IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    така е
    2018-2022 - са си 5 години в които пазарът си върви над смислените оценки на имотите
    млад пазар, пълен с хора, които не им се смята и лихвари, които са склонни да дават парички на плаваща лихва = нашата ситуация
    + много вкоренен страх и надежда, че тулата е най-сигурното нещо, което също е разбираемо предвид колко измамници има.

    Берти, ама ти още от 2016 сриваше имотиту с десетки проценти....не от 2018...Не се стеснявай да си го припомниш :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      на колегата не му виждам директно мненията,
      но и аз го поздравявам за положените усиля и находчивост в борбата с цените.
      Добре, че не ги виждаш, те може да докарат болести, единствено на него

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        И какво? Всеки със старо ще каже, че ремонтът му е скъп и затова ще се юрне да купува ново по 10к квадрата из Вади и Ливади (щото в центъра няма къде)? Или всички единодушно ще гласуват да се събори старата им сграда и да се построи нова на мястото, като всеки плати на някой мошеник като Шопов пак по 10к? Ти на това ли се надяваш, за да се поддържат цените на новото високи?

        Не си познал, а и звучи абсурдно и невъзможно.
        Всички инвеститори ви чака брутална обезценка на имотите - без значение старо или ново. Ако сега празното е 36%, 2050 година ще е 70% и всеки хъшлак ще има по 3-4 наследствени имота. Много празно още от сега, много ще починат, малко ще ги наследят, много ще се допострои. Няма лихви, няма цикли, няма печатане на кеш да ви спаси както досега. Ефектът на демографията ще е унищожителен.
        Жонка, ама стига си гледал в канчето на другите.... Като дойде 2050 се надявам да имам 5-+ внуци ,,,Все ще има кой да ми ползва имотите. И към този моемнт и моите имоти ще са стари и ще имат нужда от основен ремонт в някаква степен.
        Това което бавно загрявате или направо хич което е най-вероятно защото никога не сте имали собствен имот, който да сте правили е юе основен ремонт до тула като разходи е 50%+ до към 100 % от строителните разходи за построяване. Т.е. в много случаи е по-добре всичко да се бутне и построи наново....дори и да излезе малко по-скъпо защото основният ремонт е само локална кръпка , а старото си остава старо....
        За къща на село пък особено е направо задължително.
        Разбирам, че в центъра ще има исторически сгради или комунистически бункери, които ще карат и по 200 години, но останалото не е добре да минава стотака....
        И пак пропусна основната част - а именно КОЙ ще прави тези ремонти и строежи ? Знаеш ли че чакам по половин година МНОГО близки приятели да ми оправят апартите ...идват събота неделя само заради мен иначе за 2 години напред са заети... Това сега...., а след 20 години кой ще работи бре Жонка ? Няма да се изненадам плочкадвийте да започнат да печелят двойно на програмистите.....и от там сещай се....:-)
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.11.2022, 21:23.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Поздравления, за това не се бях сетил. Обаче това ще надуе яко цените в София и Пловдив....
          Когато потече водата / радиационната/, панически, НЯМА да продам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            стара служба си ти, няма как да те преметнат със слади приказки за холандци и общи беседки
            Както каза и Берти, стари и яздени магарета сме и не се връзваме на сладки приказки, тези от предната имотна криза. Въпреки, че той винаги е бил просто зрител, но не и участник. За последното си трябват топки, не лешници

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Поздравления, за това не се бях сетил. Обаче това ще надуе яко цените в София и Пловдив....
              на колегата не му виждам директно мненията,
              но и аз го поздравявам за положените усиля и находчивост в борбата с цените.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                Изтичане на радиационна вода от АЕЦ Запорожие в Днепър, която се влива в Черно море и Варна и Бургас се побратимяват с Фукошима и имотиту се срива по крайбрежието и заргана става 10 ст килото. Те това е за Оскар.
                Поздравления, за това не се бях сетил. Обаче това ще надуе яко цените в София и Пловдив....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Хахаха, не е така, тя ми предлагаше, ет.2 от къща в центъра на Царево, на главната улица, но ми каза по телефона да й се обадя след нова година /миналата/, че горния трети етаж продала на хора, които живяли в Нидерландия и рядко си идвали. Даже били ремонтирали покрива и, че аз/ние, може да ползваме беседка в общия двор. Заподозрях, че тези нидерландци, всъщост са шведи и отказах тази "привлекателна" оферта.
                  стара служба си ти, няма как да те преметнат със слади приказки за холандци и общи беседки
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    лордче, това да не е нещо като признание, че и ти работиш за агенция
                    Хахаха, не е така, тя ми предлагаше, ет.2 от къща в центъра на Царево, на главната улица, но ми каза по телефона да й се обадя след нова година /миналата/, че горния трети етаж продала на хора, които живяли в Нидерландия и рядко си идвали. Даже били ремонтирали покрива и, че аз/ние, може да ползваме беседка в общия двор. Заподозрях, че тези нидерландци, всъщост са шведи и отказах тази "привлекателна" оферта.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                      Имаше една г-жа, която ми предлагаше етаж от къща в центъра на град Царево. Добре, че се отказах от тази оферта на физическо лице. Въобще, внимавайте с офертите от физически лица, колкото и да изглеждат примамливи!
                      лордче, това да не е нещо като признание, че и ти работиш за агенция
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Имаше една г-жа, която ми предлагаше етаж от къща в центъра на град Царево. Добре, че се отказах от тази оферта на физическо лице. Въобще, внимавайте с офертите от физически лица, колкото и да изглеждат примамливи!

                        Коментар


                        • https://www.zonaburgas.bg/national-g...tsarevo-video/

                          Коментар


                          • https://www.bloombergtv.bg/a/17-v-ra...hte-se-zasilva

                            Още един братче на песимиста,само че истински песимист...


                            Все повече домакинства не могат да обслужват задълженията си. Тенденцията с увеличаването на лошите бързи кредити ще се засилва в бъдеще. Този тренд се задълбочава и постепенно ще обхване потребителските кредити, а след това най-вероятно и част от жилищните. Това каза Стойне Василев - финансов консултант и основател на Smartmoney.bg, в предаването "В развитие" на Bloomberg TV Bulgaria с водеща Вероника Денизова.
                            "Надявам се банките сега да са преценили по-добре рисковете си и да не се увеличава опасно дела на необслужваните кредити. Това, което повечето икономисти очакват, е че през 2023 година ние ще навлезем в рецесия. Ще има забавяне в икономиката, а за обикновения човек това означава намаляване на доходите, много хора ще останат без работа, ще се намалят бонусите и ще отпаднат част от социалните придобивки. Тогава хората, които не са си направили добре сметката, ще имат проблеми. Ще пострада и банковата сфера и икономиката като цяла. Не искам да съм песимист, но ние сме в началото на този процес и е добре да го следим".

                            При рецесия и особено при стагфлация, когато има намаляване на БВП и в същото време висока инфлация, което се очаква в следващите 5-10 години да е над средноисторическото ниво в Европа, е добре да помислим по-рано за оптимизиране на нашите разходи и особено в частта с кредитите, каза Василев.

                            Коментар


                            • https://www.investor.bg/a/527-svyat/...sreshtu-rusiya

                              България трябва да бъде подготвена за евентуална ескалация на войната в Украйна, защото граничи с двете враждуващи страни през Черно море, посочи Спиридон Спиридонов
                              Last edited by nkavrakov1982; 29.11.2022, 18:32.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Криптото е началото на фима ,имотите са финала ,филма няма да е много дълъг
                                Коптор и крипто в едно изречение не ги слагай !!

                                Коментар

                                Working...
                                X