IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение

    Борсите са в еуфория в момента. Добър сигнал е това че има по-голям спад в цените от колкото бе прогнозиран. Нямам как това да не се взема в предвид на срещата на ФЕД. Повече от +0,5% е абсолютно невъзможно. Даже си мисля, че като обявят вдигането на ливхите от ФЕД и гласовете ще са много близки между гласувалите за 0,25 и 0,5%
    Това се знаеше ,но до 2% има още много да се мине ,без кризичка няма да стане защото пазара на труда е силен и хората харчат ,на тях това им е проблема ,няма как да свалиш цените без да стопираш потреблението

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
      САЩ публикува данни за потребителската инфлация за ноември в 08:30 ET (13:30 GMT), докато Федералният резерв започва двудневна среща, която се очаква да завърши с по-малко увеличение на лихвените проценти в сравнение с последните месеци.
      08:30 USD CPI (YoY) (Nov) 7.1% 7.3% 7.7%
      08:30 USD CPI (MoM) (Nov) 0.1% 0.3% 0.4%
      Борсите са в еуфория в момента. Добър сигнал е това че има по-голям спад в цените от колкото бе прогнозиран. Нямам как това да не се взема в предвид на срещата на ФЕД. Повече от +0,5% е абсолютно невъзможно. Даже си мисля, че като обявят вдигането на ливхите от ФЕД и гласовете ще са много близки между гласувалите за 0,25 и 0,5%

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        сигурно съм се объркал, защото преди малко питах нещо накавръка а ти ми отговори.
        преди няколко дни пак го бях закачил за нещо а ти писа, че имал 130-140к спестени!?
        може и да не се радваш, че си загубиха част от спестяванията, но ти редеше постове пълни с ластици, ножици, бански и сгънала икономика и ги съвтваше да чакат. което аз напълно подкрепям, разбира се.
        не знам кои са тия паникьори, които правят глупости, мога само да предполагам, че са банкерите, за които наскоро писа, че пак ще направят някоя глупост. те бнкерите?! явно трябва да ги консултираш и не ги жали с хонорарите, те са червиви с пари а не знаят как да действат.
        пари на картинкакойто дава да си бере ядове сам.
        толко от мен.

        виждам, че не споменаваш нищо за съвместната инвестиция? какво се случи там?
        +1

        Кавръков не е лошо момче, а дъщеря му няма да се върне в България вероятно.

        В тази връзка не му е толкова спешен апартамента. Може да го купи с някоя девойка и да си го изплащат двамата, По-силно е от брачен обет.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение

          Аз. Само със сто лева на едното място, защото човекът е свестен и на практика сам поддържа жилището.
          На другото място вземам наем, с около 30 процента по-висок от това, което можех да искам миналата година.

          Знам, че 100 лв. за всички тук са пари за едно кафе, знам.
          Всички сте турбо гъзари и милионери. Това, което става в реалния свят няма нищо общо с писаниците тука. Да си знаете. влезте в истинска тема, където хората търсят и предлагат имоти под наем, както и в групите във Фб. Ама не ви изнася, нали...
          Жив и здрав ,щом си успял лошо няма ,но това е нормално увеличение ,тук коментирахме тези ръстове и тези статии дето се хвърлят на ангро

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Ако слушаш внимателно ясно обясниха че темпа на затягане ,няма нищо общо с времето и устойчивостта на самия процес ,това са две различни неща ,както знаеш.
            Дали ще е 0,5 или 0,75 в момента тренда е с ясно изразени черти-продължителен и устойчив .За 0,25 няма как да се коментира изобщо

            Ето по темата :

            Главният финансов икономист на Jefferies Анета Марковска каза пред Fortune, че очаква докладът за индекса на потребителските цени във вторник да покаже спад на годишната инфлация до 7,2% през ноември. Инфлацията ще продължи да спада и през следващата година, каза тя, но предупреждава, че може да не достигне целта на Федералния резерв от 2% без известна „болка“.

            „Мисля, че инфлацията ще се забави, много линейно и след това ще достигне плато“, каза Марковска, аргументирайки се, че известна инфлация вече е натрупана на пазара на труда, както се вижда от почасовите заплати, нарастващи със 7,8% годишен темп миналия месец.

            Федералният резерв е изправен пред „компромис“ между постоянната инфлация и рецесията, след като не успя да повиши лихвените проценти миналата година, когато повишаването на потребителските цени за първи път стана проблем, обясни тя.

            Избягването на болката не е опция тук. Това просто не е в менюто", каза Марковска. „Това, което е в менюто, е „Искаме ли малко болка много бързо рецесия? Или потенциално да изчакаме и след това да се справим с повече болка надолу по пътя към постоянна инфлация?“
            САЩ публикува данни за потребителската инфлация за ноември в 08:30 ET (13:30 GMT), докато Федералният резерв започва двудневна среща, която се очаква да завърши с по-малко увеличение на лихвените проценти в сравнение с последните месеци.
            08:30 USD CPI (YoY) (Nov) 7.1% 7.3% 7.7%
            08:30 USD CPI (MoM) (Nov) 0.1% 0.3% 0.4%

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              сигурно съм се объркал, защото преди малко питах нещо накавръка а ти ми отговори.
              преди няколко дни пак го бях закачил за нещо а ти писа, че имал 130-140к спестени!?
              може и да не се радваш, че си загубиха част от спестяванията, но ти редеше постове пълни с ластици, ножици, бански и сгънала икономика и ги съвтваше да чакат. което аз напълно подкрепям, разбира се.
              не знам кои са тия паникьори, които правят глупости, мога само да предполагам, че са банкерите, за които наскоро писа, че пак ще направят някоя глупост. те бнкерите?! явно трябва да ги консултираш и не ги жали с хонорарите, те са червиви с пари а не знаят как да действат.
              пари на картинкакойто дава да си бере ядове сам.
              толко от мен.

              виждам, че не споменаваш нищо за съвместната инвестиция? какво се случи там?
              Ти дори не споменаваш къде си инвестирал иначе ровиш надълбоко на лични решения и кой какво казал и обещал ,като станеш така по открит заповядай

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Тоя ръст на наемите е само на картинка ,като тръгнеш да търсиш си намираш много по-нисък .
                Колко от тия дето отдават се престрашиха да увеличат наема ?
                Колко ?
                Ни един
                Аз. Само със сто лева на едното място, защото човекът е свестен и на практика сам поддържа жилището.
                На другото място вземам наем, с около 30 процента по-висок от това, което можех да искам миналата година.

                Знам, че 100 лв. за всички тук са пари за едно кафе, знам.

                Всички сте турбо гъзари и милионери с доход на месец шест цифри в евро, нали...
                Това, което става в реалния свят няма нищо общо с писаниците тука. Да си знаете. влезте в истинска тема, където хората търсят и предлагат имоти под наем, както и в групите във Фб. Ама не ви изнася, нали...
                Last edited by Meandmy; 13.12.2022, 15:44.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                  https://www.investing.com/economic-calendar/cpi-733
                  С тези добри новини Щатите 100% няма да вдигнат с повече от 0,5%, даже може да вдигнат и с 0,25%.
                  Ако слушаш внимателно ясно обясниха че темпа на затягане ,няма нищо общо с времето и устойчивостта на самия процес ,това са две различни неща ,както знаеш.
                  Дали ще е 0,5 или 0,75 в момента тренда е с ясно изразени черти-продължителен и устойчив .За 0,25 няма как да се коментира изобщо

                  Ето по темата :

                  Главният финансов икономист на Jefferies Анета Марковска каза пред Fortune, че очаква докладът за индекса на потребителските цени във вторник да покаже спад на годишната инфлация до 7,2% през ноември. Инфлацията ще продължи да спада и през следващата година, каза тя, но предупреждава, че може да не достигне целта на Федералния резерв от 2% без известна „болка“.

                  „Мисля, че инфлацията ще се забави, много линейно и след това ще достигне плато“, каза Марковска, аргументирайки се, че известна инфлация вече е натрупана на пазара на труда, както се вижда от почасовите заплати, нарастващи със 7,8% годишен темп миналия месец.

                  Федералният резерв е изправен пред „компромис“ между постоянната инфлация и рецесията, след като не успя да повиши лихвените проценти миналата година, когато повишаването на потребителските цени за първи път стана проблем, обясни тя.

                  Избягването на болката не е опция тук. Това просто не е в менюто", каза Марковска. „Това, което е в менюто, е „Искаме ли малко болка много бързо рецесия? Или потенциално да изчакаме и след това да се справим с повече болка надолу по пътя към постоянна инфлация?“
                  Last edited by nkavrakov1982; 13.12.2022, 15:42.

                  Коментар


                  • https://www.investing.com/economic-calendar/cpi-733
                    С тези добри новини Щатите 100% няма да вдигнат с повече от 0,5%, даже може да вдигнат и с 0,25%.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      не мисля, че поддържам нечие мнение тук, а споделям собственото си такова.
                      не се радвам, че инфлацията обира спестяванията и доходите на хората
                      не се радвам, че паникьори правят глупости и гонят пазара
                      не се радвам, че се дават пари на картинка
                      сигурно съм се объркал, защото преди малко питах нещо накавръка а ти ми отговори.
                      преди няколко дни пак го бях закачил за нещо а ти писа, че имал 130-140к спестени!?
                      може и да не се радваш, че си загубиха част от спестяванията, но ти редеше постове пълни с ластици, ножици, бански и сгънала икономика и ги съвтваше да чакат. което аз напълно подкрепям, разбира се.
                      не знам кои са тия паникьори, които правят глупости, мога само да предполагам, че са банкерите, за които наскоро писа, че пак ще направят някоя глупост. те бнкерите?! явно трябва да ги консултираш и не ги жали с хонорарите, те са червиви с пари а не знаят как да действат.
                      пари на картинкакойто дава да си бере ядове сам.
                      толко от мен.

                      виждам, че не споменаваш нищо за съвместната инвестиция? какво се случи там?
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        аз засягането го разбирам така;
                        инфлацията ми пощипва спестяванията, засегнат ли съм - да.
                        значи правя нещо да ги спасявам.
                        ако не правя нищо, не съм достатъчно засегнат.

                        може и да си мислиш, че му помагаш с поддържащо писане във форума, но ако искаш наистина да го компенсираш
                        за лекомислието да ти слуша мъдрите наставления, го включи в оная безрискова инвестиция с бай бак опция.
                        не мисля, че поддържам нечие мнение тук, а споделям собственото си такова.
                        не се радвам, че инфлацията обира спестяванията и доходите на хората
                        не се радвам, че паникьори правят глупости и гонят пазара
                        не се радвам, че се дават пари на картинка на предприемачи, които е явно, че не искат да рискуват собствения си капитал и регистрират еоод-та с по 100 кинта капитал.
                        Last edited by bertram; 13.12.2022, 15:18.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          всеки който има повече от 5 кинта в джоба беше засегнат...първо тези с 5-то+ лева, а догодина и тези с кредитите ще бъдат засегнати
                          така се случва , че и спестители и кредитополучатели имат ядове в даден етап от цикъла
                          аз засягането го разбирам така;
                          инфлацията ми пощипва спестяванията, засегнат ли съм - да.
                          значи правя нещо да ги спасявам.
                          ако не правя нищо, не съм достатъчно засегнат.

                          може и да си мислиш, че му помагаш с поддържащо писане във форума, но ако искаш наистина да го компенсираш
                          за лекомислието да ти слуша мъдрите наставления, го включи в оная безрискова инвестиция с бай бак опция.
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            еми, не мисля, че го е засегнало
                            все така си мисли, къде да ходи да обядва на тънки цени
                            не виждам промяна и в поведението му
                            не вярвам и да се е пречупил да започне да плаща сметки в къщи
                            ако пропускам нещо, ти кажи.
                            всеки който има повече от 5 кинта в джоба беше засегнат...първо тези с 5-то+ лева, а догодина и тези с кредитите ще бъдат засегнати
                            така се случва , че и спестители и кредитополучатели имат ядове в даден етап от цикъла

                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              Печатането в последните години от ФЕД и от ЕЦБ засегна ли го?
                              еми, не мисля, че го е засегнало
                              все така си мисли, къде да ходи да обядва на тънки цени
                              не виждам промяна и в поведението му
                              не вярвам и да се е пречупил да започне да плаща сметки в къщи
                              ако пропускам нещо, ти кажи.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                                Повече го е засегнало това че приема съвети от лаици.
                                мисля, че несправедливо обвиняваме бъртрам за решенията или по-скоро липсата на решения на накавръков.
                                човека 2 кризи, локдауни, войни, атомни бомби и какво ли още не е предрекъл, че да не може да предрече, кога ще купи
                                или кога ще продаде.
                                а отговора и на двата въпроса е един
                                ни-ко-ги
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X