IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • През септември годишният процент на разходите (ГПР) по жилищните кредити,
    по жилищните кредити, който освен лихвите включва и всички такси и комисионни на банките, се понижава до 2,66%, обявиха от БНБ. Това е с 0,10% по-малко спрямо цената на ипотеките през предходния месец

    https://trud.bg/%D0%BB%D0%B8%D1%85%D...2%D0%B0%D1%82/

    ХАХАХАХАХАХА

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      четник, къде да тегля ипотечка след нова година?
      Аз на твое място бих теглил веднага ипотека, че след нова година едва ли ще имаш сегашните оферти- ипотекираш една от готовите маломерки и взимаш ипотека от уникредит или пощенска или която още предлага с фиксирана лихва за 5 години или ако няма за 3 години. При теб е лесно, при мен е по сложно защото ЦКБ към която са ми ипотеките не предлага ипотека с фиксирана лихва, а тези дето предлагат нямат оферта в момента да ти платят нотариалните такси и като платя за прехвърляне на няколко ипотеки се обезмисля начинанието при мен. Затова си седя в ЦКБ за момента и се надявам за дългогодишни клиенти като мен без пропусната нито една вноска да е една идея по- малко увеличението на лихвите спрямо новите клиенти

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Добре че си разбрал за мен. Дай сия за теб. Колко ипотеки имаш? А бизнесът ти какъв е? Защо толкова те е страх от това лихвите да стигнат нормалните си нива?
        Това да не ти е искрено и лично, ако толкова те интересуват историите на другите ходи пиши в БГ мама

        Покачването на лихвите ме притеснява в часта, че ще доведе до срив на икономиката от което ще пострада бизнеса като цяло

        Аз също съм приготвил едни пари да купувам но тия 20-30% които ще спястя няма как да компенсират очакваният спад на бизнеса

        За това и на Бертрам му казах че хората които имат бизнес не се радват, като им гори къщата щото щяла да изгори и на комшията плевнята, но и както казаха това ще го разберат само хора които имат нормален бизнес

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          Да бе разбрахме че е на луната само там БВП не пада когато УСА влезе в рецесия
          Добре че си разбрал за мен. Дай сия за теб. Колко ипотеки имаш? А бизнесът ти какъв е? Защо толкова те е страх от това лихвите да стигнат нормалните си нива?
          Last edited by better; 29.10.2022, 00:13.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Бизнесът ми не е в уса. 30% ги чаках преди 9 год., тогава нямах такива възможности и се налагаше да чакам, на мен баща ми ми е дал 2 лв и ме пратил да се оправям сам....

            П.С защо нормализирането на пазара (лихва 7% по ипотеките) е "кефене" според теб?
            Да бе разбрахме че е на луната само там БВП не пада когато УСА влезе в рецесия

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Май си нов тук? За 10 път ще повторя, че купих 2013та (от чси), 2019та (зелено) и 2020 (зелено, догодина ше е готово).

              Да, пари имам, но не купувам, когато другите купуват.
              Ама разбира се те 2019-2020-та никой не купуваше сега гледам имотният регистър само твойте сделки стоят

              Тука имаше някакъв друг дето купувал на кредит и искал цените да падали та да можело всеки следващ имот да го купува по евтино

              А един друг разправяше: Магнит е тая тема магнит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                Слабо ме интересува къде ти е бизнеса, вероятно е на луната щото одеве се кефеше че лихвите по ипотеките гонят 7% в УСА което неминуемо ще доведе до срив по цял свят

                А самият факт че чакаш с години за да купиш имот за лично ползване с 30% отстъпка говори предостатъчно за мащаба на лунният ти бизнес
                Бизнесът ми не е в уса. 30% ги чаках преди 9 год., тогава нямах такива възможности и се налагаше да чакам, на мен баща ми ми е дал 2 лв и ме пратил да се оправям сам....

                П.С защо нормализирането на пазара (лихва 7% по ипотеките) е "кефене" според теб?
                Last edited by better; 28.10.2022, 23:24.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Бизнесът ми няма нищо общо с България, държавата само печели от мен под формата на данъци и осигуровки. Къде ме слагаш при крадците нз, но аз от държавата дори отстъпка за гориво не ползвам (искаш ли касова бележка от днес?), да не говорим че детето ми винаги е било на частна детска и училище. Т.е освен че плащам на държавата солидни данъци, аз не ползвам и някои "благинки".
                  Слабо ме интересува къде ти е бизнеса, вероятно е на луната щото одеве се кефеше че лихвите по ипотеките гонят 7% в УСА което неминуемо ще доведе до срив по цял свят

                  А самият факт че чакаш с години за да купиш имот за лично ползване с 30% отстъпка говори предостатъчно за мащаба на лунният ти бизнес

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    Да разбираме че в момета имаш пари да купиш и чакаш следващият срив с 30% та да купиш?

                    Не беше ли по добре да беше купил преди 2 години когато цените бяха с 30% по ниски?
                    Май си нов тук? За 10 път ще повторя, че купих 2013та (от чси), 2019та (зелено) и 2020 (зелено, догодина ше е готово).

                    Да, пари имам, но не купувам, когато другите купуват.
                    Last edited by better; 28.10.2022, 23:14.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                      Единствената такава категория са хората които са откраднали пари в големи размери и се чудят как да ги изперат през имоти

                      Хората които с бизнес си изкарват парите за да купуват имоти, не би трябвало да ги радва сриването на имотният пазар защото това води до сриване на целият пазар и неминуемо води до загуба или пропуснати ползи в техният бизнес

                      Но това Берти го знаят само хората които си изкарват парите с честен бизнес ти няма от къде да го знаеш
                      Бизнесът ми няма нищо общо с България, държавата само печели от мен под формата на данъци и осигуровки. Къде ме слагаш при крадците нз, но аз от държавата дори отстъпка за гориво не ползвам (искаш ли касова бележка от днес?), да не говорим че детето ми винаги е било на частна детска и училище. Т.е освен че плащам на държавата солидни данъци, аз не ползвам и някои "благинки".

                      Коментар


                      • Нормално е да има спад на всеки 10 - 15 години.Тогава именно се открива чудесна възможност, за допълнителни покупки. Иначе трябва да купуваме дебело. Не знам кога ще е следващия спад, но се надявам, когато дойде да се възползвам от него А всички знаете, че след спад цените пак ще са нагоре в крайна сметка. Или поне за атрактивните имоти, които се намират на тихо, но комуникативно място :P

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          когато имотите качват по-бързо отколкото расте икономиката (много по-бързо) се създават дисбаланси, които само финансово неграмотен човек може да гледа като добра новина. Да едни хора смятат с калкулаторчето и се кефят, едни други по-хитри трупат тухли,бетон и еталбонд и го продават 'на доставна' на шараните... но в дългосрочен план никой хайп не е полезен.

                          именно хората с честен бизнес (извън имотите, а някои и от имотните) си даваме сметка, че ресурси се забиват някъде само защото стадото е тръгнало целокупно в една посока. Да рентиерството е много примамливо, но няма как масата да станем рентиери и да сме доволни...

                          ще поживеем ще видим
                          в момента инфлацията е значително по-съществен проблем от хайпа при имотите. там са просто вързани пари в тухли (много от които тъмни)
                          Да бе гадовете тръгнали да купуват имоти вместо за N-ти път да си сменят касовите апарати

                          както ти казах ти няма от къде да знаеш хората с честен бизнес какво мислят

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Кви са минали не ме брига изобщо, аз съм чакал достатъчно за да купя 2013 та на 30% по-ниска цена.
                            Да разбираме че в момета имаш пари да купиш и чакаш следващият срив с 30% та да купиш?

                            Не беше ли по добре да беше купил преди 2 години когато цените бяха с 30% по ниски?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              Единствената такава категория са хората които са откраднали пари в големи размери и се чудят как да ги изперат през имоти

                              Хората които с бизнес си изкарват парите за да купуват имоти, не би трябвало да ги радва сриването на имотният пазар защото това води до сриване на целият пазар и неминуемо води до загуба или пропуснати ползи в техният бизнес

                              Но това Берти го знаят само хората които си изкарват парите с честен бизнес ти няма от къде да го знаеш
                              когато имотите качват по-бързо отколкото расте икономиката (много по-бързо) се създават дисбаланси, които само финансово неграмотен човек може да гледа като добра новина. Да едни хора смятат с калкулаторчето и се кефят, едни други по-хитри трупат тухли,бетон и еталбонд и го продават 'на доставна' на шараните... но в дългосрочен план никой хайп не е полезен.

                              именно хората с честен бизнес (извън имотите, а някои и от имотните) си даваме сметка, че ресурси се забиват някъде само защото стадото е тръгнало целокупно в една посока. Да рентиерството е много примамливо, но няма как масата да станем рентиери и да сме доволни...

                              ще поживеем ще видим
                              в момента инфлацията е значително по-съществен проблем от хайпа при имотите. там са просто вързани пари в тухли (много от които тъмни)
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                                Палки салам? полицейски палки?

                                Тук са минали много имащи дето с нетърпение са чакали да се сринат имотите, не си измислил топлата вода

                                Начинът на писане и мислене е показателен за много неща
                                Кви са минали не ме брига изобщо, аз съм чакал достатъчно за да купя 2013 та на 30% по-ниска цена.

                                Коментар

                                Working...
                                X