IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Чакай сега отново не отговаряш на въпроса ми?
    Въпроса беше съвсем друг ,искам да ми намеериш за 50 години назад кога инфлацията не е докарвала криза и на имотите и на икономиката и на всичко,ти ми говориш за цени на жилищата?
    Цените назад не ме интересуват,интересува ме периоди в които са падали в следствие на такава инфлация и последваща рецесия ?
    Давай по въпроса?
    Каврък, тебе какво те грее рецесия или не, като цените ще паднат до нива от 2020г.? Ако проспиш и тоя спад, вече не знам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      Ти тотално си мръднал. Точно гледайки назад във времето трябваше да са ти светнали много неща

      За БГ няма данни за 50г назад има до към 2000-та имотите са се покачили рязко около 2008-ма и след това са паднали с 40% до 2012-та

      Сега дори да видим 40% значи да се върнем на цените от 2020-та е за какво руча жабетата???

      Ето ти данни за УК за над 50г и ако това не ти говори достатъчно никой не може да ти помогне
      • In 1969, average house prices were: £4,312
      • In 1975, average house prices were: £10,388.
      • In 1980, average house prices were: £22,676
      • In 2016, average house prices – £198,564.
      • In 2022, average house prices – £270,452
      Над 62 ПЪТИ за 53 години
      Чакай сега отново не отговаряш на въпроса ми?
      Въпроса беше съвсем друг ,искам да ми намеериш за 50 години назад кога инфлацията не е докарвала криза и на имотите и на икономиката и на всичко,ти ми говориш за цени на жилищата?
      Цените назад не ме интересуват,интересува ме периоди в които са падали в следствие на такава инфлация и последваща рецесия ?
      Давай по въпроса?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

        Това дето го пишеш имаше индиректно отражение и във БГ, ама да го забравим.
        Пак да питам, кой със кеш ще подпре полу и куците имоти във София ?
        Строителя ще почне ли нов проект, ако няма достатъчно продажби по стария ?
        Сравни цените 2008-ма с 2023-та

        Сравни заплатите 2008-ма с 2023-та

        Сравни спестяванията 2008-ма с 2023-та

        И ще получиш отговор на това що нямаше достатъчно хора да спрат спада 2009-2012

        Строителите няма да започнат нови проекти ако не им се връзва сметката това ще доведе до нови поскъпвания в бъдеще

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

          Отворена икономика като нашата не е заплашена от хиперинфлация. БНБ прогнозира под 5% за 2023 без да си мръдне пръста. Но практически 0% разстеж. Каква хиперинфлация?
          Чио отхапи я тая хипер инфлация никой и не очаква такава в БГ

          Настоящата от 10% върши достатъчно добра работа ето за няколко години покупателната способност на Кавръка е паднала под 50%

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Мецобик Разгледай мнение

            Стига с този Гугъл или твитер, какво са 12000 човека от милиарди, какво? Даже и петънце не са, една песъчинка на плажа. Това че те уволняват не значи че във всички сектори ще уволняват, я отворете сайтовете за обяви - пълни са, има недостиг. Много хора няма да се откажат от кашкавала, други също си плащат като попове за да се фукат с някакви шкоди по 60бона в панелките. И сега искате да кажете че кашкавала ще стане от 25 лв 15лв ли? И королата пак ще стане 30000лв... Ама друг път, елементарно е, но нямате наблюдения, а си въртите някакви статии нямащо общо с реалността у нас.
            Специално в БГ има известен лаг на кризата, поради дотираните цени на енергията за бизнес и граждани, стимулите за гориво, но във долната част ба обществото се е усетила здраво.
            Куците фирми дето дават ниски заплати, постоянно търсят роби, е и ?
            Нито програмиста щр стане сега продавач, но и ще потребява наполовина докато е без работа.
            Само изчакай петрола да мръдне нагоре, още се ядват нещата.
            Last edited by Бедният брoкер; 22.01.2023, 16:07.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Тръгвайки от грешна изходна точка и правейки мишмаш от данни ще стигнеш до грешни изводи

              Първо 2008-ма беше нарисуван балон спрямо доходите и спестяванията на хората към онзи момент

              Второ в БГ QE нямаше и лихвете бяха далеч от ниски

              Трето Банките рязко ограничиха кредитирането

              Горните неща бяха доста по различни на запад и за това спада на имотите в УК беше под 20%
              Това дето го пишеш имаше индиректно отражение и във БГ, ама да го забравим.
              Пак да питам, кой със кеш ще подпре полу и куците имоти във София ?
              Строителя ще почне ли нов проект, ако няма достатъчно продажби по стария ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                Ами като няма продажби на кашкавала и на Королата, цените ще слязат надолу - знаеш ли как се отразява намалянето на продажбите на фирмите ??
                Нищо от това не е ексклузивно, човек ще мине и без кашкавал и без нова Корола и без покупка на имот във София, просто ще свали стандарта.
                Е, оттам ще дойдат и по-ниските цени.
                Всеки дращи без да чете, трябва поотделно да се обеснява, баси мъката.

                Гугъл и още други шмекери уволняват 10% от персонала, що ?
                Ами щото няма търсене и реклами.
                Що така, ами щото има рецесия и хора+фирми са свили колана.
                Стига с този Гугъл или твитер, какво са 12000 човека от милиарди, какво? Даже и петънце не са, една песъчинка на плажа. Това че те уволняват не значи че във всички сектори ще уволняват, я отворете сайтовете за обяви - пълни са, има недостиг. Много хора няма да се откажат от кашкавала, други също си плащат като попове за да се фукат с някакви шкоди по 60бона в панелките. И сега искате да кажете че кашкавала ще стане от 25 лв 15лв ли? И королата пак ще стане 30000лв... Ама друг път, елементарно е, но нямате наблюдения, а си въртите някакви статии нямащо общо с реалността у нас.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                  Mилион опорки в темата, повечето без логика и покритие.
                  Тези със кеша, защо през 2009-2013 не подпряха тогавашното дъно, а и лихвите бяха ниски и се печаташе QE всеки месец и цените бяха сносни.
                  Точно те умиргат да изкупуват половината имоти във София, които са (полу) куци, северни, ниски етажи,посл етаж, пред ремонт, (полу) крайни квартали, Вади, Ливади.
                  Ами чи те имат избора на света, нали така, кеф им вила на Черноморието,в Гърция,във Франция, Италия, Дубай - пак "ще си предпазят" кеша от инфлацията.
                  Та, въпроса ми е пак, кой ще подпре (полу)куците имоти във София ?

                  Строителите нямало да продават - ами като земеделците, ако не свалиш цената, където ще има РЕАЛНИ продажби, ще си блокирал една маса пари, инфлацията ще ги яде, ще плащаш заплати на работници просто за да ги държиш - другото е затваряш фирмата, разспускаш работниците и седиш на топло.
                  Тръгвайки от грешна изходна точка и правейки мишмаш от данни ще стигнеш до грешни изводи

                  Първо 2008-ма беше нарисуван балон спрямо доходите и спестяванията на хората към онзи момент

                  Второ в БГ QE нямаше и лихвете бяха далеч от ниски

                  Трето Банките рязко ограничиха кредитирането

                  Горните неща бяха доста по различни на запад и за това спада на имотите в УК беше под 20%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                    Не са това критериите. Но не разбрах как се спасяват депозити при намаляващи цени на имотите и висока инфлация?
                    Да официалните не, но имаше дискусии. Може и аз нещо да не съм разбрал, че днес сме много пунктуални.
                    За миналата година у нас имотите са най-добре представилият се инвестиционен пасивен актив / по-добри са от акции, депозити, ДЦК, злато и т.н./, макар и да са донесли реална загуба през инфлацията.. Най-малкото зло.
                    За бъдещето всеки трябва да реши за себе си какво да прави ако има кеш в среда на инфлация / и тази година ще е голяма/. разбира се имам собствено решение. То е ок за мен и семейството ми , но няма да е за повечето други вероятно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      рано е за нов ръст
                      първо трябва да има много рев по пазарите - и на акции и на имоти
                      Ревът ще го отложим за по-нататък. В настоящия момент показателите сочат висока ефективност и висок дълг. Докато имаме ниска безработица, чакай някой да продава с големия дискаунт, който визирате. И докато доходите в Щатите и ЕС са на плато, при нас се правиха ударни индексации на заплатите. Така, че имотите ще ги громим, но след някоя друга годинка.
                      Last edited by Bad_Bear; 22.01.2023, 15:44.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Мецобик Разгледай мнение

                        Цените на жилищата не са важни в случая, важното е че с 50лв преди две години си купувал хляб, месо, мляко, сирене, кашкавал, яйца. Днес с 50 лева ще купиш хляб, мляко, месо, яйца, и малко сирене, без кашкавал, защото няма да ти стигнат, а след две години с 50 лева/25 евро ще купуваме хляб, мляко и месо. И при това положение да говориме, че имотите ще са на безценица, 40% надолу? Едва ли, няма никаква логика. И новата Корола сега започва от 40000лв, преди две години беше 32000лв, преди още две-три беше 28000лв на промоция, ама да очакваме все пак, че след две години всичко ще е по-скъпо от днешните цени, ама само имотите ще са у киреча по 1200евро в Лозенец, мхм така ще е а 100%, дръжте парите и чакайте.
                        Ами като няма продажби на кашкавала и на Королата, цените ще слязат надолу - знаеш ли как се отразява намалянето на продажбите на фирмите ??
                        Нищо от това не е ексклузивно, човек ще мине и без кашкавал и без нова Корола и без покупка на имот във София, просто ще свали стандарта.
                        Е, оттам ще дойдат и по-ниските цени.
                        Всеки дращи без да чете, трябва поотделно да се обеснява, баси мъката.

                        Гугъл и още други шмекери уволняват 10% от персонала, що ?
                        Ами щото няма търсене и реклами.
                        Що така, ами щото има рецесия и хора+фирми са свили колана.
                        Last edited by Бедният брoкер; 22.01.2023, 15:40.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                          Стига го кова тоя пирон в ковчега за цени от 2020г., че психиатричните клиники няма да ни стигнат. Уж икономисти, а никой не поглежда към Китай, че с политиката за нулев ковид, ги държат изкуствено с ограничено производство, зорлем да не паднат цените. Тая война в Украйна беше със същата цел, само че за Европа. Перфектно синхронизирано, изкуствено обезценяване на дълга. И аз като Кавръка, очаквах да пресолят манджата и някъде нещо да изгърми на борсите, ама гръмна само криптото. Имотите докато реагират на спада, то взе да се задава нов ръст.
                          рано е за нов ръст
                          първо трябва да има много рев по пазарите - и на акции и на имоти
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            Ти тотално си мръднал. Точно гледайки назад във времето трябваше да са ти светнали много неща

                            За БГ няма данни за 50г назад има до към 2000-та имотите са се покачили рязко около 2008-ма и след това са паднали с 40% до 2012-та

                            Сега дори да видим 40% значи да се върнем на цените от 2020-та е за какво руча жабетата???

                            Ето ти данни за УК за над 50г и ако това не ти говори достатъчно никой не може да ти помогне
                            • In 1969, average house prices were: £4,312
                            • In 1975, average house prices were: £10,388.
                            • In 1980, average house prices were: £22,676
                            • In 2016, average house prices – £198,564.
                            • In 2022, average house prices – £270,452
                            Над 62 ПЪТИ за 53 години
                            Стига го кова тоя пирон в ковчега за цени от 2020г., че психиатричните клиники няма да ни стигнат. Уж икономисти, а никой не поглежда към Китай, че с политиката за нулев ковид, ги държат изкуствено с ограничено производство, зорлем да не паднат цените. Тая война в Украйна беше със същата цел, само че за Европа. Перфектно синхронизирано, изкуствено обезценяване на дълга. И аз като Кавръка, очаквах да пресолят манджата и някъде нещо да изгърми на борсите, ама гръмна само криптото. Имотите докато реагират на спада, то взе да се задава нов ръст.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Добре де имам зададен само ЕДИН въпрос към Вас,не само към теб.
                              Отговор не получих ?!!!
                              Искам да ми намерите ясно доказателство за последните 50 години назад във времето когато инфлацията е била толкова висока и след това не е имало срив в цените на жилищата и като цяло стагнация,криза в икономиката,дори депресия и това е имало ???
                              Давайте един въпрос въпрос отговор ?
                              Цените на жилищата не са важни в случая, важното е че с 50лв преди две години си купувал хляб, месо, мляко, сирене, кашкавал, яйца. Днес с 50 лева ще купиш хляб, мляко, месо, яйца, и малко сирене, без кашкавал, защото няма да ти стигнат, а след две години с 50 лева/25 евро ще купуваме хляб, мляко и месо. И при това положение да говориме, че имотите ще са на безценица, 40% надолу? Едва ли, няма никаква логика. И новата Корола сега започва от 40000лв, преди две години беше 32000лв, преди още две-три беше 28000лв на промоция, ама да очакваме все пак, че след две години всичко ще е по-скъпо от днешните цени, ама само имотите ще са у киреча по 1200евро в Лозенец, мхм така ще е а 100%, дръжте парите и чакайте.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                                Лепо нелепо ама въпросният човек още си го помни и ми го преразказва като се видиме, инвестира стабилно и е много напред с материала

                                А ето ти го отсреща Умният Кавръков - Не е преживял този момент, макар да е на възраст доста добре да го помни и се остави по най балъшкият начин да му изгоят парите

                                Що щото слуша хора като тебе като Берти като Левона като БНБ и тн тн тн
                                Отворена икономика като нашата не е заплашена от хиперинфлация. БНБ прогнозира под 5% за 2023 без да си мръдне пръста. Но практически 0% разстеж. Каква хиперинфлация?

                                Коментар

                                Working...
                                X