IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    25 %иска Тобо Груп
    И това е много за този етап....Затва съм ги отсвирил много отдавна.
    Ако някой строител има нужда от финансиране за ДРУГИ проекти да се обърне към банките не към мен....:-)

    Коментар


    • Наемодатели кво се услушвате, мин заплата вече е 850 лв.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Кой дава 50% на кота 0 ?! Нема нито 1 фирма с подобно изискване.....Пак не си в час Берти....:-)
        Айде пак обобщаваш с това "никой" а твърдиш, че си купувал на картинка. Повечето строители дават 5~7% остъпка, ако платиш 50% от цената.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          В никакъв случай не го правиш , а и от теб не моа са Убидя :-), но туй си е аритметика Бетерчо.....точна работа . Имаме 100 % с 200% ръст става 300% с 300% ръст става 400% тези двете минус 70% дават съответно 90% и 120% на първоначалната цифра....)
          Но си оправдан , не си първият който се Убърква по подобен начин с гоУемите цифри и дискаунти...само дето не съм го очаквал от теб :-)

          ПП Ама тва е дребнава работа игнорирай го...Сигурен съм че вече ще си наясно :-) Повдигнах въпроса само защото в темата 95% от понижителите правят същата грешка. 30% ръст не е равно на 30% спад после.... и от там очакванията за спад са бая нереалистични....:-)
          Хахаха, къде съм казал, че 30% ръст е =30% спад после? Виждам, че ти е трудно със сметките, но не се притеснявай, иди на трендингвю, там има една линийка с %, поиграй си и ще ти стане ясно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Кой дава 50% на кота 0 ?! Нема нито 1 фирма с подобно изискване.....Пак не си в час Берти....:-)
            25 %иска Тобо Груп

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Еми точно заради обувките - късам ги от 2021 обаче насам....Не съм срещал досега такъв строител...
              Но ако ги има си прав разбира се че е безумие някой да се съгласи на подобно нещо и за рисковете...
              Това да не е оня строител дето направи крива колона на един строеж на Цар Борис до Нишава, даже и по Би ТИ ВИ то го дадоха ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                теб те знаем, че няколко чифта обувки скъса от 2018-та да обикаляш (само) по строителите, но се съмнявам да си обиколил всички

                скоро гледах оферти (някакви реклами ми излизат и цъкам за обща култура) и единия начин за яко 'изгодна' цена беше именно 40-50% до първа плоча или нещо от сорта, което ми се струва не особено безрисково ако насреща имаш фирма Х регистрирана онзи ден с управител г-н Някой си и капитал 100кинта, но има хора оптимисти щом върви и така.. все пак се строи и дано се построи всичко. По-добре построено и празно отколкото обекти до акт 14-15 още 10 години.
                Еми точно заради обувките - късам ги от 2021 обаче насам....Не съм срещал досега такъв строител...
                Но ако ги има си прав разбира се че е безумие някой да се съгласи на подобно нещо и за рисковете...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Кой дава 50% на кота 0 ?! Нема нито 1 фирма с подобно изискване.....Пак не си в час Берти....:-)
                  теб те знаем, че няколко чифта обувки скъса от 2018-та да обикаляш (само) по строителите, но се съмнявам да си обиколил всички

                  скоро гледах оферти (някакви реклами ми излизат и цъкам за обща култура) и единия начин за яко 'изгодна' цена беше именно 40-50% до първа плоча или нещо от сорта, което ми се струва не особено безрисково ако насреща имаш фирма Х регистрирана онзи ден с управител г-н Някой си и капитал 100кинта, но има хора оптимисти щом върви и така.. все пак се строи и дано се построи всичко. По-добре построено и празно отколкото обекти до акт 14-15 още 10 години.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    Ти правиш внушения - не всички са с 100лв капитал, но има една лоша практика сред строителните предприемачи да 'отделят' всеки нов обект в нова фирма - това не се прави с цел защита на интересите на канарите дали 50% до кота 0. Затова всеки си има глава на раменете и може за 1 минута да провери дружеството на което ще се довери с предварителен договор - какъв капитал има и съответно дали въобще може да се говори за някакви гаранции.
                    Кой дава 50% на кота 0 ?! Нема нито 1 фирма с подобно изискване.....Пак не си в час Берти....:-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Не искам да се заяждам, но искам да ти напомня, че Убъркването все е било при теб, и сега не е по-различно.
                      В никакъв случай не го правиш , а и от теб не моа са Убидя :-), но туй си е аритметика Бетерчо.....точна работа . Имаме 100 % с 200% ръст става 300% с 300% ръст става 400% тези двете минус 70% дават съответно 90% и 120% на първоначалната цифра....)
                      Но си оправдан , не си първият който се Убърква по подобен начин с гоУемите цифри и дискаунти...само дето не съм го очаквал от теб :-)

                      ПП Ама тва е дребнава работа игнорирай го...Сигурен съм че вече ще си наясно :-) Повдигнах въпроса само защото в темата 95% от понижителите правят същата грешка. 30% ръст не е равно на 30% спад после.... и от там очакванията за спад са бая нереалистични....:-)
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 09.12.2022, 13:13.

                      Коментар


                      • Тренд: жилищата поевтиняват, наемите се вдигат

                        В четвъртък два от най-големите ипотечни кредитора във Великобритания - Nationwide Building Society и Halifax, съобщиха, че през септември, октомври и ноември цените на имотите в страната са се понижавали. През ноември намалението им на годишна база е почти 10%. Освен че това се случва за първи път от световната финансова криза насам,
                        то е и почти същото като тогава. Между 2008 и 2009 г. цените на жилищата във Великобритания паднаха с около 15%.

                        Има притеснения, че сегашният спад е само началото на продължителен тренд, който да заприлича на случилото се през 1989-1990 г. Тогава във Великобритания имотите са загубили една пета от стойността си.

                        Според главния изпълнителен директор на Nationwide Building Society Крис Роудс обаче само най-черният му сценарий включва спад на цените с 30%, по-вероятно било те да намалеят с между 8 и 10%.

                        https://www.24chasa.bg/biznes/article/13271943

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Ееее Бетерчо утрепа ме с тоя доход :-) Ама и той не мож помогне да разбереш какво написах, а именно, че си се Убъркал, че крайната цифра е много повече от началната при 200-300% ръст и после 70% спад :-) Дали са койни или домати крайният резултат е еднакъв горе долу.... аритметика Бетерчо :-)
                          Не искам да се заяждам, но искам да ти напомня, че Убъркването все е било при теб, и сега не е по-различно.

                          Коментар


                          • Крипоскемърите от Нексо бързат ( сградата няма Акт16) да затворят някой друг милион в имот преди да ги сполети очакваната съдба, подобна на тази на FTX

                            https://www.capital.bg/biznes/imoti/...aniia_na_zaki/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                              Панеляка падна под 1.7К средна цена -

                              Резултат от Вашето търсене на:


                              Местоположение: град София

                              Особености: Панел
                              Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                              Средна цена на имотите в извадката: 107046 euro
                              Средна цена на кв.м: 1694 euro.
                              даже се качва средната от обяви като онази обява, която пуснах вчера на феновете да са комшии в панела с разни лендлордове

                              това е индиректна реклама за зелените проекти - като участват всички, а собствениците на панелите се надяват...
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Панеляка падна под 1.7К средна цена -

                                Резултат от Вашето търсене на:


                                Местоположение: град София

                                Особености: Панел
                                Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

                                Средна цена на имотите в извадката: 107046 euro
                                Средна цена на кв.м: 1694 euro.

                                Коментар

                                Working...
                                X