IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Отново ми пратиха мейл от Уни, предлагат ми кредит с фиксирана лихва за 5 / пет / години на 2.99 %. Не ми трябва, но си мисля с тези лихви какво намаление на цените очаквате ? Не съм гледала по другите банки какви са лихвите ама не вярвам да са по-високи. Бони, отново ще вземе да излезе прав

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Няма значение локацията, тва са обори, които не стават за нищо, на тва отгоре излизат над 3000 евра, а колегата говореше, че имало за 1600 евра.
      П.С Погледни снимките на първия, според теб нормални хора ли са живяли вътре?
      Не, писах цена 150к евро за апартамент в бял квартал. Просто предположихте че това са две спални, хол и кухня. Е има и такива разбира се, но вече са над 200-250к според състоянието. И ще са за изриване от пода до тавана.

      Коментар


      • За мен е добре в следващите месеци да паднат имотите, защото имам да захлупвам един морски имот. Последния. Повече имоти няма да купувам. А дано, ама надали?
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

          Ейй от снощи до сега 10 страници - половината твои мнения едно с друго нямат разлика - само преразказ.
          Виждам, че на чужд гръб и 100 тояги са ти малко. А какво ще кажеш да не облагаме с много по-високи данъци (1%) както ти искаш само допълнителните жилища, а да се базира на застроена площ а? Ти нали живееше в къща 300кв, не смятам че за 4-ри членно семейство са необходими повече от 100кв. м.(така съм преценил), за това е редно на втория етаж да плащаш 1% а на третия даже 2%. Отделно за това, че си в къща данъка на основното жилище ти трябва да е по-голям, както водата и тока защото така заемаш площ на която може да живеят 30 семесйтва и е скъпо да стигат всички комуникации до теб.

          Така харесва ли ти? За какво са ти тия 3 етажа? Ако не ти харесва събаряй или пускай някой да живее под наем.
          Смятам, че е много по-логично и честно данък "лукс" да е на кв.м. а не на брой жилища. Защото някой може да живее в цяла кооперация, но това да му е основно жилище. Не си ли съгласен?
          Я кажи колко е наема на 50-100г селска къща?
          Точно кръгла НУЛА. И 100% данък да сложиш все нула лева ще прибере държавата.
          Аз искам да си плащат 10% данък за предполагаемите доходи, както искат 10% от фирмите данък предварително на база оборот от миналата година.
          Какъв е проблема да си живееш САМ в къща (или кооперация). Трябва да се облагат повече тези които НЕ ЖИВЕЯТ ТАМ, не им е основно жилище. С него те могат и правят бизнес и не плащат нищо за това поне 90%. Аз НИКОГА НЕ СЪМ ПЛАЩАЛ данък за наемите които съм прибирал и прибирам. Моите родители също. И не смятам че е правилно
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            За Европата как са нещата ?
            ЕЦБ са обречени да следват! ...има известен лаг, но посоката е ясна! Напред и нагоре към Северният полюс! Най-интересното е, че 4% вече се приемат нормално от банкерите, които само до преди шест месеца ни облъчваха с отрицателни лихви!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

              Ейй от снощи до сега 10 страници - половината твои мнения едно с друго нямат разлика - само преразказ.
              Виждам, че на чужд гръб и 100 тояги са ти малко. А какво ще кажеш да не облагаме с много по-високи данъци (1%) както ти искаш само допълнителните жилища, а да се базира на застроена площ а? Ти нали живееше в къща 300кв, не смятам че за 4-ри членно семейство са необходими повече от 100кв. м.(така съм преценил), за това е редно на втория етаж да плащаш 1% а на третия даже 2%. Отделно за това, че си в къща данъка на основното жилище ти трябва да е по-голям, както водата и тока защото така заемаш площ на която може да живеят 30 семесйтва и е скъпо да стигат всички комуникации до теб.

              Така харесва ли ти? За какво са ти тия 3 етажа? Ако не ти харесва събаряй или пускай някой да живее под наем.
              Смятам, че е много по-логично и честно данък "лукс" да е на кв.м. а не на брой жилища. Защото някой може да живее в цяла кооперация, но това да му е основно жилище. Не си ли съгласен?
              Напълно съм съгласен с теб. Само да те поправя,че къщата не е 300 ,а 420 квадрата. И моето семейство живее само на единият етаж от 140 квадрата, които са ни напълно достатъчни.Останалите два етажа са собственост на родителите и сестра ми.Всеки етаж е отделно домакинство с отделни сметки за вода и ток.Така че всеки етаж се явява основно жилище на отделни семейства.
              Само не разбрах каква е логиката да се облага къщата с по-висок данък?Какви 30 семейства да живеели ?По тая логика и бабичките в опустелите села трябва да плащат много високи данъци,щото къщите им заемат площ, на която могат да живеят 30 семейства. Уникална логика. Баба Пена от Левуново трябва да плати много високи данъци,щото има наглостта да живее в къща,която може да се събори и на нейно място да се построи блок с 30 апартамента, в които да си набият парите"инвеститорите".Наистина нагла бабичка.И още стотици хиляди като нея.
              И дишай спокойно-в България НИКОГА няма да се обложат допълнителните жилища с по-високи данъци. Щото и политиците са набили парите си в жилища.
              Last edited by mirodes; 06.11.2022, 05:29.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                https://www.marketwatch.com/story/ne...er-11667600896

                Предстоят нови дъна на борсата! ФЕД сигнализира за по-високи нива на лихвите, които ще се задържат за по-дълго време!
                За Европата как са нещата ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Така е,ама тия по-високи данъци са символични.Нека ги направят по 1 процент от данъчната оценка и тая данъчна оценка да се актуализира всяка година от актуалните продажни цени,пък да видим дали всеки ще набива пари в тухли.
                  А при 200 хиляди необитаеми жилища със сигурност МНОГО са тия жилища, които не се ползват.
                  Ейй от снощи до сега 10 страници - половината твои мнения едно с друго нямат разлика - само преразказ.
                  Виждам, че на чужд гръб и 100 тояги са ти малко. А какво ще кажеш да не облагаме с много по-високи данъци (1%) както ти искаш само допълнителните жилища, а да се базира на застроена площ а? Ти нали живееше в къща 300кв, не смятам че за 4-ри членно семейство са необходими повече от 100кв. м.(така съм преценил), за това е редно на втория етаж да плащаш 1% а на третия даже 2%. Отделно за това, че си в къща данъка на основното жилище ти трябва да е по-голям, както водата и тока защото така заемаш площ на която може да живеят 30 семесйтва и е скъпо да стигат всички комуникации до теб.

                  Така харесва ли ти? За какво са ти тия 3 етажа? Ако не ти харесва събаряй или пускай някой да живее под наем.
                  Смятам, че е много по-логично и честно данък "лукс" да е на кв.м. а не на брой жилища. Защото някой може да живее в цяла кооперация, но това да му е основно жилище. Не си ли съгласен?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                    Що се занимаваш с такава проруска пропаганда?

                    ​​​​​​Ето ти това, за което говоря и където ще има драма: или ще налеят пари на пазара и ще стопират повишенията на лихвите или ще има крах:
                    https://www.marketwatch.com/story/ne...er-11667600896

                    Предстоят нови дъна на борсата! ФЕД сигнализира за по-високи нива на лихвите, които ще се задържат за по-дълго време!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                      Що се занимаваш с такава проруска пропаганда?

                      ​​​​​​Ето ти това, за което говоря и където ще има драма: или ще налеят пари на пазара и ще стопират повишенията на лихвите или ще има крах:
                      Пак бълнуваш някакви наливания! Повишенията на лихвите няма да са вечни и все някога ще ги спрат, но нещата ще се случват бавно и на по-високи нива! И основният индикатор ще е целевото ниво на инфлацията! Нещата са свързани, крахът на пазара ще убие инфлацията, само стой и гледай!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Ми то може и да има за 1600 евра и да са в по хубави локации,в София местата където са хубави за живеене и инвестиция не са тези които обсъждате или които ти знаеш,затова ти обясних че не познаваш града,средата,както и аз Варна например,когато живееш едни 4,5години някъде може да коментираш ,иначе е безмислено .
                        Може да има, ама се оказа, че няма.
                        П.С живял съм в Сф от 2010 до 2013 та год., когато Сф беше кочина - Витошка беше вечно разкопана, но за сметка на тва можеше да се паркира до бнб почти по всяко време, сега е абсурд.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Няма значение локацията, тва са обори, които не стават за нищо, на тва отгоре излизат над 3000 евра, а колегата говореше, че имало за 1600 евра.
                          Ми то може и да има за 1600 евра и да са в по хубави локации,в София местата където са хубави за живеене и инвестиция не са тези които обсъждате или които ти знаеш,затова ти обясних че не познаваш града,средата,както и аз Варна например,когато живееш едни 4,5години някъде може да коментираш ,иначе е безмислено .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Ти не си в час с кварталите на София ,ама почна да даваш оценки за локации и за имоти.
                            Няма значение локацията, тва са обори, които не стават за нищо, на тва отгоре излизат над 3000 евра, а колегата говореше, че имало за 1600 евра.
                            П.С Погледни снимките на първия, според теб нормални хора ли са живяли вътре?
                            Last edited by better; 05.11.2022, 23:35.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Първия е гаден обор за 2100 евра, за изриване. 3 ти етаж без асансьор - няма майстор дет да се навие да ходи да го опрая, и да се навие само изриване + седен ремонт+средно обзаеждане 1200 евра отгоре и май стана 3300 евра. И пак идвате на моето, че читав имот на сносно място, без партери и тавани, ставащи за живеене в Сф под 3000 евра - нЕма.

                              Отделно отсреща ще те гледат комшиите.

                              Втората обява- неееееееееее.
                              Ти не си в час с кварталите на София ,ама почна да даваш оценки за локации и за имоти.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                                Що се занимаваш с такава проруска пропаганда?

                                ​​​​​​Ето ти това, за което говоря и където ще има драма: или ще налеят пари на пазара и ще стопират повишенията на лихвите или ще има крах:
                                Кой беше тоя Цветослав Цачев?
                                Брокер някакъв си ....мислиш ли че е е час с това какво мислят най големите шефове на Централни банки ?
                                Мисля че те много по добре знаят какво може да понесе икономиката ,пари никой няма да налива,защото 100 пъти ти обясних че няма къде да отидат,пари има в изобилие ,въпроса е час по скоро да ги изтеглят от икономиката за да свалят търсенето,държавите не ги мисли,ще има вдигане на данъци,и намаляване на харчовете..

                                Такива като тоя очакваха оня ден ФЕД да даде тон за снижаване на гарда,само че получиха студен душ,леден дори...сега се жалва..
                                Last edited by nkavrakov1982; 05.11.2022, 23:29.

                                Коментар

                                Working...
                                X