IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

    Нека все пак още веднъж да напиша бавно, че "касиерките" са представителна извадка, обобщен образ на по-голямата част от населението. Под "касиерка" нямам предвид само хората, които заемат тази длъжност от класификатора на професиите и длъжностите в конкретна търговска верига. По стечение на обстоятелствата това са реалните средностатистически хора като доходи, стандарт на живот и още показатели.
    Ами, не е така, можеш да се престориш на студент, който си прави дипломната работа в която и да било банка и да ги помолиш да ти дадат представителна извадка на ипотечните кредитополучатели по професии и отрасли и като получиш резултата, тогава се надявам да спреш да пишеш глупости. Тогава ще ти се изясни и функционалната неграмотност чия е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      /\/\/\
      Това е. Просто повече и повече затворени комплекси. Най-интересно ми е как ще седят нещата със старите сгради покрай жълтите павета. Дали не ги чака съдбата на жилищата в района под бул. Дондуков.
      Тези сгради могат да станат елитни локации след едно-две поколения. Сега все още има собственици, които са попаднали там по случайност, а не заради някакъв висок статус.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

        Това се опитвам да обясня, че нашите условия не са като на Запад. Нашите богаташи не са достатъчни, за да поддържат пазара, просто неравенството е твърде голямо и богаташите са относително малко. И както казах, ще се наложи да купите по 20 имота.
        Този мач вече е игран на Запад. Неслучайно посочих кои са богаташите у нас директно заинтересовани / строителите/
        Та на Запад строителите фраскат безумна цена , който купи купи, а което не се продаде се отдава под наем....Строят и цели сгради специално за наем без да продават. Същото става дори и в момента тук в лека форма / тестово/
        Ако имаш предвид че вече има достатъчно жилища...може . Има над 200 000 панелки в София достатъчно място за касиерките ако искат да живеят в подобно жилище - освен ремонта на апарта остава и външната среда/ Разбира се като строителя продава на 10К , Бай Гошо с панелката до него няма да свали под 9К квадрата....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Не се пали толкова..не трябва, само си води записки. Никога, повтарям, като за теб никога, касиерките в Лидл или други магазини, няма да бъдат фактор на имотния пазар на, която и да било столица.
          Нека все пак още веднъж да напиша бавно, че "касиерките" са представителна извадка, обобщен образ на по-голямата част от населението. Под "касиерка" нямам предвид само хората, които заемат тази длъжност от класификатора на професиите и длъжностите в конкретна търговска верига. По стечение на обстоятелствата това са реалните средностатистически хора като доходи, стандарт на живот и още показатели.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            Е, пък лошо ли е Кавръче? Аз бих те поканил сред най-личните, за освещаването й, а ти би ли ме поканил, като купиш мечтаното ЕПК?
            Разбира се .Това даже съм го коментирал отдавна.
            Няма лошо разбира се ,човек трябва да преследва мечтите си защото живота е кратък

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Да,ама в момента не е така.В другите градове масово се изкупуват апартаменти от гастарбайтери.Купуват ги и изобщо не ги привеждат в годен за живеене вид.Даже преди време в тая тема някой беше постнал статия за един мъж от Кърджали, който бил закупил 4 имота от работа в чужбина и сега събирал пари за пети.И това е масово явление.
              Ромите яко купуват. А те в доста случаи се връщат и са несъразмерно голям % от емигрантите ни. И помаците така.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                По принцип изказваш логични аргументи, но нямам идея каква е тази фиксация да надуваш населението на София до галактически мащаб. 2022 г. било нараснало с >50 хил. От къде имаш тези данни, на какво се опираш? На това, че си го написал вече един път?

                Дон Кихот си има Дулсинея, ти си имаш двумилионна София. Факт е, че населението на София намалява. Въпрос на интерпретация е как това оказва влияние върху цените на имотите. Според мен не е сред значимите фактори.
                Ще направя за теб изключение. На емпирични данни на база отлива от Ковид през 20-21 - беше ясно колко са махнали регистрацията от София тогава нали , събрани с въведените в експлоатация нови жилищапрез тези 3 години и броя обяви за под наем който следя.
                През 22 има над 20 000 новонаселени жилища спрямо 20-21 / много песимистично/. По колко хора живеят вътре ти сам си прецени и от там с колко се е увеличило населението през периода

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                  Трябва да изпитвам гордост, че имам възможност да комуникирам с преподавател ли?
                  Не се пали толкова..не трябва, само си води записки. Никога, повтарям, като за теб никога, касиерките в Лидл или други магазини, няма да бъдат фактор на имотния пазар на, която и да било столица.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Байлора каза че в момента насочва капитал в яхтени инвестиции.
                    Е, пък лошо ли е Кавръче? Аз бих те поканил сред най-личните, за освещаването й, а ти би ли ме поканил, като купиш мечтаното ЕПК?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      За разлика от специалистите по всичко, аз съм преподавател и разни лаладжии, неаргументирани, будят в мен, само съжаление, за грамотност от всякакъв вид, сме на парсеци...
                      Трябва да изпитвам гордост, че имам възможност да комуникирам с преподавател ли?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                        Това се опитвам да обясня, че нашите условия не са като на Запад. Нашите богаташи не са достатъчни, за да поддържат пазара, просто неравенството е твърде голямо и богаташите са относително малко. И както казах, ще се наложи да купите по 20 имота.
                        /\/\/\
                        Това е. Просто повече и повече затворени комплекси. Най-интересно ми е как ще седят нещата със старите сгради покрай жълтите павета. Дали не ги чака съдбата на жилищата в района под бул. Дондуков.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Няма изненада - поредно некадърно мнение. Родените деца в София в периода 2003-5 са с 20% по-малко от родените 2019-21. По 3 години щото са в колички били. Т.е. СЕГА има МНОГО повече деца в София от цитираният период от теб.
                          На тема раждаемост цифрите са ясни за разлика от населението на града, където има безкрайно много условности, но ще повторя през 2022 населението на София е нараснало с между 50 и 100 000.....Може и повече....
                          Относно застаряването в нито един момент не съм спорил, че е факт. Така както е в целият развит свят.
                          По принцип изказваш логични аргументи, но нямам идея каква е тази фиксация да надуваш населението на София до галактически мащаб. 2022 г. било нараснало с >50 хил. От къде имаш тези данни, на какво се опираш? На това, че си го написал вече един път?

                          Дон Кихот си има Дулсинея, ти си имаш двумилионна София. Факт е, че населението на София намалява. Въпрос на интерпретация е как това оказва влияние върху цените на имотите. Според мен не е сред значимите фактори.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            Аха, ясно, този постинг си го написал, единствено от липса на аргументи в продънената ти теза, а придружаващите емотиконки, са признак на негативна емоция към опонента, само, че емоцията е нещо невеществено.
                            Не видях да си написал контра теза, за да давам аргументи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Както на Запад. Ще купуват тези няколко процента с кеша и ще ги отдават на касиерките под наем.
                              Това се опитвам да обясня, че нашите условия не са като на Запад. Нашите богаташи не са достатъчни, за да поддържат пазара, просто неравенството е твърде голямо и богаташите са относително малко. И както казах, ще се наложи да купите по 20 имота.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                е как кой байлора има десетки левове и не само той. Ще носсят пазара на раменете си като Атлас
                                Байлора каза че в момента насочва капитал в яхтени инвестиции.

                                Коментар

                                Working...
                                X