IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    Да видите в каква страна живеете ,и как журналята бързичко сменят заглавия след мои писма :

    Изпратен към :
    office@money.bg
    date: 16 Jan 2023, 12:15
    subject: статия за имотния пазар
    mailed-by: gmail.com
    Здравейте ,

    Мога ли да попитам имате ли главни редактори ?
    Те изобщо наясно ли са какви статии публикувате ?
    В момента спрямо излезналите данни от Агенцията по вписванията ,за
    периода Октомви -Декември 2022 година и периода Октомври -Декември
    2021 година ,имаме СПАД в сделките за София от 17% , за страната са:
    -10.4% през октомври-декември 2022 г- това е и коретния линк към
    данните от Капитал ,които ги публукуваха още преди Вас -
    https://www.capital.bg/biznes/imoti/...bochava_vtoro/
    -"
    Спадът в покупките на имоти се задълбочава второ поредно тримесечие
    Намалението от 7.3% в броя на сделките през юли-септември достигна
    10.4% през октомври-декември 2022 г. В София е над 17%
    Изведнъж излиза сайта money.bg със заглавие "Oживлeниe нa имoтния
    пaзap в Бългapия: Cдeлĸитe в Coфия, Πлoвдив и Bapнa нaбиpaт cĸopocт"-
    Оправете си статията и заглавието -продажби се сравняват на база
    изминал период за предишната година ,а не се манипулират с данни за
    предходните 3 месеца за 2022 година .

    Бъдете коректни !

    Поздрави

    Сега това е заглавието в медията след писмото ми по-горе -"Oxлaждaнe cлeд жeгa: Cдeлĸитe c имoти в гoлeмитe гpaдoвe тpъгнaxa нaдoлy, нo нe cъвceм
    Първото загалвие беше :Oживлeниe нa имoтния
    пaзap в Бългapия: Cдeлĸитe в Coфия, Πлoвдив и Bapнa нaбиpaт cĸopocт"-

    Виждате ли каква манипулация тече в медиите ?
    Каврък, да не мислиш, че само тук е така? Имам познати, които организираха конференция, изпратили покани на няколко медии, част от тях се свързали с тях и директно казали:

    А ние какво ще спечелим от това? Кой ще плати?
    Last edited by better; 16.01.2023, 18:06.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

      Хабиш прекалено много емоции както и Джони, а това е вредно и крайно ненужно. Ясно написах какво мисля за този апартамент и повярвай без капка емоция Ако ме питате мен дали бих го купила ами не, не бих защото на мен подобен имот не ми трябва . Исках ли да го купя или наема нямаше да ме спре това ,че се предлага от Адрияна Тюркмен, знам коя е и не мисля да я упреквам за това кой е баща и, но е хубаво ,че с всичките си пари от наследството му работи
      Ахъм кът изкараме калкулаторчето и почвате ък..мък... ама то "емоции".......... "вреди".....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Кой държи 300 000 евра на лихва?
        Идеята е на еджони по-долу.

        Коментар


        • https://www.investor.bg/a/538-pazari...daniya-na-etsb
          Оли Рен: Ще има значително покачване на лихвите на следващите заседания на ЕЦБ

          Несигурността е висока и трябва да сме отворени към възможни промени в политиките ни при необходимост, смята централният банкер на Финландия


          Искат не искат ,отиват на сценарий Пол Волкър

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

            То па голямата инвестиция да държиш 300 000 евро на лихва, че да си плащаш наема.
            Така след три, айде пет години няма да имаш нито пари, нито имот
            Кой държи 300 000 евра на лихва?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Това е добра инвестиция за наемодателя и продавача. Добра е и за наемателя ,за евентуалния купувач на този етап не е чак толкова добра, но с течение на времето и за него ще стане . Защо го пиша това ? Ясно е ,че този апартамент е купуван отдавна ,а за днешния собственик може да е и наследствен ,та 1000 € си е прекрасен наем. Някой ако реши да го купи на тази цена чудесно ,а какво ще прави собственика с тези пари си е негова работа ,но щом е решил да продава значи има някаква представа. За наемателя също е ясно ,че е добре и не виждам защо да гиша. За евентуалния купувач мога да кажа ,че ако го купува за собствено ползване и е продал примерно 500 декара дядови ниви в Добруджа, е чудесно защото докато живее в него цените му ще се качат. Не е добре за хора инвестиращи покупката със заем и за наем ,но не се наемам да пиша и за тях. Като цяло не е зле
              Дъри кви глупости пишеш, не е истина, ще ти се смеят децата, защо?

              500 дка в Добруджа са си 2 млн лв, които дори в момента, когато земеделците са на ръба, носят чисти мин 100 лв.дка., Ако са на 1 парцел по 500 дка, директно си ти носят 130 лв (може и повече), да приемем, че е 100 лв = 50 000 лв на год.
              Всичко това, без никакви разходи за:
              1. Амортизация
              2. Данък
              3. Има възможност да се построи голям ВЕИ парк и цената да иде на 10 млн лв.

              Кощунство е това "нещо" да се пише на един ред със 500 дка Добруджанска земя, вие сте тръгнали да го сравнявате. Лудост.

              П.С Къде видя някой да ги е броил тези 1000 Е, че д твърдиш, че е прекрасен наем.
              Last edited by better; 16.01.2023, 17:51.

              Коментар


              • Да видите в каква страна живеете ,и как журналята бързичко сменят заглавия след мои писма :

                Изпратен към :
                office@money.bg
                date: 16 Jan 2023, 12:15
                subject: статия за имотния пазар
                mailed-by: gmail.com

                Здравейте ,

                Мога ли да попитам имате ли главни редактори ?
                Те изобщо наясно ли са какви статии публикувате ?
                В момента спрямо излезналите данни от Агенцията по вписванията ,за
                периода Октомви -Декември 2022 година и периода Октомври -Декември
                2021 година ,имаме СПАД в сделките за София от 17% , за страната са:
                -10.4% през октомври-декември 2022 г- това е и коретния линк към
                данните от Капитал ,които ги публукуваха още преди Вас -
                https://www.capital.bg/biznes/imoti/...bochava_vtoro/
                -"
                Спадът в покупките на имоти се задълбочава второ поредно тримесечие
                Намалението от 7.3% в броя на сделките през юли-септември достигна
                10.4% през октомври-декември 2022 г. В София е над 17%
                Изведнъж излиза сайта money.bg със заглавие "Oживлeниe нa имoтния
                пaзap в Бългapия: Cдeлĸитe в Coфия, Πлoвдив и Bapнa нaбиpaт cĸopocт"-
                Оправете си статията и заглавието -продажби се сравняват на база
                изминал период за предишната година ,а не се манипулират с данни за
                предходните 3 месеца за 2022 година .

                Бъдете коректни !

                Поздрави

                Сега това е заглавието в медията след писмото ми по-горе -"Oxлaждaнe cлeд жeгa: Cдeлĸитe c имoти в гoлeмитe гpaдoвe тpъгнaxa нaдoлy, нo нe cъвceм
                Първото загалвие беше :Oживлeниe нa имoтния
                пaзap в Бългapия: Cдeлĸитe в Coфия, Πлoвдив и Bapнa нaбиpaт cĸopocт"-

                Виждате ли каква манипулация тече в медиите ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Хахахах

                  1.Изплаща се ако е зает на 100% през всичките тези 540 месеца!
                  2. Ако не плаща 10% даннък.
                  3. Не прави никакви ремонти.
                  4. и т.н

                  Баси "инвестицията" баси чудото.
                  Някои май смятат да живеят с акулите или май с костенурките.
                  Всичко над 10-15 години е 1000% загуба на време. Дори образованието ти е по малко време
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Хахахах

                    1.Изплаща се ако е зает на 100% през всичките тези 540 месеца!
                    2. Ако не плаща 10% даннък.
                    3. Не прави никакви ремонти.
                    4. и т.н

                    Баси "инвестицията" баси чудото.
                    То па голямата инвестиция да държиш 300 000 евро на лихва, че да си плащаш наема.
                    Така след три, айде пет години няма да имаш нито пари, нито имот

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Хахахах

                      1.Изплаща се ако е зает на 100% през всичките тези 540 месеца!
                      2. Ако не плаща 10% даннък.
                      3. Не прави никакви ремонти.
                      4. и т.н

                      Баси "инвестицията" баси чудото.
                      Хабиш прекалено много емоции както и Джони, а това е вредно и крайно ненужно. Ясно написах какво мисля за този апартамент и повярвай без капка емоция Ако ме питате мен дали бих го купила ами не, не бих защото на мен подобен имот не ми трябва . Исках ли да го купя или наема нямаше да ме спре това ,че се предлага от Адрияна Тюркмен, знам коя е и не мисля да я упреквам за това кой е баща и, но е хубаво ,че с всичките си пари от наследството му работи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        При цена стигаща до 4 бона/декар в Добруджа за 1 млн. това са не 500 дка, а едва 250 дка, които при рента от над 110 лв./дка - годишно ти носят 30 бона (3%) или 2500 месечно! Егати имотната "инвестиция", егати чудото, щом рентата даже е по-висока - хахаха... Еле пък ако бяха 500 дка - два пъти и половина по-зле за въпросното 35-год ЕПК! "Чудесно е", особено ако не го дава и под наем - ептен "перфектно" иде!

                        https://www.nsi.bg/tsb/wp-content/up...brich_2021.pdf
                        по-добре да си наемеш нещо джиджаво обзаведено за 1000 ойро, да не си късаш нервите с майстори, да чупиш стойки с претенции и да си щракаш, а като ти омръзне да идеш на друго място
                        земята не се амортизира, не и плащаш данъци и не се произвежда
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                          6 Евро наем (върху чистата площ) в сградата на Виктор Вълков в Изток - наемът намален със 100 Евро при това. Брокерката - дъщерята на Фатик.
                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...63906560007487

                          Същият апарт е обявен за 500к:
                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...p73&f1=1&fe7=1

                          Изплаща се за около 45 годинки, доходност 2,25%

                          Дъри, това добра инвестиция ли е? Или да слагаме на депозит в Пощенска за 4%?
                          Хахахах

                          1.Изплаща се ако е зает на 100% през всичките тези 540 месеца!
                          2. Ако не плаща 10% даннък.
                          3. Не прави никакви ремонти.
                          4. и т.н

                          Баси "инвестицията" баси чудото.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Ако съм продал ниви за 500к мога да сложа 300к от тях на депозит за 4% и с лихвите да наема идентичен имот.
                            Защо ми е тогава да губя тези 235к (включвам таксите и брокера)? Само при 40%-50% спад на цената ще достигнем сходен кеш флоу.

                            А покачването на цената е рискова компонента, която при демографската ситуация в страната едва ли може да играе особена роля.
                            Може и така

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
                              За евентуалния купувач мога да кажа ,че ако го купува за собствено ползване и е продал примерно 500 декара дядови ниви в Добруджа, е чудесно защото докато живее в него цените му ще се качат. Не е добре за хора инвестиращи покупката със заем и за наем ,но не се наемам да пиша и за тях. Като цяло не е зле
                              При цена стигаща до 4 бона/декар в Добруджа за 1 млн. това са не 500 дка, а едва 250 дка, които при рента от над 110 лв./дка - годишно ти носят 30 бона (3%) или 2500 месечно! Егати имотната "инвестиция", егати чудото, щом рентата даже е по-висока - хахаха... Еле пък ако бяха 500 дка - два пъти и половина по-зле за въпросното 35-год ЕПК! "Чудесно е", особено ако не го дава и под наем - ептен "перфектно" иде!

                              https://www.nsi.bg/tsb/wp-content/up...brich_2021.pdf

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                                Това е добра инвестиция за наемодателя и продавача. Добра е и за наемателя ,за евентуалния купувач на този етап не е чак толкова добра, но с течение на времето и за него ще стане . Защо го пиша това ? Ясно е ,че този апартамент е купуван отдавна ,а за днешния собственик може да е и наследствен ,та 1000 € си е прекрасен наем. Някой ако реши да го купи на тази цена чудесно ,а какво ще прави собственика с тези пари си е негова работа ,но щом е решил да продава значи има някаква представа. За наемателя също е ясно ,че е добре и не виждам защо да гиша. За евентуалния купувач мога да кажа ,че ако го купува за собствено ползване и е продал примерно 500 декара дядови ниви в Добруджа, е чудесно защото докато живее в него цените му ще се качат. Не е добре за хора инвестиращи покупката със заем и за наем ,но не се наемам да пиша и за тях. Като цяло не е зле
                                Ако съм продал ниви за 500к мога да сложа 300к от тях на депозит за 4% и с лихвите да наема идентичен имот.
                                Защо ми е тогава да губя тези 235к (включвам таксите и брокера)? Само при 40%-50% спад на цената ще достигнем сходен кеш флоу.

                                А покачването на цената е рискова компонента, която при демографската ситуация в страната едва ли може да играе особена роля.

                                Коментар

                                Working...
                                X