IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Не говоря, че офертата е добра. Просто чичето я е позакъсАл и сваля с 10к, което на фона на общата сума е доста.
    Ама то е безумно скъпо пак . Подобни имоти 2014-17 вървяха по 7-800 евро

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Имах предвид, че към момента цената не е свалена нито цент :-)
      Дали е добра.... не съм сигурен защото площта е поне толкова лоша както Бота написа. Аз мисля, че е повече дори защото има и ПОКРИВНА тераса в площта :-) Този имот е някъде между 4 и 5К на квадрат може и 6К да са по немските стандарти :-)
      Не съм сигурен че е евтино....Има да го продават дъъъълго време и финалната цена ще е под 500К.... може и под 400К....
      Точно. Освен това големите по площ апартаменти са така, с усвоени площи, по-нуска от цената на имот от 70 кв например. Цената му си е висока.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Как точно ще се заядат данъчните, ако е купено на Börse Frankfurt примерно? Даже не си и длъжен да декларираш лихвите, щото са необлагаеми.
        А за посредника - той е само посредник, всичко се пази на сметка в някой депозитар. Ако стане ядрена война може и да ги загубиш, но тогава едва ли ще ти е до тях.

        Вземи се разходи до някоя бяла държава в ЕС (България не е такава), открий си една сметка там и не се излагай.
        Имаш предвид ДЦК-та, а аз не бях ясен защото имах предвид ЕТФ-и от неевропейски акции или акции , които са неевропейски , но търгувани на европейски борси.... И да има неща които са търгувани на посочената от теб борса, които нашите данъчни искат 10% данък.....Да не задълбавам. Има проблеми и неизяснени неща от данъчна гледана точка, а аз държа да съм изряден там.
        Тази година почти сигурно ще сложа 10К на борсите, като ми остане време... Чакам долара да падне под 1.70 и ще захраня някъде сметка за игра....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение
          Минавам да видя какво става след няколко месеца и ето я равносметката:

          - Хора без работа разтягат едни и същи локуми мислейки си, че ще понижат цените.
          - Реално понижение все още няма, но (според мен) се очаква лека корекция (максимум 10%) до новия ръст.
          - След средата на годината ще се заговори за понижаване на лихвите (мое мнение).
          - Активите ще стават все по-трудно достъпни за хората с ниски и средни доходи.
          - И след 10 години Кавръков ще пише от бюро оразмерено за по-малки хора.
          Съсипващо обобщение.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            А защо трябва да се молим да продаваме като всъщност искаме да купуваме ? Би ли пояснил ?
            От друга страна сега няма да мога спра пръстите на Бетерчо защото края на Ливадите са посочени като ЦЕНТЪР на София..... Уникална оферта !
            Не говоря, че офертата е добра. Просто чичето я е позакъсАл и сваля с 10к, което на фона на общата сума е доста.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Имах предвид, че към момента цената не е свалена нито цент :-)
              Дали е добра.... не съм сигурен защото площта е поне толкова лоша както Бота написа. Аз мисля, че е повече дори защото има и ПОКРИВНА тераса в площта :-) Този имот е някъде между 4 и 5К на квадрат може и 6К да са по немските стандарти :-)
              Не съм сигурен че е евтино....Има да го продават дъъъълго време и финалната цена ще е под 500К.... може и под 400К....
              От 670к на 600к, само че са изключили проследяването.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                Цената не е лоша ама е височка и за милионерите във форума търсещи такъв имот При това може да се направи опит да се свали още ,но трябва да имаш готови пари за сделка. Каквото и да пишем апартамента си го бива за човек търсещ имот за себе си.
                Имах предвид, че към момента цената не е свалена нито цент :-)
                Дали е добра.... не съм сигурен защото площта е поне толкова лоша както Бота написа. Аз мисля, че е повече дори защото има и ПОКРИВНА тераса в площта :-) Този имот е някъде между 4 и 5К на квадрат може и 6К да са по немските стандарти :-)
                Не съм сигурен че е евтино....Има да го продават дъъъълго време и финалната цена ще е под 500К.... може и под 400К....
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.01.2023, 20:10.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Сигурно е така , когато у нас се появи посредник и държавен фонд който да гарантира гътване на посредниците да речем до 1 мЕлеон / цената на добър тристаен нал тъй/ ще се замисля.
                  Разбира се е задължителна и ДАНЪЧНА яснота. В момента е пълна мътилка с трактовките кое се търгува на ЕС борси и кое не, съответно се дължи 10% или не се дължи...Данъчните могат във всеки момент да се заядат при желание за кафе и не можеш нищо да им кажеш..... Е може да се съдиш с тях 10 години примерно.....
                  Понякога е по-добре да си финансово некомпетентен :-)
                  Как точно ще се заядат данъчните, ако е купено на Börse Frankfurt примерно? Даже не си и длъжен да декларираш лихвите, щото са необлагаеми.
                  А за посредника - той е само посредник, всичко се пази на сметка в някой депозитар. Ако стане ядрена война може и да ги загубиш, но тогава едва ли ще ти е до тях.

                  Вземи се разходи до някоя бяла държава в ЕС (България не е такава), открий си една сметка там и не се излагай.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Сигурен ли си че цената е намалена ? Или гледаш справката с падащи цени и брокитата са те метнали ? :-)
                    Цената не е лоша ама е височка и за милионерите във форума търсещи такъв имот При това може да се направи опит да се свали още ,но трябва да имаш готови пари за сделка. Каквото и да пишем апартамента си го бива за човек търсещ имот за себе си.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      СПЕШНО, НАМАЛЕНА ЦЕНА, ПРЕДЛОЖЕНИЕ БЕЗ АНАЛОГ

                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...67394854913368

                      Така ще сте повечето повишители до 1-2 години, ще се молите някой да ви купи боклуците на половин цена (не важи за теб, в това село Шоумен и на цена нула да обявиш, едва ли някой ще го вземе).
                      А защо трябва да се молим да продаваме като всъщност искаме да купуваме ? Би ли пояснил ?
                      От друга страна сега няма да мога спра пръстите на Бетерчо защото края на Ливадите са посочени като ЦЕНТЪР на София..... Уникална оферта !
                      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 20.01.2023, 20:03.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                        Нямало спад, а? 70к намаление днес, 2000 Евро в Лозенец.

                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...66805131487019

                        Горното само потвърждава, че големите имоти са абсолютно непродаваеми при тези цени, защото няма луди, които да извадят толкова пари. Тук идва и въпросът дали някой би платил 400к за легендарния имот в Изток или ще са максимум 250к при повечко късмет?
                        Сигурен ли си че цената е намалена ? Или гледаш справката с падащи цени и брокитата са те метнали ? :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Кой е казал, че е супер оферта? Тук само казваме, че инвестицията в имот не е оферта, защото не може да докара дори тези 4%. На какъв език да го повторим?
                          Пиши си не ми пречиш, аз съм много доволна от доходността от имотите ми Я, сподели ,ти сложи ли 5000 € на този депозит ?

                          ПП : прочетох ,че и ти нищо не си направил с прехваленият ти депозит ,та може да не ми отговаряш хахаха
                          Last edited by Дюри; 20.01.2023, 19:44.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Унгарското ДЦК в Евро го забрави. В Долари има и над 5% доходност и по-голям избор.

                            https://www.boerse-frankfurt.de/bond...publik-5-22-27

                            По-добро е от депозит - държавата Унгария е предполагам по-надежден платец от Пощенска Банка и можеш да ги продадеш когато си поискаш преди падеж. А лихвите по ДЦК са необлагаем доход (надявам се го знаеш) за разлика от наемчетата.

                            Това, че масовият българин е финансово неграмотен и е чувал само за имоти не означава, че финансово грамотните трябва да правим същото, нали?
                            Сигурно е така , когато у нас се появи посредник и държавен фонд който да гарантира гътване на посредниците да речем до 1 мЕлеон / цената на добър тристаен нал тъй/ ще се замисля.
                            Разбира се е задължителна и ДАНЪЧНА яснота. В момента е пълна мътилка с трактовките кое се търгува на ЕС борси и кое не, съответно се дължи 10% или не се дължи...Данъчните могат във всеки момент да се заядат при желание за кафе и не можеш нищо да им кажеш..... Е може да се съдиш с тях 10 години примерно.....
                            Понякога е по-добре да си финансово некомпетентен :-)

                            Коментар


                            • Минавам да видя какво става след няколко месеца и ето я равносметката:

                              - Хора без работа разтягат едни и същи локуми мислейки си, че ще понижат цените.
                              - Реално понижение все още няма, но (според мен) се очаква лека корекция (максимум 10%) до новия ръст.
                              - След средата на годината ще се заговори за понижаване на лихвите (мое мнение).
                              - Активите ще стават все по-трудно достъпни за хората с ниски и средни доходи.
                              - И след 10 години Кавръков ще пише от бюро оразмерено за по-малки хора.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Хммм тва не е лошо, 2000 евра/кв. Ако се чупи към 15-20% от цената е добра сделка, при условие, че не е на булевард.
                                П.С тоз бойлер в банята като въшка на чело, ганьовска работа.
                                Невероятно е! Нищо не говори за лукс като 2.4м таван, декоративни арки над вратите и реплика на пикльото в Брюксел в коридора!

                                Коментар

                                Working...
                                X