IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Orthodox Разгледай мнение

    Изречението ти е правилно подредено .
    Въпроса е ще има ли търсене .
    А търсене няма да има .
    За дълго време .
    И произведеното ще мухляса.
    Във Банско даже ще падне .
    охооо, ортодоксчо, какво стана със срива от 1-ви януари 2022-ра? Годината мина, имотите прибавиха +18%. Нещо си се пообъркал а. В Банско ще паднат само на коча мъдята, ела и си ги вземи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      Онзи ден пихме кафе в Ел Греко (близо до испанските стълби във вечния град) точно под една малка статуя на Марк Твен, който е пил кафе и аперитиви там и казах на жената и децата ето този велик човек е казал "Купувайте земя – в действителност вече никой не я произвежда"

      ПП относно купчините от тухли по кварталите може да се поспори колко е невъзможно производството им
      Аз пък купувам вода. За да може тия които имат земя и искат да я обработват да са ми клиенти. Тия със земя 6та и нагоре категории са ми най в таргета.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

        Когато нещо не се произвежда, а има търсене, какво става с цената му?
        Изречението ти е правилно подредено .
        Въпроса е ще има ли търсене .
        А търсене няма да има .
        За дълго време .
        И произведеното ще мухляса.
        Във Банско даже ще падне .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

          Когато нещо не се произвежда, а има търсене, какво става с цената му?
          Онзи ден пихме кафе в Ел Греко (близо до испанските стълби във вечния град) точно под една малка статуя на Марк Твен, който е пил кафе и аперитиви там и казах на жената и децата ето този велик човек е казал "Купувайте земя – в действителност вече никой не я произвежда"

          ПП относно купчините от тухли по кварталите може да се поспори колко е невъзможно производството им
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

            Когато нещо не се произвежда, а има търсене, какво става с цената му?
            Мисля, че отново бъркаш. По-скоро "нещото" не се произвежда защото няма търсене на същото. Кой е луд да спре да строи при положение, че хората се избиват да купува всякакви недоразумения? Досега хората се избиваха за имоти и ситуацията е кран до кран (ама това беше до вчера, за напред ще видим)!

            Коментар


            • https://www.infostock.bg/infostock/c...ata-na-lihvite

              Това е добре да се прочете.
              Кючовото е ако спрем и се излъжем пак за инфлацията тотално ще се изложим ,я по добре да вдигаме лихвите стабилно ...

              В реч в Лондон Шнабел каза, че най-големият риск за централните банки в момента е да се предположи, че ръстовете на цените ще намалеят бързо и подценяването на тяхната устойчивост.
              „Постъпилите досега данни предполагат, че възможностите за забавяне на темпото на корекции на лихвените проценти остават ограничени. Ще трябва да повишим лихвените проценти допълнително, вероятно в ограничителна територия, за да гарантираме, че инфлацията ще се върне към нашата средносрочна инфлационна цел възможно най-бързо и вторичните ефекти няма да се материализират“, каза Шнабел.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                неее, ноо ЗАЩО?!!! С какви очи ще даваш интервюта в инвестора догодина. Това ще е първия въпрос който ще ти зададат журналята.

                Искаме прогноооза, искаме прогноооза, искаме прогноооза....
                Без данни няма прогнози.Очакванията ми че до средата на годината лихвите ще стигнат ниво което вече ще ограничава кредитирането.
                Ключов фактор е и еврото което според мен ,няма да им стигне времето да прие ат за 2024,отделно и доклада за готовност според мен ще е отрицателен.Това е което ми се струва логично ,до тук съм аз.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                  До средата на годината в строителството на сгради обаче

                  все още имаше ръст,

                  докато за деветте месеца от януари до септември сега и там се отчита спад от 7% на годишна база. През 2021 г. са построени сгради за 6,4 млрд. лв., докато за 2022 г. тази продукция е вече за 6 млрд. лв.

                  Спадът всъщност е още по-голям, тъй като за същото време само официалната инфлация е 18%, т.е. обемът на строителството при тези по-високи цени в действителност е с още около една пета по-малък спрямо предходната година.

                  https://www.24chasa.bg/biznes/article/13402649
                  Когато нещо не се произвежда, а има търсене, какво става с цената му?

                  Коментар


                  • До средата на годината в строителството на сгради обаче

                    все още имаше ръст,

                    докато за деветте месеца от януари до септември сега и там се отчита спад от 7% на годишна база. През 2021 г. са построени сгради за 6,4 млрд. лв., докато за 2022 г. тази продукция е вече за 6 млрд. лв.

                    Спадът всъщност е още по-голям, тъй като за същото време само официалната инфлация е 18%, т.е. обемът на строителството при тези по-високи цени в действителност е с още около една пета по-малък спрямо предходната година.

                    https://www.24chasa.bg/biznes/article/13402649

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Лично аз приключих с прогнозите ,последната ми беше за тази 2022 година от тук нататък който има данни,явно Бонка има достъп до такива да казва ,не случайно влиза когато е уверена че има информация
                      неее, ноо ЗАЩО?!!! С какви очи ще даваш интервюта в инвестора догодина. Това ще е първия въпрос който ще ти зададат журналята.

                      Искаме прогноооза, искаме прогноооза, искаме прогноооза....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                        На 11-13 януари 2023 ще имаме брой продажби на НИ за Q4 2022 в агенцията по вписванията.

                        + Central Bank Release Calendar

                        https://www.dailyfx.com/central-bank-calendar
                        Лично аз приключих с прогнозите ,последната ми беше за тази 2022 година от тук нататък който има данни,явно Бонка има достъп до такива да казва ,не случайно влиза когато е уверена че има информация

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Сега я давай не на 1-ви Януари
                          На 11-13 януари 2023 ще имаме брой продажби на НИ за Q4 2022 в агенцията по вписванията.

                          + Central Bank Release Calendar

                          https://www.dailyfx.com/central-bank-calendar

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                            Обещавам на 1 януари да дам обичайната си прогноза за цените в София, но само ако преди това лаконичния и кавръка направят същото.
                            Сега я давай не на 1-ви Януари

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                              Цените на жилищата у нас са достигнали нов 14-годишен връх през третото тримесечие с ръст от 15,6% на годишна база, сочат данни на Националния статистически институт (НСИ). Спрямо второто тримесечие жилищата в страната са поскъпнали с 4,1%.

                              Тоя път инфото не е от Блиц а от тук.
                              И що тей ся….
                              Предлагам тез двете моми авторки веднага да бъдат отстранени и кавръка да въведе ред в ресора!!
                              коментар под статията:

                              Click image for larger version

Name:	Screenshot 2022-12-29 173320.jpg
Views:	1
Size:	35.0 КБ
ID:	4005489


                              хахахахахаха

                              ===2029===

                              Предстои още още 6-годишно зверско и манипулативно надуване на цените.

                              Коментар


                              • Всички, които 5 години насам убедително предричахте спад до 50 процента, че и повече, брутално вдигане на лихви по кредити, дефлация и срив на цените, ще си признаете ли, че хич не ви бива в прогнозите и ще се извините ли? Не ви ли е съвестно, че заради вас някой заблуден лебед никога няма да има собствен дом?

                                Коментар

                                Working...
                                X