IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

    Тя и жената ще бъде под наем. Ще плащаш през Easy Pay на касите на Била.
    Жената е под наем, докато се грижиш за нея и не я караш да размисли дали не е направила грешка. Забравиш ли за тези двете и много ако се вторачваш в имотите и парите, ще прекрати договора.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      За едно нещо си прав - не ме интересува колко печалба или загуба имам виртуално на калкулаторчето щото НЕ продавам. За момента ми носят малко кеш, скоро ще се ползват от близки и роднини и така. Все ми е тая колко струват..
      Всъщност ме интересува де , за да купя още ....
      За чужбинското купуване особено в Германия след като живея в София е тотален нонсенс. Що ми е да си харча парите в изключително регулиран пазар, с тавани на наеми, защити на наематели , умопомрачителен данък наследство и прогресивен данък. Ми то само с 1 имот там почвам да катеря данъчната стълбица. Трябва да съм изключително слабоумен да предпочета Мюнхен пред София....:-)
      Може би има повече смисъл да се купуват акции на имотните компании, но там се краде повече от Българските министерства така че пас....
      Че си в тотален нон-сенс е очевидно - данък наследство в Германия до 200м2 е НУЛА, данък имот също е изключително нисък - особено като промили от цената на имотите. Инак си напипал далаверата - без доходност, ни от наеми, ни капиталова. Стандартен БГ "инвеститор", то не е случайно че Софикс си седи на нивата като от кризата още

      Коментар


      • Наздраве на всички и понижители и повишители и на такива дето още не са се определили!
        Весело посрещане на Новата 2023 година !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          Наздраве на всички,
          Специално за моя приятел Байлор,купих Бургас 63.
          Вдигам тост и догодина да купи яхтата и по празниците да празнува на нея .
          Това е от мен.
          Още веднъж живи и здрави!

          Мерси, аз съм на бомбай сапфир с швепс битер лимон.
          Дано и ти си намериш мечтаното жилище.Живи и здрави!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

            Не съм, но спада продължи около 5-6 години за да стигне 45-50%. При онази криза обаче имаше рязък растеж на безработицата.

            Такъв в момента няма - даже парадоксално но работници няма никъде. Имам усещането че онзи с кривата физиономия Мъск ще дойде прав че ще имаме проблем с липсата на раждаемост от една страна, но пък от друга така или иначе Ковид стартира с плана за поетапно въвеждане на базов доход. Това което става плавно в Западния свят е нещо принципно ново - говорим за смяна на икономически модел - планов капитализъм с тежка концентрация на собственост и преминаване на абонаментен план за плебса - от колата, през телефона до къщата. Разбира се последното ще отнеме време.
            Тя и жената ще бъде под наем. Ще плащаш през Easy Pay на касите на Била.

            Коментар


            • Вие няма ли да седнете да си сипете по една напитка.Какви инвеститори сте бре ?
              То бачкаторите вече празнуват вие киснете тука.
              Ужаст!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Всичко ми ясно, правим подробни сметки до стотинка - не само за БГ, а за десетки локации по света и сравняваме. БГ беше супер допреди 5 години, вече нещата са коренно различни. В БГ няма хора, които да могат нещо. Твърде малко са, а кандидат-работодатели много. Съответно пазарната цена расте и стига нива, които водят до преориентация и поглед към други пазари. Българинът освен всичко е и най-нелоялният служител. Ако имаше адекватна политика, щеше да бъде друга картинката. Все пак за да направиш саможертвата да инвестираш в пазар като БГ сметката трябва да е много добра, а тя вече не е, всичко е на ръба. По-добре да наема индус за 30% повече разходи, да му осигуря немска работна виза, някоя германка все ще го вземе (те обичат черни и миризливи), така и вълкът сит, и агнето цяло както се казва.
                А що ще вземаш индус?!!?? Вземи си немец да ти работи. Нали са много стриктни, дисциплинирани, с висока квалификация и лоялни и виза не им трябва, а индусите са цигани, мързеливи, нискоквалифицирани и им трябва виза. А ако търсиш точно лоялни служители, най-добре си вземи японци да ти работят

                "Върхът на сладоледа са разни стартъпи - получават финансиране от някъде си, т.е. едни чужди пари за харчене.И почват да наемат хора, примерно синиър джава вместо 4к-6к да предлат 12к. Това са тотално завишени заплати, не отговарящи по никакъв начин на производителността. Естествено, след 5 години тези никой няма да ги е чувал вече, просто създават дисбаланс."

                Тук сам си си отговорил - за несигурна и кратка работа е нормално да дават повече пари, иначе кой ще отиде при тях да работи?!?! при едно и също заплащане всеки ще предпочете стабината и дългосрочна работа.


                Какво ми ревеш във форум за имоти, че никои не ще да ти работи?!?!?? Никои не ти е длъжен! Ми вземи си роботи, изкуствен интелект ха-ха-ха...Вземи ти лопатата и копай... Да разбереш какво е да работиш!
                Сега като е капитализъм и фирмите са на мода, а не работниците. Вземи си Apple, Mercedes, SAP, Microsoft... за подипълнители и готово
                Last edited by baba_meca; 31.12.2022, 18:45.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Тръгнете ли по този път ще страдате....много.
                  Индусът е само нарицателно. Говоря за глобален пазар. Например тази година открихме център за обучения в Сао Паоло, нещо като нашето Софтуни, само че по-добро, с инвеститори от самите компании (ние и още 2), които обучават целево. Ходих 2 пъти дотам. Млади хора на тълпи. Много не стават, но сред масите има и ставащи. Все едно да търсиш класен нападател в Бразилия и в Перник - такава е разликата в потенциалите.

                  Разбери, че БГ се обезлюдява и изчезва. И Швейцарски да станат доходите, без население държавата е обречена. Тези компании, които се подлъгаха и инвестираха, изсипаха купища пари, а няма кой да им работи. И индусите не щат в БГ, искат в ДЕ. Тоест изходът е да се разкараш колкото се може по-бързо и да спасиш каквото може да се спаси.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Всичко ми ясно, правим подробни сметки до стотинка - не само за БГ, а за десетки локации по света и сравняваме. БГ беше супер допреди 5 години, вече нещата са коренно различни. В БГ няма хора, които да могат нещо. Твърде малко са, а кандидат-работодатели много. Съответно пазарната цена расте и стига нива, които водят до преориентация и поглед към други пазари. Българинът освен всичко е и най-нелоялният служител. Ако имаше адекватна политика, щеше да бъде друга картинката. Все пак за да направиш саможертвата да инвестираш в пазар като БГ сметката трябва да е много добра, а тя вече не е, всичко е на ръба. По-добре да наема индус за 30% повече разходи, да му осигуря немска работна виза, някоя германка все ще го вземе , така и вълкът сит, и агнето цяло както се казва.
                    Тръгнете ли по този път ще страдате....много.
                    Last edited by X_Y; 31.12.2022, 18:25.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Всъщност за чужда инвестиция са важни не доходите , а РАЗХОДИТЕ за работно място. И в тях не влиза само нето заплатата на програмиста. Дори и бруто разхода за заплата в Германия и у нас да се изравни другите разходи са различни МНОГО.
                      Има начини да се задържат хора, за да не бягат за 200 лева повече обаче ти не си ги приложил добре. Може и да не зависи от теб де....
                      Всичко ми ясно, правим подробни сметки до стотинка - не само за БГ, а за десетки локации по света и сравняваме. БГ беше супер допреди 5 години, вече нещата са коренно различни. В БГ няма хора, които да могат нещо. Твърде малко са, а кандидат-работодатели много. Съответно пазарната цена расте и стига нива, които водят до преориентация и поглед към други пазари. Българинът освен всичко е и най-нелоялният служител. Ако имаше адекватна политика, щеше да бъде друга картинката. Все пак за да направиш саможертвата да инвестираш в пазар като БГ сметката трябва да е много добра, а тя вече не е, всичко е на ръба. По-добре да наема индус за 30% повече разходи, да му осигуря немска работна виза, някоя германка все ще го вземе , така и вълкът сит, и агнето цяло както се казва.
                      Last edited by X_Y; 31.12.2022, 18:25.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Колко да е себестойността? 500 Евро за строежа плюс X за парцела, който е купен преди 10-15 години или е наследствен.
                        Освен това говорим за пазара като цяло. Новото да си поскъпва, аз търся (образно казано) четиристаен във Вазов или Лозенец или идеален център. Тук себестойността е нула.
                        В момента минимума е около 600 без земята и другите разходи+ ДДС. След 5 години вдигни с още 200 евро и ще отидеш на минимум 1200 евро това ако парцела ти е почти без пари. При спад от 35% отиваш под тази цифра след 5 години.
                        Ок разбирам ако се случи ще спре да се строи буквално на нула . Така беше и 2011-14 по под 1000 нови апарта на година , ако не бяха и по няколко стотин....Но дори и тогава пазарните цени не бяха под себестойността на ново строителство.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Така е . Едно време и тук съм пускал калкулацията.
                          Грубо 1 милион излезнали млади работещи по 20К долара БВП = 20 млрд на година.
                          Това без да задълбавам и е само минимума на повърхността.
                          Повече са но , остави , нека западА да е плюцията на слепците !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                            Това са пари за семки приравнено към източената от нас кръв !!!
                            Така е . Едно време и тук съм пускал калкулацията.
                            Грубо 1 милион излезнали млади работещи по 20К долара БВП = 20 млрд на година.
                            Това без да задълбавам и е само минимума на повърхността.

                            Коментар


                            • Наздраве на всички,
                              Специално за моя приятел Байлор,купих Бургас 63.
                              Вдигам тост и догодина да купи яхтата и по празниците да празнува на нея .
                              Това е от мен.
                              Още веднъж живи и здрави!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Колко да е себестойността? 500 Евро за строежа плюс X за парцела, който е купен преди 10-15 години или е наследствен.
                                Освен това говорим за пазара като цяло. Новото да си поскъпва, аз търся (образно казано) четиристаен във Вазов или Лозенец или идеален център. Тук себестойността е нула.
                                Викаш фокуси ала ФЕД ,натискаме копчето и създаваме дълг !
                                Last edited by X_Y; 31.12.2022, 18:02.

                                Коментар

                                Working...
                                X