IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    като казвам ливхи да съм казал депозит еле пък да рекламирам някоя банка?
    има и законни начини за 'лихварство', което обаче носи значително по-голяма доходност от депозитите към настоящите нива.
    не ми се влиза в подробности, но към текущия момент 6+% годишна доходност се постига при много ниски нива на риск - като казвам ниски значи ниски.

    ако имаш Х пари заделени за покупка на НИ и при текущи цени може да получиш макс 3% доходност от наем ако случайно скочиш в НИ, но в същото време имаш възможност за 6+% доходност от капитала при стагниращ пазар с елементи на пречупване....и доста възможно спад с повече от 10-15 процента за идните 1-2-3 години... не мисля, че инфлацията при олиото и кашкавала в лидл са реперите по които трябва да взимаш инвестиционни решения... капиталът ти се увеличава с 6%, таргетираните имоти падат с 5-15% на година... 2-3 години мизерия и взимаш целевия имот като ти остават свободен капитал.

    успех с инвестициите
    Хаххааахаа, още един бисер, таргетираните имоти падали с 5-15% на година, хахахаха, къде са тия имоти? и що не увеличи маржа на се увеличават с 15% на година или намаляват с толкова, каквито са ти всички прогнози от вече цели 6 години. Аз, ако бях на твое място, щях сутрин да се погледна в огледалото в опит да се обръсна и щях да си ударя поне два-три шамара с викове "измамник на пазарите", преди дебелокожо да продължа да се изявявам тук, като инвеститор

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      като казвам ливхи да съм казал депозит еле пък да рекламирам някоя банка?
      има и законни начини за 'лихварство', което обаче носи значително по-голяма доходност от депозитите към настоящите нива.
      не ми се влиза в подробности, но към текущия момент 6+% годишна доходност се постига при много ниски нива на риск - като казвам ниски значи ниски.

      ако имаш Х пари заделени за покупка на НИ и при текущи цени може да получиш макс 3% доходност от наем ако случайно скочиш в НИ, но в същото време имаш възможност за 6+% доходност от капитала при стагниращ пазар с елементи на пречупване....и доста възможно спад с повече от 10-15 процента за идните 1-2-3 години... не мисля, че инфлацията при олиото и кашкавала в лидл са реперите по които трябва да взимаш инвестиционни решения... капиталът ти се увеличава с 6%, таргетираните имоти падат с 5-15% на година... 2-3 години мизерия и взимаш целевия имот като ти остават свободен капитал.

      успех с инвестициите
      Е, къде са тези 6+ %, да не визираш земеделската земя? Или фирмите за бързи кредити. Ти притежаваш ли такава?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
        Три процента за 5 години в ТБИ банк. При инфлация над 35 процента. Страшни инвестори сте вие тука.
        като казвам ливхи да съм казал депозит еле пък да рекламирам някоя банка?
        има и законни начини за 'лихварство', което обаче носи значително по-голяма доходност от депозитите към настоящите нива.
        не ми се влиза в подробности, но към текущия момент 6+% годишна доходност се постига при много ниски нива на риск - като казвам ниски значи ниски.

        ако имаш Х пари заделени за покупка на НИ и при текущи цени може да получиш макс 3% доходност от наем ако случайно скочиш в НИ, но в същото време имаш възможност за 6+% доходност от капитала при стагниращ пазар с елементи на пречупване....и доста възможно спад с повече от 10-15 процента за идните 1-2-3 години... не мисля, че инфлацията при олиото и кашкавала в лидл са реперите по които трябва да взимаш инвестиционни решения... капиталът ти се увеличава с 6%, таргетираните имоти падат с 5-15% на година... 2-3 години мизерия и взимаш целевия имот като ти остават свободен капитал.

        успех с инвестициите
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
          Три процента за 5 години в ТБИ банк. При инфлация над 35 процента. Страшни инвестори сте вие тука.
          Е, той, само арменеца, предлага тази звездна оферта-годишна лихва от 1% или 4 за 5г. при инфлация 35%.!!! Той самият, по арменски, инвестира в съвсем други неща, различни от тези, дето рекламира..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
            Три процента за 5 години в ТБИ банк. При инфлация над 35 процента. Страшни инвестори сте вие тука.
            И аз имам там кинти. Но не съм ги слагал и изобщо не възнамерявам да ги заключвам 3 години. Едномесечен депозит. Точка. Като ги гледам как раздават кредити на корем, аха като бързите кредитори се питам след 3 години ще има ли пилот в самолета. Сега ще похарча първо тях с купуването на едно паркомясто.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              може и 4-5 да са годините
              ако е НИ пазарът върви надолу, а ти имаш доходност от лихви ...какво те бърка?
              Три процента за 5 години в ТБИ банк. При инфлация над 35 процента. Страшни инвестори сте вие тука.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                Демографски до тогава населението в оптимистичен вариант ще се увеличи с 40к. Но ще има нови 100к жилища. Какво ще е търсенето? #за кого
                За родата на всички тези 40 000. Ако по оптимистичен сценарий, демографията обърне, поне 100 000 бертрамовци и още толкова кавръци, буквално ще се избият за жилища по големите 6 града в страната.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  може и 4-5 да са годините
                  ако е НИ пазарът върви надолу, а ти имаш доходност от лихви ...какво те бърка?
                  Хахаха, доходност от лихви, не моа!!! Каква доходносст от лихви съзираш в момента???

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    Днес да почне да пада пазара ще му трябват 2-3 години да удари дъно та от 2016-та тамън 10 години - или 2 и половина олимпиади че тука на някои ще им е по лесно така да го схванат
                    може и 4-5 да са годините
                    ако е НИ пазарът върви надолу, а ти имаш доходност от лихви ...какво те бърка?
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      близо е вече, ей къде е 2029
                      още една смяна на тапетите в децката и готово
                      Демографски до тогава населението в оптимистичен вариант ще се увеличи с 40к. Но ще има нови 100к жилища. Какво ще е търсенето? #за кого

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                        мдааа, винаги съм се чудел как някои живеещи на 1-ви и 2-ри етаж доброволно си слагат решетки на терасите и прозорците, като че да им липсва затворническата килия. (но пък си е хубаво земното притегляне да е по-слабо, нищо, че няма гледка, важното е да не се набутваме за асансьор)
                        вярно е, особено като ги оберат няколко пъти през входната врата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение
                          Американски режисьор засне „най-красивия голф клуб в света“ в България (economic.bg)

                          Има хора които скитат по света, играят голф и могат безпристрастно да оценят красотата. Има и други индивиди които само се чудят как да добавят 4-5 домата в плика след като са минали през везната за теглене.
                          От статията:
                          Пари за реклама

                          Подобен тип клипове, макар да не са с рекламна цел - са един от начините за популяризиране на България и съответно развитие на сектор „Туризъм“. В подобна посока е и една от последните идеи на Министерството на туризма за развитието на Бранд „България“. Ведомството пусна обществена поръчка за организиране и провеждане на тематични турове за чуждестранни журналисти, снимачни екипи, блогъри, влогъри, инфлуенсъри и експедиенти за срок от две години. Доколко това ще има положителен ефект върху сектора, предстои да разберем.




                          НЕ било реклама!? Нивото на сайта е съобразено с тов на читателите му!

                          Коментар


                          • Американски режисьор засне „най-красивия голф клуб в света“ в България (economic.bg)

                            Има хора които скитат по света, играят голф и могат безпристрастно да оценят красотата. Има и други индивиди които само се чудят как да добавят 4-5 домата в плика след като са минали през везната за теглене.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              само на коптора отвътре, кой луд ще даде пари за общите части.
                              мдааа, винаги съм се чудел как някои живеещи на 1-ви и 2-ри етаж доброволно си слагат решетки на терасите и прозорците, като че да им липсва затворническата килия. (но пък си е хубаво земното притегляне да е по-слабо, нищо, че няма гледка, важното е да не се набутваме за асансьор)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                Вместо да сравняваш София с Прага ....
                                Ето ти сравнение на София и с Ню Йорк и Сингапур:


                                https://urbn.dir.bg/directions/sofiy...ivot-prez-2022

                                Коментар

                                Working...
                                X