IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

    Изглешдаш странно ентусиазиран от покачването на лихвите и евентуалният крах на имотният пазар за човек който твърди че притежава имоти
    Ама не ти стиска да прежалиш едни 10 палки и да идем при нотариус.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      къде имаш 3 сигурни години?
      Кое му е сигурното? 3 год 3%, следващите 17 год на 8-10%.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...a-ot-retsesiya

        Длъжностните лица също така затегнаха условията за повече от 2 трилиона евро ултра евтини заеми от ерата на пандемията за банки, известни като TLTRO. Споразуменията станаха проблематични, след като скорошните бързи повишения на лихвените проценти позволиха на кредиторите да паркират TLTRO пари в сметки в ЕЦБ и да печелят безрисков доход.

        Промяната на условията със задна дата носи правни рискове и може да накара банките да се притесняват от подобни предложения в бъдеще, подкопавайки тяхната ефективност. Главният финансов директор на Deutsche Bank Джеймс фон Молтке каза в сряда, че ще бъде „разочарован“, ако условията бъдат коригирани, тъй като банките бяха уверени, че това няма да се случва, за да поддържат кредитния поток.

        Длъжностните лица също намалиха лихвите, които плащат върху резервите, които банките трябва да държат в ЕЦБ, за да съответстват на лихвения процент по депозитите.

        Взетите решения са достатъчно сериозни в борбата с инфлацията, така че конкретиката едва ли ще обърне играта!
        Да, но колегата очаква и още изненади. Ако направеното тази седмица, се окаже недостатъчно за подтискането на инфлацията, нищо чудно да има изненади. Мен лично инфлацията ме дразни много. Преди лятото ми вдигнаха заплата с 16%, но сега вече инфлацията е 19%.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

          И аз имам 2 имота за продажба и планирам покупка на един, но много ще се радвам цените да се сринат, може би няма да съм на печалба...
          Твоето е замяна. Ако я направиш бързо, няма значение пазара как се движи. И аз съм правил няколко замени. Съжалявал съм само, когато съм се забавял с покупката.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            Изглешдаш странно ентусиазиран от покачването на лихвите и евентуалният крах на имотният пазар за човек който твърди че притежава имоти
            тук всички са така
            милионери в имоти, акции, бай хойни и каквото още се сетиш и се надат да паднат наемите

            имаше един кондорчо с 13 имота и той се молеше на всички богове да паднат цените
            никой не разбра защо
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Изглешдаш странно ентусиазиран от покачването на лихвите и евентуалният крах на имотният пазар за човек който твърди че притежава имоти
              до колкото е споделял бетера - имотите му са изрично за лично ползване
              в този ред на мисли ако е решил,че иска още нещо да купи.. ще се радва на ниски цени.

              има една друга категория, които ги 'грее' капиталовата и за тях ще е тежко... не че ще продават, но на тях само това им е самочуствието явно.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                Нали се очаква тогава ЕЦБ да започне да намалява темпа на увеличенията до 0,5%? Или мислиш, че ще обявят конкретика за свиването на раздутия баланс?
                https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...a-ot-retsesiya

                Длъжностните лица също така затегнаха условията за повече от 2 трилиона евро ултра евтини заеми от ерата на пандемията за банки, известни като TLTRO. Споразуменията станаха проблематични, след като скорошните бързи повишения на лихвените проценти позволиха на кредиторите да паркират TLTRO пари в сметки в ЕЦБ и да печелят безрисков доход.

                Промяната на условията със задна дата носи правни рискове и може да накара банките да се притесняват от подобни предложения в бъдеще, подкопавайки тяхната ефективност. Главният финансов директор на Deutsche Bank Джеймс фон Молтке каза в сряда, че ще бъде „разочарован“, ако условията бъдат коригирани, тъй като банките бяха уверени, че това няма да се случва, за да поддържат кредитния поток.

                Длъжностните лица също намалиха лихвите, които плащат върху резервите, които банките трябва да държат в ЕЦБ, за да съответстват на лихвения процент по депозитите.

                Взетите решения са достатъчно сериозни в борбата с инфлацията, така че конкретиката едва ли ще обърне играта!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  И аз това си мисля всеки път, като чета писанията на този потребител
                  И аз имам 2 имота за продажба и планирам покупка на един, но много ще се радвам цените да се сринат, може би няма да съм на печалба...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    Изглешдаш странно ентусиазиран от покачването на лихвите и евентуалният крах на имотният пазар за човек който твърди че притежава имоти
                    И аз това си мисля всеки път, като чета писанията на този потребител

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                      При нас шоуто започва след 23.11.2022!
                      Защо след 23.11.2022? Какво ще се случи тогава?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                        Аве ко стааа?? Ипотечките прехвърлиха 7%!
                        Изглешдаш странно ентусиазиран от покачването на лихвите и евентуалният крах на имотният пазар за човек който твърди че притежава имоти

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                          Ари ве. Уникредит имат на 2.6, ЦКБ - 3.1 фиксирана за първите 5 г...
                          Днес е така, но за утре, може би няма да е точно така. В момента Пощенска имат фиксирана лихва за 3г. на 2.95%, но един мой приятел (директорче някакво) ми подшушна, че всеки момент ще я вдигнат над 5%.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                            ЦКБ нямат фиксирана лихва по ипотеките.
                            четник, къде да тегля ипотечка след нова година?
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              После?
                              къде имаш 3 сигурни години?
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                                Ари ве. Уникредит имат на 2.6, ЦКБ - 3.1 фиксирана за първите 5 г...
                                ЦКБ нямат фиксирана лихва по ипотеките.

                                Коментар

                                Working...
                                X