IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Исторически е така, но ние сме инвестори т.е гледаме напред.
    Това второто как ще стане, след като навсякъде тръгват надолу?
    Сега и да тръгват, инфлацията вече се понижава и скоро ще догоним заветните 2%. Създаването на изкуствен дефицит пък ще доведе до ликвидна криза. При такива обстоятелства ФЕД и ЕЦБ отново ще натиснат спусъка на печатницата и тръгваме пак нагоре. Като мечка цял ден търся възможен обратен сценарий и какво би "прецакало" плановете на централните банки, но все още не намирам отговор.

    P.S. Като по поръчка - "По-ниската инфлация може да е проблемна за еврозоната"
    https://www.investor.bg/a/538-pazari...-za-evrozonata
    Last edited by Bad_Bear; 25.01.2023, 16:46.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Не си давай зор вече (и другите от списъка) няма да ви виждам глупостите/обидите, които пишете тук.
      П.С След всяка обида списъкът ще бъде допълван.
      Ти прочете ли че това е за блокиране на ЛС а не за мненията? Нормален човек щеше да се засрами от глупостите които бълва всяко второ мнение и щеше да спре да пише.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Имота като инвестиция, никога не може да бие инфлацията в дългосрочен план. Но почти успява да излезе на 0. Което съхранява стойност и почти няма риск да го изгубиш. Това е ако само държиш! Ако човек е по-прозорлив и го бива в търговията ще продава и купува в правилните моменти, което означава, че ще бие инфлацията и ще множи "богатството". Затова и спорим тук, че както всички смятаме момента за неподходящ за покупка, да вземе да се окаже пак, че грешим и тръгнат още нагоре.

        Тези които имат и имоти и кеш са в ситуация win-win, който е като Кавръка да стиска кеша - стои и се надява на апокалипсиси.
        Исторически е така, но ние сме инвестори т.е гледаме напред.
        Това второто как ще стане, след като навсякъде тръгват надолу?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          да, знам че е от мен, ама на това му се вика пожелателно мислене (успокоение един вид).

          Тръгне ли снежната топка - всичко отива в киреча, няма панел-манел, люкс-мюкс.......

          Може да е с различни проценти, но всички ще бъдат засегнати! Без изключение.
          а кога, горе -долу?
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Е как не предпочиташ? Как собственик ще се радва, че някой "произвежда" огромно количество от неговата стока???? Как така на пазара ще има двойно повече имоти (7 млн нови квадрати) кой с какви пари и защо ше ги купува.
            АЙ Стига с това без туй или онуй не може - хиляда пъти съм казал пак ще повторя . ГОВОРИМ ЗА ИМОТИТЕ САМО ЗА ИНВЕСТИЦИЯ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            Имота като инвестиция, никога не може да бие инфлацията в дългосрочен план. Но почти успява да излезе на 0. Което съхранява стойност и почти няма риск да го изгубиш. Това е ако само държиш! Ако човек е по-прозорлив и го бива в търговията ще продава и купува в правилните моменти, което означава, че ще бие инфлацията и ще множи "богатството". Затова и спорим тук, че както всички смятаме момента за неподходящ за покупка, да вземе да се окаже пак, че грешим и тръгнат още нагоре.

            Тези които имат и имоти и кеш са в ситуация win-win, който е като Кавръка да стиска кеша - стои и се надява на апокалипсиси.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

              Ако не ти харесва истината не пиши в публичен форум - направи си дневник/блог.
              Не си давай зор вече (и другите от списъка) няма да ви виждам глупостите/обидите, които пишете тук.
              П.С След всяка обида списъкът ще бъде допълван.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                Ако не се обезценя труда на предходните поколения. Натрупването ще е значително и как ще накараш наследниците да работят? А пък като не работят, кой ще произвежда? Всичко е толкова очевидно, че и слепия го забелязва.
                Или иначе казано, ако не обезценяват парите на тези дето не знаят какво да ги правят и ги държат по банки всеки ще иска да живее от лихви без да работи

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение
                  То свестни парцели не останаха, принтерът и инфлацията е невъзможно да се спрат, а тук за наводняване на пазара, дефлация и 50-70% спад се говори... поредният епизод на размисли от деЦката.
                  Имаш ли идея колко земя има в пределите на околовръстния път на София, която земя при достатъчно желание може да се ползва за жилищно.
                  Визирам имоти, които се водят земеделска земя, но при интерес може да им се смени статута.

                  ПП да не говорим колко малки къщички има по кварталите, които са 'спящи клетки' почти готови да се започне. В София в последните години най-много им пречеше знаете кой, че ги нареждаха с тежки разходи при това фактурирани, за да се почне.
                  Last edited by bertram; 25.01.2023, 16:22.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    О, не мисля да отговарям на обиди. Не ми пиши повече, ако обичаш. Благодаря!
                    Ако не ти харесва истината не пиши в публичен форум - направи си дневник/блог.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                      Понеже от друго не ти разбира главата да ти дам такъв пример -
                      Защо колкото и шиткойни да се появят всички гледат все биткойн и етериум?

                      Отделно не съм видял някой да иска да се наводни пазара, говори се само колко много били имотите и новото строителство и то главно от понижителите.
                      О, не мисля да отговарям на обиди. Не ми пиши повече, ако обичаш. Благодаря!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        не мисля че особено ги брига те и в момента голяма част от парите са само точки, а хартиената пара е само много малка част

                        Проблема на феновете на кеш е че те си мислят че печатенето е дефект на систмата и аха сега ще го оправят и повече така няма да правят

                        Когато осъзнаят че това всъщност е целта на системата и че това не е дефект а ефект ще им светнат много неща
                        То самата идея за отвързването от златото / което също се печата без спиране/ предполага подобни последици. Не би трябвало да е трудно човек да се досети.
                        Някой беше пуснал линк към хиперинфлационната марка. Та и там така са постъпили се оказа - докато печатат от едната пускат друга пишеше гарантирана от ръжта. Такава беше и моята идея - докато се случва каквото и да е с настоящите валути без значение дали са точки, по нея си върви дълга, инфлацията и спестяванията...
                        А дигиталната ще е друга бира ...гарантирана от нещо.... свети диджит....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          е от твоя линк е
                          само половината изречение ли да приемаме за вярно
                          да, знам че е от мен, ама на това му се вика пожелателно мислене (успокоение един вид).

                          Тръгне ли снежната топка - всичко отива в киреча, няма панел-манел, люкс-мюкс.......

                          Може да е с различни проценти, но всички ще бъдат засегнати! Без изключение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                            [/B]

                            Не предпочитам, но разрешителните за строеж не зависят от мен, така че моето мнение няма никаква тежест в случая. А относно стойността - на пазара може да има повече имоти, но и много повече напечатан кеш. Та нещата се уравновесяват. Сравнението с койна беше образно, иначе изобщо нямат допирни точки. Без едното можеш, без другото не. Не забравяй, че физическото оцеляване е на 1-во място, следователно най-важните неща са въздух, храна, вода И тухла.
                            Е как не предпочиташ? Как собственик ще се радва, че някой "произвежда" огромно количество от неговата стока???? Как така на пазара ще има двойно повече имоти (7 млн нови квадрати) кой с какви пари и защо ше ги купува.
                            АЙ Стига с това без туй или онуй не може - хиляда пъти съм казал пак ще повторя . ГОВОРИМ ЗА ИМОТИТЕ САМО ЗА ИНВЕСТИЦИЯ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              не мисля че особено ги брига те и в момента голяма част от парите са само точки, а хартиената пара е само много малка част

                              Проблема на феновете на кеш е че те си мислят че печатенето е дефект на систмата и аха сега ще го оправят и повече така няма да правят

                              Когато осъзнаят че това всъщност е целта на системата и че това не е дефект а ефект ще им светнат много неща
                              Ако не се обезценя труда на предходните поколения. Натрупването ще е значително и как ще накараш наследниците да работят? А пък като не работят, кой ще произвежда? Всичко е толкова очевидно, че и слепия го забелязва.

                              Коментар


                              • То свестни парцели не останаха, принтерът и инфлацията е невъзможно да се спрат, а тук за наводняване на пазара, дефлация и 50-70% спад се говори... поредният епизод на размисли от деЦката.

                                Коментар

                                Working...
                                X