележка на входа кога щял да мине преброителя на Български или телефон да му се обадят след като са се самопреброили/. Освен това т беше по време на Ковид кризата, което автоматично трябва да се коригира с 100-200К от временно изселили се към провинцията....
                                Въобще повтаряш някакви цифри дет си видял някъде и нямаш идея какво има зад тях . Като пример за последните 10 години НЯМА 134К разрешителни за строеж в София сумарно при бесното строителство сега, а с Акт 16 новите са не повече от 30К и това че някой в НСИ е вкарал 100К жилище построени някога и липсвали в статистиката преди това административно не означава че са построени в периода.
                                Не разбирам защо тези очеизвадни неща са ти толкова сложни за проумяване..., но самозаблудата обикновено вреди и не помага...пиша го с добри чувства...
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 10.10.2022, 14:31.

                                Коментар

                                Working...
                                X