IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • имам човек за плочки, вик, окачени тавани и др.
    много читав, но уговорки за след нова година
    само през мен срещу незначителна комисионна
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Жонка, ама стига си гледал в канчето на другите.... Като дойде 2050 се надявам да имам 5-+ внуци ,,,Все ще има кой да ми ползва имотите. И към този моемнт и моите имоти ще са стари и ще имат нужда от основен ремонт в някаква степен.
      Това което бавно загрявате или направо хич което е най-вероятно защото никога не сте имали собствен имот, който да сте правили е юе основен ремонт до тула като разходи е 50%+ до към 100 % от строителните разходи за построяване. Т.е. в много случаи е по-добре всичко да се бутне и построи наново....дори и да излезе малко по-скъпо защото основният ремонт е само локална кръпка , а старото си остава старо....
      За къща на село пък особено е направо задължително.
      Разбирам, че в центъра ще има исторически сгради или комунистически бункери, които ще карат и по 200 години, но останалото не е добре да минава стотака....
      И пак пропусна основната част - а именно КОЙ ще прави тези ремонти и строежи ? Знаеш ли че чакам по половин година МНОГО близки приятели да ми оправят апартите ...идват събота неделя само заради мен иначе за 2 години напред са заети... Това сега...., а след 20 години кой ще работи бре Жонка ? Няма да се изненадам плочкадвийте да започнат да печелят двойно на програмистите.....и от там сещай се....:-)
      По последното изречение.

      Тук много от пишещите няма да повярват, но мой познат ми работещ в ИТ/БПО ( не е кол център и не е копи пейст работа) компания на не лоша заплата си направи фирма за строителни ремоти. Вярно човека е инженер и има основата, но това дори мен ме учуди, при все че сравнявахме заплати на плочкаджии и ит-та и се шегуваме по темата.
      Та май ще се наложи да му ползвам услугите, че от тия майстори, които ангажирах преди не останах мнпго доволен. Дайте някакви читави майстори?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Берти, ама ти още от 2016 сриваше имотиту с десетки проценти....не от 2018...Не се стеснявай да си го припомниш :-)
        Сериозно ли от 2016та ги опъва тези локуми?
        Че то тогава трябваше да си бавно развиващ, че да очакваш спад..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          ее, са, то резултата накрая е важен а не от колко време пишеш за него
          като упорстваш, все някога ще стане
          Това са само 6г.несбъднати прогнози. Какво са това за арменец сключил 20 сделки за покупка на ЗЗ за люцерна, докато прокламираше да се купуват акции на АТЕРА, която ударно продаваше земи през това време и акциите им падаха

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            трябва тогава да си приложи самолечение
            За съжаление е това положението. Хора повярвали на разни гурута, че за тях ще има достъпни имоти в европейска столица, са толкова изпушили от невъзможността това да се случи, че са готови на всякакви саможертви. Хора, осъзнайте се, като вие няма възможност да закупите, някое поколение след вас, дали, трето или четвърто ще има възможност да изплува от наема. Верно, няма да ви спомня с добро или въобще няма да си спомня за подобен несретник, но може да успее.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Берти, ама ти още от 2016 сриваше имотиту с десетки проценти....не от 2018...Не се стеснявай да си го припомниш :-)
              ее, са, то резултата накрая е важен а не от колко време пишеш за него
              като упорстваш, все някога ще стане
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                Вариант 1: ако продавачите има къде да сложат парите си

                В момента една от основните причини собствениците да не продават апартаментите си, е, че няма къде да сложат парите от продажбата. Вече описахме този проблем в предходна наша статия. Накратко, собствениците казват: “Ако парите от продажбата ги сложа в банка на 0% лихва, инфлацията ще ги изяде много бързо.

                Точно! Кой ще си продаде имота срещу обезценяващи се токени наречени "фиатни пари" с неограничен маркет кап?
                Бетерчо, знаеш ли от колко години им го пишем туй и не вдяват.... Ето, аз мога да продам буквално утре апарт с номинална печалба по 3 за 6 години и ПОСЛЕ ?! Кво да прая кеша ? Крипто ли да купя :-)))))
                Единствените, които продават са такива с ВЕЧЕ наместен кеш за нещо друго. Няма такъв който да продава ей така за номинална пИчалба. Лошото е че това се отнася и за строители.... Продават толкова колкото им трябва да построят, а другото седи до момента когато им потрябва кеш....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Добре, че не ги виждаш, те може да докарат болести, единствено на него
                  трябва тогава да си приложи самолечение
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    така е
                    2018-2022 - са си 5 години в които пазарът си върви над смислените оценки на имотите
                    млад пазар, пълен с хора, които не им се смята и лихвари, които са склонни да дават парички на плаваща лихва = нашата ситуация
                    + много вкоренен страх и надежда, че тулата е най-сигурното нещо, което също е разбираемо предвид колко измамници има.

                    Берти, ама ти още от 2016 сриваше имотиту с десетки проценти....не от 2018...Не се стеснявай да си го припомниш :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      на колегата не му виждам директно мненията,
                      но и аз го поздравявам за положените усиля и находчивост в борбата с цените.
                      Добре, че не ги виждаш, те може да докарат болести, единствено на него

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        И какво? Всеки със старо ще каже, че ремонтът му е скъп и затова ще се юрне да купува ново по 10к квадрата из Вади и Ливади (щото в центъра няма къде)? Или всички единодушно ще гласуват да се събори старата им сграда и да се построи нова на мястото, като всеки плати на някой мошеник като Шопов пак по 10к? Ти на това ли се надяваш, за да се поддържат цените на новото високи?

                        Не си познал, а и звучи абсурдно и невъзможно.
                        Всички инвеститори ви чака брутална обезценка на имотите - без значение старо или ново. Ако сега празното е 36%, 2050 година ще е 70% и всеки хъшлак ще има по 3-4 наследствени имота. Много празно още от сега, много ще починат, малко ще ги наследят, много ще се допострои. Няма лихви, няма цикли, няма печатане на кеш да ви спаси както досега. Ефектът на демографията ще е унищожителен.
                        Жонка, ама стига си гледал в канчето на другите.... Като дойде 2050 се надявам да имам 5-+ внуци ,,,Все ще има кой да ми ползва имотите. И към този моемнт и моите имоти ще са стари и ще имат нужда от основен ремонт в някаква степен.
                        Това което бавно загрявате или направо хич което е най-вероятно защото никога не сте имали собствен имот, който да сте правили е юе основен ремонт до тула като разходи е 50%+ до към 100 % от строителните разходи за построяване. Т.е. в много случаи е по-добре всичко да се бутне и построи наново....дори и да излезе малко по-скъпо защото основният ремонт е само локална кръпка , а старото си остава старо....
                        За къща на село пък особено е направо задължително.
                        Разбирам, че в центъра ще има исторически сгради или комунистически бункери, които ще карат и по 200 години, но останалото не е добре да минава стотака....
                        И пак пропусна основната част - а именно КОЙ ще прави тези ремонти и строежи ? Знаеш ли че чакам по половин година МНОГО близки приятели да ми оправят апартите ...идват събота неделя само заради мен иначе за 2 години напред са заети... Това сега...., а след 20 години кой ще работи бре Жонка ? Няма да се изненадам плочкадвийте да започнат да печелят двойно на програмистите.....и от там сещай се....:-)
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.11.2022, 21:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Поздравления, за това не се бях сетил. Обаче това ще надуе яко цените в София и Пловдив....
                          Когато потече водата / радиационната/, панически, НЯМА да продам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            стара служба си ти, няма как да те преметнат със слади приказки за холандци и общи беседки
                            Както каза и Берти, стари и яздени магарета сме и не се връзваме на сладки приказки, тези от предната имотна криза. Въпреки, че той винаги е бил просто зрител, но не и участник. За последното си трябват топки, не лешници

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Поздравления, за това не се бях сетил. Обаче това ще надуе яко цените в София и Пловдив....
                              на колегата не му виждам директно мненията,
                              но и аз го поздравявам за положените усиля и находчивост в борбата с цените.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                                Изтичане на радиационна вода от АЕЦ Запорожие в Днепър, която се влива в Черно море и Варна и Бургас се побратимяват с Фукошима и имотиту се срива по крайбрежието и заргана става 10 ст килото. Те това е за Оскар.
                                Поздравления, за това не се бях сетил. Обаче това ще надуе яко цените в София и Пловдив....

                                Коментар

                                Working...
                                X