IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    Добре аз съм палячо, а ти Лендлорд - така ок ли е?

    Ето ти нещо класно https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...psg&f1=1&fe7=1 - това е реалистично и отговаря напълно на твоя стандарт и разбирания за света нали.

    Няма смисъл да пиша какво и къде може да купи човек с 200К евро...
    Не съм казал, че си палячо, а че отговора ти към Лева е хлъзгав. Такива нереални предложения има във всички квартали и за всякакъв тип жилища. Ерих Мария Ремарк е казал, че всяко обобщение, е признак на повърхностно мислене. Не мисля и че ти мислиш повърхностно, защото си пресметлив инвеститор, но често това, което пишеш, не се припокрива с това, което мислиш. Аз имам 34г. трудов стаж и смея да твърдя, че познавам прекрасно почти всички квартали в три от най-големите ни градове- София, Бургас и Пловдив, където съм служил. Може би само Дюри е по-в час за локациите в страната и тя неслучайно е най-печелившия инвеститор в НИ в темата. Жената има и бизнес нюх и е направила чудеса с имотите, още през 90-те, когато повечето сме били малолетни по отношение на този актив. Познавам само един като нея, който уреди и двамата си синове-мои приятели с имоти, които направиха на ресторанти, съответно на ул. Цар Иван Асен Втори и ул. Сан Стефано.

    Коментар


    • Ипотеките не живеят с орлите.
      https://www.idealista.com/en/hipotec...4&xtatc=INT-8-[detalle_personalizar_hipoteca_consecutivo]
      Last edited by mikimaus; 08.12.2022, 20:17.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Берти, само да питам що решаваш ти или още много други хора че 1700€ е скъпо? Какво представляват 1700€, какво друго купуват, къде е мерилката за стойността на парите? Стойност на труд, горива, стоки, услуги - от смяна на гуми, до зъболекарски услуги и здраве, лекарства, хотели, пране, СПА....абе квото се сетиш, билети...театър, транспорт, самолети, посещение на Третяковската галерия... 1700€ е цена която всеки би похарчил срещу нещо у нас И ПО СВЕТА. това е смисълът на тази сума. И защо да е 1000€ примерно, защото е позволима ли? Обясни ми, не съм икономист.
        Прекрасно знаете, че за 1700е се купуваше в топ локации преди по-малко от 2 години. Сега едва ли не е офертата на века. Балонът който се наду за две години ще се спука гръмко. Панелки-виолетки по 2700е м2, wtf?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          И на мен същия въпрос ми се въртеше в ума, но виж той как извъртя отговора по арменски. Накрая сравни ново с панелките, които се продавали на нереално високи цени. Само, че изпуска 2 безспорни факта за тях. 1. Всички те, без изключение, може би само бл.10 в кв. Свобода в София, са построени в уредени инфраструктурно квартали. 2. Ако моя панеляк между парк и у-ще е с реална квадратура 61м2, новото строителство със същата реална квадратура се обявява за тристаен 80м2. При пазарна икономика, да обявяваш една прослойка продавачи на жилища-конкретен тип строителство, да ги обобщаваш като типаж продавач, с конкретни очаквания от другите продавачи на друг тип жилища е толкова смехотворно, граничещо с палячовщина
          Добре аз съм палячо, а ти Лендлорд - така ок ли е?

          Ето ти нещо класно https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...psg&f1=1&fe7=1 - това е реалистично и отговаря напълно на твоя стандарт и разбирания за света нали.

          Няма смисъл да пиша какво и къде може да купи човек с 200К евро...
          ето ти едно близо до порта на Валенсия https://www.idealista.com/en/inmueble/95243144/
          Last edited by bertram; 08.12.2022, 20:04.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Да, ето затова питам Берти да ми каже.
            И на мен същия въпрос ми се въртеше в ума, но виж той как извъртя отговора по арменски. Накрая сравни ново с панелките, които се продавали на нереално високи цени. Само, че изпуска 2 безспорни факта за тях. 1. Всички те, без изключение, може би само бл.10 в кв. Свобода в София, са построени в уредени инфраструктурно квартали. 2. Ако моя панеляк между парк и у-ще е с реална квадратура 61м2, новото строителство със същата реална квадратура се обявява за тристаен 80м2. При пазарна икономика, да обявяваш една прослойка продавачи на жилища-конкретен тип строителство, да ги обобщаваш като типаж продавач, с конкретни очаквания от другите продавачи на друг тип жилища е толкова смехотворно, граничещо с палячовщина

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Хихихи, мен мое да ме барат точно за м****те :-) Песимиста е помислил почти за всичко и подобни аматьорщини ги гледам отстрани :-)
              еми земи ми драсни на лични, че да не земат да барнат мене
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Берти, само да питам що решаваш ти или още много други хора че 1700€ е скъпо? Какво представляват 1700€, какво друго купуват, къде е мерилката за стойността на парите? Стойност на труд, горива, стоки, услуги - от смяна на гуми, до зъболекарски услуги и здраве, лекарства, хотели, пране, СПА....абе квото се сетиш, билети...театър, транспорт, самолети, посещение на Третяковската галерия... 1700€ е цена която всеки би похарчил срещу нещо у нас И ПО СВЕТА. това е смисълът на тази сума. И защо да е 1000€ примерно, защото е позволима ли? Обясни ми, не съм икономист.
                Съпоставката ти с някакви стоки и услуги е меко казано наивна. Може да сравниш и с хотел***** в Париж или Манхатън или Токио - тогава какво са 1700Е за метър панелка...

                Неслучайно ви писах наложете тези 1700Е на метър, към хилядите апартаменти, които сега се строят - новички,стегнати, верно с общи части, но и подземни паркинги и гаражи, изолация и тн... хората, които ги произвеждат и инвестират са склонни да ги дват на 600-1000Е в прованса и 900-1400(за по-умерени) в София... на фона на това, а не на фона на нощувка в *****хотел тези 1700Е на кв за панелка за ремонт са плашилото, което се ползва, за да тичат вълчо и кавръчето на тъмно зелено в дружба или люлин. Много собственици на такива имоти кой подведен от брокери, кой гледащ от съседа имат нерално високи оценки за това какви пари могат да вземат в момента и не на последно място от кой... обаче никой не се замисля, че покрай лудите им оферти се продава продукцията на инвеститорите в нови тухли.



                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Аааа Бетерчо има в Ливадите и във Варна и един куп койни / ама те са все едно да кажеш , че имаш част от вакуума :-) та не знам как да ги преброя/
                  Виждаш ли как се обезценява кеша и какво би означавало 10К евро месечен доход след 10 години примерно ? Тогава сигурно ще стигат за студио в Бухово най-много....
                  Да, ето затова питам Берти да ми каже.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    не такива като песимиста не бутат пазара - той е меко казано колеблив

                    пазарът го бутат лъвчета, които смело залагат и купуват богато наред - докато е нагоре модела е самоподържащ се
                    постепено се увличат и нормалните хора и става панелка 1700Е кв при положение, че ново значително по-качествено са нвити строителите да продават на 1100-1300 с включени разходи по парцела (било жилища били пари)..

                    това ще се регулира, защото пазар, който е с куца демография в един момент почва да тежи на плещите на спекулантите

                    тия дето купуват/ме за собствени нужди и със спестен кеш - един взел тънко, друг скъпо, но не тежим на пазара
                    Берти, само да питам що решаваш ти или още много други хора че 1700€ е скъпо? Какво представляват 1700€, какво друго купуват, къде е мерилката за стойността на парите? Стойност на труд, горива, стоки, услуги - от смяна на гуми, до зъболекарски услуги и здраве, лекарства, хотели, пране, СПА....абе квото се сетиш, билети...театър, транспорт, самолети, посещение на Третяковската галерия... 1700€ е цена която всеки би похарчил срещу нещо у нас И ПО СВЕТА. това е смисълът на тази сума. И защо да е 1000€ примерно, защото е позволима ли? Обясни ми, не съм икономист.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Аз със 10К€ на месец преди, знаеш съм изплатил един кредит, макар и малък, купил 4 имота в Сф, две коли, 3 ремонта, после още 2 апарта и се оглеждам за още инвестиции, нооо сегашните баш майстори по доходи и по един курник в провинцията не може да захлупят с тези 10К€. Къде харчат тез кинти им се чудя, просто недоумявам.
                      Аааа Бетерчо има в Ливадите и във Варна и един куп койни / ама те са все едно да кажеш , че имаш част от вакуума :-) та не знам как да ги преброя/
                      Виждаш ли как се обезценява кеша и какво би означавало 10К евро месечен доход след 10 години примерно ? Тогава сигурно ще стигат за студио в Бухово най-много....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Мисля на месец писа.... Бетерчо е пич отсекъде, обаче се чудя кой му дава такива кинти кат не може да прецени кое колко е като 70% спад и 200-300% ръст... Малко като Радев издребнявам :-)
                        Аз със 10К€ на месец преди, знаеш съм изплатил един кредит, макар и малък, купил 4 имота в Сф, две коли, 3 ремонта, после още 2 апарта и се оглеждам за още инвестиции, нооо сегашните баш майстори по доходи и по един курник в провинцията не може да захлупят с тези 10К€. Къде харчат тез кинти им се чудя, просто недоумявам.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          ШОК НОВИНА ОТ ДНЕС !!!!!!!!!!!!!!!!

                          https://www.standartnews.com/svyat/t...-g-511281.html
                          Цените на имотите се сриват. Дежа вю с 2008 г.

                          От: Стандарт -
                          08 декември, 2022
                          Копирано от standartnews.com
                          Бахти падането. С 2%. Това няма статистически достоверна стойност дори.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            За година ли 10К€. Че съм изпуснАл.
                            Мисля на месец писа.... Бетерчо е пич отсекъде, обаче се чудя кой му дава такива кинти кат не може да прецени кое колко е като 70% спад и 200-300% ръст... Малко като Радев издребнявам :-)

                            Last edited by X_Y; 08.12.2022, 18:34.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Бетерчо, знаеш, че си ми много симпатичен и имам позитивно отношение, а и зимаш по 10К евро заплатка....яко, ама сигурен ли си че знаеш кое колко е от маркираните ? :-)
                              За година ли 10К€. Че съм изпуснАл.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Тука е достатъчно само да счупят хатъра на двама трима като Песимиста и да послужат като назидание на останалите ,да видиш понеже българина е страхлив,пазара точно за 3 месеца ще се балансира и ще си дойде на мястото
                                Хихихи, мен мое да ме барат точно за м****те :-) Песимиста е помислил почти за всичко и подобни аматьорщини ги гледам отстрани :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X