IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Хората излизат и Ви казват официално ,пред медии че няма да дадат назад докато Вашите очаквания за цените ,не само за имотите не бъдат СМАЗАНИ и заличени ,идеята на цялото упражнение е именно ,дори с цената на криза ,тези Ваши очаквания да бъдат махнати и Вие ОТНОВО се надявате на нещо си ..

    То просто няма и смисъл повече да коментираме тази тема ,ама що нещо ще си измисляте там не пречи да си мечтаете .

    Какво щели да направят банките при лиса на ликвидност -АМИ ТОВА ИМ Е ЦЕЛТА ,ДА НЯМА ЛИКВИДНОСТ !
    Затова, ние като едни истински български революционери ще им дадем отпор, без да се поддаваме на номерата им Имало ликвидност, нямало ликвидност. Така 90-те години сума народ си подари земеделската земя за без пари. Тоя прийом да те докарат до ръба на просешката тояга за да продадеш без пари, вече ни е до болка познат. На мен ми е ясно, че с тези думи няма да променя посоката на пазара, но всичко това го пиша заради хората, които са склонни да се подведат на масовата истерия, която банките изкуствено създават.
    Last edited by Bad_Bear; 13.10.2022, 16:14.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
      И аз все си мисля, че цените ще падат и после се появи някоя новина като тази - https://www.investmentweek.co.uk/new...s-temporary-qe

      Нещо сериозно са се омазали на острова, Лиз ли е, Борис ли е не е ясно ама централната им банка е нещо в паника, променят решения със задна дата, хвърлят се от QT на QE буквално през дни, нещо не е добре работата там.

      И си мислех да чакам спад на имотите и да купувам на пролет, но май пак очакванията ми ще се окажат тотално погрешни и отиваме към сериозно обезценяване на шумата.

      Според вас при липса на ликвидност какво ще направят централните банки - ще оставят огромни бизнеси и държави да фалират или ще напринтят колкото нули им е кеф и всички ще платим партито?
      Без да изпадаме в подробности само виж лихвата /цената по която кредитират /в момента на търговските бани в Англия .
      Независимо от всичко лихвите на търговските банки по ипотеките са на върхове и няма да паднат преди инфлацията да падне .
      Така и не разбрахте че лихваря няма да се простреля заради Вас в крака и да ви ПОДАРИ кредитите си ,които Ви е дал -искате сценарии Жан Виденов и то глобално -чудя изобщо как дори можете и да си го помислите та камо ли да го споделяте и обсъждате публично .
      Хората излизат и Ви казват официално ,пред медии че няма да дадат назад докато Вашите очаквания за цените ,не само за имотите не бъдат СМАЗАНИ и заличени ,идеята на цялото упражнение е именно ,дори с цената на криза ,тези Ваши очаквания да бъдат махнати и Вие ОТНОВО се надявате на нещо си ....

      То просто няма и смисъл повече да коментираме тази тема ,ама що нещо ще си измисляте там не пречи да си мечтаете .

      Какво щели да направят банките при лиса на ликвидност -АМИ ТОВА ИМ Е ЦЕЛТА ,ДА НЯМА ЛИКВИДНОСТ !
      Last edited by nkavrakov1982; 13.10.2022, 16:05.

      Коментар


      • И аз все си мисля, че цените ще падат и после се появи някоя новина като тази - https://www.investmentweek.co.uk/new...s-temporary-qe

        Нещо сериозно са се омазали на острова, Лиз ли е, Борис ли е не е ясно ама централната им банка е нещо в паника, променят решения със задна дата, хвърлят се от QT на QE буквално през дни, нещо не е добре работата там.

        И си мислех да чакам спад на имотите и да купувам на пролет, но май пак очакванията ми ще се окажат тотално погрешни и отиваме към сериозно обезценяване на шумата.

        Според вас при липса на ликвидност какво ще направят централните банки - ще оставят огромни бизнеси и държави да фалират или ще напринтят колкото нули им е кеф и всички ще платим партито?

        Коментар


        • https://www.economic.bg/bg/a/view/fe...i-uvelichenija

          Това е от Щатите днес
          Фед е изненадан от инфлацията – предстоят големи лихвени увеличения

          Комитетът по отворения пазар ще действа твърдо, докато не пребори непрестанно растящите цени

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

            То затова се избира внимателно, не да се хванеш с първата съгласна и после да се оплакваш каква била.
            Изобщо не се оплаквам ,защото имам дете ,да е живо и здраво ,от там нататък каквото дойде ,но въпроса ми беше че се хвалиш с неща дето не са стигнали до положителен краен резултат за да ги изтъкваш -ипотеката има време за нея ,а за един брак също времето е критерий дали е успешен или не .
            Всеки може да иде да тегли една ипотека ,и да се ожени и да каже че бил успешен ,това не е успех ,успех е като минат години и си си направил децата хора ,изплатил си жилището ,жив и здрав си и имаш добри отношения с близките си .
            Това е успеха ,а не да сложим каруцата пред коня .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              На годините на сина ти ,работех и издържах цялото семейство ,бившата ми жена не работеше и сега не работи в Испания ,там само сме си сменили ролите с испанеца ,сега той е на каруцата ,аз съм си поел разходите за детето основните и по -скъпите ,щото от мойта прекрасна бивша цена сега няма и пари зъбите да си оправи ама я държи там ,да се хвали че е семеен като тебе .
              Хубавото е че все повече жени поне си казват че искат някой да ги дундурка ,поне така е честно ,но за съжаление така се развиват други "розови"браншове за съжаление .
              То затова се избира внимателно, не да се хванеш с първата съгласна и после да се оплакваш каква била.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                Затрил си се ти, моето момче, на 40 години в панелката на родителите си.

                Вместо да се замисилиш върху това, което ти казавам, продължаваш да философстваш.
                Няма оправия..
                На годините на сина ти ,работех и издържах цялото семейство ,бившата ми жена не работеше и сега не работи в Испания ,там само сме си сменили ролите с испанеца ,сега той е на каруцата ,аз съм си поел разходите за детето основните и по -скъпите ,щото от мойта прекрасна бивша цена сега няма и пари зъбите да си оправи ама я държи там ,да се хвали че е семеен като тебе .
                Хубавото е че все повече жени поне си казват че искат някой да ги дундурка ,поне така е честно ,но за съжаление така се развиват други "розови"браншове за съжаление .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                  Моят брак е с продължителност 28 години, до този момент.

                  Семейство се гледа и се замисли защо си останал сам.
                  А,чакай сега ,знаеш ли колко семейства има на хартия ?
                  Да не задълбаваме ,за мен е важно един мъж да живее и да диша свободно ,а не да си седи до задните части на жената и да тръби че имал семейство и вечер да си пие розовите хапчета докато жена му си гледа кефа и го тъпче щото не можеш да ме убедиш че и при теб не е така ,останал съм сам защото така съм пожелал аз ,и съм наясно че едно здраво семейство може да направи чудеса но не и проформа семейство в което мъжа тегли като вол ,а жена му се изявява като домакиня в кавички щото и тази дейност е силно опорочена в днешно време

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Условията по ипотеките в България са на един тезгях ,виж да се похвалиш че сина ти има ипотека в Германия ,в Австрия ,в Скандинавието ,че се оженил там ,че работи ,айде това е хубаво ,ама нашия се затрил на каторгата към БГ банкстерите и нашия се хвали ,затова казах и за гражданството щото селяните като дойдат по София освен че затриват града и себе си затриват
                    Затрил си се ти, моето момче, на 40 години в панелката на родителите си.

                    Вместо да се замисилиш върху това, което ти казавам, продължаваш да философстваш.
                    Няма оправия..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Цитат "активите, в които са вложени парите на хората, за да съхранят стойността на труда си,"

                      1.Тия активи на каква цена са придобити предвид самата производителност на труда или растежа на БВП за да кажем България ?-,защото има един момент в който активи,активи но ако са в космоса като цена ,стойността не съответства на цената ,ако ме разбираш,а и факта че банката е раздула паричното предлагане не те е карал никой да купуваш насила .
                      2.Същите тия дето ги хулиш нали разбра от къде си правят парата -НЕ от имоти разбира се ,докато ти си се чудил или си купувал имот те си купуваха акции на Модерна и Пфайзер ,изкараха две състояния и не им пука за твоите имоти,разбира се че и те имат имоти ,но основната пара не е от там .Имаше разследване на Билд по темата .
                      3.Кризата я създадоха за тях си и за тия дето са ги сложили там

                      Кавръче, не става въпрос само за имотите, а и за пенсиите НИ един ден. Обърни внимание, че пенсионната възраст се вдига много повече, отколкото расте продължителността на живота. Това означава неефективност на системата да генерира доходност. Логично е хората да си задават въпроса, щом сега имаме развити технологии и висока производителност на труда, защо остават все по-малко свободни пари и съответно стоките от първа необходимост - имоти, храна, достъп до качествено образование, здравеопазване и т.н, стават все по-недостъпни? Айде, така и така си се разписал с господина от ЕЦБ, задай му още няколко неудобни въпроса.

                      Сега по конкретните точки:
                      т1. - Именно защото банката раздува паричното предлагане, принуждава населението да се "отърва" от кеша и да купува. А не обратното.
                      т.2 - Т.е. имаме директно обвинение в спекулация и търговия на база вътрешна информация, която е наказуема според Европейското законодателство. Което влошава още повече доверието към съответните органи.
                      т.3 - И логично след като сме загубили доверие в тях самите, защо трябва да се предоверяваме в издадената от тях валута, като я държим кеш в особено големи размери? Вдигането на лихвите цели именно да си върнат доверието. Няма да им е никак лесно обаче.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Средната продължителност на брака до неговото прекратяване е 15.5 години. в България ,всяко трето семейство се разтуря -нашия взел да се хвали с ипотеки и това че сина му си гледал забележи семейството -то това семейство не се гледа ,а се гледа дали и жената наравно с мъжа го цени и се бори за него ,сина му си гледал семейството ,онази като и писне и ще го видим синчето ипотека ли ще плаща ,деца ли ще гледа ,и т.н.
                        Моят брак е с продължителност 28 години, до този момент.

                        Семейство се гледа и се замисли защо си останал сам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                          Вие как разбрахте какво жилище си е купил сина ми и какви са усповията по ипотеката му?

                          Приемете че не всички са сиромаси като Вас.
                          Условията по ипотеките в България са на един тезгях ,виж да се похвалиш че сина ти има ипотека в Германия ,в Австрия ,в Скандинавието ,че се оженил там ,че работи ,айде това е хубаво ,ама нашия се затрил на каторгата към БГ банкстерите и нашия се хвали ,затова казах и за гражданството щото селяните като дойдат по София освен че затриват града и себе си затриват

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                            Да, забрави да добавиш, че след 20-30 години, когато синът ти вече е изплатил жилището, ще има "привилегията" без да плаща месечен наем да стои до печката в кухнята в собствена маломерна кутийка, а земята под блока му пак си остава собственост на общината.

                            Такъв "живот" - thanks, but no thanks!
                            Средната продължителност на брака до неговото прекратяване е 15.5 години. в България ,всяко трето семейство се разтуря -нашия взел да се хвали с ипотеки и това че сина му си гледал забележи семейството -то това семейство не се гледа ,а се гледа дали и жената наравно с мъжа го цени и се бори за него ,сина му си гледал семейството ,онази като и писне и ще го видим синчето ипотека ли ще плаща ,деца ли ще гледа ,и т.н.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                              Да, забрави да добавиш, че след 20-30 години, когато синът ти вече е изплатил жилището, ще има "привилегията" без да плаща месечен наем да стои до печката в кухнята в собствена маломерна кутийка, а земята под блока му пак си остава собственост на общината.

                              Такъв "живот" - thanks, but no thanks!
                              Вие как разбрахте какво жилище си е купил сина ми и какви са усповията по ипотеката му?

                              Приемете че не всички са сиромаси като Вас.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                                Абе младеж, синът ми е 15 години по-млад от теб и вече си е взел живота в ръце.
                                И жилище си изплаща, и семейството си гледа..

                                Спри да се занимаваш с глупости и се стегни.
                                Да, забрави да добавиш, че след 20-30 години, когато синът ти вече е изплатил жилището, ще има "привилегията" без да плаща месечен наем да стои до печката в кухнята в собствена маломерна кутийка, а земята под блока му пак си остава собственост на общината.

                                Такъв "живот" - thanks, but no thanks!
                                Last edited by Frosty; 13.10.2022, 14:06.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X