IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Това "ще" звучи малко като мечта, не като реалност. Те заможните от Европа си умират за кофтора на бай Иван в БГ, дето не е виждал боя от 50 години. Други алтернативи нямат - всичко живо към Пуевен и София се е запътило.
    То е все едно да кажем, че конете на Бетера ще станат по 1 милка парчето. Никакъв фундамент, само голи предположения без обосновка.

    А че Българчетата ще намаляват е ясно по числата на НСИ за структура на населението и раждаемост - там спор няма. аз бих се доверил на доказуеми неща, не на сънища.
    Когато българчетата не пеят в хора идват други. В това бъди сигурен. А дотогава кой знае колко ще се промени геополитиката, всеки малко по-така и оправен и от Грузия да е, и от Маседония, или Пуерто Рико или Канада...хоп тука. Ама българите що да купуват, те изчезват. И става съотношение често срещано и сега - 1/3 местни/чужденци. От чужденците част купили, част по-голямата под наем на купилите. Що ли? Щото в Бг освен човешки ресурс не остана и кадрови ресурс. От малкото останали - 99% плява.
    Last edited by bulgarian lev; 20.01.2023, 22:43.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Спокойно. Строителството на жилища в българия е на исторически рекордно високи нива.
      Скоро, в близките години пазара на имоти ще бъде залят от още повече тухли, шпакловка, и замазка...
      По-бързо купувайте, че ще свършат апартаментите...

      Last edited by Frosty; 20.01.2023, 22:37.
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Може ли един въпрос?
        Спомена че купуваш с ипотеки,тоест в момента апартаментите ти се изплащат от наеми ,а са на банката не твои,нали така ?
        Въпроса ми е ,след колко години ти ще имаш изплатени жилища без кредити на врата си,по точно ти лично на каква възраст ще си ,без да имаш задължения към банките с изплатени апартаменти ?
        Ипотеките ми са 20-годишни с равен дял лихва и главница на месец, така че и предсрочно да ги погася, няма да съм надвнесъл лихва. Иначе наемателите ми плащат ипотеката и остават средно 30% горница за мен, което в общи линии ми покрива амортизацията.

        Иначе да ти кажа, ако си продам само единия от имотите сега, без да надувам цена, ще ми погаси напълно ипотеките за 2 имота заради капиталовата разлика. Това само за 3 години време. Аз искам имотите на моите съседи - и те моите. Но предлагане няма. Затова и наемите излитат за по седмица, дори на тези цени.

        Ако имотите се сринат и ги дават 2 за левче, ще пиша да ме спасявате. Белким тогава купите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Имам. Българчетата ще намалеят значително. Имотите може и съседи в най-лошия случай да купуват. Плюс по-з заможни отвсякъде. Включително от Западното полукълбо, че там става кофти. В момента даже го правят, но са малко и не влияят на пазара значително.
          Четох, че Външно предлага дори нещо като зелена карта за западняците - ще има лотария и само допускат избраните да се заселят сред нас. На летището им дават зелената карта и една жълта книжка и ги пускат.

          ​​​​​​Нали разбрахте за англичанина в Плевенско който не искал да лежи в затвора в УК - за 24 часа сам пожела да го екстрадират.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
            Коня направи 41% ръст само за два месеца! Колко ръст направиха имотите за този период?
            [ATTACH=CONFIG]n4013960[/ATTACH]
            Ми с един кон купуваш на Докторската. Дал си за него смешни пари. Значи всичко е точ.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Може ли един въпрос?
              Спомена че купуваш с ипотеки,тоест в момента апартаментите ти се изплащат от наеми ,а са на банката не твои,нали така ?
              Въпроса ми е ,след колко години ти ще имаш изплатени жилища без кредити на врата си,по точно ти лично на каква възраст ще си ,без да имаш задължения към банките с изплатени апартаменти ?
              При ипотека апартамента си е твой, не на банката. Не е като лизинга.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Защо да не я почвам? Поне е валиден аргумент. Ти някакъв контрааргумент имаш ли? Или само така, напосоки?

                Дори Песимистът призна, че имаме номинален спад от 4%. Това с инфлацията от 20%-30% какво прави за последната година?
                До 10-може и 20% да иде този номинален спад. После глей кво става.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Коня направи 41% ръст само за два месеца! Колко ръст направиха имотите за този период?
                  Click image for larger version

Name:	biit.jpg
Views:	1
Size:	82.8 КБ
ID:	4013960

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Имам. Българчетата ще намалеят значително. Имотите може и съседи в най-лошия случай да купуват. Плюс по-з заможни отвсякъде. Включително от Западното полукълбо, че там става кофти. В момента даже го правят, но са малко и не влияят на пазара значително.
                    Това "ще" звучи малко като мечта, не като реалност. Те заможните от Европа си умират за кофтора на бай Иван в БГ, дето не е виждал боя от 50 години. Други алтернативи нямат - всичко живо към Пуевен и София се е запътило.
                    То е все едно да кажем, че конете на Бетера ще станат по 1 милка парчето. Никакъв фундамент, само голи предположения без обосновка.

                    А че Българчетата ще намаляват е ясно по числата на НСИ за структура на населението и раждаемост - там спор няма. аз бих се доверил на доказуеми неща, не на сънища.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376

                      Пак поизлъга. Типично по селски. То и си личи по снимката на аватара ти.

                      28 годишно момче собственик на 2020 AMG GT63s, наемател на двустайка в ливадите. Звучи подобно на "тъпанар, продал обзаведена двустайка с наемател в Диамат1 на висок етаж за 190к през 2021г".

                      Ходи се скрий някъде, чиче.
                      Тъкмо се чудих откъде да започна - 5те години стаж за да се повери проект, 11те хиляди ли, автомобил, престижна професия, толкова глупав да живее под наем в Ман ливади. Не вярвам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Айде ,я обясни на публиката за кого говориш ?
                        Тия дето даваш за пример са мутри,същите за които работиш и ти /аз също/,да не се приема лично.
                        Нормалните хора с нормален бизнес ,или работа почнали сами не си купуват мерцедес G класа.Такива коли се купуват от хора които са получили лесен достъп до тези пари без да ги изкарат.
                        Не бе, в Търново съм и едни тук на сеседна маса ми купуваха коли като близалки. Кви мафиоти, те всички са мафиоти. Ма ти беше малък 1992 да разбереш как се окупираха абсолютно всички бизнес сфери в Бг. А мен ме има на снимка как махам синьото знаме от балконите на СУ. Тъпанар. Излъган като всички нас.
                        Last edited by bulgarian lev; 20.01.2023, 22:24.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                          Получавам си парите всеки месец на падежа и нямам грижи. Нито имам за цел да ти се обяснявам, нито доказвам, просто споделям опит. Уж това е идеята на форума

                          Това, че ти не можеш да си го позволиш не значи, че една малка част ще възразят да си плащат такава цена. По същата логика много от хората в такъв тип сгради карат коли за по 100К евро и нагоре (на лизинг). Месечната вноска и поддръжка на такава кола е съпоставима с такъв наем.

                          Единият ми наемател от двустайния кара 2020 AMG GT63s, което струва към 150-200 хиляди евра втора употреба. Момче 94-ти набор. Ама как така???? Сега ще кажете, че е наркоманче, мамино синче и не знам си какво. Не, PM е в SAP на 11 бона чисто на месец. Харчи всичко на макс и живее като цар. Не го одобрявам, ама щом си плаща наема навреме съм ок.

                          Огледай се в София -- на всеки световар има няколко такива коли. Просто не ги виждаш къде живеят
                          Може ли един въпрос?
                          Спомена че купуваш с ипотеки,тоест в момента апартаментите ти се изплащат от наеми ,а са на банката не твои,нали така ?
                          Въпроса ми е ,след колко години ти ще имаш изплатени жилища без кредити на врата си,по точно ти лично на каква възраст ще си ,без да имаш задължения към банките с изплатени апартаменти ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Защо да не я почвам? Поне е валиден аргумент. Ти някакъв контрааргумент имаш ли? Или само така, напосоки?
                            Имам. Българчетата ще намалеят значително. Имотите може и съседи в най-лошия случай да купуват. Плюс по-з заможни отвсякъде. Включително от Западното полукълбо, че там става кофти. В момента даже го правят, но са малко и не влияят на пазара значително.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              И в София, и не само. В момента едни на съседна маса обсъждат че някакъв Мерцедес хибрид G клас бил към 200К€. Матряла е свикнал щом той купува се съобразява с цената на нещо което носи престиж, но ако цените на имотите, които се определят от пазар извън контингента на мерцедесаджиите например става горещо. Или не, просто във форума пишат статистици които и гарсониера в провинцията не са купували.
                              Айде ,я обясни на публиката за кого говориш ?
                              Тия дето даваш за пример са мутри,същите за които работиш и ти /аз също/,да не се приема лично.
                              Нормалните хора с нормален бизнес ,или работа почнали сами не си купуват мерцедес G класа.Такива коли се купуват от хора които са получили лесен достъп до тези пари без да ги изкарат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                А след 25 години, само за протокола, ще съумееш ли да запазиш кинтите които струва този имот? И колко ще струва той. Само не ми започвай песента с демографията.
                                Защо да не я почвам? Поне е валиден аргумент. Ти някакъв контрааргумент имаш ли? Или само така, напосоки?

                                Дори Песимистът призна, че имаме номинален спад от 4%. Това с инфлацията от 20%-30% какво прави за последната година?
                                Last edited by ejonny2376; 20.01.2023, 22:15.

                                Коментар

                                Working...
                                X