IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение
    Празните жилища – могат ли да намалят цените в София?
    пак ли мантрата за празни жилища и вдигане на данъци
    аман бе!
    препоръка е

    Коментар


    • https://www.infostock.bg/infostock/c...siyata-v-sasht
      Как Фед ще ограничи инфлацията в САЩ?

      29 Ноември 2022 10:30

      Политиците на Федералния резерв подчертаха, че ще увеличат разходите по заемите допълнително, за да ограничат инфлацията, като един ключов служител каза, че вижда лихвените проценти да се насочват по-високо, отколкото беше прогнозирал само преди няколко месеца, пише "Блумбърг".

      „По-силното търсене на работна ръка, по-силното търсене в икономиката, отколкото смятах преди, и след това малко по-високата базова инфлация, предполагат умерено по-висок курс за политика спрямо септември“, каза президентът на Фед на Ню Йорк Джон Уилямс в понеделник след събитие, организирано от Икономически клуб на Ню Йорк. „Не е масивна промяна, но малко по-висока.“

      Коментар


      • Според данни на националната статистика

        Общините в цялата страна за едно тримесечие са издали разрешителни за строеж на 2159 жилищни сгради с 14 708 жилища в тях.

        В сравнение със същото тримесечие на миналата година издадените разрешителни за строеж на нови жилищни сгради се увеличават със 17%, жилищата в тях - с 65,7%, а разгънатата им застроена площ - с 55,5%. При издадените разрешителни за строеж на административни сгради има ръст както на броя им - с 55,6%, така и при разгънатата им застроена площ - над осем пъти. Издадените разрешителни за строеж на други сгради са с 2,5% повече, а разгънатата им застроена площ - с 0,2%.

        Само за София са издадени разрешителни за вдигане на 5407 жилища в 450 кооперации и къщи, което е сигнал, че строителството в столицата ще остане изключително активно. Спрямо същия период на миналата година издадените разрешителни за строеж на жилищни сгради в столицата нарастват с 40%, жилищата в тях са с 26,5% повече, а общата им застроена площ е с близо 33% по-голяма.

        https://trud.bg/%D1%81%D1%82%D1%80%D...%8A%D1%81-140/

        Тук гледаме зелената линия -

        https://www.oftwominds.com/blogoct06...au-denial.html

        Коментар


        • https://www.dnevnik.bg/evropa/2022/1...ef=home_layer2
          Европейците посрещат разходите все по-трудно, българите имат най-голям проблем

          Делът на населението, което трудно е свързвало двата края, варира сред страните: от 11 на сто във Финландия до 39.8 на сто в България.

          Коментар


          • Целта на буфера е да укрепи капацитета на тези финансови институции за поемане на загуби

            Управителния съвет на Българската народна банка определи осем банки за други системно значими институции (ДСЗИ), както и нивото на буфера, което трябва да поддържат върху рисковете си експозиции от началото на следващата година, става ясно от съобщение на Централната банка.

            Новото ниво на буфера за осемте банки, определен на индивидуална и консолидирана основа, прилаган към общата стойност на рисковите експозиции, влиза в сила от 1 януари 2023 година.

            https://trud.bg/%D0%B1%D0%BD%D0%B1-%...-%D1%81%D0%B0/


            Коментар


            • Празните жилища – могат ли да намалят цените в София?

              За 10 години в София хората са намалели с 20,000 човека, а апартаментите са се увеличили със 120,000. Този факт ще промени ли цените на апартаментите?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                Някои хора са добри капитани и успяват да комбинират и двете. За простосмъртните остава компромиса - или по-надолу в йерархията и си спокоен. Или главата в торбата и нервите на късо.
                за всеки е различно. ти се чувствай добре и на мястото си, па и с по-малко пари се живее.
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  ама то всякогаш е така
                  Някои хора са добри капитани и успяват да комбинират и двете. За простосмъртните остава компромиса - или по-надолу в йерархията и си спокоен. Или главата в торбата и нервите на късо.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                    Тва вече е друга бира. Бетерчо, ти си цъкаш с бития кон за спорта значи. Евала, че си успял да го направиш да е стабилен дохода. В моя случай винаги когато е бил висок е бил нестабилен и рисков.
                    ама то всякогаш е така
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Ами имах продажби и на 40к. Оттам надолу спрях.Имам стабилен 5 цифрен доход в евро всеки месец и мога да държа и 5-10 год. Мога да държа и до 0.
                      П.С интересно след фалита блокфи цената не помръдна надолу, аз аз все още чакам 12к.
                      много е интересно това с растяш и падащ пазар
                      имаше тая пролет цени на златото 3800 курс купува в тавекс
                      но и аз стисках. после развързах 2 унции на 2500 е така, да видя дали ще се обърне, както обикновено тренда когато аз реша да се намеся
                      Last edited by ratten; 28.11.2022, 22:40.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Ами имах продажби и на 40к. Оттам надолу спрях.Имам стабилен 5 цифрен доход в евро всеки месец и мога да държа и 5-10 год. Мога да държа и до 0.
                        П.С интересно след фалита блокфи цената не помръдна надолу, аз аз все още чакам 12к.
                        Тва вече е друга бира. Бетерчо, ти си цъкаш с бития кон за спорта значи. Евала, че си успял да го направиш да е стабилен дохода. В моя случай винаги когато е бил висок е бил нестабилен и рисков.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          песимисчо да ти каже ка става
                          секи ден разходки до обекта и разговори с бригадира
                          а той, както сега разбирам само с 20% влизал в играта

                          ама не е работа иначе, маломерка тук, маломерка там,
                          като тръгна с пощенската чанта за наемите ми се разказва играта, докато обиколя по-отдалечените адреси.
                          Чак всеки ден не :-), но следях процеса имам и снимки от различните етапи, кое как е било - например има криви сгради както Жонката пише и после скрито....Ако при мен беше така щях да продам после :-)
                          Това с повечето неща на едно място и аз го осъзнах...Логистично иначе е сложно при повече бройки. Ако извадя късмет следващият път ще съм на 3+ на едно място/сграда....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            +
                            а на слизане продаваше ли?
                            Ами имах продажби и на 40к. Оттам надолу спрях.Имам стабилен 5 цифрен доход в евро всеки месец и мога да държа и 5-10 год. Мога да държа и до 0.
                            П.С интересно след фалита блокфи цената не помръдна надолу, аз аз все още чакам 12к.
                            Last edited by better; 28.11.2022, 22:03.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Без френския модел със застраховател зад всеки зелен строител...каквото и да си говорим това е чист хазарт...както и да го въртим...ок доверие,име ала бала но на документи зироу...огромна НУЛА за човека с парите ,нулева гаранция от правова и каквато и да била гледна точка..
                              Съгласен съм, но никой не ме пита :-) Затва се случват емоции и разбирам и оправдавам хората които не искат на зелено....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Да, започнах на 50 та чак до 68 и нещо.
                                +
                                а на слизане продаваше ли?
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X