IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Трябва човек да живее такъв живот ,та да знае какви са разходите. Ето сега отворих един от сайтовете за туризъм и има оферта за 4 звезден спа хотел във Велинград за 450 лв две нощувки със закуска да четиричленно семейство. Общо да излезе 600 лв разходи.Е какъв е проблема да се отделят по 600 лв месечно за подобни неща?По ресторантите пък е скъп алкохола,а нито аз ,нито жена ми пием алкохол. И там да отиват още 500 лв месечно.
    И пак ни остават 3000 лв.Сметките са 200 лв(зимата естествено повече),горивото на колата ми е газ, а тя е много евтина в момента.
    Две нощувки в СПА предполагат и два обяда и две вечери - Една такава почивка без да се усетиш удря 1000лв икономично

    Два пъти седмично евтин ресторант са още едни 1000лв без да се усетиш

    Разходи по две коли 500лв без да се усетиш

    Разходи за поддръжка на къщата ток и осветление - 300лв на месец без да се усетиш

    Остават ти готвене за 20 дни и парите приключиха

    Пари за дневни разходи на теб и семейството няма

    Пари за дрехи и обувки няма

    Бюджета при този стандарт на живот го връзваш щото ти помагат родителите

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Е, то е ясно, че повечето са скъсаняци. Песимиста като им напише, че си е подсигурил децата с имоти, виж как подскачат като ужилени...ама бил ги разглезил, нямало да се борят сами за да постигнат нещо и прочее оправдания защо САМИТЕ ТЕ, не са осигурили себе си и децата си с имоти.
      Що се отнася за тези с новите коли пред панелките, като дойде лелеяната рецесия, ще има чудесни възможности за байбек
      Най-големите мрънкачи са тези дето нищо на никого не са дали, а те самите само цоцат от родителите. 40-50 годишни чичковци, живеещи в апартамента на мама или къщата от тате. Харчат доходите от наследствения бизнес, продажби на наследствени вили или наеми от наследствени гаражи. И все им е малко, недоволни са, някой им е крив.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

        Тоест мизерстваш

        Не случайно в по предният ти пост те попитах какво разбираш под висок стандарт на живот, нещата които изброи са далеч от висок стандарт и явно бъраш воденето на нормален работнически живот с понятието висок стандарт
        Щом си казал,може и мизерник да съм .
        Въпросът е,че аз си позволям максимално доброто за моите доходи. Пък ти ако искаш ме смятай и за клошар.Имаш си право на мнение.Според теб ако не се храня в софийски ресторанти и ако не ходя на Ривиерата и Алпите съм мизерник. Сигурно е така и не споря.
        А и въпросът беше за тия, които могат да си позволят висок стандарт, но не го правят и пестят.Аз естествено не съм от тях.
        Last edited by mirodes; 16.10.2022, 15:37.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Хахаха-ти живееш ли такъв живот, та знаеш какви са разходите?Освен това не живея в София, та едно ходене на ресторант ми е доста по-евтино.А и ходя в български курорти, не на Ривиерата или в Алпите.Развлеченията в България изобщо не са скъпи, ако не се изхвърляш естествено.
          Тоест мизерстваш

          Не случайно в по предният ти пост те попитах какво разбираш под висок стандарт на живот, нещата които изброи са далеч от висок стандарт и явно бъраш воденето на нормален работнически живот с понятието висок стандарт

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение


            Забравяте фактора, че Миро е в провинцията в собствен имот. Там хората не са като в София. По-пестеливи са, по-пресметливи. Да излезеш на ресторант е два пъти по-евтино от софийска кръчма в центъра. Само разходите за храна са същите, дори за гориво дават по-малко пари. Така, че 4000лв за провинцията все още си е добър бюджет за 4-членно семейство. Ако трябва да сложим един коефициент за еквивалентност, той би бил около 1.5 в полза на провинцията. Т.е. за 4-членно семейство в София, отговаря доход от около 6к на месец за същия стандарт на живот.
            Трябва човек да живее такъв живот ,та да знае какви са разходите. Ето сега отворих един от сайтовете за туризъм и има оферта за 4 звезден спа хотел във Велинград за 450 лв две нощувки със закуска да четиричленно семейство. Общо да излезе 600 лв разходи.Е какъв е проблема да се отделят по 600 лв месечно за подобни неща?По ресторантите пък е скъп алкохола,а нито аз ,нито жена ми пием алкохол. И там да отиват още 500 лв месечно.
            И пак ни остават 3000 лв.Сметките са 200 лв(зимата естествено повече),горивото на колата ми е газ, а тя е много евтина в момента.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              А, колкото повече инвестира, толкова по-лесно прави пари после. Миналата пролет бях събрал едни 50 хил. лева за нема и 4 години. Естествено, ги вложих в имот.
              Е точно тоя момент със сибирането без да се лишават им куца. В тяхното съзнание събирането на пари е свързано с мизерия

              За тях карането на стар не скъп автомобил е признак на нещастие и мизерия. В техните очи щастието и порсперитета са само ако можеш да си направиш селфи с новата кола или на екскурзия в чужбина

              Разни хора разни идеали

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                Сори че трябва да ти го кажа но с 4000лв си е жива мизерия и нещата дето си изброил са по скоро невъзможни с такъв бюджет

                Преди 10 години може и да си бил близо до подобен стандарт с тези доходи в момента са мечти

                Забравяте фактора, че Миро е в провинцията в собствен имот. Там хората не са като в София. По-пестеливи са, по-пресметливи. Да излезеш на ресторант е два пъти по-евтино от софийска кръчма в центъра. Само разходите за храна са същите, дори за гориво дават по-малко пари. Така, че 4000лв за провинцията все още си е добър бюджет за 4-членно семейство. Ако трябва да сложим един коефициент за еквивалентност, той би бил около 1.5 в полза на провинцията. Т.е. за 4-членно семейство в София, отговаря доход от около 6к на месец за същия стандарт на живот.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                  Сори че трябва да ти го кажа но с 4000лв си е жива мизерия и нещата дето си изброил са по скоро невъзможни с такъв бюджет

                  Преди 10 години може и да си бил близо до подобен стандарт с тези доходи в момента са мечти
                  Хахаха-ти живееш ли такъв живот, та знаеш какви са разходите?Освен това не живея в София, та едно ходене на ресторант ми е доста по-евтино.А и ходя в български курорти, не на Ривиерата или в Алпите.Развлеченията в България изобщо не са скъпи, ако не се изхвърляш естествено.
                  Last edited by mirodes; 16.10.2022, 15:08.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                    Ами не съм казвал подобно нещо. 4000 лв ми е семейният доход.Не е много, но ни позволява веднъж месечно да ходим на спа курорт,два пъти седмично на ресторант и да карам хубава кола среден клас.
                    Въпросът е не какви са доходите на човек, а как ги разходва. Ако ще и милионер да е като пести,кел файда му от милионите.
                    Сори че трябва да ти го кажа но с 4000лв си е жива мизерия и нещата дето си изброил са по скоро невъзможни с такъв бюджет

                    Преди 10 години може и да си бил близо до подобен стандарт с тези доходи в момента са мечти

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                      Пропускате най-важната част от уравнението - доходите. Някъде бяхте споменал, че изкарвате 2000 лв на месец, това стига колкото да оцелееш и криво ляво да поддържаш наследствен имот.
                      Не знам за какви екскурзии, ресторанти и коли говорите.
                      Човек с добър доход, може да си позволи да живее добре и същевременно да инвестира.
                      Там трябва да е фокуса.
                      А, колкото повече инвестира, толкова по-лесно прави пари после. Миналата пролет бях събрал едни 50 хил. лева за нема и 4 години. Естествено, ги вложих в имот.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                        Не сте прав. Нали да дали една купчина пари на предишния собственик? Той ще създаде нещо полезно. Не разбирам защо се тревожите за купувача, а не виждате полза на купувача. Често се случва хора с имоти да не могат да си позволят основен ремонт или дори им е писнал и искат промяна - това отваря нови възможности за продавачите. Та не ги мислете купувачите, вижте ползата за продавачите.
                        Въпросът е принципен.За ценностите в живота. Кой каквото ще да прави,мен не ме бърка.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                          Ако изкарвахте 10 000, което е съвсем достижимо, щяхте да правите същото и да ви остават 6000 за инвестиции.
                          Това имах предвид.
                          Ами така е.Ама не съм толкова умен като теб.Не на всеки се отдава да печели много пари.
                          Сега замислям един проект,който ако тръгне успешно ще ми се повишат доходите в пъти.Но тепърва ще има развитие и не знам дали ще е успешен.Тъкмо ще ме стимулирате богатите хора в тая тема. Казвам го без ирония.
                          Last edited by mirodes; 16.10.2022, 15:01.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            "да караш хубава кола (не е задължително да е нова)" - Ако един човек може да е хепи с това че колата не му е нова съвсем спокойно може да е хепи и с това че не е скъпа, а милиони хора по света са хепи без въобще да имат кола

                            Това да бъдеш щастлив е вътрешно състояние на душата и начин на мислене.

                            Хората които си мислят че са щастливи карайки нов VW и ходещи веднъж годишно по островите са всъщност много нещастни че другите карат нов Мерцедес и ходят по два пъти по островите и тн.
                            Има огромна разлика между това да караш кола,която не ти е по джоба и това да караш трошка въпреки че можеш да си позволиш по-добра.
                            Така че ако си човек със средни доходи е еднакво глупаво и това да караш кола за 100 хиляди лева,както и да караш трошка за 2000.
                            А тия,които гледат в канчето на другите винаги ще са нещастни.На мен изобщо не ми пука каква кола карат другите и къде ходят. Интересува ме единствено аз какво правя.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              Ами не съм казвал подобно нещо. 4000 лв ми е семейният доход.Не е много, но ни позволява веднъж месечно да ходим на спа курорт,два пъти седмично на ресторант и да карам хубава кола среден клас.
                              Въпросът е не какви са доходите на човек, а как ги разходва. Ако ще и милионер да е като пести,кел файда му от милионите.
                              Ако изкарвахте 10 000, което е съвсем достижимо, щяхте да правите същото и да ви остават 6000 за инвестиции.
                              Това имах предвид.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                В гроба ли ще ги носи тия имоти?Егати и мизерника,вместо да си позволи висок стандарт на живот, той мизерства. Точно заради такива цените са на тези нива.Ако купуваха само хора, които искат да живеят в жилищата,цените щяха да са различни.
                                Не сте прав. Нали да дали една купчина пари на предишния собственик? Той ще създаде нещо полезно. Не разбирам защо се тревожите за купувача, а не виждате полза на купувача. Често се случва хора с имоти да не могат да си позволят основен ремонт или дори им е писнал и искат промяна - това отваря нови възможности за продавачите. Та не ги мислете купувачите, вижте ползата за продавачите.

                                Коментар

                                Working...
                                X