IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Да не са райони с 9 евра на кв?
    не съм си и помислвял
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      не знам какво си мислиш, че аз си мисля
      в младост ми стана много скъпо, набил съм се в други, доскоро пренебрегвани дестинации
      Да не са райони с 9 евра на кв?

      Коментар



      • Нарастващата инфлация и нарастващите разходи за заеми изпратиха цените на жилищата по стръмна низходяща траектория в целия свят, но едно от местата, където тази тенденция се развива най-бързо, е Швеция. След продължил десетилетия имотен бум, подхранван от евтини кредити, недостиг на жилища и ипотеки само с лихви, най-голямата икономика в скандинавския регион сега е в разгара на рязко свиване на жилищния пазар, което заплашва да задълбочи задаващия се икономически спад. Цените на жилищата са намалели с до 12% от пика си по-рано тази година, коригирани за сезонните вариации - или до 15% в номинално изражение. Сривът се случва толкова бързо, че спадът в реалния свят може да надхвърли спада от 20%, очакван от прогнозите.

        ttps://www.bloomberg.com/news/artic...uverify%20wall

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          https://www.investor.bg/a/572-interv...ne-prez-2024-g
          Георги Шопов: Очаквам забавяне на жилищния пазар у нас догодина и възстановяване през 2024 г.

          Принудени сме да проектираме все по-малки жилища заради ограничените възможности на хората за покупка, казва председателят на НАСП

          Как забавяне? Лъжец! Имотите върят само нагоре!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...66963562180197

            Виж какви наеми излизат в топ център

            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...66963562180197

            Дава под Наем 2-СТАЕН
            град София, Център, ул. Шандор Петьофи
            Виж карта

            650 EUR
            (8 EUR/m2)

            В цената е включено интернет и телевизия, както и възможност за паркиране в двора на кооперацията.
            Това ще срине цената на гаражите в центъра -

            Вид имот: ГАРАЖ,
            Местоположение: град София
            Под райони: ЦЕНТЪР,
            Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

            Средна цена на имотите в извадката: 23282 euro
            Средна цена на кв.м: 972 euro.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...66963562180197

              Виж какви наеми излизат в топ център

              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...66963562180197

              Дава под Наем 2-СТАЕН
              град София, Център, ул. Шандор Петьофи
              Виж карта

              650 EUR
              (8 EUR/m2)

              В цената е включено интернет и телевизия, както и възможност за паркиране в двора на кооперацията.
              това може да се бутне още надолу при дългосрочен наемател и на 600 ще са ок
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                не знам какво си мислиш, че аз си мисля
                в младост ми стана много скъпо, набил съм се в други, доскоро пренебрегвани дестинации
                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...66963562180197

                Виж какви наеми излизат в топ център

                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...66963562180197

                Дава под Наем 2-СТАЕН
                град София, Център, ул. Шандор Петьофи
                Виж карта

                650 EUR
                (8 EUR/m2)

                В цената е включено интернет и телевизия, както и възможност за паркиране в двора на кооперацията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Не се утешавам с това ,което си мислиш ,по скоро усещам напрежение в теб напоследък ,зависи по скоро на кой си си дал парите ,по Младост не знам някоя известна фирма да строи напоследък ,ти си знаеш де
                  не знам какво си мислиш, че аз си мисля
                  в младост ми стана много скъпо, набил съм се в други, доскоро пренебрегвани дестинации
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    няма да крия, така си е.
                    кажи сега ти с какво се утешаваш?
                    Не се утешавам с това ,което си мислиш ,по скоро усещам напрежение в теб напоследък ,зависи по скоро на кой си си дал парите ,по Младост не знам някоя известна фирма да строи напоследък ,ти си знаеш де

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Утешаваш се че зеленото ще е наред и всичко ще е точно явно .
                      няма да крия, така си е.
                      кажи сега ти с какво се утешаваш?
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        сигурно чете ама и той избирателно
                        никъде не видях за опинати ластици, ножици, сгънати бански и др. термини от форума
                        Утешаваш се че зеленото ще е наред и всичко ще е точно явно .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Гледай какви неща приказва този чиляк...Да не чете форума ?!
                          сигурно чете ама и той избирателно
                          никъде не видях за опинати ластици, ножици, сгънати бански и др. термини от форума
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            пак си чел избирателно
                            "Често предупреждавате, че се насочваме към западен модел, при който жилищата стават все по-недостъпни за гражданите. Възможно ли е от страна с преобладаваща жилищна собственост да се превърнем в страна на наематели?

                            Такава е тенденцията, за съжаление. Основната причина за това е ограниченото предлагане, тъй като цената на един имот е функция от търсене и предлагане. Не можем да ограничим търсенето – то е продиктувано от естествената потребност на хората да живеят във все по-хубава и добра среда. ...
                            В големите градове в Западна Европа над 80% от населението няма и не може да си помисли да има собствено жилище. То е осъдено да живее под наем. Заинтересувахме се кой тогава купува жилищата – това е спекулативният и банковият капитал, който след това ги продава на хората, за да живеят в тях под наем. Един известен икономист още през миналия век е казал, че ако един човек не може през живота си да изплати една къща, той е роб, защото живее за наем, бензин и дрехи."

                            а ние разчитаме, че нашите родители не са като германските родители, които изритват децата си на 18 и да се оправят.
                            нашите родители се грижат за порасналите и наедрели момчета докато имат сили.
                            Гледай какви неща приказва този чиляк...Да не чете форума ?!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                              https://www.investor.bg/a/572-interv...ne-prez-2024-g
                              Георги Шопов: Очаквам забавяне на жилищния пазар у нас догодина и възстановяване през 2024 г.


                              Принудени сме да проектираме все по-малки жилища заради ограничените възможности на хората за покупка, казва председателят на НАСП

                              пак си чел избирателно
                              "Често предупреждавате, че се насочваме към западен модел, при който жилищата стават все по-недостъпни за гражданите. Възможно ли е от страна с преобладаваща жилищна собственост да се превърнем в страна на наематели?

                              Такава е тенденцията, за съжаление. Основната причина за това е ограниченото предлагане, тъй като цената на един имот е функция от търсене и предлагане. Не можем да ограничим търсенето – то е продиктувано от естествената потребност на хората да живеят във все по-хубава и добра среда. ...
                              В големите градове в Западна Европа над 80% от населението няма и не може да си помисли да има собствено жилище. То е осъдено да живее под наем. Заинтересувахме се кой тогава купува жилищата – това е спекулативният и банковият капитал, който след това ги продава на хората, за да живеят в тях под наем. Един известен икономист още през миналия век е казал, че ако един човек не може през живота си да изплати една къща, той е роб, защото живее за наем, бензин и дрехи."

                              а ние разчитаме, че нашите родители не са като германските родители, които изритват децата си на 18 и да се оправят.
                              нашите родители се грижат за порасналите и наедрели момчета докато имат сили.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://www.investor.bg/a/572-interv...ne-prez-2024-g
                                Георги Шопов: Очаквам забавяне на жилищния пазар у нас догодина и възстановяване през 2024 г.

                                Принудени сме да проектираме все по-малки жилища заради ограничените възможности на хората за покупка, казва председателят на НАСП

                                Еми така е като не искаш да купуваш от него. По-малки и по-скъпи жилища....

                                Коментар

                                Working...
                                X