IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Япония
    Кабо Верде
    Фиджи
    Швейцария

    това са държавите в СВЕТА!, чиито централни банки с са по-нисък лихвен процент от БНБ

    като се има предвид, че сме от първенците по инфлация в ЕС и заявките на льотчика и марионетното му правителство, че сме щели да се борим с инфлацията, а БНБ с широко затворени очи.

    Еврозона 2024-та ???

    Има ли пилот в самолета (в нашия случай в пряк и преносен смисъл) ?
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

      Е, аз не съм специалист, ама и ти не си. Не мога да си представя сифон в кухнята и в сухото помещение, където е пералнята. Не мога да си представя съвременна кухня и батерията да е на стената и т.н.
      Ти кажи, като въведат електронните пари ще изискват ли кредитите да се връщат.
      Виж сега какво ще ти кажа .
      С дървени глави не ми се спори .
      На Иван Асен съм имал 2 наводнения ,в Красната 2 пак ,сега в на моята апарта ,огромен 4 стаен пак проблеми меки връзки ,всичко замина по хола от тоалетната ,където нямаше сифон пак .
      След всички премеждия и описаните мерки и промени наводнения 0.
      Подчертавам нула.,всички батерии са по стените сложени ,сифони има навсякъде и каквото и да стане водата си остава там където е ,в другите помещения и капчица няма как да отиде ,без меки връзки амортизацията е много по-малка ,съответно и главоболия,разходи и нерви ...това е ....
      Какви са тия лиготии и определения ,това не мога да си представя ,онова не мога ,съвременни кухни и тем подобни ?
      Съвременната кухня не се определя от това къде са сифоните и как са устроени мивките и батериите ,със всичко може да играеш ,но си спестяваш много проблеми
      То и ел.коли пуснаха ама както виждаме се замозапалват и газят хора самички ,старите са по надеждни ,това което работи не се променя ,същото е и с ремонтите ,има си базови неща
      Last edited by nkavrakov1982; 30.11.2022, 15:28.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

        Аз говоря ,че за всичко си уклончив и само си абиш пръстите . То всеки знае следното"всичко може да стане но може и да не стане"! Противник съм на разтягането на алабализми .
        преди да критикуваш другите се замисли какво си написал ти напоследък (1-2-3 години)

        времената са сложни и сме на ръба на дълъг и в значителна част от времето изкуствено напомпан бичи тренд
        кой как си действа си е лично негова работа

        ето ти в конкретика организирам се да купя още малко земя, която съм се разбрал кой да я работи - 10% доходност.
        гледам да не оставам без пари в сметките - кешът колкото и да го яде инфлацията ще дойде и неговото време - скоро!


        тулите ги оставям на лъвчетата (криза невжидали) водени от мекащи брокери-инвеститори
        но това не ми пречи да следя пазара - предлагне, обем сделки(!), обем ипотеки(!) - зашото това е най-големия пазар и важен предвид на това, че нямаме развити пазари на акции и други инструменти.
        Last edited by bertram; 30.11.2022, 15:21.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Сифони се слагат и в душкабината и извън нея ,при форсмажор наводнение ,водата къде ще иде ?
          В хола ли ?Къде ?
          У нас има сифони навсякъде ,след няколко наводнения през годините ,всички меки връзки са в историята ,авариите приключиха и няма помен от тях ,помнете че правите ли ремонт трябва да се придържате към стари ,класически модели на повечето неща ,избягавайте изгъзиците и това което Ви налагат като по ново или модерно ,батериите да са в стената ,без меки връзки
          Е, аз не съм специалист, ама и ти не си. Не мога да си представя сифон в кухнята и в сухото помещение, където е пералнята. Не мога да си представя съвременна кухня и батерията да е на стената и т.н.
          Ти кажи, като въведат електронните пари ще изискват ли кредитите да се връщат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

            То май само при нас се прави наклон към сифона. Иначе пода се прави равен с идеята, че се монтира вана или душкабина. Пред мивката е сухо. Слагаш си постелка, килимче. Уют.
            Сифони се слагат и в душкабината и извън нея ,при форсмажор наводнение ,водата къде ще иде ?
            В хола ли ?Къде ?
            У нас има сифони навсякъде ,след няколко наводнения през годините ,всички меки връзки са в историята ,авариите приключиха и няма помен от тях ,помнете че правите ли ремонт трябва да се придържате към стари ,класически модели на повечето неща ,избягавайте изгъзиците и това което Ви налагат като по ново или модерно ,батериите да са в стената ,без меки връзки

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Плочките по стените са фасулска работа. Ако си патрав, просто ще бастисаш няколко бройки и ще отиде повече теракол. Повече проблем е подът на банята. При майка ми едни никак не евтини "майстори" го бяха направили равен.
              То май само при нас се прави наклон към сифона. Иначе пода се прави равен с идеята, че се монтира вана или душкабина. Пред мивката е сухо. Слагаш си постелка, килимче. Уют.

              Коментар


              • USD MBA 30-Year Mortgage Rate 6.49% 6.67%

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                  Погледнете какво симпатично бюджетно апартаментче виждам :

                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8ofdx3&f1=1
                  с разходите да стъпи на 90К евро
                  нужни са още поне 4-5К за да се освежи

                  условно 95К евро.
                  наем за панел на първи етаж в района пряко сили 300Е или 3600Е на година без да приспадаме данъци и празно между наемателите, което може да е и с месеци... идва доходност 3% пряко сили.... при влошена демография и задаваща се рецесия (след нова година сигура)...

                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Погледнете какво симпатично бюджетно апартаментче виждам :

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=8ofdx3&f1=1

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      даже ти не може да си 100% сигурен какво ще направиш другата седмица или месец
                      не се чуди, че говоря уклончиво - факт е,че икономическата логика казва едно, а се случва друго или поне не всички мислят рационално
                      затова пазарите са интересни и в много случаи стихийни.
                      Аз говоря ,че за всичко си уклончив и само си абиш пръстите . То всеки знае следното"всичко може да стане но може и да не стане"! Противник съм на разтягането на алабализми .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Абе за долара важи следното правило...
                        Записвай си ...докато си жив дръж долари,няма значение горе или долу...средно във времето си винаги отгоре...това е ...
                        Хората с бизнеси държат или долари или златни наполеони
                        Аз долари имам от 2011 бе ники ,имане също , въпроса е друг и не се прави на ощипана госпожица !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                          EЦБ ще вдига само с 0.5 лихвата на следващата сесия -
                          EUR CPI (YoY) (Nov) 10.0% 10.4% 10.6%
                          Тя с 0.25 да вдига, но на всяко събрание, касаещо лихвите - до есента на 2023-та ще е мор в Европа

                          Даже и настоящата лихва е мор, но е нужно време да се овъртят тези, които постоянно рефинансират.

                          Обективно погледнато с 10% инфлация не мисля, че ще свие перките бабата, защото тепърва предстои зимата с много много сериозни цени на електроенергията и енергоносителите, които допълнително ще вкарат инфлация в почти всичко.
                          Много производители със световни брандове са си заложили планирано повишение от 01.01.2023-та те си знаят защо. Вчера разбрах за едни с 4-5-7% по различните групи стоки като това ще е за първото тримесечие, а после може да има още. ЕЦБ-то са в час и искат или не трябва да ни натресат една хубава рецесия, за да изгори сухото. Ако не го направят и се събере много сухо (а то опасявам се се е събрало) - като се запали после покрай него може да изгори и мокрото.

                          Не знам обърнахте ли вчера внимание на една новина, че Румъния тества трасета за износ на ток към Украйна, за да може да помагат. Не знам давате ли си сметка какво ще стане с тока в Европа при положение, че имаше планове Украйна да изнася ток към ЕС от ядрените си електроцентрали. Лилипутин е доста вероломно човече и неслучайно им удари целенасочено електро инфраструктурата на украинците.


                          ПП
                          euribor 6m
                          11/29/2022 2.442 %
                          Last edited by bertram; 30.11.2022, 13:46.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • EЦБ ще вдига само с 0.5 лихвата на следващата сесия -
                            EUR CPI (YoY) (Nov) 10.0% 10.4% 10.6%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                              Берти няма да се съглася с тебе за пръв път . Врачка за преди година и аз съм . Мненията са ти уклончиви и двуяки в стил "Ако си гладен ще ядеш но може и да не ядеш " /изключвам Алтерко/ !
                              даже ти не може да си 100% сигурен какво ще направиш другата седмица или месец
                              не се чуди, че говоря уклончиво - факт е,че икономическата логика казва едно, а се случва друго или поне не всички мислят рационално
                              затова пазарите са интересни и в много случаи стихийни.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Пари нЕма -

                                Българските дипломати започват първата в историята на страната стачка - от петък се прекратяват консулските услуги и заверки и спира работата в Централното управление на Министерството на външните работи (МВнР) в София.

                                https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/13190836

                                Пенсия и заплати замразени до март догодина – засега

                                https://www.24chasa.bg/biznes/article/13186923
                                Last edited by unimog; 30.11.2022, 11:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X